Právě jsem nainstaloval iOS 14? Buďte trpěliví

Všechny hlavní aktualizace systému mají hned po instalaci na chvíli spoustu úkolů na pozadí. Zařízení tak běží pomaleji než obvykle. To je normální, takže buďte trpěliví a počkejte. Nechte zařízení dokončit všechny úlohy na pozadí, aby začalo normálně pracovat.

iphone, zpožděný

V ideálním případě byste měli iPhone nebo iPad připojit ke zdroji napájení a nechat ho zapnutý přes noc. Pokud máte v zařízení hodně fotografií, videí a dokumentů, může to zabrat několik nocí. Během této doby by měly být dokončeny všechny úlohy na pozadí a výkon zařízení by se měl vrátit k normálu.

Baterie se může hned po instalaci aktualizace vybíjet rychleji než obvykle. I to se časem vrátí do normálu. Můžete si však přečíst, co dělat, když se váš iPhone se systémem iOS 14 vybije rychleji.

Na domovské obrazovce klepněte na Nastavení, klepněte na Obecné, klepněte na Úložiště iPhone. Pokud chcete odinstalovat aplikaci nebo hru, klepněte na daný soubor a odinstalujte jej.

Po stažení a aktualizaci na nejnovější verzi systému iOS může iPhone správně fungovat. Nejnovější aktualizace softwaru vždy poskytují lepší stabilitu a zabezpečení než předchozí aktualizace.

Klepněte na ikonu Nastavení. Vyberte možnost Obecné Klepněte na položku Aktualizace softwaru Automaticky se zkontrolují nové aktualizace. Pokud je k dispozici nejnovější verze systému iOS, obdržíte oznámení. Stačí si ji stáhnout a nainstalovat.

Nejprve se musíte ujistit, že máte nejnovější verzi aktualizace systému iOS. Proč je to důležité? Pokud neaktualizujete, databáze zastarají a snáze se nakazíte virem, který může v telefonu provádět různé funkce bez vašeho vědomí.

Může to být jeden z důvodů, proč se operační systém zpomaluje, protože na pozadí běží mnoho procesů třetích stran.

iPhone nevydrží zátěž, což může způsobit jeho zahřívání a zpomalení.Nezanedbávejte ji. Někteří se domnívají, že aktualizaci není nutné instalovat, nebo že bude více spotřebovávat baterii. To není pravda. Je to bezpečnější než například ztráta údajů o kreditní kartě.

READ  Snímek obrazovky na Samsung s9

iPhone visí

A získejte nejlepší nabídku od ověřeného údržbáře.

  • Porovnejte ceny a vyberte si nejlepší nabídku
  • Pouze od zainteresovaných odborníků
  • Neztrácejte čas jednáním se zprostředkovateli

Apple je jedním z nejspolehlivějších a nejkvalitnějších produktů na světě, ale někdy se jeho majitelé mohou potýkat se zavěšením iPhonu nebo iPadu. Slabá baterie nebo selhání softwaru může způsobit pomalé snímání. Běžný způsob resetování dotykového displeje jej většinou oživí. Abyste se podobným problémům s iPhonem v budoucnu vyhnuli, musíte přijít na kloub příčinám zamrzání smartphonu.

Proč je iPhone velmi zpožděný nebo pomalý

Nový iPhone zpravidla pracuje produktivně, s vysokým výkonem a rychlostí, prakticky „létá“ a okamžitě plní úkoly majitele. Pokud tomu tak není, je vhodné okamžitě vyhledat odborníka a nechat iPhone otestovat. Po nějaké době se i u kvalitního iPhonu mohou objevit problémy s rychlostí spouštění aplikací, zpracováním dat atd., a to pochopitelně. Nejprve se zpomalí složité hry, pak se proces přesune na jiné aplikace. Majitel panikaří: iPhone zaostává! Co dělat?

Nejdřív ze všeho nepropadejte panice. Některé problémy můžete vyřešit sami, jiné vyžadují odborné znalosti.

Ve společnosti Repair My Apple pomáháme majitelům zařízení Apple: můžeme otestovat váš iPhone, identifikovat problémy a poradit, jak je nejlépe opravit nebo odstranit.

Především je třeba si uvědomit, že iPhone je počítač s procesorem, pevným diskem a pamětí RAM. Problémy jsou tedy totožné. čím více aplikací instalujete, stahujete informace, přidáváte možnosti, tím větší je zatížení hardwaru smartphonu, který má určitý limit. Výsledek: Systém se začne zpomalovat a spadne. Upgrade určitého iPhonu přidáním paměti nebo výměnou procesoru není možný, ale vždy existuje cesta ven.

Právě jste nainstalovali novou verzi systému iOS

Nespěchejte nadávat na pomalost iPhonu hned po aktualizaci. Systém potřebuje určitý čas na indexování všech souborů, odstranění mezipaměti a optimalizaci vlastního výkonu a výkonu aplikací. Váš smartphone bude pomalejší, bude se více zahřívat a bude se vybíjet rychleji než obvykle. to je normální.

How To Fix Slow iPhone 11? Speed Up Your iPhone Now!

Opravdu není moc co opravovat. Stačí počkat. Ideální je aktualizovat v noci a iPhone přes noc nabíjet, aby iOS mohl nerušeně dokončit svou práci.

Disk je téměř plný

Přeplnění interního úložiště může také způsobit zpomalení iPhonu. Bez ohledu na to, jak výkonný je váš smartphone, se nevyhnutelně setkáte s nižším výkonem, pokud máte na disku několik megabajtů volného místa.

Tento problém lze snadno vyřešit. Povolte funkci pro odpojení nepoužívaných aplikací, odstranění nepotřebných aplikací, nahrání fotografií a videí do počítače nebo jejich uložení do cloudu. Počínaje systémem iOS 11 můžete snadno vyčistit volné místo přímo ve smartphonu v nabídce „Úložiště iPhone„, která se nachází v sekci „Základní“ nastavení.

READ  Ochranné sklo na iPhone 11 se hodí

iOS jste aktualizovali, nikoli nainstalovali od začátku

Dalším důvodem pomalosti může být nahromaděné smetí a chyby z předchozích verzí iOS. K tomu obvykle dochází, pokud zařízení aktualizujete několik let po sobě, místo abyste provedli čistou instalaci.

Abyste tomu předešli, je nejlepší střídat aktualizace s čistou instalací a občas flashovat iPhone přes iTunes nebo Finder bez obnovení ze zálohy. Je lepší uložit zálohu samotnou. alespoň na iCloud.

Na starším zařízení jsou povoleny vizuální efekty

Moderní iOS má mnohem více vizuálních efektů a animací než dřívější verze. Na novějších zařízeních nemají vliv na výkon, ale na starších zařízeních mohou způsobit stejné zpomalení.

Problém se řeší vypnutím efektů, průhlednosti a animací. Za tímto účelem otevřete Nastavení → Základní → Univerzální přístup a v části Pohyb aktivujte přepínač Redukce pohybu.

V části „Univerzální přístup“ najdete také položku nabídky „Zobrazení a velikost textu“ a aktivujte přepínače „Snížení průhlednosti“ a „Zvýšení kontrastu“.

Povolení aktualizace obsahu

Zpomalení může způsobit také funkce obnovování obsahu na pozadí, která zatěžuje procesor úlohami, i když je obrazovka iPhonu zamčená. Jejím vypnutím můžete mírně zvýšit výkon.

Otevřete „Nastavení“ → „Hlavní“ → „Aktualizace obsahu“ a vypněte přepínače všech aplikací, které nejsou příliš důležité. Je to tak jednoduché.

Používáte minimální potřebné zařízení pro aktuální systém iOS

Společnost Apple podporuje svá zařízení již velmi dlouho a vydává aktualizace softwaru i pro několik let staré přístroje. Aby se starší iPhony nezpomalovaly, vývojáři optimalizují iOS, ale někdy to nestačí.

Pokud je tedy váš iPhone minimálním požadavkem pro upgrade na novou verzi systému iOS, je nejlepším řešením zůstat u stávající verze. Pro iOS 14 je takovým zařízením například iPhone 6s.

Baterie je opotřebovaná a ztratila kapacitu

Stejně jako každá jiná baterie se i baterie smartphonu časem opotřebuje a její kapacita se sníží. To vede k tomu, že není schopen zajistit dostatečný výkon iPhonu: spouštění aplikací je pomalé, při rolování dochází k zamrzání. V takových případech systém sníží frekvenci procesoru, aby snížil zátěž a zabránil náhlému vypnutí.

Otevřete „Nastavení“ → „Baterie“ → „Stav baterie“. Všimněte si procenta kapacity baterie a poznámky o špičkovém výkonu. Pokud kapacita baterie klesla pod 80 % a systém vás upozorní, že je povolena správa výkonu. zvažte výměnu baterie. Tím se vyřeší problémy se zpomalením a zlepší se výdrž baterie.

Fix- Notification Delay on iPhone!

Zdá se, že jste prostě

Ačkoli to může znít paradoxně, snížení výkonu iPhonu může být často jen psychologický efekt. Když víme, že vyšel nový, rychlejší iPhone, začneme si myslet, že náš starý a stále docela dobrý smartphone je pomalejší než dříve.

Proč iPhone po instalaci iOS14 zaostává a jak jej můžete zrychlit?

Po nedávné globální aktualizaci operačního systému, jak mnozí uživatelé iPhonu vědí, společnost Apple přešla na iOS 14. Nemalý počet uživatelů, jejichž zařízení podporují iOS 14. okamžitě pocítíte nedramatickou, ale zřejmou pomalost zařízení.

READ  iPhone si myslí, že jsou sluchátka připojena, co dělat. Nechte iPhone několik minut stát v chladu

Problém je nejzřetelněji vidět (i na zařízeních s nejvyššími specifikacemi, jako je iPhone X, 11) při práci s textovým vstupem. Při psaní textových zpráv dochází ke zpoždění, aplikace se již nenačítají tak rychle jako dříve, může docházet k zamrzání, rychlému vybíjení baterie a dalším tzv. „zpomalením“ zařízení.

Všechny výše uvedené problémy, a nejen ty, znehodnocují příjemné a užitečné funkce, jako je nastavení domovské obrazovky, používání widgetů, multitasking atd. Tyto aktualizace mají zlepšit výkon zařízení Apple. Jak se často stává, plně funkční jsou až v pozdějších verzích, kdy inženýři „vyladí“ základní problémy. V některých případech je však možné provést opravu svépomocí, která pomůže zlepšit výkon vašeho drahého zařízení, aniž byste museli dlouho čekat na aktualizaci od společnosti Apple.

Proč se váš iPhone náhle zpomaluje a jak to napravit?

Interní úložiště iPhonu je téměř plné

Bylo zjištěno, že na rychlost iPhonu má vliv také množství volného místa v interním úložišti. I to nejrychlejší zařízení bude pomalejší, pokud v něm zbývá jen několik megabajtů volného místa. Aplikace jednoduše nebudou mít dostatek prostoru pro hostování a ukládání dat do mezipaměti. Tento problém však není obtížné vyřešit. Začněte tím, že v systému iOS povolíte funkci „vypouštění nepoužívaných aplikací“. Nechtěný obsah pak můžete odstranit ručně, fotografie nebo videa nahrát do počítače nebo přesunout do cloudu. A od iOS 11 je možné volné místo uspořádat přímo v zařízení díky nabídce nastavení Hlavní → Úložiště iPhone.

Jak se vypořádat s pomalým iPhonem?

Pokud se váš iPhone stal pomalým a nepohodlným při používání, je logické se ptát, co s takovým telefonem dělat. Možná řešení lze zhruba rozdělit do několika skupin:

iPhone X, XS, XR, 11: Slow or Delayed Power Button (Side Button) Response? FIXED!

První skupina metod je pravděpodobně nejrozsáhlejší. Jedním z dobrých způsobů, jak oživit iPhone, by byla funkce „redukce pohybu“. Aktivací této položky v hlavním nastavení zrychlíte telefon mírným zhoršením animace. Dále ve stejné sekci najdete položky jako „snížit průhlednost“ a „ztmavit barvy“. Opět je zapněte, abyste zlepšili výkon. Poslední v aktuální skupině je zakázání aktualizací softwaru na pozadí, což může také pomoci, pokud iPhone zaostává.

Druhou metodou je resetování systému. Tento drastický postup by se měl používat pouze v krajních případech. Nezapomeňte zálohovat iPhone pomocí iTunes nebo iCloudu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS