Co dělat, když iPhone nemá síť

Každý moderní chytrý telefon je především mobilní telefon a teprve potom vše ostatní. Jeho nejdůležitější funkcí je přijímat hovory a volat. Do každého zařízení se vkládá karta SIM s přiřazeným telefonním číslem a speciální kontrolka signalizuje úspěšnou registraci do mobilní sítě a sílu signálu.

Žádný příjem sítě na iPhonu. co dělat? Tento problém nám brání v hlasových hovorech, takže se s ním musíme vypořádat.

Neustálé vyhledávání sítě iPhone, co dělat?

Nejprve zkontrolujte, zda jste v dosahu mobilní sítě. Spusťte aplikaci Nastavení, přejděte do sekce Mobilní (nebo Mobilní data na iPadu). Zkontrolujte, zda jste povolili mobilní přenos dat.

Věnujte pozornost kartě SIM. Nejprve zkuste vyměnit. Pokud to nepomůže, musíte zkontrolovat, zda karta SIM funguje správně. Můžete si půjčit iPhony kolegů nebo přátel a vyzkoušet výměnu SIM karet.

Provedení resetu sítě. Přejděte na „Nastavení“ „Hlavní“ „Obnovit“ „Obnovit nastavení sítě“. Vezměte prosím na vědomí, že se tím také resetují sítě Wi-Fi a hesla, nastavení mobilních sítí a nastavení VPN a APN.

Pokud to nefunguje a zařízení stále hlásí vyhledávání v síti, přejděte do Nastavení, Obecné, O tomto zařízení. Zde nás zajímá řádek „Firmware modemu“. Pokud je pruh prázdný a nejsou v něm žádné informace, je důvodem neustálého vyhledávání sítě pravděpodobně porucha modemu zařízení.

V tomto případě byste neměli spěchat s přeflashováním zařízení v iTunes, jak se často doporučuje, jednoduše proto, že nedostatek napájení modemového čipu to neumožní. iTunes pravděpodobně zobrazí chybu a iPhone se přestane zapínat. V takovém případě je nejlepší obrátit se na servis Apple.

Pokud nemůžete najít odpověď na svou otázku nebo se vám to nepodařilo a níže uvedený komentář neposkytuje správné řešení, položte svůj dotaz prostřednictvím našeho formuláře nápovědy. Je to rychlé, snadné, pohodlné a nevyžaduje to registraci. Odpovědi na vaše i další otázky najdete zde.

iPhone hlásíŽádná síť“. co dělat

Pokud váš iPhone předtím fungoval bez problémů a najednou ztratí síť, může to být způsobeno různými faktory. Ale nerozčilujte se, pokud se zařízení nenamočilo a nespadlo z výšky, je pravděpodobné, že situaci lze napravit vlastními silami. Lze provést následující kroky:

 • Vypněte a za minutu znovu zapněte telefon, postačí však i restart;
 • Zkontrolujte datum/čas/časové pásmo;
 • Aktivujte a deaktivujte režim letadla;
 • Vyjmutí karty SIM a její opětovné vložení. Pokud máte podezření, že je karta SIM poškozená, je vhodné vložit jinou kartu SIM a zjistit, zda se síť zobrazí;
 • Chvíli počkejte, může se jednat o závadu v mobilní věži.

Pokud všechny výše uvedené metody nepomohou a ikona sítě se nezobrazí, měli byste se obrátit na servisní středisko. Příčinou problému může být hardwarová závada a v takovém případě ji nemůžete sami opravit.

Pokud máte problém se svým iPhonem, měli byste se obrátit pouze na značkové servisní středisko. Jen tak si můžete být jisti, že telefon je opravený, a ne trvale poškozený.

Poškozená nebo nefunkční karta SIM

Při vlastním řešení problému s vyhledáváním sítě stojí za to věnovat pozornost kartě SIM. Často může být poškozena odříznutím nebo může selhat z důvodu vlhkosti či jiných příčin. Kartu SIM vyjměte pomocí klíče, který je umístěn ve schránce pod telefonem, a poté ji vložte zpět. Několikrát zapněte a vypněte režim „v letadle“.

READ  Jak odstranit režim spánku na iPhone

Někdy je miniaplikace uzamčena operátorem pro kartu SIM určitého operátora. Telefon jednoduše nepodporuje jiné karty SIM a píše „žádná síť“. Můžete se obrátit na naše servisní středisko a my vám jej odemkneme pomocí IMEI. Tato služba obvykle trvá několik dní až 10 dní v závislosti na operátorovi, u kterého je zařízení uzamčeno.

Jak ji opravit

Nejdříve se ujistěte, že ostatní zařízení se SIM kartami stejného mobilního operátora mají v místě, kde se nacházíte, signál. Možná jste jen mimo dosah. Vyplatí se také opustit místa, kde může být signál rušen hustými stropy, zdmi nebo speciálními zařízeními.

Pokud mají ostatní zařízení signál, vyplatí se postupovat podle níže uvedených pokynů, které vás pravděpodobně přivedou zpět na internet.

Čas změny

Nesprávné nastavení času a data může způsobit ztrátu signálu. K chybám může dojít i v případě, že minuty nesouhlasí, proto doporučujeme nastavit režim automatického odsouhlasení času:

Kontrola režimu letadla

Nejprve zkontrolujte, zda je vypnutý režim letadlo. Její stav lze zobrazit na panelu nástrojů Rychlý přístup. Za druhé, pokud byla vypnuta, zapněte ji asi na 15 sekund a pak ji opět vypněte. Tyto akce povedou k resetování karty SIM a případnému obnovení sítě.

Fyzické ověření

Pokud výše uvedené kroky nepomohou, zkontrolujte kartu SIM. Vytáhněte jej a zkuste, zda bude fungovat na jiném iPhonu. Pokud ani tam není nalezena žádná síť, je třeba vyměnit kartu SIM. Můžete to udělat u nejbližšího poskytovatele služeb.

Pokud karta SIM funguje v jiném zařízení, máte dvě možnosti: buď je telefon poškozený a je třeba jej odnést do servisu, nebo jsou ve firmwaru chyby, které brání fungování karty SIM, a je třeba provést obnovení.

Jak obnovit zařízení

Pokud máte zálohu na iCloudu nebo v iTunes, můžete zařízení resetovat bez ztráty dat. V opačném případě budou všechny osobní údaje a nainstalované aplikace nenávratně ztraceny, proto si předem vytvořte zálohu. Poté se připojte k síti Wi-Fi, přejděte do hlavního nastavení zařízení, přejděte na položku „Obnovit“ a vyberte možnost „Obnovit obsah a nastavení“. Projděte postupem obnovení, po jeho dokončení se spustí počáteční nastavení zařízení, v jednom z kroků můžete zadat, ze které zálohy chcete zařízení obnovit.

Žádný příjem sítě v zařízení iPhone?

Na internetu je popsáno mnoho příčin, proč váš iPhone nevidí síť.

1.Síť není dostupná ani za jiných podmínek, zkuste postupovat takto.

Začněme tím, že v nastavení telefonu během několika sekund zapneme a vypneme režim Letadlo. Můžete také resetovat samotný iPhone. Doporučujeme vyjmout kartu SIM a zkontrolovat, zda se jedná o originální kartu SIM mobilního operátora. Je také nutné zkontrolovat, zda není mechanicky poškozený. Nyní vložte kartu SIM, několikrát zapněte a vypněte režim Letadlo. měl by se objevit signál.

Pokud vše ostatní selže, je třeba zkontrolovat nastavení mobilního operátora, včetně aktualizací. Připojte se k síti Wi-Fi, přejděte do hlavního nastavení smartphonu a přejděte na položku „O tomto zařízení“. Pokud máme k dispozici aktualizace, operační systém nás vyzve k jejich instalaci. Pokud na iPhonu nefunguje Wi-Fi, připojte iPhone k iTunes. Pak aktualizujte zařízení na nejnovější verzi systému iOS.

Poznámka: Někteří uživatelé uvádějí, že jim pomohl restart telefonu.

Jak opravit chybu „Žádná síť“ na iPhonu po odemčení z výroby?

Po továrním odemčení iPhonu se můžete pokusit opravit chybu „Žádná síť“. Níže jsou uvedena řešení nalezená na různých fórech, z vlastní zkušenosti a ze zkušeností lidí, kteří odblokovali smartphone pomocí čísla IMEI.

READ  Aplikace ukazuje, jak je zaznamenána v telefonu

Nejčastěji se s touto chybou setkávají majitelé iPhonů po odemčení pomocí Ultrasn0w nebo po aktualizaci firmwaru modemu na verzi pro iPad. Problém může nastat i po opravě, aktualizaci, aktivaci nebo deaktivaci telefonu pomocí nástroje Redsn0w nebo SAM, dokonce i po útěku z vězení. Pokud se setkáte s problémy s aktivací iPhonu po odemčení z výroby, pomůže vám je vyřešit tento článek.

Chyba „žádná síť“ nemá nic společného s odemknutím smartphonu. Není to tak špatné jako zprávy o problematické nebo nepodporované kartě SIM (Neplatná SIM, karta SIM není podporována).

Pokud se zobrazí zpráva, že není k dispozici žádná síť, znamená to, že zařízení přijalo kartu SIM. Vyvstává však otázka, proč nevidí síť. Nejjednodušší způsob, jak problém vyřešit (ve většině případů funguje), je obnovit nastavení sítě. Chcete-li to provést, vložte nepodporovanou kartu SIM, otevřete Nastavení. Obecné. Obnovit. Obnovit nastavení sítě

Můžete také zkusit zálohovat a odstranit všechny informace, ale může dojít k poškození zařízení.

3.Problém „Žádná síť“ na iPhonu může nastat po aktivaci/deaktivaci telefonu pomocí SAMPrefs nebo Redsn0w.

 • Vložte do iPhonu kartu SIM bezATT a připojte telefon k iTunes pomocí kabelu USB.
 • Když iTunes zjistí telefon, zálohujte jej a stiskněte tlačítko „Obnovit“.
 • Poznámka: Nejprve zkuste obnovit smartphone bez stisknutí klávesy Shift/Option. Telefon můžete obnovit také v režimu DFU.
 • Počkejte na dokončení procesu obnovení. V iTunes se zobrazí dvě možnosti:
 • Obnovení ze záložního režimu;
 • Použít iPhone jako nový telefon. vyberte tuto možnost.
 • Budete vyzváni k aktivaci. Za tímto účelem použijte kartu SIM bezATT a počkejte na signál.
 • Pokud nic nepomůže, opakujte kroky 1, 2, 3.

Uživatelé, kteří se snaží vyříznout SIM kartu pro nový iPhone, často udělají chybu, a v důsledku toho telefon nedokáže rozpoznat SIM kartu. Chcete-li tuto chybu vyřešit, musíte si u svého poskytovatele objednat kartu SIM.

Někdy poskytovatel internetového připojení, ke kterému se snažíte připojit, prostě neposkytuje služby ve vaší oblasti. takže váš iPhone se nemůže připojit k síti. Je možné, že vaše karta SIM není v síti jednoduše aktivována. V těchto případech se obraťte na svého poskytovatele služeb.

Příčina chyby „Žádná síť“ v odemčeném iPhonu může souviset s anténou. Pokud je problém v hardwaru, musíte zařízení odnést do prodejny Apple a nechat ho zkontrolovat (možná dostanete jen nový telefon).

Jak vidíte, absence sítě v odemčeném smartphonu nemá s odemčením nic společného

Problémy s podporou mobilního operátora

Je to jedna věc, když bylo vše v pořádku, ale v určitém okamžiku síť operátora sítě iPhone zmizela. Existuje mnoho možných příčin a okolností. Včetně těch, o kterých již byla řeč.

V některých případech však síť není k dispozici, smartphone ji nevidí a důvodem může být, že je iPhone uzamčen pro určitého operátora. To znamená, že telefon nebude fungovat s kartami SIM jiných operátorů. Musíte se dostavit do servisního střediska, kde bude provedeno odblokování.

Za těchto okolností je možné vyzkoušet dvě řešení.

Kontrola čerstvého nastavení

Pokud chcete, aby smartphone Apple automaticky zjišťoval operátora podle karty SIM vložené do slotu, musíte otevřít nastavení. Zde je třeba nastavit přepínač do aktivní polohy pro režim „Automaticky“ v sekci „Obsluha“.

Uživatelům se doporučuje pravidelně kontrolovat aktualizace systému.

Tyto aktualizace se zobrazují v nastavení. Musíte otevřít „Obecné“ a poté přejít na „O tomto zařízení“.

Kontaktování operátora

Pokud váš Apple iPhone nechce najít síť, nefunguje a neumožňuje vám volat, používat mobilní internet, má smysl kontaktovat svého operátora mobilní sítě a požádat ho o radu.

Nemusíte hledat jejich pobočku ve svém městě, abyste to mohli udělat. Potřebujete jen další telefon. Volat lze také pomocí messengeru. I když není k dispozici mobilní síť, Wi-Fi bude fungovat.

READ  Jak učinit iPhone shnilý

Zástupce společnosti může na dálku zkontrolovat, zda není problém s vaším zůstatkem, zda ve vašem regionu neprobíhá technická údržba a proč je připojení nefunkční atd.

Ano, pokud je problém v samotném iPhonu, operátor s tím nemůže nic dělat. Zde pomůže dále hledat možné příčiny, nebo se již obrátit na servis, který slouží k opravě produktů Apple. V takovém případě dejte přednost certifikovaným střediskům, která se specializují na telefony této značky.

Co dělat, když nic nepomáhá

Pokud všechny metody obnovení sítě v iPhonu nefungují, musíte se obrátit na značkové servisní středisko. Může se jednat o drobný problém, který odborník po provedení diagnostiky vyřeší během několika minut. Nevylučujte však selhání hardwaru, protože v takovém případě může být oprava nákladná.

4.7 / 5 ( 26 hlasů )

Držet krok s mobilním trhem. Vždy aktuální

Co dělat, když iPhone ztratí síť

Existuje řada indicií, které nepřímo nebo zcela jasně naznačují problémy s připojením: síť je přerušovaně ztracena; připojení je dostupné pouze venku nebo v interiéru; mobilní připojení funguje správně, ale není k dispozici připojení k internetu.

 • Pokud problém souvisí s oblastí pokrytí konkrétního operátora, což je nejčastější případ, stačí změnit místo, aby se připojení obnovilo.
 • Málokdy si toho všimnete, ale jednou z příčin absence spojení je nízká teplota. iPhone nefunguje vždy správně v chladném počasí, ztrácí pokrytí sítě nebo se odpojuje.
 • Restartujte smartphone, může to být způsobeno nějakou nepředvídanou chybou.
 • Kontrola nastavení sítě, nastavení a aktualizací. Je třeba zkontrolovat: nastavení data a času, povolený režim vzduchu, další nastavení, správné nastavení. V případě potřeby proveďte reset sítě.
 • Vyjměte kartu SIM, zkontrolujte její neporušenost, zkontrolujte, zda je správně vložena. Často je to způsobeno špatně naříznutou kartou SIM nebo poškozeným čipem. Vyměňte poškozenou kartu SIM nebo správně vložte funkční kartu SIM do zásobníku.
 • Kontaktujte svého poskytovatele služeb a ujistěte se, že: stav vašeho účtu, žádné problémy s připojením v regionu, žádné blokování.

Pokud všechny výše uvedené kroky nebyly úspěšné, doporučujeme obrátit se na specialisty společnosti Repair My Apple, jejichž profesionální podpora vám pomůže vyřešit jakoukoli obtížnou situaci.

Stojí za zmínku, že pokud připojení není, lze důvody jako vždy rozdělit na hardwarové a softwarové.

Závady softwaru jsou nejčastěji způsobeny nesprávně nainstalovaným softwarem nebo aktualizací systému: firmware je nainstalován nesprávně, některý software funguje nesprávně, je nainstalován nelicencovaný software a aplikace. Řešení. přeinstalace softwaru. Abyste se vyhnuli úplnému znefunkčnění iPhonu, nedoporučují vývojáři provádět přeflashování systému svépomocí. Je lepší svěřit tento postup odborníkům v servisním středisku.

Hardwarové problémy souvisejí s poškozením konkrétního modulu. antény, modemu, čipů základní desky. Poruchy mohou být způsobeny rozlitím kapaliny na součásti, mechanickými vlivy (nárazy a pády). příčin může být celá řada a musí je určit technik během diagnostiky zařízení. Pouze přesné údaje z testování pomohou určit optimální plán oprav z hlediska nákladů a načasování.

Uzamčení iPhonu. Je důležité se ujistit, že váš iPhone není „uzamčen“ k určitému síťovému operátorovi, obvykle zahraničnímu, pokud jste jej zakoupili přes internet nebo v jiné zemi. Chcete-li tento předpoklad ověřit, vložte jinou kartu SIM. Zámek mohou odstranit pouze zkušení odborníci.

Na závěr je třeba připomenout, že byste měli svěřit řešení všech problémů s výkonem iPhonu profesionálům z Repair My Apple. Přesně určíme problém a opravíme ho rychle, efektivně a s nízkými náklady.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS