iPhone SE 2 против iPhone 7. тест батареи

Co o tom říká společnost Apple

Podle oficiálních webových stránek společnosti Apple fungují iPhone, iPad a iPod touch (4. generace a novější) normálně při okolních teplotách mezi 0 °C a 35 °C. Mobilní zařízení Apple lze skladovat při teplotách od.20 °C do 45 °C. Společnost Apple varovala, že při nižších teplotách se mohou její zařízení rychleji vybíjet, což může způsobit jejich vypnutí.

Ale co rada, Apple? Jak používáme iPhone při nízkých teplotách? Společnost má na tuto otázku snad dokonalou odpověď a doporučuje, abychom iPhone v žádném případě nepoužívali, pokud teplota klesla pod 0 °C. Díky, Apple! Naštěstí existují způsoby, jak udržet iPhone funkční při teplotách pod bodem mrazu. a některé z nich jsou opravdu účinné. O nich jsme psali níže.

Chyby operačního systému

iPhone, stejně jako každé moderní zařízení, je nabitý funkcemi. Jednou z nich je přímá interakce s komponenty telefonu. Toho se dosáhne snímáním určitých senzorů. Ne vždy je však tato funkce pro majitele výhodná. Některé softwarové chyby způsobují, že se iPhone po úplném nabití sám vypne.

Jak ji opravit

První a nejjednodušší možností je úplně resetovat zařízení. K tomu je třeba současně stisknout tlačítka napájení a Domů. V této poloze je držte alespoň 15 sekund. Po úspěšném načtení se na displeji zobrazí logo výrobce.

Stává se, že indikátor nabíjení je vadný. Již bylo zjištěno, že systém pracuje v úplné symbióze s hardwarem. Došlo k chybě, kdy je baterie sice nabitá, ale příslušný indikátor ukazuje 0. Systém okamžitě reaguje vypnutím telefonu. To se dá snadno opravit:

 • Úplné vybití iPhonu.
 • Nechte ji v tomto stavu 2-3 hodiny.
 • Poté připojte nabíječku.
 • Nabíjení na 100 %.

Další způsob, jak se vypořádat s chybami obnovení operačního systému. Proces se provádí prostřednictvím iTunes (má ho každý uživatel zařízení Apple). Poté získáte zcela čistý gadget s nejnovějším (dostupným) operačním systémem. Před obnovením byste si měli data zálohovat ve stejném iTunes nebo je uložit na cloudový server iCloud, abyste nepřišli o důležité informace.

iPhone se sám vypíná. proč se to děje a jak to opravit

Nezřídka se uživatelé setkávají se situací, kdy se iPhone bez zjevného důvodu sám vypne. Může se jednat o hardwarový nebo softwarový problém. V druhém případě můžete problém obvykle vyřešit sami, aniž byste museli navštívit servisní středisko. Více informací o tom, jak zjistit, proč se smartphone vypíná, a jak situaci napravit, najdete níže.

iPhone se sám vypne. Proč?

Majitelé smartphonů Apple si někdy stěžují, že se jejich iPhone nečekaně a samovolně vypíná. Takový problém se vyskytuje, ale nejen u telefonů Apple, ale také u gadgetů od jakéhokoli jiného výrobce. Jediný rozdíl je v tom, že iPhony se liší designem a hardwarovou „výplní“, takže mají své vlastní odlišné chyby. V tomto článku se stručně podíváme na nejčastější důvody, proč se telefon vypíná, a na způsoby opravy iPhonu.

READ  Jak zapnout pop --up shazam na iPhone

Okolní teplota

Nezapomeňte, že v chladném počasí, zejména při teplotách pod bodem mrazu, se baterie telefonu vybíjí rychleji. Pokud se tedy váš iPhone v chladném počasí náhle vybije a vypne, není třeba se znepokojovat, je to přirozená reakce na nižší teploty. Abyste tomu předešli, udržujte smartphone v teple a nenechávejte ho příliš dlouho v chladu. Pokud se naopak přehřejete, obrazovka iPhonu se zablokuje, dokud se teplota nevrátí do normálu.

iphone, vypne

Opotřebení baterie iPhonu

Baterie iPhonu podléhá chemickému stárnutí a opotřebení, jinými slovy ztrácí svou životnost. Systém může signalizovat poruchu zprávami o servisu nebo výměně baterie. Můžete si všimnout, že se telefon rychleji vybíjí, ne vždy se normálně nabíjí. Stará baterie často způsobí, že indikátor nabití baterie ukazuje špatné procento, iPhone se samovolně odpojí, i když se zdá, že je baterie stále nabitá. Tento problém můžete vyřešit objednáním náhradní baterie pro iPhone.

Důsledky rozlití kapaliny

Při pádu telefonu do vody nebo rozlití nápojů (čaj, káva atd.) se nám telefon omylem polije.п.). příznaky problému se nemusí objevit okamžitě. Je zcela běžné, že gadget bude fungovat i nadále, ale časem se objeví problémy. iPhone se může vypnout, restartovat, přejít do režimu obnovení. Tyto příznaky naznačují, že kapalina pronikla do součástí základní desky a způsobila jejich korozi. Je nutná odborná diagnostika s demontáží, vysušením, vyčištěním a obnovou iPhonu po vlhkosti.

Mechanické poškození desky

Při pádu nebo nárazu iPhonu může dojít k poškození jeho vnitřních částí. Pády mají nejčastěji za následek odlupování čipů, selhání pinů, poškození kabeláže a napájecích vodičů, mikrotrhliny na desce a další. Tyto poruchy se řeší opravou komponent iPhonu nebo výměnou poškozených modulů.

Poruchy softwaru iOS

Je poměrně vzácné, ale přesto je možné, že iPhone po neúspěšné aktualizaci systému nefunguje stabilně. Příčinou mohou být nekompatibilní aplikace a verze, selhání nastavení systému, různé škodlivé aplikace, zejména po Jailbreaku. V nekvalifikovaných servisech po výměně příslušenství. iPhone se může zapomenout inicializovat, takže polovina funkcí již nebude fungovat. Nejprve je třeba přesně určit zdroj problému pomocí naší profesionální diagnostiky. Poté vám budou předložena nejlepší řešení.

Popsali jsme některé z nejzřejmějších příčin samovolného vypnutí iPhonu. Každý případ je samozřejmě jiný, a proto je třeba každý z nich podrobně zvážit. V každém případě potřebujete odbornou pomoc. Proto vás zveme do našeho servisního centra Apple Pro, kde opravíme všechny modely iPhonu v Moskvě. Zaručujeme vysokou kvalitu za přijatelné ceny!

iPhone se sám vypne

A získejte nejlepší nabídku od našich vybraných profesionálů.

 • Porovnejte ceny a získejte nejlepší nabídku
 • Odpovídat budou pouze způsobilí odborníci
 • Nebudete ztrácet čas jednáním se zprostředkovateli

Pokud se váš iPhone z neznámých důvodů sám vypne po hovoru, při zapnutí fotoaparátu nebo po celou dobu, může to přinést spoustu nepříjemností: nebudete moci přijmout důležitý hovor, surfovat na internetu nebo provádět jiné potřebné manipulace se zařízením.

Pro vyřešení problému nemusíte vždy vyhledat odborníka. Budete se moci pokusit vrátit smartphone do normálního provozu. přestane se neočekávaně vypínat a bude reagovat na tlačítko napájení. Existují dva typy příčin vypnutí iPhonu:

READ  Jak připojit mikrofon iPhonu k počítači?

Pokud se váš iPhone vypíná kvůli problémům se softwarem, můžete to pravděpodobně opravit sami.

Obvykle se nevyskytují žádné další příznaky abnormálního chování. Smartphone je plně funkční. Když však nabití klesne na 60 %, vypne se a pokusí se znovu zapnout, ale bez úspěchu:

Rád bych zdůraznil, že v tomto konkrétním příkladu se ukázalo, že to byl Nand Flash. Jinými slovy, „pevný disk“ zařízení v podobě čipu.

Je to spíše reset smartphonu. Ale nejde dál než k logu na obrazovce.

Každý jednotlivý případ může mít jiné příznaky.

iphone, vypne

Pro začátek výrobce garantuje správnou funkci zařízení v teplotním rozmezí 0-35 stupňů Celsia. To znamená, že i při mírném mínusu může mít vaše zařízení problémy s dotykovou obrazovkou, samovolně se restartovat nebo vypnout.

IPHONE SE (2016) VS IPHONE 7. ЧТО ВЫБРАТЬ В 2021 ГОДУ? ЛУЧШИЙ БЮДЖЕТНЫЙ АЙФОН!

Technicky problém spočívá v materiálu baterie telefonu. Li-Pol baterie používají jako elektrolyt polymer s gelovou náplní. Při ochlazování polymerního materiálu se mění jeho fyzikální vlastnosti a baterie ztrácí kapacitu. Kromě nesprávného provozu má na baterii vliv i dlouhodobé vystavení telefonu chladu, při silném podchlazení může dokonce selhat.

Kromě materiálu baterie ovlivňuje výkon zařízení také materiál a tloušťka pouzdra. Tenké hliníkové pouzdro, stejně jako u nejnovějších modelů iPhone, díky své tepelné vodivosti velmi rychle zamrzá, na rozdíl od plastových pouzder nejbližších konkurentů.

Proč se iPhone sám vypíná a jak to napravit?

Pozdravy! iPhone je stejně jako každé jiné technicky složité zařízení náchylný k poruchám. Ano, ano, ano, žádné gadgety nejsou dokonalé (to je novinka)!) a chytrý telefon Apple není výjimkou. Jedním z nejčastějších neduhů je, že se iPhone bezdůvodně vypne. To znamená, že se zdá být nabitý, obecně vše funguje dobře, ale někdy se vypne a vypne. A tyto „triky“ se objevují pravidelně a poměrně často!

Zde jsou důvody tohoto selhání, stejně jako to, zda je to ve své podstatě vada (a v některých případech vše logické a víceméně normální), nyní zjistíme, že. A samozřejmě zjistíme, co se dá dělat s iPhonem, který se doma neustále vypíná, aniž bychom museli jít do servisního střediska (tam můžeme jít kdykoli)!).

Proč tedy dochází k situaci, kdy se iPhone sám vypne?

 • Spontánní restarty mohou být způsobeny problémy se softwarem. Pokud máte například nainstalovanou beta verzi nebo verzi operačního systému iOS pro útěk z vězení, nemělo by vás občasné vypnutí překvapit. Ačkoli to nejsou jediné případy, kdy k tomu dochází.
 • Pokud se tak stane venku v chladném počasí, je zcela logické, že se iPhone vypne (i když se stále nabíjí). Přečtěte si více o tom, jak pomoci baterii v mrazech.
 • Potíže se žehličkou. V 95 % případů je to buď baterie, nebo regulátor napájení. Pro začátek je dobré zjistit si o baterii více informací, abyste věděli, kolik má za sebou dobíjecích cyklů, jaká je její skutečná kapacita atd.д. Zkontrolujte baterii iPhonu, a pokud je opravdu špatná, budete ji muset nevyhnutelně vyměnit.

To je v podstatě vše, co je potřeba k tomu, abyste byli frustrováni občasnými výpadky proudu.

Projdeme si kroky, které je třeba provést, abyste tento problém vyřešili a váš iPhone se přestal bezdůvodně vypínat:

 • Nejlepším způsobem, jak se vypořádat s různými softwarovými chybami, které vedou k restartování, je obnovit iPhone pomocí iTunes. výsledkem je „čisté“ zařízení s nejnovějším firmwarem v současné době. Pokud máte ve smartphonu důležitá data, nezapomeňte je zkopírovat do iTunes nebo uložit na iCloud.
 • Je docela možné, že se váš iPhone prostě nemůže zapnout, obrazovka se rozsvítí a samotné zařízení se okamžitě vypne. Upozorňujeme, že pouhým zapojením se neuloží. Zde si přečtěte, co v takových případech dělat.
 • Může pomoci tvrdý reset! Stiskněte současně tlačítka Home (kulaté tlačítko pod obrazovkou) a Power (zapnutí) na 10-15 sekund, dokud se nerozsvítí obrazovka. Aktualizováno! Tato kombinace nefunguje pro všechny modely zde je článek s aktuálními informacemi o tom, jak vynutit resetování jakéhokoli iPhonu. Nemusíte se bát o svá data. nejsou ztracena.
 • Jak jsem již uvedl, pokud je problém „železo“, pak je ve většině případů na vině baterie nebo optika a je třeba ji vyměnit. Pokud nemáte dostatek dovedností a zkušeností k opravě, obraťte se na servis.
 • Mimochodem, pokud přidáte k vypnutí několik dalších problémů modrá obrazovka, různé pruhy na displeji, problém může být poněkud závažnější než jednoduchá výměna baterie. Mikrotrhliny na desce a další děsivé věci jsou možné. Určitě byste si ji měli nechat diagnostikovat. Ačkoli si přečtěte o modré obrazovce smrti iPhonu, existuje několik dobrých nápadů, jak se s ní a dalšími neduhy vypořádat.
READ  jak odebrat kartu z obsluhy na iPhonu. Které karty aplikace podporuje

IPHONE 7 VS IPHONE SE 2. ЕСТЬ ЛИ СМЫСЛ ОБНОВЛЯТЬСЯ? ПОЛНОЕ СРАВНЕНИЕ!

Jak jsme zjistili, existují pouze dva „globální“ důvody, proč se iPhone sám vypíná (nepočítejme zvláštní případ používání v chladném počasí). buď četné softwarové závady, nebo nejrůznější hardwarové problémy uvnitř zařízení.

A pokud s prvním můžete a měli byste bojovat sami, v případě jakéhokoli selhání je lepší obrátit se na profesionály a navštívit oficiální servisní středisko společnosti Apple. Zejména pokud víte, že vaše zařízení je v záruce a její platnost ještě neskončila.

Proč se iPhone vypíná, když je v něm baterie??

Někdy ji také můžete vypnout, když je vše v pořádku. Ale pokud je v pořádku, proč se vypíná?? To dává smysl, protože to není tak dobré, jak jsme si mysleli. Někdy operační systém jednoduše řečeno nekomunikuje dobře s hardwarem, který tvoří baterii. Pokud software „nerozumí“ informacím poskytovaným baterií, zjistí, že má určité procento, které tam ve skutečnosti není. Pokud například iPhone nesprávně zjistí, že má 50 % baterie, zatímco ve skutečnosti má 20 %, zatímco software iPhonu by měl zaznamenat 30 %, baterie bude ve skutečnosti zcela vybitá, takže se logicky vypne. Pokud zjistíme, že se nám to děje, budeme muset baterii zkalibrovat, což provedeme následujícím způsobem:

 • iPhone používáme, dokud se nevybije baterie, tedy dokud se sám nevypne. Pokud se budeme nudit, můžeme vždy video ztlumit a nechat ho vzhůru nohama.
 • Nepoužíváme ji šest až osm hodin.
 • Nakonec jej zapojíme do zásuvky a necháme jej nabíjet dalších 6 až 8 hodin. Během této doby ji již můžeme používat, pokud chceme, ale je vždy připojena k elektrické síti.

Pokud máte otázky nebo se chcete dozvědět o výhodách tohoto postupu, nenechte si ujít náš návod, jak kalibrovat baterii iPhonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS