Co dělat, když iPhone nezobrazuje jména kontaktů v příchozích hovorech?

Po aktualizaci operačního systému na svých zařízeních se systémem iOS si mnoho uživatelů všimlo, že verze iOS 15/14 mají značný počet chyb, které brání správnému fungování zařízení. Zejména velký počet žádostí na Itnernetu potvrzuje, že problém „jména kontaktů se nezobrazují během příchozích hovorů na iPhone“ je jedním z nejčastějších mezi těmi, kteří již aktualizovali svůj smartphone na tyto verze.

Selhání lze snadno rozpoznat: při příchozím hovoru se na obrazovce zobrazí pouze číslo volajícího, ale kontakt je uložen v telefonním seznamu v zařízení. Všechny kontaktní informace jsou v aplikaci Kontakty, ale při volání se nezobrazují na obrazovce. Ačkoli je nepravděpodobné, že se podaří zjistit příčinu této poruchy, nebude to mít vliv na způsob řešení problému. Někdy stačí jen zkontrolovat nastavení telefonu, jindy je třeba opravit systémové chyby. Některé metody (např. obnovení továrního nastavení, použití iTunes) způsobí ztrátu stávajících dat, zatímco jiné (např. profesionální nástroj ReiBoot) zachovají všechny soubory nedotčené. Způsoby, jak se zbavit chyby zobrazení kontaktu na iPhonu 7/8/X/11/12 při příchozím hovoru,

Vložil jsem kartu SIM do iPhonu a žádné kontakty nejsou

Podrobnosti Kategorie: Poradenství Zveřejněno 31.12.2015 00:00 Autor: Zorych Zobrazení: 5891

Jeden známý se nedávno setkal s malým problémem. Dostali iPhone, ale kontakty uložené na SIM kartě „applecophone“ neviděli. Vložení karty SIM do telefonu se systémem Android. kontakty na místě, vložení do iPhonu. žádné kontakty. Je to zatraceně těžké. Pravdou je, že hádanka je otevřená.

Přejděte do Nastavení Pošta, Adresy, Kalendáře a tam vyberte Importovat kontakty SIM. A to je vše.

Předtím samozřejmě nezapomeňte zkopírovat kontakty ze smartphonu se systémem Android na kartu SIM.

Problém s importem seznamu kontaktů do iPhonu ze služby třetí strany nebo SIM karty je poměrně častý a nejčastěji se projevuje jako chybějící jméno (zobrazí se pouze číslice čísla). Uživatelé tak často nenajdou řešení problému a pokaždé se zabývají obnovou telefonního seznamu ručně.

Kontakty bez jmen se v iPhonu obvykle objevují v důsledku nesprávné synchronizace adresáře (nebo vůbec žádné synchronizace) a také kvůli archaickému způsobu ukládání dat na kartu SIM. Abyste se vyhnuli chybám systému iOS, je mnohem lepší jednou nastavit ukládání kontaktů do služby iCloud (průvodce níže), i když je zadáte ručně, což ušetří spoustu času při pozdějším obnovení telefonního seznamu iPhone.

Jak uložit čísla na kartu SIM v zařízení iPhone

Všichni uživatelé chytrých telefonů založených na uzavřeném operačním systému iOS nemají žádné problémy s přenosem telefonních čísel ze SIM karty do iPhonu. za tímto účelem vývojáři vytvořili pohodlnou službu. K provedení opačného postupu je třeba použít představivost a speciální software.

Ruční kopie

Nejjednodušší, ale časově nejnáročnější způsob přenosu kontaktů z iPhonu na SIM kartu je jejich ruční kopírování. Nejprve je třeba přenést čísla do počítače a poté do smartphonu.

 • Spusťte iFunBox v počítači.
 • Připojte k němu telefon pomocí kabelu USB.
 • V části Zobrazení složky otevřete cestu Raw File System-var-mobile-library-AdressBook.
 • Přenos kontaktů do počítače.

Dalším krokem je přenesení adresáře do smartphonu se systémem Android a zkopírování jeho obsahu na kartu SIM prostřednictvím nastavení v hlavní nabídce.

Používání služby Gmail a systému Android

Ze všech existujících možností je tato možnost považována za nejpracnější a nejzdlouhavější, ale protože vývojáři neposkytli funkci pro zápis čísel na kartu SIM z adresáře iPhone, často ji používají majitelé gadgetů Apple. Pro úspěšné dokončení postupu je třeba použít službu Gmail.

READ  Jak učinit iPhone shnilý

Pořadí operací je následující.

 • V nabídce zvolte „Nastavení“ a přejděte na „Kontakty“.
 • Otevřete kartu „Účty“, kde v zobrazeném seznamu najdete Gmail.
 • Zkontrolujte připojení k internetu (nejlépe přes Wi-Fi).
 • V poštovní službě si musíte vytvořit účet nebo se přihlásit.
 • Posuňte posuvník doprava, aktivujte Kontakty a počkejte na dokončení synchronizace.
 • Vyjmutí karty SIM z iPhonu a její opětovné vložení do telefonu se systémem Android.
 • Opětovné přihlášení ke službě Google pomocí uživatelského jména a hesla. Za tímto účelem přejděte do „Nastavení“ → „Účty“ a vyberte svůj profil.
 • Počkejte, až smartphone synchronizuje data, a poté vstupte do sekce „Kontakty“, abyste se ujistili, že čísla účastníků jsou vložena do adresáře.
 • Dalším krokem je akce „Exportovat na SIM kartu“. Za tímto účelem klikněte na ikonu „menu“ (tři svislé tečky) vpravo nahoře na obrazovce a aktivujte možnost „Import/export“.
 • Přístroj nabízí kopírování některých čísel nebo celého seznamu, takže vyberte požadovaný řádek a stiskněte tlačítko „Exportovat“.
 • Na obrazovce se zobrazí upozornění, že bude uložena pouze část informací (ty nejdůležitější). Pokud chybí některý z důležitých údajů, klikněte na „Ano“.

Počkejte, dokud nebude operace dokončena, tj. dokud se na kartu SIM neimportují všechna mobilní čísla. Poté je můžete načíst a spravovat podle svých potřeb.

Použijte bezplatný nástroj Zálohování mých kontaktů

Pro import telefonních čísel na kartu SIM musí majitel iPhonu použít jinou aplikaci a zkontrolovat její funkčnost v zařízení. Toto je nástroj Moje záložní kontakty.

Pro import kontaktů postupujte následovně.

 • Povolte softwaru přístup do oblasti kontaktů smartphonu kliknutím na tlačítko „Povolit“.
 • Když se zobrazí celkový počet účastníků, stiskněte tlačítko „Zálohovat“.
 • Software vygeneruje soubor vcf, který nabídne k zaslání e-mailem.
 • Po kliknutí na tlačítko „OK“ je třeba kliknout na tlačítko „Email“.
 • Po otevření formuláře zadejte do pole „Komu“ vlastní adresu a aktivujte možnost „Odeslat“.
 • Přejděte do smartphonu, otevřete e-mail a otevřete přijatou zprávu.

Zbývá už jen přenést kontakty na kartu SIM. To je snadné i pro nováčky.

Jak importovat kontakty do iPhonu ze služby Gmail?

Uživatelé chytrých telefonů se systémem Android, kteří ukládají svůj seznam kontaktů do služby Gmail, mohou svůj telefonní seznam také snadno přenést do služby iCloud, a to bez jakýchkoli chyb a omylů. K tomu použijte speciální funkci pro export kontaktů Google, nezapomeňte zadat formát vytvořeného souboru vCard.

Pak v nabídce nastavení v sekci Kontakty služby iCloud.Vyberte možnost „Importovat vCard“ a nahrajte dříve přijatý soubor s kontakty.

Podrobné pokyny k přenosu kontaktů z Gmailu do iPhonu najdete zde.

Apple iPhone není na první pohled obyčejné zařízení. Má trochu jiné rozložení než ostatní smartphony. Jakmile se ale naučíte ovládat, pocítíte sílu celého systému iOS. Stejně zajímavé jsou kontakty uložené na kartě SIM. Pokud kartu SIM do iPhonu pouze vložíte, kontakty na ní obsažené se ihned nezobrazí. To se však dá snadno napravit.

Nastavení iCloudu jako výchozího účtu

Než budete pokračovat, můžete se odhlásit z účtu iCloud a znovu se přihlásit, abyste opravili nezobrazování kontaktů iCloud. Pak je také třeba v aplikaci Kontakty změnit výchozí účet na iCloud, aby se všechny kontakty zobrazovaly na iCloudu a ne na jiných, například na Gmailu.

Nastavení skupiny kontaktů pro všechny iCloud

Kontaktní skupina. Skvělá možnost, pokud potřebujete poslat stejnou zprávu více lidem najednou. Pokud synchronizujete skupinové kontakty iPhonu s jinými účty, nezobrazí se ani kontakty na iCloudu. Ujistěte se tedy, že jste vybrali možnost All iCloud:

 • Otevřete aplikaci Kontakty a klepněte na položku Skupina v levém horním řádku nabídky.
 • Zrušte zaškrtnutí dalších účtů, například Gmail, pokud existují, a vyberte pouze iCloud.
 • Klepněte na Hotovo a restartujte iPhone.
READ  iPhone 7 se vypne

Zkontrolujte nastavení sítě

Nastavení sítě v iPhonu umožňuje spravovat zařízení připojená k Wi-Fi a mobilním sítím. Protože iCloud potřebuje k zobrazení kontaktů síť. Ujistěte se, že je síť v pořádku a můžete snadno nastavit nastavení sítě. Následující kroky vám pomohou zkontrolovat a obnovit nastavení sítě v iPhonu.

 • Přejděte do nastavení a klikněte na kartu Obecné.
 • Přejděte na konec stránky a stiskněte Přenést nebo Obnovit iPhone.
 • Pak klepněte na „Resetovat“ a potom na „Resetovat nastavení sítě“.

Aktualizace softwaru na nejnovější verzi

Aktualizuj software iOS nebo iPadOS na nejnovější verzi, abys získal nejnovější funkce, aktualizace zabezpečení a opravy chyb. A pokud se vám na iPhonu nezobrazují kontakty na iCloudu, někdy může tyto drobné chyby odstranit aktualizace softwaru.

 • Přejděte do Nastavení, Obecné a pak do Aktualizace softwaru.
 • Zkontrolujte aktualizaci softwaru. Pokud ano, klikněte na Stáhnout a nainstalovat.

Nechcete iCloud kvůli nedostatečné synchronizaci a hledáte alternativu? Pak použijte iCareFone. Dokáže velmi pohodlně udržovat a obnovovat kontakty.

Proč se v iPhonu při importu ztrácejí názvy kontaktů??

Ve většině případů k tomu dochází při přenosu adresáře do iPhonu ze SIM karty dříve nainstalované v telefonu jiného výrobce (iPhone nikdy neukládá data na SIM kartu). V důsledku dekódování, čtení názvů nebo čísel v cyrilici systém iOS často jednoduše ignoruje popisky a v telefonu zůstávají pouze „holá“ čísla. Tyto chyby se mohou vyskytnout také v některých verzích systému iOS, když nejsou správně importovány kontakty ze služeb třetích stran nebo při importu kontaktů bez použití mezinárodního formátu. Vždy zadávejte kontakty pomocí mezinárodního kódu země (7 v Rusku, 380 na Ukrajině, 375 v Bělorusku) atd.д.

Předejít těmto problémům je ve skutečnosti velmi snadné, stačí synchronizovat telefonní seznam s cloudovou službou iCloud, abyste mohli v budoucnu v několika krocích obnovit seznam kontaktů bez jakýchkoli problémů.

 • Pokud máte kontakty uložené ve smartphonu se systémem Android, přeneste je do iPhonu podle těchto pokynů.
 • Pokud jsou vaše kontakty uloženy ve službě Gmail, použijte pokyny na konci tohoto článku nebo tento článek.
 • Pokud jsou kontakty pouze na SIM kartě a byly přeneseny do smartphonu Apple bez jmen, odstraňte je z adresáře iPhonu, protože je obtížné identifikovat jednotlivé položky. V takovém případě zkuste (pokud je to možné) vložit SIM kartu do telefonu, kde jsou kontakty definovány, a ručně je zadejte do iPhonu přímo do adresáře nebo na webu iCloud.com.

Chcete-li tedy doživotně zapomenout na problémy s kontakty, zadejte je ručně (pokud to nejde jinak) nebo naimportujte adresář do iPhonu a poté přejděte do: aplikace Nastavení → Apple ID (klikněte na jméno a příjmení v horní části obrazovky nebo se přihlaste pomocí svého účtu Apple ID) → iCloud.

V seznamu cloudových aplikací iCloudu najděte položku Kontakty a nastavte posuvník do polohy Povoleno.

Jak se vyhnout ztrátě kontaktů

Abyste zabránili zmizení kontaktů z telefonního seznamu a nemuseli v budoucnu hledat způsoby, jak je obnovit, měli byste se řídit následujícími radami.

Několik let jsem pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobře se orientuje v tarifech a vidí všechna úskalí. Miluji gadgety, zejména ty se systémem Android.

Nedovolte, aby byl váš přístroj používán správně: Nedovolte dětem, aby si s ním hrály; Neexperimentujte se změnou nastavení systému.

iphone, kontakty, kartě, systému, android

Uložení kontaktů, a zejména citlivých informací, do cloudového úložiště nebo e-mailové služby vám pomůže vyhnout se problémům v případě jejich ztráty.

Předpokládá se, že na SIM kartě, ale ve skutečnosti je nejlepší možností paměť zařízení nebo cloudová služba. Za relevantní se považuje také poštovní doručovatel.

Ztracené (zmizelé) kontakty na iPhonu, co dělat?

Váš iPhone je (jsou) mimo kontakt? Pokud jsou chybějící záznamy důležité pro vaši práci nebo podnikání, může to vést ke snížení vaší produktivity. Naštěstí mnoho dalších lidí také ztratilo kontakty na svém iPhonu a existuje mnoho způsobů, jak je získat zpět.

Jak vypadají chybějící kontakty v iPhonu

Lidé se o chybějících kontaktech obvykle dozvědí, když otevřou aplikaci Kontakty. Někdy může být skryta jedna nebo dvě položky, v extrémních případech může být odstraněn celý adresář.

READ  Zobrazení domovského tlačítka na obrazovce iPhone 7

Důvod ztráty kontaktů z iPhonu

Nedostatek kontaktů v iPhonu je obvykle způsoben aktualizací operačního systému iOS, chybami synchronizace dat iCloud, problémy s připojením Wi-Fi nebo odpojením účtu.

Jak obnovit chybějící kontakty iPhone

Pokud jste ztratili všechny kontakty, existuje spousta kontrol a tipů, které vám je pomohou obnovit.

Doporučujeme tyto tipy projít v pořadí od nejjednoduššího po nejsložitější, protože nejjednodušší řešení je někdy nejlepší a nejrychlejší odpovědí na vaše technické problémy.

Zde je návod na obnovení kontaktů v iPhonu

Vyhledejte je podle příjmení. Pokud se domníváte, že byl kontakt z aplikace Kontakty na iPhonu odstraněn, zkuste vyhledat jeho příjmení místo jména. Je možné, že jste jejich údaje zadali nesprávně, nebo jste v nastavení třídění nastavili, aby se nejdříve zobrazovala příjmení.

Vypínání a zapínání iPhonu. Starý, ale osvědčený způsob. Restartování iPhonu může opravit různé chyby aplikací a dat.

Vypnutí režimu letadla. Pokud jste přidali kontakty z jiného zařízení nebo služby, musí být iPhone pro synchronizaci dat připojen k internetu nebo mobilní síti.

Zapnutí Wi-Fi. Pokud je signál mobilní sítě slabý, iPhone možná nesynchronizuje všechna data. Zapnutí Wi-Fi umožní rychlejší a častější synchronizaci dat a stahování souborů.

Poznámka: Mnoho aplikací a nastavení iPhonu se synchronizuje pouze po připojení k Wi-Fi.

Povolení synchronizace kontaktů s iCloudem. Otevřete „Nastavení“ „Hesla a účty“ „iCloud“ „iCloud“ a ujistěte se, že je přepínač vedle položky „Kontakty“ zapnutý a zelený.

Vypnutí a opětovné zapnutí služby iCloud. Pokud omylem ztratíte kontakty v iPhonu, musíte je získat zpět: „Nastavení“ „Hesla a účty“ „iCloud“ „iCloud“ a přepněte přepínač vedle položky „Kontakty„.

Tím se z iPhonu vymažou kontakty a v podstatě se aktualizuje adresář. Po minutě přepínač opět zapněte a všechny kontakty se opět synchronizují s účtem iCloud.

Povolení synchronizace kontaktů s jiným účtem. Pokud jste přidali další účty, například Outlook, přejděte do Nastavení „Hesla a účty“ „Outlook“ a povolte zde kontakty.

Zkontrolujte nastavení synchronizace. Pokud jste přišli o všechny kontakty v iPhonu, mohlo dojít k chybě serveru při synchronizaci dat. To můžete napravit tak, že se ujistíte, že je iPhone nastaven na synchronizaci dat při každém připojení k Wi-Fi.

Chcete-li to provést, přejděte do Nastavení, Hesla a účty, Získat nová data, povolte funkci Push a nastavte automatický plán na možnost „Vybrat“.

Import z karty SIM. Pokud vás zajímá, jak obnovit kontakty v iPhonu po změně telefonu, možná budete muset zahájit ruční import ze SIM karty. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky „Nastavení“, „Kontakty“ a stiskněte tlačítko „Importovat kontakty z karty SIM“.

Poznámka: Pokud máte k iPhonu nebo SIM kartě přiřazeno více účtů, budete vyzváni, abyste vybrali, který z nich chcete použít jako zdroj. Možnost importu karty SIM může být dostupná pouze v některých regionech.

Opětovné přidání odstraněných účtů. Pokud jste nedávno odstranili účet z iPhonu, mohou k němu být připojeny vaše kontakty. Jednoduše znovu přidejte účet a podívejte se, zda jsou vaše kontakty zpět.

Obnovení nastavení sítě. Tímto postupem odstraníte všechna nastavení Wi-Fi, ale je také známo, že opravíte chybějící kontakty v iPhonu. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky Nastavení, Obecné, Obnovit a stiskněte tlačítko Obnovit nastavení sítě.

Obnovení pomocí iTunes. Pokud jste zálohovali iPhone do iTunes v počítači, zkontrolujte zálohu v iTunes, zda nechybí nějaké kontakty. Pokud je k dispozici, můžete iPhone z této zálohy obnovit.

Poznámka: Pokud to uděláte, budou všechny změny, které jste v iPhonu provedli po této záloze, smazány.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS