Jak odstranit vzdálenou správu z iPhonu a iPadu

„Chystám se dát svůj starý iPhone mladšímu bratrovi, ale telefon je uzamčen pomocí MDM, jak odstranit dálkové ovládání z iPhonu??“ Je dobře známo, že zařízení iOS jsou díky pokročilé technologii poměrně bezpečná. MDM například pomáhá uživatelům vzdáleně ovládat jejich iPhone nebo iPad a zabraňuje ostatním uživatelům v přístupu k mobilním zařízením bez povolení. V této příručce se dozvíte vše o MDM, včetně toho, jak odebrat dálkové ovládání z iPhonu a iPadu.

Apple MDM, nazývaný také Mobile Device Management, je systém správy zařízení. Zjednodušuje registraci, nasazení, sdílení a zabezpečení zařízení v zařízeních se systémem iOS, včetně iPhonu a iPadu.

Je ideální pro firemní a vzdělávací použití. Tým IT může podle potřeby uplatňovat zásady zabezpečení a vzdáleně distribuovat aplikace a obsah.

Správci mohou pomocí MDM:

 • 1. Správa uživatelských zařízení iOS při zachování soukromí uživatelů.
 • 2. Uplatňování komplexních zásad zabezpečení.
 • 3. Vzdálená aktualizace nastavení a softwaru zařízení iOS.
 • 4. Dálkové zamykání a odemykání iPhonu nebo iPadu.
 • 5. Zajistit dodržování zásad.
 • 6. Změna nastavení e-mailu, blacklistů a whitelistů aplikací, nastavení sítě a dalších funkcí.
 • 7. Proveďte hromadnou registraci.
 • 8. Využívání hovorů VOIP pro komunikaci s týmem.
 • 9. Zveřejňování prezentací pro svůj tým.
 • 10. Konfigurace zařízení iOS na základě zásad.

Proč je MDM důležité?

Stručně řečeno, technologie vzdálené správy umožňuje organizacím a společnostem spravovat každý mobilní telefon, který předají svým zaměstnancům nebo studentům. To zjednodušuje správu a nastavení zařízení. Správce může vzdáleně spravovat, distribuovat a konfigurovat aplikace a další funkce prostřednictvím nástroje Business Manager. Pokud je váš iPhone monitorován, aplikace budou přiřazeny a nainstalovány automaticky.

iphone, důvěřuje, tomuto, počítači, otázky

Jak zjistit, zda váš iPhone důvěřuje tomuto počítači

Po připojení odemčeného iPhonu k počítači by se na obrazovce iPhonu měla objevit otázka „Trust this computer“?“. To potvrzuje, že váš iPhone není důvěryhodný ani důvěryhodný pro tento počítač. Pokud ano, můžete mu i nadále důvěřovat/nedůvěřovat. Pokud se oznámení nezobrazí, existují dvě možnosti:

 • Váš iPhone již tomuto počítači důvěřuje. Můžete pokračovat v podnikání.
 • Váš iPhone tomuto počítači nedůvěřuje. Zda se jedná o případ, kdy je váš pokus o přenos dat mezi dvěma zařízeními zamítnut, poznáte podle toho, že se jedná o případ, kdy je váš pokus o přenos dat mezi dvěma zařízeními zamítnut.
READ  Jak změnit tmavé téma pro iPhone

Aktualizace ovladačů čipové sady (USB)

Každý počítač má základní desku a na ní jsou nainstalovány čipové sady. Tyto čipové sady jsou zodpovědné za připojení různých zařízení k počítači. Pro správnou funkci čipových sad potřebujete také ovladače. V některých případech začínají být řidiči nestabilní. K tomu může nejčastěji dojít, pokud z některých.

Někdy počítače nerozpoznají pouze váš iPhone, ale také jiné telefony a paměťové karty USB. Tohle jsem používal ve starém systému Windows. Pomůže aktualizace ovladačů pro čipovou sadu.

iphone, důvěřuje, tomuto, počítači, otázky

První možnost. Nejprve přejděte na stránku http://devid.info/en a klikněte na zelené tlačítko Download. Stažení softwaru agend DevID pro rychlou instalaci a aktualizaci ovladačů.

Při instalaci zrušte zaškrtnutí políček, abyste se vyhnuli instalaci nepotřebných položek.

Po spuštění programu můžete kliknout na tlačítko Spustit hledání a program prohledá hardware a vyzve vás k aktualizaci starých ovladačů.

Je dobré mít aktuální verzi ovladače pro čipovou sadu. V tomto případě se aktualizuje. Pokud ne, zkuste následující kroky.

Druhou možností je stáhnout si ovladače a nainstalovat je. V závislosti na vaší základní desce to může být čipová sada od Intelu nebo od AmD. Podívejme se na instalaci na příkladu čipových sad intel.

Na oficiálních stránkách společnosti Intel na tomto odkazu: https://downloadcenter.intel.com si můžete stáhnout software pro čipové sady. Klikněte na modré tlačítko Chipset.

Třetí možností je. Můžete také nechat společnost Intel najít správné ovladače pro váš hardware. Na svých stránkách mají speciální nástroj, který prohledá náš hardware a nainstaluje potřebný software.

Obnovení varování v iTunes

 • Odpojte iPhone nebo iPad od počítače;
 • Spusťte iTunes a přejděte do nastavení aplikace;
 • přejděte na kartu „Doplňky“;
 • Klikněte na tlačítko „Resetovat varování“.

Pokud to nepomůže, můžete zkusit aktualizovat iTunes na nejnovější verzi z oficiálních stránek společnosti Apple a postup zopakovat, přičemž nejprve restartujte počítač. Můžete také zkusit změnit port USB.

Nic nefunguje? Pak byste měli vyzkoušet níže uvedený pokyn k obnovení „Trust this computer“.

Vše, co potřebuješ vědět o funkci „Trust this iPhone

Nyní se podíváme, proč je třeba klepnout na tlačítko „Trust“ na iPhonu, když se jej snažíte připojit k počítači.

Váš iPhone je chráněn bezpečnostní funkcí nazvanou Dvoufaktorové ověřování, která chrání váš iPhone a data, když se jej někdo pokusí připojit k počítači.

READ  iPhone x bez ID obličeje, co to je

Tato funkce nastaví omezení přístupu jiných zařízení k vašemu iPhonu. Po připojení iPhonu k novému počítači se funkce aktivuje.

 • Chcete-li se ověřit, musíte projít zamčenou obrazovkou, klepnout na možnost Důvěřovat a zadat heslo.
 • Pokud se nemůžete dostat do iPhonu a stisknete tlačítko Důvěřovat, funkce odmítne přístup z daného počítače.

Takže vám to řeknu na rovinu. Pokud jste iPhone nikdy nepřipojili k počítači, můžete stisknout tlačítko důvěřovat tomuto počítači na odpojeném iPhonu.

Pokud říkáte, že jste již dříve úspěšně důvěřovali tomuto iPhonu, ale tentokrát se stále ptá na důvěryhodnost počítače, je to pravděpodobně proto, že váš iPhone byl po posledním připojení odpojen nebo je váš iPhone uzamčen či odpojen déle než 1 hodinu.

Obecně platí, že první prioritou je. Oprava odpojeného iPhonu. Po opravě můžete jednoduše stisknout tlačítko Důvěřovat a synchronizovat s iTunes. Podívejte se na následující m a začněte opravovat odpojený telefon.

Jak obejít funkci „Trust this computer“ na iPhonu pomocí iTunes

Když potřebujete přenášet soubory mezi iPhonem a počítačem, musíte se ujistit, že jste aktualizovali iTunes na nejnovější verzi a že je jako spouštěč povolen nástroj iTunes Mobile Device Helper.

Krok 1Po stažení iTunes do počítače můžete spustit software a zkontrolovat, zda je k dispozici jeho nejnovější verze.

Krok 2Klikněte na tlačítko Start a vyberte možnost Nastavení. V nabídce Aplikace vyberte soubor Start.

Krok 3V rozevíracím seznamu najděte možnost Mobile Device Assistant iTunes a vyberte možnost Enable to run it at startup to bypass Trust This Computer on the connected iPhone. (Co když se iPhone nepřipojí k iTunes?) ?)

Jak vypnout dvoufázové ověřování na zařízeních Apple

Přejít na aplikaci.Apple.com a přihlaste se ke svému účtu pomocí Apple ID a hesla. K přihlášení budete potřebovat také dvoufázový ověřovací kód na důvěryhodném online zařízení.

Zadejte šestimístný kód pro potvrzení účtu a stiskněte tlačítko Trust pro dokončení přihlášení. Přesměruje vás to na domovskou stránku služby iCloud. Klikněte na ikonu možnosti Nastavení a vyberte možnost Spravovat v části Apple ID.

Přejděte dolů do části Zabezpečení. Kliknutím na tlačítko Upravit můžete sjet dolů, kde najdete položku DVOUKROKOVÉ OVĚŘOVÁNÍ a kliknout na odkaz Zakázat dvoufázové ověřování vpravo.

Poté musíte odpovědět na tři otázky kontrolního seznamu, abyste proces dokončili, a kliknout na možnost Hotovo. Nyní můžete na zařízeních Apple vypnout dvoufázové ověřování.

Poznámka. Pokud již používáte nejnovější verzi iOS a macOS, je možné, že dvoufázové ověřování v zařízení Apple nebudete moci vypnout. (Podívejte se, jak povolit dvoufaktorové ověřování)

Resetování uzamčeného iPadu pomocí iTunes

iTunes jsou rozhodně užitečné, pokud jde o resetování uzamčeného iPadu, a zde se dozvíte, jak můžete iTunes využít.

READ  Jaké množství paměti si vybrat pro iPhone

Situace 1 Když jste již dříve synchronizovali iPad s iTunes

Pokud jste již dříve synchronizovali tablet s iTunes, můžete uzamčený tablet jednoduše připojit k počítači pomocí kabelu USB. Ujistěte se, že je v tabletu vypnutá funkce Najít můj iPad, jinak tato metoda nebude fungovat.

Jakmile iTunes rozpoznají váš tablet, přejděte do sekce Zařízení a vyberte ikonu zařízení a zadejte Závěr.

Chcete-li zařízení resetovat, vyberte možnost Opravit iPad a poté budete muset zadat heslo k účtu Apple, abyste reset potvrdili.

Situace 2 Když jste iPad nikdy nesynchronizovali s iTunes ani jste nikdy nepovolili funkci Najít můj iPad

Pokud se po připojení tabletu k počítači zobrazí zpráva „Trust This Computer“ nebo je v tomto tabletu povolena funkce Find My iPad, můžete stále používat iTunes, ale musíte iPad nastavit v režimu obnovení.

Zde se dozvíte, jak můžete pomocí režimu obnovení a iTunes resetovat zařízení.

Krok 1 Režim obnovy

Chcete-li přejít do režimu obnovení, nejprve tablet vypněte.

 • Pokud má iPad tlačítko Home. Stiskněte a podržte tlačítko Domů a horní tlačítko. Neuvolňujte jej, dokud se nezobrazí obrazovka režimu obnovení, a poté připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB.
 • Pokud má iPad Face ID. Stiskněte a podržte horní tlačítko a tlačítko zvýšení hlasitosti. Podržte je stisknuté, dokud se nezobrazí obrazovka režimu obnovení, a poté připojte tablet k počítači pomocí kabelu USB.

Tím bude iPad detekován a automaticky spuštěn.

V části Zařízení vyberte iPad, který chcete resetovat. To vás upozorní na problém se zařízením iPad a nabídne vám 2 možnosti: Obnovit nebo Opravit. Zde vyberte možnost Opravit a resetujte iPad.

Stažení firmwaru pro resetování iPadu zabere několik minut. Po stažení firmwaru zahájí iTunes obnovu zařízení.

Po dokončení iTunes se iPad restartuje. Můžete jej znovu zapnout a nastavit.

 • V režimu obnovení je časový limit 15 minut. Pokud celý proces trvá déle než 15 minut, tablet se ukončí. Je třeba zopakovat všechny kroky.
 • Použití režimu obnovení představuje riziko. U tabletu je 15% pravděpodobnost, že se zasekne v režimu obnovení. Ale nebojte se, pokud máte opravdu takovou smůlu, můžete kliknutím sem vyřešit problémy „visí v režimu obnovení“ a „iPad odpojen“ současně.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS