Jak přejít do nabídky Boot Loptop Boot Lenovo pro spuštění z Flash Drive, CD-ROM nebo jakéhokoli jiného média

Pokud nemůžete přejít do nabídky stahování Boot Manager, do klávesy „F12“, pro tento případ na notebookech Lenovo vedle tlačítka napájení nebo na postranním panelu, je poskytnuto speciální tlačítko šipky. Toto tlačítko je přítomno na mnoha notebookech Lenovo a nazývá se „novo tlačítko“.

Chcete.li aktivovat zatížení tlačítka „Novo“, potřebujete:

Eh, mládí! Někdo jiný používá Windows XP?⁠ ⁠

V této krátké eseji se podělím o svůj první gadget (jmenovitě mobilní, předtím jsem měl na konci 80. Let vektor-06c a standardní počítač na Windows), za kterým jsem strávil poměrně velké časové období a s nímž jsem Připojím mě jen příjemné vzpomínky Vypadám trochu později, řeknu, že poté, co jsem to musel „prodat“, ale po čase jsem to znovu vrátil.

V roce 2007 jsem získal první notebook-to byl HP Compaq NC6320, který byl založen na 32bitovém operačním systému Windows XP Home Edition.

V té době mi měl víc, než mi vyhovoval.

Ihned po nákupu jsem vylezl na zbourání sekce obnovy osy, při instalaci oken na „C“ a „D“ (pak to muselo být provedeno jako první). Samotný OS přirozeně šel na první disk a druhý pro všechno ostatní.

Po úspěšném postupu pro válcování osy jsem nainstaloval všechny programy, které byly pro mě v té době relevantní: Skype, alkohol 120%, Nero Burning ROM, Daemon Tools, ICQ, Mail Agent, Tula pro stahování z hrubého atd.

V roce 2015 jsem to „prodal“ jednomu příteli, který ho později úspěšně dal svému příteli.

Uběhl čas a v prosinci 2021 jsem to chtěl vrátit. Nostalgie mučená nebo tak něco? Opravdu, díky tomuto notebooku jsem v roce 2006 potkal svou ženu, se kterou jsme již měli dvě děti.

V lednu 2022 se mi přesto vrátil. Trochu otlučené, ale stále moje!

Nejprve jsem odšrouboval všechny šrouby zezadu, sundal clavat, dostal se do procesoru, zpracoval tepelně, vyčistil chladič atd.

Ukázalo se, že mnoho šroubů už tam není, některé „uši“ jsou úspěšně zlomeny bývalými řemeslníky. Baterie se během této doby již stala nepoužitelnou. Všechny štítky jsou odtrženy. Obecně jsem po všech potřebných postupech zahájil další krok.

Já, stejně jako ve starém, jsem jako instalovaný Windows XP a válcoval všechny ovladače, které potřeboval.

Poté, co jsem se rozhodl prohýbat síť a hledat notebook stejného modelu na náhradních dílech. V té době jsem v Runetu nemohl najít. našel jsem na eBay One Němci v Excellesing. Koupil a po chvíli už byl se mnou.

Vlevo je můj notebook zakoupený napravo na eBay.

instalace, windows, lenovo, flash, disk

Můj hezký s čerstvou osou je Windows XP Home Edition. Licence! (Už jsem zapomněl, jaká je aktivace Windows telefonicky)), ale musel jsem si pamatovat a aktivovat. Také příjemné vzpomínky.

Ale jeho krátké vlastnosti. Pravděpodobně jsem změnil RAM na linku na velký rok.

Toto je již německý notebook. Windows XP Professional by měl být výchozí, ale z nějakého důvodu se rozhodl převrátit na notebook se 2 koncerty Ram Windows 7 Ultimate, také 64bitový.

READ  jak nainstalovat Google do smartphonu. Průvodce ROOT

Dnes to zapnulo. nudné. Bude nutné vrátit se zpět „prasátko“.

Vypadají, že to je ono. Pokud máte nějaké vzpomínky týkající se vašich prvních gadgetů, pak se vyskytuje komentáře!

Příprava nastavení BIOS

Jak nainstalovat Windows 10 z flash disk na notebooku HP

Instalace Windows na Lenovo se příliš neliší od podobných procesů s jinými zařízeními. Bezprostředně před zahájením instalace je nutné správně nakonfigurovat BIOS.

Nastavení bios

  • Odpojte notebook.
  • Stiskněte tlačítko napájení.
  • Jakmile se na obrazovce objeví spořič obrazovky s názvem značky, musíte okamžitě kliknout na tlačítko klávesnice pro přístup k BIOS. Na notebookech Lenovo je za to zodpovědný tlačítko F2. Klíč F12 umožňuje vybrat konkrétní zaváděcí zařízení.
  • Nyní musíte přejít na sekci „Security“ a otevřít kartu „Secure Boot“ stisknutím tlačítka „Enter“ při výběru odpovídajícího bodu.
  • Naopak, polohu „zabezpečené spuštění“ musí být nastavena parametr „zdravotně postižený“, což naznačuje vypnutí ochrany proti bootloader.
  • Přejděte do hlavní nabídky BIOS a otevřete sekci spouštění.
  • Pomocí kláves se šipkami musíte přenést nakládací nosič zájmu do samého horního seznamu. To vám umožní stanovit nezbytnou prioritu pro načtení.
  • V hlavní nabídce BIOS otevřete část „UEFI/Legacy Boot“ a aktivujte režim „pouze odkaz“.
  • Stisknutím tlačítka F10 uložte nastavení.

Proces instalace

Chcete.li nainstalovat systém na notebook, musíte jej vypnout a připojit nakládací médium k vytvořenému portu. Předběžná konfigurace BIOS umožní systému samostatně určit, ze kterého disku je nutný načíst. Někdy to může být nutné ve fázi zapnutí libovolného tlačítka pro aktivaci instalačního programu. Informace o tom se objeví na obrazovce.

Systém začne rozbalit instalační soubory, po kterém se před uživatelem otevře okno hlavního okna. Zde si musíte vybrat položku „Kompletní instalace“.

Pomocí přístroje zabudovaného do instalačního programu můžete ovládat sekce disků. Poskytuje schopnost formátovat požadovanou sekci, smazat ji nebo rozdělit stávající disk do nových sektorů. Po dokončení všech manipulací musíte vybrat konkrétního dopravce pro systém a spustit instalaci. Proces je plně automatický a nebude vyžadovat zásah uživatele až do prvního okna nastavení pro již nainstalovaný operační systém.

Pozornost! Počítač bude během instalace OS několikrát znovu načten. V tuto chvíli se to nemůžete pokusit použít nebo úplně odpojené od jídla.

Instalace Windows 10

Stiskněte tlačítko instalace. Dále si vyberu jazyk rozvržení a instalace. Souhlasím s licenční smlouvou.

Odstraním všechny sekce na SSD a vytvářím nové. Dále si vyberu sekci pro instalaci Windows 10.

Proces kopírování souboru začne. Po restartování vypnu flash disk.

Po restartování musíte nakonfigurovat základní parametry systému Windows 10:

Poté je nutné restartovat počítač.

Jeden

Proces instalace je dokončen v tomto procesu. Přesunu se do nastavení.

Instalace Windows na Lenovo z flash disk

Nyní na fotografiích uvidíte, jak snadno a jednoduše můžete nakonfigurovat bios na notebooku Lenovo G505 ke stažení z flash disku nebo jednotky. V tomto příkladu ukážu, jak zavést z jednotky. Podobně můžete také načíst z flash disk.

Tento model notebooku je dodáván s Windows 8 a jak již rozumíme Bios UEFI. Ale měl jsem rád bios, skutečnost, že je možné přepnout práci pevného disku z AHCI na IDE, ale to není smysl.

instalace, windows, lenovo, flash, disk

Pojďme k nastavení notebooku BIOS Lenovo G505. Nejprve se musíme dostat do samotného bios, proto vypneme notebook a stiskneme tlačítko umístěné vedle tlačítka notebooku.

Pokud zde někdo nerozumí fotografii. Malé tlačítko se šipkou.

Po stisknutí tlačítka se notebook zapne a objeví se nabídka.

READ  Jak obnovit tovární nastavení televizoru Samsung. Resetování televizoru se systémem Android

Budeme mít zájem o 2 a 3 body („Nastavení bios“ a „Boot Menu“).

P.S.: 4 bod pro obnovení oken z obrazu podepsaného na pevném disku, to znamená, že pokud byl pevný disk změněn nebo byla okna již přeinstalována obnovením systému, může být tato položka odstraněna =).

Přejděte na „Nastavení bios“ a podívejte se na stručný popis notebooku. Nemáme o to zájem.

Pak jdeme na kartu „Zabezpečení“, vytvoříme jako na fotografii.

Toby vypnete možnost, „Secure Boot“ na „Zakázáno“.

Nyní přecházíme na zajímavou, to je na kartě „Boot“.

A tak podle výchozího nastavení na kartě Boot vidíme, že BIOS pracuje v režimu UEFI, vytváříme níže jako na fotografiích

„Boot Mode“ Přeneste do režimu „Legacy Support“ a objeví se další možnost.

Možnost „Boot Priority“ je přenesena do režimu „Legacy First“.

A téměř dokončili nastavení BIOS pro načítání z jednotky nebo flash disk na notebooku Lenovo G505.

Musíme uložit nastavení. Chcete.li to provést, přejděte na kartu „Exit“.

Zde vybereme „Uložit změny“ a vypnout notebook z tlačítka nebo „Změny uložení ukončení“ a vypněte tlačítko pro zařazení na zahrnutí. V budoucnu vysvětlím, proč to musíte udělat.

A to samé, proč bylo nutné vypnout notebook? Ukázal jsem nastavení vypnutí „UEFI“ a s možností načítání z flash disku nebo pohonu, ale zároveň jsem nevydal počáteční prioritu spuštění notebooku.Na. Opět bylo nutné restartovat vzhled zařízení.

Čímž usnadňujeme a zjednodušujeme pro nás načítání z flash jednotky nebo jízdy.

Vypnutím notebooku opět klikněte na tlačítko Recovery (které se šipkou). Zde nevstoupíme do nastavení BIOS, ale přejděte na kartu Boot Menu.

Vyberte a klikněte na „Enter“ a voila Zobrazit všechna zařízení, ze kterých můžeme načíst.

P.S.: Flash disk bude podepsán jako USB HDD.

To je celé nastavení notebooku Lebovo G505 ke stažení z flash disku nebo jednotky.

Instalace Windows na Lenovo z flash disk

Nakonfigurujme prioritu načítání BIOS. Nyní vám ukážu obrázky (přesněji fotografie), jak můžete nakonfigurovat bios UEFI a možná „úskalí“, které jsou vzácné, ale jsou nalezeny.

Začněme notebook nastavení systému BIOS Lenovo B590.

instalace, windows, lenovo, flash, disk

Nejprve budeme muset jít do samotného biosu. Klikneme na tlačítko notebooku, jakmile se rozsvítí zobrazení notebooku, nebo spíše, podsvícení matice na klíči F12 (pokud se nemýlím, je to klíč pro vstup do bios).

P.S.: V nových modelech (revize)/BIOS byl tento klíč nahrazen F1. Například na Lenovo B590 20206.

Jak udělat vše, co je napsáno výše, BIOS se objeví před vámi.

A tak jdeme na kartu zabezpečení. Zeptejte se proč? Dále vysvětlím. Dále přejděte na zabezpečenou spuštění.

Pokud jste povolili, pak dokonce nastavení načítání z flash disku nebo pohonu, pak vám notebook nedovolí načíst, t.Na. Jedná se o ochranný systém, a proto je nutné jej vypnout.

Toto je podvodní kámen v bios UEFI, t.Na. Po naladění notebooku BIOS bude stále spuštěn ze zařízení, které jste si vybrali.

Děláme to, jak je znázorněno zdola, tuto funkci vypneme.

Dále klikněte dvakrát, přejděte do hlavní nabídky BIOS a přejděte na kartu Startup.

Jak jsme se přesunuli k zavedení, vidíme následující.

Zde najdeme prioritu načítání, ať už se jedná o flash jednotku nebo pohon.

P.S.: Chcete.li vybrat prioritu, vyberte flash jednotku nebo jednotku a klíče (zvýšení) nebo. (Dolní) Priorita zařízení.

Klikněte na ESC a přeskupujte v bootové lince UEFI/Legacy s UEFI pouze na Legacy First.

P.S.: Může to vzít restart notebooku, protože režim BIOS (tj. Nové funkce budou přidány).

Klíč F10 zachovává nastavení BIOS a notebook se automaticky restartuje.

Gratulujeme! Zřídili bios notebooku Lenovo B590 a demontovali určité nuance, bez nichž by nebylo možné spustit notebook z jednotky nebo flash disk.

22 odpovědí na to, jak nainstalovat Windows 7 na notebooku Lenovo G50-30

Snažím se nainstalovat XP na Lenovo B590, řekněte mi, jak nainstalovat ovladače na pevný disk během instalace Windows? Dveře jsou, že úvod s diabetem, sekce je formátována, soubory jsou zkopírovány a to je vše, není nainstalováno dále

READ  Jak zkopírovat kontakty na kartu SIM Samsung. Několik věcí, které je třeba mít na paměti

Děkuji moc a obrovské. Bylo to velmi užitečné.

V knize Lenovo G50-30 začala instalace Win7, když v BIOS vložila výchozí operační systém, když Win7 stál na modré obrazovce, když byl nainstalován z disku

Dělám všechno, jak je napsáno. Několikrát zkontrolováno

Velice vám děkuji) pomohl to zjistit, jinak bychom to vzali za 5 000 Tenge

Vážený autor má naprostou pravdu: „Chci si hned provést rezervaci, aktualizujte prosím všechny instalační akce a upgradujte BIOS Lenovo na poslední firmware.»Ale důrazně jsem sevřel a zboural předinstalované Windows 8, než jsem si uvědomil, že mám zastaralý kód BIOS. Pro informaci: Měl jsem firmware A7CN44WW a nejnovější verzi na webových stránkách výrobce A7CN444WW. Unavený z modré obrazovky 0x0000A5 Při pokusu o instalaci Windows 7 jsem se pokusil nainstalovat Windows 8 Abych odrazil BIOS pod ní (připomínám vám, že pod DOS není žádný firmware). Ale byl jsem zklamaný. při instalaci systému Windows 8 ve fázi výběru jazyka, dotek a klávesnice odmítla. Vyřešil jsem problém, jako je tento-staženo nahraný Live-CD Win 7, s zármutkem v polovině naložené z DVD Drive a spustil firmware Ano ano. Je to Win8 64bit0 nepoužilo. Možná někdo pomůže. Vděčnost zde: StarAlex))))

Nejnovější verze BIOS A7CN48WW (omlouvám se za copywritery)

Po aktualizaci začala BIOS vyhrávat vítězství 7 x64, touchpad a USB nefungovaly. Vybral jsem si další systém v BIOS a všechno fungovalo. Pak, když se okna nemohla načíst. Dejte okna s nakládací flash disk.

Není nutné dát vítězství 7 x64, klidně a bez tance s nainstalovanou tamburrinou Win 7 x86, všechno je v pořádku, nic vyhozenoA anoRada….Modrá obrazovka, s největší pravděpodobností letí kvůli sestavování Windows, vloží originální obrázky.

Díky moc! Všechno bylo utopeno! Nezapomeňte udělat vše ve stanovené sekvenci a povolit USB 2.0.

Kluci, stačí změnit uspořádání bodů v pokynech: v OS optimalizovaném výchozím bodě vyberte položku Win7 OS a poté vyberte Načíst nastavení výchozí tak, aby bios upustil nastavení pro Win7. Poté změňte USB 2. P.S. Nabídka bootu FNF12

Ano! Eugene má naprosto pravdu! V případě porušení postupu se objevují problémy! Po výběru Win7 musíte provést nastavení výchozího zatížení!

Úplně souhlasím s posledními dvěma komentáři. Pouze v tomto pořadí a můžete nainstalovat Windows 7 na Lenovo G50-30.

Potvrzuji! Vyzkoušel jsem všechno, ale pouze v tomto pořadí, které naznačil Eugene a můžete nainstalovat Windows 7 na Lenovo G50-30. Načteno do portu USB 2.0

Potvrzuji, zda po prvním restartu během instalace modré obrazovky, poté po výběru Win7 musíte provést nastavení výchozího zatížení!

„Po výběru Win7 musíte provést nastavení výchozího zatížení!„Opravdu! Jinak to nebude fungovat.

„Po výběru Win7 musíte provést nastavení výchozího zatížení!»Vděčný za tuto radu, všechno fungovalo!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS