Jak přenést soubory a kontakty ze smartphonu Android do iPhonu: foto a video pokyny

Problém přechodu mezi operačními systémy Google a Apple není nový. na webu lze snadno najít tisíce dotazů týkajících se rychlého přenosu souborů mezi zařízeními i předvolbami při zachování známých nástrojů. Navzdory popularitě tohoto tématu je těžké najít užitečné rady. Otázku tak pochopíte krok za krokem, s obrázky a názorným příkladem.

POZNÁMKA! Návody jsou vhodné pro všechny typy chytrých telefonů iPhone: 4, 4s, 5, 5s, 6, 6s, 7, 7s, 8, X a další.

Kabel přes Android Přenos souborů

Přenos souborů Android je jednorázový vyhledávač

Přenos souborů z Androidu do Macu a z Macu do Androidu přes kabel. Je potřeba v případě, že prioritou není pohodlí připojení, ale rychlost přenosu dat: fotografie, videa, velké soubory.

Používám MacBook Air 2019, který se nabíjí pomocí kabelu USB-C k USB-C. Většina novějších smartphonů se systémem Android má stejné připojení, takže můžete použít dodaný kabel. Častěji jsem se však připojoval pomocí krátkého „kabelu“ s Type-C na obou koncích, který se dodává s nabíjecí bankou ZMI 10.

Mac bez dalšího softwaru nevidí Android připojený v režimu externího úložiště. Budete potřebovat speciální univerzální aplikaci pro přenos souborů pro systém Android. Spustí se, jakmile připojíte kabel k Macu a smartphonu.

Program je podobný samostatnému oknu Finderu a podporuje systém macOS 10.7 a více. Nefunguje to vždy na 100 % správně, ale většinou se to podaří.

Jak přenést data z iPhonu do Androidu

Přestože aplikace pro přenos dat ze systému iOS do systému Android ještě nebyla oficiálně vydána, pokyny pro její použití jsou již k dispozici. Byla objevena v nejnovější aktualizaci nástroje pro obnovení dat:

 • Stáhněte si aplikaci Switch to Android z App Store;
 • Přejděte do „Nastavení Wi-Fi“ a připojte se k místní síti, kterou sdílí váš smartphone Android;
 • Pro přenos dat zadejte heslo Apple ID;
 • Pokud je na iPhonu aktivován firemní profil pro vzdálenou správu MDM, je třeba jej pro některé šifrované přenosy dat zakázat.

Jak přenášet fotografie z Androidu do iPhonu přes messenger nebo e-mail

Uživatel může přenášet fotografie prostřednictvím služby Telegram nebo e-mailu. Jiné komunikační služby nejsou pro kopírování a ukládání souborů tak pohodlné. Pokyny krok za krokem pro přenos obrázků přes Telegram:

 • Musí nainstalovat software z obchodu s aplikacemi na miniaplikace. Pokud software vyzve k autorizaci, zadejte své telefonní číslo a poté heslo, které vám přijde;
 • Přejděte do chatovací místnosti „Oblíbené“, kterou otevřete v nabídce aplikace. Klepněte na ikonu „Sešít. připojit soubor“, vyberte požadovaný obsah. Pak přejděte do aplikace Telegram v systému iOS, přihlaste se k profilu, otevřete osobní chat. Všechny přenesené soubory lze stáhnout do miniaplikace a uložit je do nového alba.

Algoritmus akcí pro přenos souborů prostřednictvím pošty:

 • Uživatel si musí stáhnout software od vývojáře v obchodě s aplikacemi. Apple Store a Google Market. Službu Mile můžete využít.Můžete také použít poštu Google nebo e-mail. Po vstupu do aplikace uživatel klikne na „Vytvořit novou zprávu“. Ikona sponky vám umožní připojit vybrané soubory;
 • Pak jsou dvě možnosti: uživatel může zprávu uložit jako koncept nebo odeslat fotografie na svou další e-mailovou adresu. V prvním případě stačí přejít do aplikace Mail v systému iOS, kliknout na položku „Koncepty“, stáhnout přiložené soubory. Druhá možnost je přihlásit se k jinému účtu, přejít do složky doručené pošty, otevřít zprávu a stáhnout obrázky do galerie.
READ  Jak připojit MI Band k iPhone

Jak používat Přesun do iOS

Máte smartphone se systémem Android a plánujete přenést všechna data do iPhonu. Před zahájením kopírování zkontrolujte následující:

 • váš smartphone má nainstalovaný alespoň Android 4.0;
 • oba smartphony jsou připojeny k síti Wi-Fi;
 • obě zařízení jsou připojena k elektrické síti pomocí nabíječky;
 • je v zařízení iOS dostatek volného místa pro kopírování dat ze smartphonu se systémem Android.
 • přenášíte data ze smartphonu se systémem Android do nového iPhonu.
 • 4. Jakmile se na iPhonu zobrazí nabídka Najít kód, vyberte možnost Přenést data ze systému Android. Pokračovat. Jakmile se na obrazovce iPhonu zobrazí desetimístný kód, klepněte na smartphonu se systémem Android na možnost Další a zadejte kód.
  5. Obě zařízení zahájí proces párování. Po spárování iPhonu a smartphonu se systémem Android budete vyzváni k výběru typu dat, která chcete kopírovat:

 • Účty Google;
 • Zprávy;
 • Kontakty;
 • Kalendář;
 • Fotografický film.

Zaškrtnutím příslušných políček můžete nechat oba smartphony v klidu a počkat na dokončení procesu kopírování. Doba trvání kopírování přímo závisí na množství dat uložených ve smartphonu se systémem Android. Během migrace aplikaci neminimalizujte, neodpojujte smartphony od sítě Wi-Fi a nabíječek.

Po dokončení přenosu se všechna vybraná data úspěšně přenesou do paměti iPhonu. Další informace najdete na příslušné stránce oficiálního webu společnosti Apple.

Záložky

Oficiální aplikace společnosti Apple pro přechod z Androidu na iOS je na světě. Svět se zachvěl. Jak ji používat? Během uvedení iOS 9 společnost Apple opakovaně zdůrazňovala, že přechod z platformy Android na iOS bude nyní možné provést pouhými několika klepnutími. Za tímto účelem společnost připravila speciální aplikaci Move to iOS, která se měla objevit v obchodě s aplikacemi Google.

Ruční přesun dat

Ruční přesun souborů je metoda, na kterou mnoho lidí často zapomíná, protože je „složitá“. Ve skutečnosti na tom není nic zvláštního, potřebujete jen dva chytré telefony se dvěma kartami SD a počítač, který funguje jako prostředník. Zde jsou pokyny:

 • Vložení datové karty do telefonu se systémem Android.
 • Připojení zařízení k počítači.
 • V zobrazeném okně vyberte možnost „Otevřít složku pro zobrazení souborů“.
 • Zobrazí se složka obsahující všechny soubory na kartě SD.
 • Kopírování obsahu do počítače do samostatné složky.
 • Vložte USB flash disk do iPhonu a připojte zařízení k počítači.
 • Otevření složky pro prohlížení a přenos souborů.
 • Zkopírování dat přenesených ze smartphonu do nového zařízení.
 • Odpojte iPhone a radujte se.

Tato metoda je vhodná, protože nevyžaduje instalaci dalšího softwaru. Pokud jde o nevýhody, je tu jedna. je nutné mít v obou telefonech kartu SD, protože přenos dat je možný pouze z nich. Pokud potřebujete stáhnout videa nebo hudbu uloženou v interním úložišti, přeneste vše nejprve na flash disk v nastavení telefonu v části „Paměť“.

Přepínač telefonů. Přenos ze systému Android do iOS

Chcete přenést vše ze systému Android do nového iPhonu XS (Max) / iPhonu XR? V tomto článku vám ukážeme snadno použitelný nástroj pro přenos telefonu pro přenos veškerého obsahu z Androidu do iPhone XS (Max) / iPhone XR. Stáhněte si zdarma přepínač telefonů a pokračujte ve čtení, např. jak přenést kontakty z Androidu do iPhonu.

Apple vydá nejnovější mobilní telefony (iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR), které budou konkurovat telefonům se systémem Android, jako jsou Samsung Galaxy S9 / S8 / Note 9, Huawei Mate 10 Pro / P20 Pro, Google Pixel 2XL, HTC U12, LG G6 / V30, Sony Xperia XZ3 / Xperia XZ2 Premium, Motorola Moto Z3 / Pe5 Plus / P30 a další super smartphony se systémem Android.

READ  Jak zálohovat iPhone v počítači. Závěr

Pokud přecházíte z uživatele Androidu na nový iPhone XS / XS Max / XR, možná vás bude zajímat, jak přenést data z Androidu do iOS. Přenos dat mezi různými operačními systémy je skutečně velmi obtížný, pokud chcete přenášet data, jako jsou kontakty, fotografie, zprávy atd. Д. Z Androidu na iPhone musíte použít nástroj třetí strany pro přenos z Androidu na iOS, například Go to Firmware a Phone Switch, jak nástroj Přenos z Androidu na iPhone usnadňuje přenos všeho z Androidu na iPhone XS / XS Max / XR. Ukážeme vám dva snadné návody na přenos dat z Androidu do iPhonu XS (Max), iPhonu XR nebo iPadu pomocí funkce „Přenos do iOS“ a „Přepnout telefon“.

Přenos dat ze systému Android do iPhonu XS (Max) pomocí funkce „Přenos do iOS“

Přechod na aplikaci iOS. je nástroj pro přenos dat pro uživatele iOS, který slouží k přenosu souborů z Androidu do iPhonu / iPadu / iPodu a který vyvinula společnost Apple. Podporuje však přenos pouze několika typů obsahu, včetně kontaktů, historie zpráv, fotografií z fotoaparátu, e-mailových účtů, webových záložek, kalendářů a bezplatných aplikací. Aplikace Switch to iOS sloučí vaše staré zařízení Android a nové zařízení Apple přes přímé připojení Wi-Fi a přenese všechna vaše data. Přepnutí všech důležitých dat z telefonu se systémem Android do iPhonu nebo iPadu trvá jen několik minut. Zde jsou informace, které potřebujete vědět.

Stáhněte si a spusťte aplikaci Move to iOS v telefonu se systémem Android Nejprve si stáhněte aplikaci Move to iOS v telefonu se systémem Android z obchodu Google Play, poté ji nainstalujte a otevřete, zobrazí se vám seznam veškerého obsahu, který chcete přesunout do systému iOS.

Tipy: Aplikace je podporována na všech telefonech a tabletech se systémem Android 4.0 a novější verze.

Klepněte na „Aplikace a data“, „Přesun dat z Androidu“ na iPhonu. Na obrazovce iPhonu XS klepněte na položku „Aplikace a dataA pak klepněte na položku „Přenos dat ze systému Android“.

Souhlasím s migrací systému Android na iOS Klepněte na tlačítko Pokračovat na obou zařízeních a klepnutím na tlačítko Souhlasím pokračujte v nastavení, protože dojde ke spojení starého Androidu a nového iPhonu prostřednictvím přímého připojení Wi-Fi a přenosu všech dat, takže musíte oba telefony připojit ke stejné Wi-Fi.

Zadejte číselný kód na telefonu se systémem Android V tomto okamžiku zapněte telefon se systémem Android a zadejte 12místný kód zobrazený na iPhonu XS. Po zadání kódu se telefon se systémem Android připojí k iPhonu prostřednictvím připojení Wi-Fi peer-to-peer a určí, jaká data se budou přenášet.

Přenos dat z Androidu do iPhonu (s povolenými informacemi o účtu Google) Po připojení Androidu k iPhonu prostřednictvím peer-to-peer připojení Wi-Fi a detekci nyní vyberte obsah (textové zprávy, kontakty a fotografie a videa ve fotoaparátu), který chcete přenést do iPhonu z telefonu s Androidem. V této fázi se zobrazí dotaz, zda chcete přenést informace o účtu Google (záložky Chrome) do nového iPhonu, pokud to potřebujete, přihlaste se ke svému účtu Google na iPhonu. Počkejte, dokud se tak nestane, vaše data ze systému Android se přenesou do nového iPhonu a příslušný obsah se vloží do správných aplikací.

Poznámka: Aplikace Přenos do iOS nepodporuje přenos aplikací (protože jsou nekompatibilní), hudby ani hesel z Androidu do iPhonu. Data z telefonu nebo tabletu se systémem Android můžete přenášet pouze do iPhonu nebo iPadu se systémem iOS 9 nebo novějším. Pokud používáte nejnovější iPhone 8 nebo 8 Plus, iPhone XR nebo iPhone XS (Max), může vám pomoci přenést část obsahu z Androidu do iPhonu. Pokud však chcete přenést zprávy WhatsApp nebo jiná důležitá data z Androidu do iPhonu, měli byste použít program třetí strany Přenos z Androidu do iPhonu. Níže doporučujeme nástroj pro přepínání mezi Androidem a iPhonem na jedno kliknutí, který může uživatelům pomoci přímo přenést všechna data mezi Androidem a iPhonem, iPhonem na iPhone a Androidem na Android.

READ  Apple Watch se nepřipojí k iPhonu

Přenos dat z Androidu do iPhonu XS (Max) pomocí přepínače Android na iPhone

Phone Switch a Phone Transfer vám pomohou přejít z Androidu na nový iPhone X / XS a další zařízení se systémem iOS 12 / 11 přímo, můžete je použít k přenosu kontaktů, zpráv, kalendáře, fotografií, hudby, videí, protokolů hovorů a aplikací z Androidu na iPhone, z iPhonu na Android, z iOS na iOS a z Androidu na Android. Přepínač telefonů podporuje vše od HTC, Samsungu, Nokie, Motoroly, Sony, Huawei a dalších zařízení až po iPhone XS / X / XR / 8 / 7S / 7 / 6S / 6 (plus) / 5s / 5c / 5 / 4S / 4S / 3 / 12GS. Obě aplikace jsou kompatibilní s nejnovějšími verzemi iOS 11 / 8.0 a Android 6000, funguje perfektně nejen pro zařízení XNUMX.

Jak přenášet data z Androidu do iPhonu

Při nastavování systému iOS v iPhonu nebo iPadu jako nového zařízení se zastavte v kroku „aplikace a data“. Úplně dole je nová položka „Přesunout data ze systému Android“, vyberte ji.

Pokračujte v procesu nastavení. Poté budete vyzváni ke stažení aplikace „Move to iOS“ do zařízení se systémem Android, zobrazí se 10místný kód

Nyní v zařízení se systémem Android přejděte na Google Play a stáhněte si aplikaci „Move to iOS“ od společnosti Apple. Nebo si stáhněte soubor Move to iOS APK pomocí tohoto odkazu. Spusťte aplikaci, klikněte na tlačítko „Pokračovat“ a poté si přečtěte a odsouhlaste podmínky.

Zobrazí se obrazovka se zprávou, jako je obrázek níže. Jednoduše klikněte na tlačítko „Další“ v pravém horním rohu displeje a zadejte kód, který se zobrazil na iPhonu nebo iPadu. iPhone nebo iPad se připojí k zařízení se systémem Android, které musí být ve stejné síti Wi-Fi jako vy. Tento proces může trvat přibližně dvě minuty. Poté se v aplikaci „Move to iOS“ v zařízení se systémem Android zobrazí data, která můžete přenést do nového zařízení se systémem iOS.

Chcete-li zahájit proces migrace, vyberte data, která chcete přenést, a stiskněte tlačítko „Další“. Můžete migrovat kontakty, zprávy, fotografie, videa, záložky, účty Google a položky kalendáře. Tyto údaje se mohou lišit v závislosti na zařízení se systémem Android.

Tento proces může trvat několik minut v závislosti na velikosti dat,

Po dokončení procesu přenosu dat můžete pokračovat v nastavení iPhonu nebo iPadu.

Na konci procesu přenosu dat v aplikaci „Přesun na iOS“ v systému Android se zobrazí zpráva, že své staré zařízení se systémem Android můžete nechat v libovolném obchodě Apple Store a zdarma recyklovat.

Upozorňujeme, že při přenosu účtů Google se k nim musíte přihlásit, než se data synchronizují se zařízením.

Cloudové úložiště: stačí zadat heslo

Pokud všechny své fotografie a hlavní soubory ukládáte do cloudu, například pomocí Disku Google, je postup přenosu mnohem jednodušší. Nabijte oba telefony a nainstalujte Disk Google do iPhonu. Jednoduše se přihlaste ke svému účtu a:

 • Klepněte na možnost Nastavení a potom na možnost Zálohování.
 • Vyberte požadované soubory a klikněte na tlačítko „Spustit zálohování“.
 • Po dokončení postupu se přihlaste ke svému účtu prostřednictvím iPhonu a obnovte data a soubory ze zálohy.

Google a Yandex, sociální sítě, newslettery, videoplatformy, blogeři

| Denial of responsibility | Contacts |RSS