Co dělat, když se iPhone nezapne

Pokud váš iPhone náhle přestane fungovat a reagovat na stisknutí tlačítek, nepanikařte a spěchejte rovnou do servisního střediska. Ani zařízení Apple nejsou dokonalá a občas mohou selhat, ať už z technických nebo softwarových důvodů. A k oživení zařízení není vždy potřeba průvodce. iPhone, stejně jako jakýkoli jiný gadget, můžete sami obnovit do funkčního stavu, a to tím spíše, že existuje mnoho způsobů, jak to udělat.

Existuje mnoho příčin, proč se iPhone nezapíná, a pro tento problém jednoduše neexistuje jediná oprava. Problém může být softwarový nebo technický, což je mnohem horší.

Mnoho majitelů telefonů Apple spěchá do servisního střediska, když zjistí, že se zařízení nechce zapnout. Panika však nemusí být oprávněná! Příčiny poruchy lze často odstranit vlastníma rukama.

Telefon se často odmítá zapnout kvůli elementárnímu „hlubokému“ vybití baterie. Baterie jednoduše nestačí ani na zobrazení loga značky. Zařízení by se mělo jednoduše zahřát a poté nechat alespoň 15-20 minut nabíjet.

Pokud smartphone zamrzne a nechce reagovat na tlačítko napájení, je třeba jej resetovat. Je lepší to provést se zapnutým napájecím adaptérem, protože mnoho zařízení vyžaduje pro nucený restart dobití alespoň 40 % baterie, což nemusí být v danou chvíli k dispozici.

Bohužel však existují situace, kdy musíte zavolat servis, abyste mohli telefon zapnout. Ale více o tom níže.

Než se podíváme na všechny způsoby, jak můžete iPhonu pomoci, aby se zapnul, musíme se podívat na hlavní důvody, proč se odmítá zapnout.

iPhone nebo iPad je zamrzlý, nezapíná se a nereaguje na tlačítka (může být černá obrazovka)

Běžný problém. Plně nabitý iPhone (iPad) se zasekne (aplikace zamrzne) nebo se vypne. Stisknutí obrazovky nebo bočního tlačítka bohužel nikam nevede a zařízení se nespustí.

Bez obav! V 99 % případů se nic vážného nestane, smartphone automaticky přejde do tzv. „úsporného režimu“. to se stane, pokud zařízení zřídkakdy restartujete.

Je třeba poznamenat, že resuscitační metody se mohou lišit v závislosti na modelu. Takže.

Příčiny poruchy

Spolehlivost iPhonu se v průběhu let osvědčila. Výrobce dbá na kvalitu svých pomůcek, takže výrobní vady jsou prakticky vyloučeny, ale jsou povoleny. Mnoho poruch je způsobeno neopatrným zacházením se smartphonem nebo smartphony první strany. Dochází také k selhání softwaru v důsledku pokusů o rekonfiguraci telefonu obnovením továrního nastavení.

READ  Počítač nevidí telefon přes USB iPhone. Co když vše ostatní selže?

Mezi nejčastější důvody, proč se iPhone přestane zapínat, patří:

  • Deformace zásuvky nebo znečištění jejího povrchu;
  • Poškozená elektrická zásuvka nebo nefunkční kabel USB;
  • Přerušení kontaktů na kabelu;
  • Použití čínského levného příslušenství pro dobíjení;
  • „Závadný“ firmware;
  • Problémy s vnitřními součástmi iPhonu: baterie, řadič napájení, základní deska.

Vezměte prosím na vědomí! Pokud je problém s regulátorem napájení nebo baterií, je nutné telefon zcela rozebrat. Nepokoušejte se o to sami. mohli byste poškodit klíčové piny a způsobit úplné selhání zařízení.

Selhání softwaru v systému iOS. Obnovení přes iTunes

K náhlému vypnutí může dojít v důsledku nesprávné činnosti určitého programu nebo po infikování systému virovým softwarem. Selhání softwaru brání spuštění miniaplikace a blokuje přístup k uživatelským souborům. Vývojáři společnosti Apple takové selhání předvídali. Pro rychlou obnovu uživatelských dat iPhone pravidelně zálohuje soubory, složky a nastavení do cloudového úložiště iCloud nebo do počítače prostřednictvím synchronizace s iTunes.

Kontrola nabíječky

iPhone ukazuje, že se nabíjí, ale nezapne se? Problém může spočívat v příliš nízkém nabíjecím proudu. V důsledku toho se vybitá baterie nemůže dostatečně nabít, aby se smartphone spustil. Nemáme možnost dostat se do telefonu pomocí multimetru a zkontrolovat nabíjecí proud. Co je ale špatného na použití známé dobré nabíječky??

Při testování nabíječky postupujte podle následujících kroků:

  • Najděte známou funkční nabíječku, která úspěšně nabíjí jiné smartphony;
  • Připojte svůj současný iPhone k nabíječce;
  • Nechte ji přes noc.

Protože se iPhone nezapne, baterie se pravděpodobně vybila. Proto je třeba zahájit proces nabíjení přes noc, aby se baterie mohla zotavit. Ráno se probudíte a zkusíte spustit smartphone. Pokud vše proběhlo v pořádku a zařízení se spustilo, popadněte peněženku a vydejte se do obchodu pro novou nabíječku. Je také dobré zkontrolovat, jak se obnovená baterie chová během dne.

Upozornění. pokud po takovém nabití dojde k rychlému vybití baterie, obraťte se na servisní středisko a požádejte o výměnu baterie.

Problémy s nabíjením jsou často způsobeny používáním neoriginálních nabíječek třetích stran. Pokud se chcete těmto problémům vyhnout, používejte pouze originální příslušenství vyrobené společností Apple. To je také případ oblíbených „magnetických“ kabelů s magnetickými zástrčkami, které mohou způsobit velmi nízký nabíjecí proud (v důsledku koroze kontaktů nebo malého průměru vláken kabelu).

iPhone říká, že se nabíjí, ale nezapne se

Apple vyrábí jedny z nejvýkonnějších chytrých telefonů na světě, které si podmanily polovinu světa. Někdy je však jen otázkou času, kdy se počasí zhorší. Pokud se iPhone nadále nabíjí, ale zároveň se odmítá spustit, tento jev někdy znamená, že jeho elektronické obvody nefungují správně. Pojďme se podívat hlouběji a zjistit příznaky a příčiny. Zvažte také, co můžete udělat.

READ  Co mám dělat, když telefon zamrzne na spořiči obrazovky?. Flashing stock přes miflash pro

iPhone (iPad) se rychle vybíjí? Odstranění příčiny za 1 minutu!

Bez ohledu na verzi systému iOS se uživatelé vždy ocitli v situaci, kdy se iPhone rychle vyčerpal. A to je problém, který se vyskytuje u mnoha lidí, ale pozornost na to není mnoho a ne okamžitě.

V tomto článku vám řeknu, jak se zbavit této pohromy a vrátit baterii iPhonu „bývalou výdrž“. Mimochodem, informace v tomto článku se vztahují i na tablety iPad.

V mém případě jsem si náhodou všiml, že počítadlo zbývajících procent nabití začalo nějak nepřirozeně rychle mizet. Dokonce jsem začal provádět experimenty: nabil jsem baterii iPhonu na 100 % a nechal ji přes noc dřímat na stole.

A co si myslíte vy? K mé velké lítosti experimenty potvrdily mé obavy. iPhone se skutečně vybíjel abnormálně rychle.

Přes noc (asi za 7 hodin) jsem přišel o více než 20 % nabití baterie. To platí za předpokladu, že telefon nebyl vůbec používán a byl v režimu nízké spotřeby. Byla to prostě katastrofa! Co dělat?

Jedná se o neplánovanou opravu iPhonu, nebo je problém v softwaru?? V hlavě se mi vyrojila celá řada otázek a já se obrátila na internet. A tohle se mi podařilo najít.

Jde o to, že někde v „hlubinách iOS“ může dojít ke konfliktu, který částečně zhroutí jednu z aplikací, která se zase začne intenzivně „živit energií“.

Т.е. všechno je tak nějak normální a vy telefon normálně používáte, ale v jednu chvíli začne neuvěřitelnou rychlostí „požírat“ nabité ionty lithia.

A všimněte si, že se to všechno děje bez zjevného důvodu, bez ohledu na verzi iOS a model iPhonu. Z ničeho nic se můj iPhone začal rychle vybíjet a v 5 hod.1.1 a v systému iOS 6.1.3 a v systému iOS 7.0.6. Nedávno byl vydán iOS 7.1. Myslím, že zjistíte, že má stejné chyby.

Možná se teď ptáte: „Co uděláte, když vám iPhone rychle dojde??“. Odpověď je vždy stejná. „Postupujte podle níže uvedených pokynů.“

Pokud se váš iPhone rychle vybije, je třeba vymazat obsah paměti RAM (zavřít všechny aplikace) a provést tvrdý reset zařízení.

Nyní pro ty, kteří nechápou, co mají dělat:

KROK 1. Zavřete všechny otevřené aplikace na iPhonu. Za tímto účelem dvakrát klikněte na tlačítko Domů, čímž vyvoláte panel multitaskingu, kde zavřete všechny aplikace přejetím ikony směrem nahoru.

READ  Jak zakázat synchronizaci iPhone/iPad. Jak odstranit synchronizaci s jiným iPhonem?

Varování! Zavření všech aplikací. Měla by zůstat pouze domovská obrazovka.

KROK 2. Hard restart iPhone. Stiskněte současně tlačítko Domů (kulaté tlačítko pod displejem) a tlačítko napájení (na horní straně telefonu). Podržte jej stisknutý, dokud obrazovka nezhasne (asi 7 sekund).

Pokud výše uvedená metoda nepomůže, může se jednat o hardwarový problém (baterie nebo regulátor nabíjení). Články na níže uvedených odkazech vám pomohou zjistit, jak na to.

To je vše, co musíte udělat. Celý postup trvá přesně jednu minutu. Nyní váš iPhone vydrží celou noc a nevybije se o více než 3 %. Testováno na !

Tuto proceduru provádějte alespoň jednou za tři měsíce A nezapomeňte, že baterie a akumulátory ve všech zařízeních jsou spotřební materiál, tj.е. časem ztrácejí náboj a je třeba je vyměnit.

Pokud vám tento článek pomohl. sdílejte ho se svými přáteli na sociálních sítích. Nedovolte, aby se jejich iPhone tak rychle vybil.

Deaktivace funkce „Optimalizované nabíjení

Optimalizované nabíjení se objevilo v iOS 13. Společnost Apple se proto rozhodla pomoci prodloužit výdrž baterie svých zařízení. Až na to, že „optimalizované nabíjení“ nemusí umožnit, aby se baterie dostala nad 80 % (v detailu).

Přejděte do nabídky Nastavení → Baterie.

Otevřete položku „Stav baterie“.

Posuňte posuvník „Optimalizované nabíjení“ do neaktivní polohy.

Opotřebovaná baterie nebo jiné poruchy hardwaru

Pokud předchozí tipy nepomohly. je docela dobře možné, že na vině je zastaralá baterie nebo jiný hardwarový problém.

Koncem roku 2017 vyšlo najevo, že společnost Apple záměrně podhodnocuje výkon „unavených“ baterií ve starších modelech iPhonů. Kupertinci to udělali proto, že se tyto přístroje stávaly nestabilními. zejména se neustále vypínaly při maximálním (maximálním) zatížení. Jak uživatelé zjistili ještě před oficiálním oznámením problému společností Apple, řešení je velmi jednoduché. stačí vyměnit baterii za novou.

V tomto článku jsme vysvětlili, jak vypnout nucené zpomalení iPhonu a zkontrolovat stav baterie.

Proč je životnost lithium-iontových baterií relativně krátká (1-2 roky)? Speciální technologie umožňuje dobíjet pouze určitý početkrát bez ztráty kapacity. po 500 dobíjecích cyklech klesne kapacita o 15-20 % původní hodnoty a po 3-4 letech klesne kapacita o 50 %.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS