Proč iPhone X/8/7/SE/6s/6/5s/5 visí na jablku a vypíná se?

Všichni vědí, že problémy s iPhonem X/8/7/SE/6s/6/5s se vyskytují často. Zejména při aktualizaci firmwaru, nemusí začít, ale zobrazit jablko, pak buď s jedním pruhem. Co je příčinou? Možná firmware není kompatibilní s vaším zařízením. Nebo je problém způsoben poruchou systému?

iPhone je zamrzlý na jablku. Co dělat?

Situace, kdy iPhone zamrzne na „jablku„, to znamená, že když zapnete načítání, zastaví se na bílé nebo černé obrazovce s logem a nepokračuje dál, není neobvyklá. Někdy stahování nezamrzne, ale pouze dosáhne loga, po kterém se smartphone restartuje. Pokud vám telefon neupadl nebo nebyl postříkán vodou, není třeba panikařit. Ve většině případů můžete problém vyřešit sami

Proč iPhone nenaběhne mimo apple

Obvykle je příčinou zaseknutí nedostatek paměti

Ve skutečnosti existuje mnoho důvodů, proč iPhone visí na logu jablka:

 • Vybitá baterie
 • Porucha v energetické síti
 • Poškození tlačítka napájení
 • Poškozená základní deska
 • Nedostatek paměti

Důvodem, proč iPhone visí na logu jablka, je ve většině případů nedostatek paměti. Za normálních okolností vyžaduje systém iOS pro správné zavedení určité množství místa. A v situacích, kdy se úložiště zaplní, operačnímu systému dojde místo a přestane načítat. Existují nejméně tři způsoby, jak iPhone zprovoznit. Pokud jste líní to všechno číst, tady jsou: tvrdý reset, reset přes iTunes nebo obnovení přes ReiBoot.

Servisní středisko

Pokud se tedy setkáte s problémem, že se váš iPhone nespustí, visí na jablku nebo žádá o připojení k iTunes. především nepanikařte. Problém je vyřešen v 90 % případů a je poměrně snadný. Možná se vám podaří telefon zprovoznit i na vlastní pěst.

READ  Odemknutí telefonu pomocí účtu Google. Odemknutí hovorem

Nejprve je třeba zkontrolovat, co způsobilo, že iPhone zamrzl na jablku a už se nezapnul. Telefon mohl být aktualizován, spadnout na zem nebo na něj byla vylita tekutina. To vše může mít vliv na funkčnost iPhonu a vést k výše uvedeným problémům.

Hlavní příčiny zamrzání iPhonu na jablku:

 • „Chybná“ instalace firmwaru;
 • iPhone je jailbreaknutý nebo má nainstalovaný vlastní firmware;
 • Vadná baterie iPhonu;
 • Rozbití jednoho z prvků základní desky: paměť flash, procesor, modem.

Téměř všechny tyto problémy jsou řešitelné a opravitelné, s výjimkou poruchy procesoru. Nelze jej nahradit novým a je velmi obtížné jej restartovat. Oprava smartphonu bude v tomto případě poměrně problematická. V ostatních případech, kdy problém souvisí se softwarem, téměř vždy pomůže restartovat zařízení nebo přeflashovat iPhone. Pokud je problém způsoben hardwarem, bude možná nutné kontaktovat servisní středisko, např. fixlab.com.Specializujeme se na provádění složitých oprav základních desek chytrých telefonů, tabletů a notebooků.

Apple iPhone 7 в 2021. 2022 году. Серьезно!

Řešení Tvrdý reset

Někdy stačí k odstranění problému restartovat miniaplikaci. Pokud smartphone nereaguje na tlačítko napájení, můžete provést nucený restart. V závislosti na modelu je třeba stisknout různé kombinace kláves.

Restartování iPhonu 8, 8 Plus, X, XS, XS Max a novějších modelů:

 • Stiskněte a uvolněte tlačítko zvýšení hlasitosti.
 • Stiskněte také tlačítko pro snížení hlasitosti.
 • Podržte stisknuté tlačítko napájení, dokud nezmizí logo Apple a zařízení se nezačne restartovat.

Chcete-li restartovat iPhone 7 a iPhone 7 Plus, stiskněte a podržte tlačítko snížení hlasitosti a tlačítko napájení po dobu přibližně 10 sekund.

Pokud se jedná o starší model, musíte pro restartování podržet vypínací tlačítko a tlačítko Domů po dobu 10 sekund, dokud nezmizí ikona jablka.

Společnost Apple mnohokrát zdůraznila, že uživatelé musí svůj iPhone aktualizovat zodpovědně.

 • Mějte v zařízení dostatek paměti pro aktualizaci;
 • Před aktualizací vytvořte zálohu;
 • Nabijte iPhone alespoň na 50 % nebo ho dejte nabíjet;
 • Zajistěte stabilní připojení Wi-Fi;
 • Při spuštění aktualizace stahování nerestartujte ani nepřerušujte.
READ  Jak šetřit baterii iPhonu. Výchozí prohlížeč

Mnoho uživatelů tyto skutečnosti ignoruje, instaluje nekvalitní bety, proces útěku z vězení a pak trpí zamrznutím iPhonu na jablku a nefunguje. To nedoporučujeme.

Násilné restartování iPhonu

Ve většině případů pomůže jednoduchý nucený restart telefonu. Zařízení opakuje proces spouštění od začátku.

Pokud máte iPhone 7 nebo novější zařízení, podržte stisknuté tlačítko. Podržte je stisknuté, dokud se smartphone nerestartuje.

  Současné stisknutí a podržení fyzických tlačítek Domů a Napájení.

Как вставить SIM-карту в Apple iPhone 7 (XDRV.RU)

Tvrdý reset, když se iPhone nechce zapnout a svítí jablko

Vypnutí a opětovné zapnutí. tato metoda pomáhá ve většině případů nejen při selhání iPhonu, ale také u počítačů, routerů a mobilních zařízení. Postup tvrdého resetování závisí na modelu iPhonu.

Jak násilně restartovat iPhone pomocí domovského tlačítka

Starší modely iPhonu mají stále tlačítko Home. jedná se o všechna zařízení od prvního iPhonu před iPhonem X. Nejoblíbenější jsou iPhone SE, iPhone 5 / 5s, iPhone 6 / 6s / 6 Plus / 6s Plus, iPhone 7 / 7 Plus, iPhone 8 / 8 Plus.

iphone, visí, jablku
 • Pokud máte šestý nebo starší iPhone, musíte pro resetování podržet tlačítko Domů a vypínač po dobu přibližně 10 sekund, dokud z obrazovky nezmizí jablko. Také by neměla blikat.
 • Pokud máte iPhone 7 nebo novější, stiskněte a podržte současně tlačítka snížení hlasitosti a zapnutí, dokud nezmizí bílé logo výrobce.

Během restartu telefon obnoví všechny abnormální procesy a spustí se normálně. Nezapomeňte, že budete muset zadat heslo Apple ID.

iphone 7 висит на яблоке

Jak provést tvrdý reset na iPhonu bez tlačítka

Novější iPhony nemají domovské tlačítko. Konkrétně pro iPhone X, iPhone XS / XS Max, iPhone XR, iPhone 11 / 11 Pro / 11 Pro Max. Pokud se iPhone nezapne, ale jablko svítí, je možné provést vynucený reset.

READ  Jak vymazat iPhone, aniž byste znali heslo

Proces je o něco složitější než u starších modelů.

 • Stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti a uvolněte je.
 • Poté stiskněte tlačítko snížení hlasitosti.
 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud obrazovka nezhasne (logo Apple zmizí) a zařízení se nezačne restartovat.

Aktualizace iPhonu v režimu obnovení

Pokud nucený restart nefunguje, zkuste aktualizovat iOS v režimu obnovení. Tato metoda umožňuje přeinstalovat operační systém beze změny dat uložených v zařízení. Je však účinný pouze v případě, že se obrazovka s logem objeví v důsledku chyby v procesu aktualizace systému iOS. Pokud problém souvisí s hardwarem nebo útěkem z vězení, tato metoda nepomůže.

K aktualizaci iOS v režimu obnovení potřebujete stolní počítač s nejnovější verzí iTunes a kabel USB.

Na iPhonu 7 můžete režim obnovení aktivovat současným stisknutím a podržením tlačítek napájení a snížení hlasitosti, dokud se smartphone nevypne. Poté podržte tlačítko pro snížení hlasitosti na smartphonu a při jeho držení připojte iPhone pomocí kabelu USB k počítači s nainstalovanými iTunes. Asi po 10 sekundách se na obrazovce iPhonu zobrazí logo iTunes s kabelem a iTunes oznámí počítači, že zjistily iPhone v režimu obnovení.

Na starších iPhonech můžete režim obnovení aktivovat současným stisknutím a podržením tlačítek napájení a Domů, dokud se smartphone nevypne. Poté podržte tlačítko Home na smartphonu a během jeho držení připojte iPhone k počítači pomocí kabelu USB s nainstalovanými iTunes. Asi po 10 sekundách se na obrazovce iPhonu zobrazí logo iTunes s kabelem a iTunes v počítači vás upozorní, že iPhone je detekován v režimu obnovení.

Výše uvedené kroky povedou k aktualizaci firmwaru. Pokud obrazovka s logem nezmizí, zkuste to znovu, ale vyberte možnost „Obnovit“. Vezměte na vědomí, že tím obnovíte výchozí tovární nastavení iPhonu (všechna data budou vymazána). Lze je obnovit ze záloh.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS