Režim DFU pro iPhone: Jak vstoupit do režimu DFU a proč je to potřeba?

Začínající uživatelé iPhonu a iPadu často považují za obtížné přeflashovat svůj iPhone a aktualizovat iOS na nejnovější verzi. To platí zejména pro majitele jailbreaknutých iPhonů, u kterých přeflashování iOS někdy způsobuje chyby iTunes. V tomto návodu bychom vám, milí čtenáři, rádi představili, co je to režim DFU pro iPhone, co dělá, jak do režimu DFU vstoupit a co dělat, pokud se iPhone v tomto režimu zasekne a nelze jej spustit.

Jak vstoupit do režimu DFU na iPhonu

Hlavní potíže při vstupu do režimu DFU na obrazovce mobilu nejsou žádné změny, zůstává černá. Neměla by být přítomna ikona iTunes s kabelem USB. jedná se o ikony režimu obnovení.

Existují dva hlavní způsoby, jak iPhone přepnout do DFU. Přípravné kroky jsou však v obou případech stejné:

 • Připojte iPhone k počítači pomocí originálního kabelu. Připojení k zadním portům systémové jednotky. Nepoužívejte přední konektory nebo adaptéry.
 • Spuštění iTunes. Telefon nelze bez softwaru DFU’d spustit.

Nejtěžší je mačkat klávesy v určitém pořadí a počítat, jak dlouho je držíte. První metoda:

Obrazovka smartphonu zůstane tmavá, ale iTunes zobrazí zprávu, že zařízení bylo detekováno v režimu obnovení.

To je indikátor, že jste iPhone přepnuli do režimu DFU. Pokud tento postup nefunguje, použijte druhou metodu:

 • Vypněte iPhone, připojte jej k počítači.
 • Podržte stisknuté tlačítko napájení po dobu 3 sekund.
 • Bez uvolnění tlačítka Power stiskněte tlačítko Home. Podržte obě tlačítka stisknutá po dobu 10 sekund.
 • Po 10 sekundách uvolněte tlačítko Power. Podržte klávesu Home, dokud iTunes nezobrazí výše uvedenou zprávu.

Proč iPhone nevstoupí do DFU? Může být problém s funkcí jednoho z tlačítek (obvykle tlačítka Domů). Pomocí softwaru Redsn0w přepněte na DFU.Spusťte nástroj a stiskněte pwned DFU.

Nástroj přepne iPhone do režimu DFU a iTunes ohlásí, že zařízení je v režimu obnovení.

Režim obnovy: Vše o režimu obnovy iPhone

Myslím, že téměř všichni majitelé iPhonu a iPadu se alespoň jednou dostali do situace, kdy po instalaci dalšího vylepšení nebo jen během útěku z vězení nebo pádu systému gadget prostě odmítá spustit v normálním režimu. Co dělat, co dělat a kde hledat pomoc? Nespěchejte, zařízení iDevice můžete obnovit sami doma, jak se říká: „Režim obnovení je pro vás“.

iPhone nebo iPad je možné obnovit do funkčního stavu téměř v jakékoli situaci, pokud je příčina selhání softwarová. K tomu slouží například režimy obnovení iPhonu:

 • Režim DFU (Device Firmware Update). režim aktualizace firmwaru zařízení
 • Režim obnovy.

Než začneme s procesem obnovení, podívejme se, co je to režim obnovení, jak iPhone přepnout do režimu obnovení a jak jej z něj dostat.

Co je režim obnovení?

Režim obnovení je nouzový režim, který slouží k obnovení iPhonu nebo jiného mobilního zařízení se systémem iOS, pokud selhání softwaru způsobilo vypnutí zařízení a nelze jej normálně spustit.

Režim obnovení, stejně jako režim DFU, je speciální režim poskytovaný výrobcem, takže se při vstupu do těchto režimů nemusíte obávat o záruční ochranu.

K čemu slouží režim obnovení?

Režim obnovení se používá, když se iPhone nepodaří normálně spustit (displej nejeví známky života, telefon nereaguje na tlačítka).

READ  Jak připojit iPhone k reproduktoru přes Bluetooth. Které reproduktory jbl podporují partyboost?

Jak aktivovat režim obnovení iPhone?

Zařízení se systémem iOS lze do tohoto režimu přepnout z jakéhokoli stavu jednoduchým stisknutím tlačítek Domů a Napájení:

 • Úplně vypněte iPhone, iPad nebo jiné zařízení se systémem iOS všemi dostupnými prostředky;
 • Stiskněte a podržte tlačítko Domů;
 • Připojte iPhone pomocí kabelu USB k počítači (může to být počítač s Windows nebo Mac) a podržte stisknuté tlačítko „Domů“;
 • Na zařízení se zobrazí obrázek s ikonou iTunes a vestavěným kabelem USB, který potvrzuje, že jste iPhone spustili do režimu obnovení;

Upozornění na režim obnovení iTunes Zařízení v režimu obnovení v iTunes

Jak se dostat z režimu obnovení?

Ukončení režimu obnovení je jednodušší než jeho zapnutí, je třeba restartovat zařízení obvyklým způsobem:

 • Odpojte kabel USB od iPhonu;
 • Dlouhým stisknutím tlačítka napájení odpojíte zařízení;
 • Krátkým stisknutím stejného tlačítka „Power“ jej opět zapněte;
 • Počkejte, až se zařízení spustí v normálním režimu.

Někdy se stává, že iPhone nebo jiné zařízení se systémem iOS odmítá opustit režim obnovení běžným způsobem, bez obav, gadgetu lze pomoci:

 • Vypněte zařízení iOS (dlouhým stisknutím tlačítka „Power“ nebo současným dlouhým stisknutím tlačítek „Home“ a „Power“);
 • Odpojte kabel USB od iPhonu;
 • Stiskněte a podržte tlačítko „Home“ a krátce stiskněte tlačítko „Power“, dokud se neobjeví logo Apple, a pokračujte v podržení tlačítka „Home“.

Někdy, zejména u majitelů zařízení iOS s jailbreakem, se při útěku z vězení nebo přeflashování zařízení automaticky spustí do režimu zotavení, což signalizuje, že došlo k selhání softwaru, a nepomáhají žádné standardní manipulace (pravidelný restart, nucený restart), iPhone se zasekne v režimu zotavení.

Speciální programy TinyUmbrella (oficiální stránka) a redsn0w (stránka vývojáře) vám pomohou dostat ji z tohoto stavu.

Je jich ještě několik, ale tyto dva jsou dostatečně „nadprůměrné“. Všimněte si, že software pomůže dostat iPhone (například) z režimu obnovení pouze v případě, že během opravy nebo aktualizace v iTunes došlo k systémovým chybám.

Další nástroje v redsn0w Režim obnovy v redsn0w Průvodce ukončením DFU v redsn0w

Jaký je rozdíl mezi režimem obnovení a režimem DFU?

Hlavní rozdíl mezi režimem obnovení a režimem DFU spočívá v tom, že každá aktualizace firmwaru nebo proces obnovení prostřednictvím iTunes se provádí z režimu obnovení. I když aktualizujete firmware iPhonu např. v normálním režimu, iTunes automaticky, bez zásahu uživatele, přepne zařízení během přeflashování do režimu obnovení a iOS se aktualizuje z tohoto režimu.

Režim obnovení je softwarový režim, v němž zařízení iOS reaguje na stisknutí ovládacích tlačítek.

Základní informace v několika slovech

Předpokládejme, že po softwarové závadě, která způsobila samovolný restart iPhonu, zařízení již nereaguje na stisknutí ovládacích prvků, nefunguje ani „Domů“, ani „Napájení“, obrazovka je zcela prázdná a ani dlouhé stisknutí tlačítka napájení nemá žádný účinek. Co dělat a jak být, jak obnovit iPhone?

Přepněte zařízení do režimu obnovení (viz postup v následujících částech). výše), připojte jej (pokud jste tak ještě neučinili) k počítači a spusťte iTunes. Jakmile software rozpozná miniaplikaci iOS v režimu „stabilizace/obnovení“, klikněte v okně softwaru na požadované tlačítko (obnovit nebo aktualizovat).

Převedení iPhonu 7 a 7 Plus do režimu DFU

Modely Apple iPhone před verzí 6S vstupují do režimu DFU jako tento starý DFU.

Po vydání iPhone 7 a staršího iPhone 7 Plus se vstup do DFU změnil, všechny budoucí modely s dotykovým tlačítkem budou mít stejný problém. Pokud si nejste jisti, zda má váš iPhone dotykové tlačítko, nebo ne, vězte, že dotykové tlačítko nemá žádný účinek, když je telefon vypnutý. Absence fyzického tlačítka se projevuje i v dalších pokynech:

Přepnutí iPhonu 7 do DFU. Metoda 1

K přepnutí sedmičky do režimu DFU budete potřebovat počítač s iTunes připojený k internetu, kabel USB a samotný telefon. Pokud počítač nemá přístup k internetu, iTunes zobrazí následující:

iTunes se nedaří komunikovat se serverem pro aktualizaci softwaru iPhonu, protože nejste připojeni k internetu.

Zkontrolujte, zda je připojení k internetu aktivní, a zkuste to znovu.

 • Připojte iPhone 7 k počítači pomocí kabelu USB, nejlépe originálního nebo certifikovaného kabelu.
 • Spusťte iTunes v počítači.
 • U zapnutého iPhonu 7 stiskněte současně dvě tlačítka snížení hlasitosti a vypnutí.), podržte obě tlačítka, dokud se zařízení nevypne.
 • Po vypnutí telefonu okamžitě uvolněte tlačítko napájení a současně podržte tlačítko snížení hlasitosti.

Varování! V režimu DFU je obrazovka černá, pokud na displeji vidíte ikonu kabelu a iTunes, iPhone 7 je v režimu obnovení, nikoli DFU.

READ  jak překrýt hudbu z iPhonu na postrisu. Jak připojit hudbu k příběhům pomocí aplikace třetí strany

Podržte tlačítko pro snížení hlasitosti, dokud iTunes nezačne nabízet nějaké návrhy, v tomto případě nabídl kontrolu aktualizace:

iTunes musí zkontrolovat, zda došlo k aktualizaci nastavení operátora pro iPhone.

Klepněte na tlačítko Zkontrolovat a iTunes vám oznámí, že úspěšně provedly DFU:

iTunes detekovaly iPhone v režimu obnovení a obrazovka telefonu by měla být jasně černá.

Zadání DFU iPhone 7 Plus

Pokud první metoda nefunguje, zkuste druhou metodu přenosu do DFU:

  Smartphone do počítače. Spuštění nainstalovaného iTunes

 • Vypnutí iPhonu 7, pokud nevíte, jak ho vypnout, viz zde.
 • Po chvíli čekání na úplné vypnutí telefonu stiskněte tlačítko snížení hlasitosti a tlačítko zapnutí. (Vypnuto.), podržte jej po dobu 10 sekund.
 • Po 10 sekundách uvolněte tlačítko napájení a současně podržte tlačítko snížení hlasitosti.

Pokud se to napoprvé nepodaří, použijte druhou ručičku hodin k odpočítávání po 10 sekundách. Všechny ostatní operace jsou stejné jako u první metody. Pokračujte v podržení tlačítka snížení hlasitosti, dokud se v iTunes neobjeví reakce.

iPhone 7: Ukončení DFU

Chcete-li iPhone 7 vyjmout z režimu DFU, musíte stisknout a podržet po dobu 10 sekund současně tlačítko snížení hlasitosti a tlačítko napájení, abyste telefon vypnuli, a poté se objeví tip Applu a telefon se zapne v normálním režimu.

Když si obnovení iPhonu 7 rozmyslíte, můžete DFU ukončit stisknutím tlačítka Odebrat iPhone v softwaru iTunes, poté musíte chvíli počkat a telefon se sám restartuje do běžícího režimu.

Zda iPhone uvízl v režimu DFU? Zde je konečné řešení

Mám už dost současného operačního systému na svém iPhonu 7, a proto aktualizuji operační systém svého iPhonu. Aby změna fungovala, přepnul jsem telefon do režimu DFU. Nyní se však z tohoto režimu nemohu dostat. Jak dostat telefon z režimu DFU? Nabídněte prosím jakoukoli pomoc, děkuji moc!

DFU. je zkratka pro „Device Firmware Upgrade“, což je režim, který je zcela odlišný od běžného režimu obnovení. Režim DFU umožňuje uvést iPhone do stavu, ve kterém se stále může připojit k iTunes, aniž by se načetl operační systém nebo zavaděč. Není vždy nutné přepínat iPhone do režimu DFU, pokud nechcete upgradovat nebo downgradovat firmware, provést jailbreak iPhonu, odblokovat SIM kartu nebo v jiných situacích, kdy běžný režim obnovení nefunguje, abyste zařízení uvedli do funkčního stavu.

iPhone 7: how to Force Restart, enter Recovery, and DFU mode

Jak přejít do režimu DFU a jak z něj vystoupit? Čtěte dál, ukážu vám, jak na to.

Jak vstoupit do režimu DFU na iPhonu s fyzickým tlačítkem Domů

Všechny starší modely smartphonů Apple až po iPhone 6s a iPhone SE mají fyzické tlačítko Home. Do režimu DFU se na nich dostanete následujícím způsobem:

Připojte smartphone k počítači pomocí kabelu.

Když obrazovka zhasne, stiskněte na 3 sekundy tlačítko napájení.

Stiskněte tlačítko Domů a zároveň držte stisknuté tlačítko Napájení.

Po 10 sekundách uvolněte tlačítko napájení a podržte tlačítko Domů dalších 5 sekund.

Černá obrazovka smartphonu signalizuje vstup do DFU. Apple na obrazovce signalizuje zahájení spouštění systému iOS, budete muset postup opakovat znovu.

Chcete-li ukončit režim DFU, stiskněte tlačítko Domů a tlačítko Napájení na 10 sekund.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou jediné smartphony Apple, které obdržely druhou úpravu procesu, který umožňuje aktivovat režim DFU.

Připojte iPhone 7 k počítači Mac nebo Windows pomocí kabelu;

Na Macu s macOS Catalina 10.15 (nebo novější verze systému macOS): Spusťte aplikaci Finder. V počítači Mac se systémem macOS Mojave 10.14 nebo starší verze systému macOS nebo na počítači s Windows spusťte iTunes (stáhněte si).

Stiskněte a podržte tlačítko napájení na pravé straně iPhonu po dobu 2 sekund;

Při podržení tlačítka napájení stiskněte a podržte tlačítko snížení hlasitosti na levé straně;

Podržte obě tlačítka stisknutá po dobu 10 sekund.

Uvolněte tlačítko napájení a zároveň podržte tlačítko snížení hlasitosti po dobu dalších pěti sekund;

Pokud je displej stále vypnutý, zařízení přešlo do režimu DFU. Tím počítač upozorníte, že iPhone 7 je detekován a může být obnoven (pokyny).

Poznámka: Pokud se na obrazovce zobrazí logo Apple, znamená to, že jste tlačítka drželi stisknutá příliš dlouho a je třeba proces opakovat;

READ  Počítač nevidí telefon přes USB Samsung. přes USB

V režimu DFU by se na obrazovce nemělo nic zobrazovat (pouze černý displej).

iphone, režim, vstoupit

Upozornění: pokud se na obrazovce objeví jakákoli loga (Apple, iTunes s kabelem atd.).д.), znamená to, že jste aktivovali režim obnovení, nikoli DFU. Pokud to funguje, je to skvělé. Pokud ne, zkuste znovu režim DFU.

Jak uvést iPhone 7 do režimu DFU

S vydáním iPhone 7 a zavedením tlačítka Home citlivého na dotyk, které nereaguje, když je smartphone vypnutý, se postupy nuceného restartu a vstupu zařízení do režimu DFU změnily na výchozí pokyny. Zde je návod, jak uvést iPhone 7 a iPhone 7 Plus do režimu DFU.

Režim DFU (Device Firmware Update) je nízkoúrovňový režim pro aktualizaci firmwaru zařízení. Jedná se o nouzový režim, který iTunes po připojení zařízení k počítači rozpoznají jako režim obnovy. V tomto případě iPhone pracuje bez načtení systémového shellu, takže zařízení nereaguje na stisknutí kláves ani nezapne displej. Na rozdíl od režimu obnovení, ve kterém se zobrazí ikona iTunes a kabel. DFU se používá k aktualizaci nebo obnově firmwaru zařízení pouze v případě, že standardní způsoby již nejsou vhodné. V některých případech tento režim pomáhá opravit drobnou softwarovou závadu a umožňuje restartovat počítač v normálním režimu.

Режим восстановления iPhone 7 (как ввести в режим восстановления айфон 7)

Obecně se pokyny pro uvedení iPhonu do režimu DFU příliš neliší, s výjimkou klíče, který je součástí postupu. Chcete-li přepnout na DFU na iPhone 7 a iPhone 7 Plus, postupujte podle následujících kroků:

 • Připojte zařízení k počítači a spusťte iTunes.
 • Vypnutí iPhonu. To provedete tak, že podržíte stisknutou klávesu zámku obrazovky a přejedete doprava po zobrazeném posuvníku vypnutí.
 • Stiskněte a podržte tlačítka napájení a hlasitosti (-) po dobu 10 sekund.
 • Uvolněte tlačítko napájení, ale nadále držte stisknuté tlačítko hlasitosti (-), dokud iTunes nezobrazí zprávu, že máte vstoupit do režimu obnovení.

Během režimu DFU by se na obrazovce zařízení neměla zobrazit žádná aplikace Apple ani iTunes. pokud se tak stane, museli jste to udělat ve špatném pořadí nebo se něco pokazilo při zadávání. V tomto případě stačí zopakovat kroky popsané v příručce.

Ukončení režimu DFU a návrat smartphonu do normálního provozu:

DFU iPhone 7 как войти. Режим восстановления iPhone 7. Реаниматор Гаджетов

 • Stiskněte a podržte tlačítka hlasitosti (-) a napájení po dobu 10 sekund
 • Krátce stiskněte tlačítko napájení a současně uvolněte tlačítko hlasitosti (-). Na displeji by se mělo objevit logo Apple a zařízení se spustí v normálním režimu.

Na našem blogu vždy najdete užitečné informace od specialistů UiPservice. Pravděpodobně nejlepší servisní středisko Apple v Kyjevě.

Nejčastějším důvodem pro použití režimu DFU je útěk z vězení. To není mezi uživateli v dnešní době neobvyklé. Koupě nového iPhonu a nalezení způsobu, jak zařízení osvobodit od omezení používání mimo jednu síť nebo v zahraničí. Často je to proto, že lidé hledají nejlevnější způsob, jak získat iPhone, a nemají zájem se na dlouhou dobu upsat konkrétnímu operátorovi. Většina uživatelů zařízení samozřejmě nechce přeplácet poplatky za roaming nebo platit prodejci plnou cenu iPhonu. Jinými slovy, důvodů může být mnoho, ale všechny se omezují na jeden. Snaha ušetřit peníze a získat z nich co nejvíce za co nejnižší cenu.

Je třeba poznamenat, že výše uvedené pokyny nefungují pouze pro iPhone. Do tohoto režimu můžete přepnout jakékoli zařízení Apple, protože jejich tovární nastavení je totožné.

Pro nové uživatele iPhonů a iPadů je často obtížné přeflashovat iPhone a aktualizovat iOS na nejnovější verzi. To platí zejména pro majitele jailbreaknutých iPhonů, jejichž přeflashování z iOS někdy způsobuje chyby iTunes. V této příručce vám, milí čtenáři, představíme, co je to režim DFU pro iPhone, k čemu slouží, jak vstoupit do režimu DFU a co dělat, pokud se váš iPhone v tomto režimu „zasekne“ a nespustí se.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS