Krok.by.krok pokyny, jak nainstalovat (přeinstalovat) OS Windows 7 na notebooku Asus

Navzdory veškerému úsilí vývojářů softwaru v Microsoftu přijít s něčím lepším než jednoduchým a funkčním Windows 7, dosud nebyli schopni. Ano, s jasným svědomím lze říci, že ti, kteří se alespoň kdysi podařilo pracovat na notebooku s tímto operačním systémem, se pravděpodobně nebudou chtít znovu vrátit ke svému starému Windows XP nebo dokonce do zcela nového systému Windows 8. Ale co dělat, pokud jako odměna za váš notebook Asus, aby získal takový operační systém? Co? Ano, nainstalujte jej do svého počítače a zapomeňte na problém, instalace OS Windows 7 na notebooku Asus je jednoduchá záležitost!

Jak začíná přeinstalovat jakýkoli operační systém na notebooku? Správně! Z příslušné přípravy na to. Všimněte si, že za účelem přeinstalování Windows byste se měli zpočátku postarat o výkon dvou nesmírně důležitých akcí:

V zásadě je každý úkol jasný jako bílý den. Zejména za účelem přípravy ovladačů notebooku ASUS je stačí stáhnout z oficiálního webu (www.Asus.com/ru/) výrobce a napište na disk nebo flash disk:

Zároveň, bez ohledu na to, jak úžasný je systém Windows 7, pro to, aby se obětoval svou diplomovou / výroční archiv / rodinnou a další cenné dokumenty uložené na disku c v notebooku, bylo by to hloupé. V tomto případě, když budete přeinstalovat operační systém, měli byste nejprve zkopírovat data z pevného disku na Flash Drive nebo DVD-Disk. Chcete.li to provést, stačí použít Windows Director a notoricky známou kombinaci tlačítek CTRL C a CTRL V na klávesnici.

Pokud se však například rozdělíte, s licencí operační systém Windows 8 nechcete konečně, můžete jej zcela nainstalovat na SSD. O tomto „tvrdém“ procesu si můžete přečíst podrobně zde.

Zvládli s tím? Pak jdeme dál!

Načítání notebooků ASUS z flash disk

Obecně platí, že algoritmus opakuje metodu, která je totožná s každým, ale existuje několik nuancí, které se seznámíme později.

    Samozřejmě budete potřebovat boot flash. Metody vytvoření takové jednotky jsou popsány níže.

Přečtěte si více: Pokyny k vytvoření flash jednotky s více zatížení

Vezměte prosím na vědomí, že v této fázi se problémy popsané níže v odpovídající části článku nejčastěji objevují!

READ  Notebook nevidí připojení Wi-Fi

.

Jak jít a nakonfigurovat bios notebooku ASUS K52 K42 pro instalaci Windows 7 nebo 8 z flash disku nebo disku?

Pokud se rozhodnete samostatně nainstalovat operační systém, měli byste vědět některá pravidla zřízení notebooku, bez nichž se nemůžete obejít. Pojďme dnes znovu zjistit, jak je notebook BIOS nastaven pro instalaci operačního systému Windows Seven nebo 8.

Vzali jsme notebook Asus K 42. Mimochodem, model K 52 je konfigurován stejným způsobem.

Tak

Poté, co jsme vstoupili do systému interního nastavení, musíme najít kartu Boot, která zobrazuje všechna připojená zařízení, ze kterých lze notebook spustit.

Na botě proti nápisu UEFI by mělo být povoleno.

Nyní, naproti prvnímu zařízení, musíme nainstalovat náš pevný disk nebo pohon, pokud vydáme z disku.

Klikněte na úvod a vyberte náš pevný disk ST9320325AS.

Poté klikněte na tlačítko „Enter“ a nastavte naši flash disk místo pevného disku.

Poté udržujeme nastavení a restartujeme notebook.

Všechno, nastavení systému pro načtení z flash disk. Nyní, po restartu notebooku, dojde ke spuštění z flash disku, na které jste nainstalovali obrázek operačního systému.

V případě, že instalace z optické jednotky je vyžadována pomocí DVD-disk, potom na prvním místě zanechá pevný disk a nainstalujte optickou jednotku ve druhé. Tyto manipulace jsou prováděny klíčem „F6“.

V dříve publikovaných pokynech jsme již analyzovali nastavení systému BIOS na notebookech Asus a jsou v podstatě stejné.

Navzdory podobě zařízení může mít mnoho zastaralých verzí notebooků různé typy BIOS, což ovlivňuje metody jeho nastavení.

Také moderní modely notebooků již mají v ruštině BIOS, kde to můžete usnadnit.

Dokončíme naše pokyny k tomu, ale doporučujeme vám monitorovat naše stránky, abyste nechytili čerstvé tipy.

Jak jít a nakonfigurovat notebook ASUS X550 BIOS pro instalaci Windows 7, 8 z flash disku nebo disku.

.Popíšu také nastavení stahování z jednotky nebo flash disk pro instalaci Windows.

Nejprve zapneme notebook.Stisknutím tlačítka napájení a okamžitě stiskněte klávesu F2, abyste se dostali do notebooku BIOS ASUS X550.

Tak jsme se dostali do bios.Na této kartě jdeme dolů a stiskneme klávesu dolů na klávesnici, na řádek „Konfigurace USB“.

Jdeme do konfigurace USB stisknutím klávesy Enter na klávesnici.Na této kartě se linka „XHC1 PRE-BOOT REDE“ změní na „Zakázáno“.

.

Změňte „zabezpečení ovládání boot“ na „deaktivované“.Stiskněte Enter.

Poté přejděte na kartu Boot.

Změňte „Fast Boot“ na „Zakázáno“.

.Na horním řádku stiskněte dvakrát stisknutím tlačítka Enter.

Notebook jde do restartu, také stiskněte klávesu F2, abyste se dostali do BIOS.Dostali jsme se k BIOS a vrátit se na kartu Boot.

Pak znovu restartujeme.

Počítač znovu přejde do restartu.Znovu musíme jít na BIOS, k tomu znovu klikněte na klávesu F2 znovu.Nyní na kartě Boot máme čtyři typy načítání.

READ  Jak pořídit snímek obrazovky na notebooku Asus. Použijte klávesu pro tisk obrazovky

První stáhnout z pevného disku.Druhý z flash disk.Třetí z jednotky.Čtvrtý s flash disk v režimu UEFI.

Musíme dát první místo v obvyklém režimu, pokud jej nemáte v UEFI.

Nyní jdeme na poslední kartu a dvakrát klikneme na Enter na první řádek.

Jak jít a nakonfigurovat notebook ASUS X550 BIOS pro instalaci Windows 7, 8 z flash disku nebo disku.

.Popíšu také nastavení stahování z jednotky nebo flash disk pro instalaci Windows.

Nejprve zapneme notebook.Stisknutím tlačítka napájení a okamžitě stiskněte klávesu F2, abyste se dostali do notebooku BIOS ASUS X550.

instalace, flash, disku, notebooku

Tak jsme se dostali do bios.Pak jdeme na druhou kartu „Advanced“.Na této kartě jdeme dolů a stiskneme klávesu dolů na klávesnici, na řádek „Konfigurace USB“.

instalace, flash, disku, notebooku

Jdeme do konfigurace USB stisknutím klávesy Enter na klávesnici.Na této kartě se linka „XHC1 PRE-BOOT REDE“ změní na „Zakázáno“.

Nyní s „Advanced“ jdeme na kartu zabezpečení.Na této kartě jdeme dolů a hledáme řádek „Control Boot Control“.

Změňte „zabezpečení ovládání boot“ na „deaktivované“.Stiskněte Enter.

Poté přejděte na kartu Boot.Jdeme na řádek „Fast Boot“.

instalace, flash, disku, notebooku

Změňte „Fast Boot“ na „Zakázáno“.Stiskněte tlačítko Enter.

Pak restartujeme.Chcete.li to provést, přejděte na poslední kartu.Na horním řádku stiskněte dvakrát stisknutím tlačítka Enter.

Notebook jde do restartu, také stiskněte klávesu F2, abyste se dostali do BIOS.Dostali jsme se k BIOS a vrátit se na kartu Boot.Zde, po restartování, se linka „spuštění GSM“ změní z „deaktivovaného“ na „povoleno“.

Pak znovu restartujeme.K restartu také jdeme na poslední kartu a stiskněte dvakrát na horní linii klávesu Enter dvakrát.

Počítač znovu přejde do restartu.Znovu musíme jít na BIOS, k tomu znovu klikněte na klávesu F2 znovu.Nyní na kartě Boot máme čtyři typy načítání.

První stáhnout z pevného disku.Druhý z flash disk.Třetí z jednotky.Čtvrtý s flash disk v režimu UEFI.

Musíme dát první místo v obvyklém režimu, pokud jej nemáte v UEFI.

Nyní jdeme na poslední kartu a dvakrát klikneme na Enter na první řádek.Notebook půjde do restartu a uvidíme, zda zatížení z naší flash disku půjde.

Jak stáhnout z flash disk na Lenovo Bios

Podobný systém se nachází v notebookech Lenovo.

  • Chcete.li se dostat do BIOS, po objevení loga Lenovo klikněte na F1, F2 nebo FN, v závislosti na modelu notebooku.
  • Otevřete nabídku „Stáhnout“ (spuštění).
  • Klikněte na položku „Priority Priority Priority“ a vyberte možnost „První odkaz“ (první Legacy). Pokud notebook nepodporuje načítání EFI, pak prostě nebudete mít tento bod. Přejít na následující.
  • Přejděte na seznam, který se nachází pod Wordem Legacy, a přesuňte zařízení USB (USB HDD) na horní řádek pomocí kláves F5 a F6.
READ  Jak spustit BIOS na notebooku Lenovo

Jak nainstalovat Windows z flash disk

Nyní mnoho moderních notebooků nemá DVD jednotku, takže není možné nainstalovat operační systém z optického disku. To není problém, protože instalace může být zcela provedena pomocí USB média, včetně konvenční flash disk.

Potřebujeme instalační obraz operačního systému (soubor.ISO) a flash disk, jehož velikost je větší než instalační soubor.

Například velikost obrázku Windows 2.4 gigabajty, pak potřebujete flash disk pro 4 gigabajty nebo více. Pokud je obrázek více než 4 gigabajty, ale potřebujete flash disk pro 8 nebo více gigabajtů.

instalace, flash, disku, notebooku

Chcete.li to provést, stiskněte tlačítko napájení a před zobrazením loga ASUS nebo okna stahování okamžitě začněte stisknout klávesu „F2“ nebo „Delet“.

Pokud je vše provedeno správně, uvidíme bios, jako na fotografii.

Existuje stručný popis notebooku, ale nemáme zájem. Nyní nejzajímavější začne.

Jdeme na kartu „Zabezpečení“.

Jdeme dolů do „Secure Boot Menu“ a přejít do této možnosti. Vidíme tam.

A zde vypneme „zabezpečené ovládání boot“, to znamená, že přeskupujte „povoleno“ na „deaktivované“.

Pak se vrátíme do počáteční nabídky, tj. Na kartu „Zabezpečení“, prostřednictvím klíče ESC.

A přejděte na kartu „Boot“.

A zde zapneme možnost „Launch CSM“. Děláme jako na fotografii.

Po výběru se objeví varovné okno, které stručně řečeno znamená „že nastavení nebo možnost se stala aktivní, bude to znovu načíst.“

Udržujte nastavení a restartujte notebook. Klikněte na „F10“ a vyberte „Y (ano)“, klikněte na „Enter“ a notebook Asus x751la je restartován.

Znovu vstoupíme na BIOS a přejdete na kartu Boot, měli bychom tam vidět novou možnost.

Zde jsme kladli prioritu načítání ze zařízení, v tomto příkladu jsem dal svou flash jednotku USB, můžete také dát jednotku pro načítání.

P.S.: Priorita je stanovena klíči „“ „-„-„.

Zde je téměř celé nastavení dokončeno notebookem ASUS X751LA, aby se načítal z flash disk.

A konečnou akcí bude tato zachování nastavení. Ukládáme je také prostřednictvím „F10“ a „Enter“.

A notebook je restartován a načítá se z flash disku nebo pohonu, jako příklad jsem měl načítání z flash disk a úspěšně nainstalované okna.

P.S.: Doporučuji, aby po instalaci Windows překonfiguroval BIOS ke stažení z pevného disku.

To je celé nastavení notebooku BIOS ASUS X751LA pro stahování z flash disku nebo jednotky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS