Instalace systému Windows 7 z jednotky Asus. Jak přeinstalovat systém Windows na notebooku Asus? Pokyny krok za krokem

Před dvěma dny byl můj starý notebook Acer Extensa 5620 nahrazen novým, mladým a moderním. Notebook Asus K56CM. Počítač se všem líbil. hliníkové šasi, matný displej, levný notebook s dobrým výkonem. Jeho provoz je také velmi tichý. Je téměř neslyšitelný.

Ale jako vždy se objevila moucha na mlýnku. Asus K56CM měl předinstalovaný systém Windows 8. Říci, že mám nějaké předsudky vůči tomuto operačnímu systému, nemohu. V zásadě není vůbec špatný a můžete v něm pracovat naprosto volně. Co jsem se snažil udělat během prvních čtyřiadvaceti hodin od chvíle, kdy se můj nový notebook objevil na mém stolním počítači.

Systém mi však nevyhovoval. Z mého osobního pohledu zcela zbytečné pro Desktop dlaždice. Z nějakého důvodu jste museli stisknout kurzor v pravém dolním rohu, abyste se dostali k tlačítku vypnout a zastavit stroj. Obecně lze říci, že. To není moje věc!

Po chvíli přemýšlení a zvažování pro a proti jsem se rozhodl, že na Asus K56CM místo Windows 8 dám Windows 7. Přestože očekáváme, že na cestě k cíli se vyskytnou určité potíže, dvě hlavní jsou tyto. toto je BIOS a ovladače pro Windows 7. Problém s BIOSem je odstranit zámek pro přeinstalování OS na tomto notebooku. Problém s ovladačem. téměř žádný problém, ale také to způsobilo některé problémy.

Nastavení spouštění z paměti USB na notebooku Asus

Přihlášení do systému BIOS. Pro mě a pravděpodobně i pro vás je to klávesa F2 (pokud ne, zkuste také DEL). Stiskněte ji, jakmile spustíte notebook.

USB disk musí být připojen k notebooku!

Dále přejděte na kartu Boot a vyberte možnost Priority pevného disku BBS.

Jak vidíte na obrázku níže. Mám pevný disk pod možností bootování č. 1. A v položce Boot Option #2 USB flash disk. Potřebujete nainstalovat flash disk pod #1.

To je zajímavé: Jak odebrat jeden operační systém Windows z počítače, když máte nainstalované dva systémy??

Klikněte na možnost Boot Option #1 a vyberte jednotku USB flash. A jednotka pevného disku se automaticky stane druhou.

Do předchozí nabídky se můžete vrátit stisknutím klávesy Esc, abyste viděli, že máte v položce Boot Option #1 zařízení USB.

Nezapomeňte stisknout klávesu F10 a Ano pro uložení nastavení.

To je vše, po restartu by se měl notebook spustit z USB disku (pokud je vytvořen správně).

Je tu jeden malý detail. Možná jsem udělal chybu při nastavování nastavení BIOSu, pravděpodobně stačí vytvořit další pravidlo pro spouštění (Add New Boot Option). Ale to nevadí.

Pokud jste udělali vše, co jsem udělal já, je pravděpodobné, že nastavení systému Windows začne po restartu systému bootovat z jednotky USB flash. Pro pokračování v instalaci potřebujete disk C. V době restartu jsem právě vytáhl flash disk. A když stahování začalo s jednotkou C, vložil jsem ji zpět (i když, je to trochu zbytečné pro instalaci, soubory již byly zkopírovány, ale mohl bych se mýlit).

Oprava notebooku Asus za 1 den

Objednejte si opravu v našem servisním středisku a získejte svůj telefon zpět v provozuschopném stavu ještě týž den se zárukou až 1 rok

Přidat komentář

Zanechte svůj dotaz prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu a bude to údržbář, kdo vám zavolá zpět a odpoví vám bez vnucování. nebo službu.

Pokyny krok za krokem pro opětovnou instalaci

Vstupte do systému BIOS a vyberte typ média s distribucí na prvním místě ve frontě spouštění, uložte změny.

Restartujte notebook a počkejte, až se na monitoru zobrazí nabídka instalace.

V zobrazeném okně zadejte požadované parametry a klikněte na tlačítko „Další“.

Rozhodněte se, zda chcete obnovit starý operační systém (pokud byl na notebooku nainstalován dříve), nebo spustit novou instalaci, a potvrďte svou volbu.

READ  Instalace systému Windows do notebooku Asus z disku. Přeinstalace z jednotky USB flash

Přečtěte si podmínky používání. Zaškrtněte políčko „Souhlasím s podmínkami“ a vyberte možnost „Další“.

V novém okně zadejte, na kterou jednotku chcete instalovat. V tomto okamžiku můžete provést další nastavení, například vytvořit a odstranit oddíly pevného disku. Klikněte na tlačítko „Další“.

Následující okno zobrazí proces instalace. Počkejte, až skončí. Během tohoto procesu se notebook několikrát restartuje.

Po dokončení přejděte do „Ovládacích panelů“ a použijte sekci „Aktivace systému Windows„, zadejte ji a klikněte na „Změnit klíč produktu“.

Vyberte možnost „Aktivovat“ a zadejte nahraný licenční klíč. Zobrazí se zpráva potvrzující úspěšnou aktivaci.

Po dokončení instalace systému Windows nezapomeňte nainstalovat vše, co potřebujete pro správnou funkci ovladače zařízení a softwaru notebooku.

Chcete vyhrát pár bezdrátových sluchátek Bluetooth Overfly zdarma??

Vstup do slosování s minimálními podmínkami. Vítěz bude vyhlášen 15. srpna, podrobnosti zde.

Přihlaste se k odběru, aby byl náš obsah dostupný ve vaší osobní doporučující řadě.

Oprava notebooku Asus za 1 den

Objednejte si opravu v našem servisním středisku a získejte zařízení opravené ještě týž den se zárukou až 1 rok

Přidat komentář

Zanechte svůj dotaz prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu a vy se k vám vrátíte a odpovíte na něj, aniž byste museli vnucovat jakékoli. nebo službu.

Jak nainstalovat systém Windows 7?

Budeme potřebovat disk se samotným operačním systémem, mechaniku DVD (neboli diskovou jednotku a optickou mechaniku), pevnou ruku a trochu trpělivosti. Kde získat operační systém? Operační systém lze stáhnout z internetu, jsou to jen hromady, je žádoucí stáhnout Windows 7 Maximum je nejkompletnější a funguje dobře.

Ačkoli moje preference je Windows xp, mimochodem, jak nainstalovat tento systém budu psát v budoucnu, přihlásit k odběru aktualizovat blog a zůstat naladěni.

Stahuji sestavy z těchto stránek chipxp.Windows xp i Windows 7. Jen mějte na paměti, že sedm je dána pouze 30 dny pro účely hodnocení, a Piggy (Windows xp) je již kryakruchnaya, to znamená, hacked. Pod sedmi můžete použít keygen (alias falešný klíč. v kostce), ale děláte to na vlastní nebezpečí. Řeknu vám také, jak ho rozlousknout

Stáhněte si obraz, vypalte ho na disk a můžete začít! Pokud nevíte, jak vypálit disk. přihlaste se do výukového programu a já se s vámi rád podělím o informace.

Vložíme disk do optické jednotky, restartujeme notebook a vstoupíme do systému BIOS. Mnoho lidí se slova BIOS bojí jako čert kříže, není v něm nic složitého a fatálního, zvláště pokud nekliknete jen tak na něco, ale budete postupovat podle přísných pokynů!

BIOS se na různých počítačích vyvolává různými způsoby, můžete použít Esc, f10, f2, del a na některých modelech HP jsem viděl klávesu Tab.

Najděte požadovaný klíč, zobrazte okno BIOSu. První okno, které se zobrazí, jsou obecné informace na kartě Hlavní (viz „Obecné informace“). foto).

Zde bychom se neměli ničeho dotýkat a měli bychom se pomocí šipek na klávesnici přesunout na kartu Boot.

Musíme udělat následující? A zde musíme vybrat bootování z DVD mechaniky, najít řádek Boot option #1 (v mém případě) a vybrat naši jednotku, v mém případě je označena červeně, pak stiskněte „enter“. Stiskněte f10 (uložit nastavení), potvrďte, stiskněte Esc a počítač se restartuje.

Skvělé, vše jde podle plánu. Jakmile váš oblíbený počítač zahájí spouštění z jednotky, zobrazí se následující zpráva (viz „Prostředí pro obnovení“). snímek obrazovky).

Což lze přeložit jako „stisknutím libovolné klávesy spustíte systém z jednotky DVD“. Po stisknutí libovolného tlačítka se zobrazí následující obrázek.

Systém Windows stáhne potřebné soubory. Počkáte, až se stahování dokončí, a pak se zobrazí okno, jako je toto (viz „Jaký je rozdíl mezi řadou A a řadou M?“). foto)

V tomto okně je třeba zadat jazyk, formát času a rozložení klávesnice. Často nechte všude „Russian“, stiskněte tlačítko „next“ a nainstalujte.

Opět se objeví okno tohoto druhu, ve kterém je třeba zadat požadovaný operační systém „Windows 7 Maximum“, stává se, že volba není k dispozici.

Poté se zobrazí licenční smlouva, zaškrtněte, že s ní souhlasíte, a klikněte na tlačítko „další“. Můžete si sami přečíst, co se tam píše ;). Našim lidem stačí 10 sekund na přečtení xD.

Dále je třeba zvolit typ instalace, vyberte nižší možnost. úplná instalace.

Konečně jsme se dostali k nejdůležitějšímu okamžiku, pokud systém přeinstalujete, můžete omylem zaměnit jednotku za instalaci systému Windows 7 a poletí všechna vaše data.

READ  Počítač nevidí flash disk s Windows

Nespěchejte, je lepší strávit na začátku trochu více času, než čekat několik dní, než budou vaše data obnovena.

Mnoho lidí zvětšuje svůj systémový disk (disk C), než by měl být. to NENÍ SPRÁVNÉ! Disk C by neměl být větší než 50-70 GB, je nastaven pouze operační systém a všechny potřebné programy, ty, které mohou být později odstraněny bez lítosti.

Ukládání důležitých souborů, jako je hudba, fotografie, videa a obrázky, na druhou (logickou) jednotku! Vyberte oddíl pro instalaci operačního systému, může být jednoduše naformátován, ale dělám to prostřednictvím odstranění: odstranit primární oddíl a oddíl vyhrazený systémem 100mb.

Jaký je rozdíl mezi instalací a přeinstalací?? Rozdíl spočívá v tom, že při instalaci na nový počítač je třeba vytvořit oddíl sám, nikoli naformátovat předpřipravený oddíl.

Počkejte, než se potřebné soubory zkopírují. Během instalace se počítač několikrát restartuje, na nic neklikejte!

Zadejte požadovaný název počítače a stiskněte tlačítko. Uvítá vás následující okno, kde můžete nastavit heslo pro uživatele, já ho nechávám prázdné, tj. bez hesla.

Oprava notebooků Asus za 1 den

Objednejte si opravu v našem servisním středisku a vaše zařízení bude opraveno ještě týž den se zárukou až 1 rok

instalace, systému, windows, notebooku

Přidat komentář

Zanechte svůj dotaz prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu a dostanete zpět na mistra a odpověď bez uložení co. nebo služby.

Proč používat software pro obnovení

Asus Recovery je značkový nástroj od tchajwanského výrobce OEM firmwaru. Vytvořené zálohy mohou obnovit systémová data, i když byla částečně poškozena.

Obnovení ukládá počáteční konfigurační soubory operačního systému a ukládá je do skrytého oddílu. skryté, takže je obtížné je omylem odstranit. Lze je nalézt pouze vrácením systému Windows do původního stavu. Tento skrytý oddíl je navíc chráněn, takže je prakticky nemožné z něj odstranit zálohy.

Nástroj pomáhá obnovit tovární nastavení notebooku Asus, pokud jsou důležité soubory poškozeny v důsledku zpoždění, malwaru nebo nesprávných pokusů uživatele o změnu konfigurace operačního systému pro vyšší výkon. Není to jediný nástroj svého druhu, ale je velmi užitečný. Podobné nástroje jsou k dispozici i v arzenálu notebooků jiných značek.

Hlavní věc, kterou je třeba si zapamatovat: Takový software je „omezen“ na konkrétní značku, takže software například od společnosti HP nebo Toshiba nebude fungovat pro nulování systému Windows na vašem notebooku Asus. Stejně tak je sporná užitečnost použití programu Asus Recovery na notebooku jiné značky: je možné, že se vám nepodaří vynulovat operační systém.

Konfigurace systému BIOS notebooku pro instalaci systému Windows 7 nebo 8 z paměti USB

Nyní přichází záludná část. Nemohu to ani přesně popsat, protože existuje mnoho modelů notebooků nebo netbooků: Asus, HP, Acer, MSI, Toshiba, Dell, Samsung, Lenovo, Sony, eMachines, Fujitsu, Apple, Notebook, LG, IBM, Compaq, Intel, BenQ, DEPO, Medion, Clevo, NEC, Gigabyte, Gericom, Packard Bell, Gateway, Matsushita (každý z nich má specifickou instalaci z flash disku).

Systém BIOS také není jediný. Může to být společnost American Megatrends (AMI), Award Software nebo Phoenix Technologies. Nejdříve je třeba se přihlásit, i když ne vždy (můžete se pokusit začít instalovat systém Windows ihned po zapsání bitové kopie na USB disk, ale nezapomeňte si přečíst zbytek tohoto článku).

Jak se dostat do systému BIOS notebooku a nakonfigurovat jej pro spouštění z paměti USB vám nikdo neřekne. I když máte např. dva notebooky Acer se stejným systémem BIOS, ale různými základními deskami, mohou se nastavení výrazně lišit.

Jediný způsob, jak najít správné řešení, je experimentovat s notebookem. Se vstupem do systému BIOS byste neměli mít problém. Obvykle po zapnutí musíte pečlivě stisknout klávesy F1, Esc, F2, F10, Del nebo kombinaci Alt F1, F10 = Setup. V případě neúspěchu experimentujte s horní řadou kláves na klávesnici.

Ani to není tak snadné. Je dobré, když je k dispozici položka USB HDD jako na obrázku níže.

Až na to, že se to tak vždycky neděje, já žádnou nemám. Za načítání z USB klíčenky mohou být zodpovědné jiné řetězce. Já měl „remowable device“, ale může to být i „innostop“ a spousta dalších věcí.

Nedívejte se na disketovou jednotku. Zde je zkrátka nutné opět experimentovat. Až ji najdete, klikněte na ni (stiskněte enter) a umístěte ji na začátek seznamu.

Pak stiskněte klávesu F10 a zadejte. Notebook se začne restartovat. V ideálním případě by se spustil z USB flash disku, ale tak to u mě nefungovalo (u vás možná ne).

READ  Jak nastavit Wi-Fi v notebooku. Jaký hardware koupit?

Hned po zapnutí jsem musel stisknout ESC, abych mohl začít instalovat systém Windows z flash disku. Zobrazí se okno s výzvou k výběru místa, kde chcete počítač spustit.

Ukázal jsem na USB disk. Další okno, jak je uvedeno níže.

Pokud je to i váš případ, klikněte na první z nich a spustí se na vašem notebooku z paměti USB (kliknutím na odkaz zjistíte, co dělat dál).

TIP: Pokud nastavení BIOSu, vám něco nefunguje, zadejte do vyhledávače Google „Obrázek BIOSu“ a když najdete obrázek, jako máte v BIOSu, přejděte na tento obrázek na stránky.

S největší pravděpodobností najde podrobný popis, pokud ne, popište problém v komentářích. společně najdeme řešení.

To je vše. Přesně krok za krokem, stačí se podívat na obrázky a stisknout příslušné klávesy, to vám nikdo nepopíše.

Každý notebook má svou vlastní konfiguraci a bez vlastních experimentů, instalace systému Windows z jednotky USB flash, je nepravděpodobné, že byste získali. Hodně štěstí!

Dnes vám povím epický příběh o tom, jak jsem nainstaloval systém Windows 7 na svůj notebook Asus X55A. na kterém již běžel systém Windows 8. Úkol vypadá triviálně. Co může být jednoduššího než sundat 8 a nainstalovat 7? Ale ukázalo se, že je to zajímavější a složitější, tato práce si vyžádala mnohem více času, než jsem očekával.

První problém nastal, když jsem se pokusil spustit systém z jednotky DVD. Nebylo na výběr, odkud zavést. V podstatě žádný problém, přejděte do BIOSu a na. Není zde ani možnost výběru zařízení. To mě poněkud zmátlo. Předepsaný pevný disk a výzva k přidání zařízení. K čemu byl internet? Ne k vytváření sociálních sítí.

instalace, systému, windows, notebooku

Po pečlivém prostudování se s vámi dělím o řešení tohoto problému. V nastavení systému BIOS, na kartě „boot/startup“, je třeba povolit „Launch CSM“. V části „security/security“ vypněte funkci „Secure Boot Control“. Uložení změn a ukončení. Stisknutím klávesy “ F2 “ znovu vstupte do nastavení systému BIOS. A tady je na první pohled známá nabídka s výběrem zařízení pro spuštění. Zavedení systému z instalačního disku, instalace systému Windows 7.

Tady jsem byl zasažen následující překážkou. Při prvním restartu notebook prostě visí. Nepomohla ani volba 64/32. Zastavilo se to u načítání ovladačů pro pevný disk. Trvalo mi docela dlouho, než jsem přišel na to, v čem je problém.

Ukázalo se, že pevný disk byl naformátován na GPT, a proto se systém Windows 7 odmítl nainstalovat. Existuje spousta tipů, jak převést jednotku tak, aby se na ni daly ukládat potřebné informace. V mém případě nebylo v notebooku nic cenného, takže jsem jednoduše zformátoval celý disk. To nestačilo. musel jsem vymazat spouštěcí sektory pomocí programu Acronis Disk Director a odstranit zbytky systému Windows 8.

To je celý příběh. Mnohé problémy, se kterými se setkáváme, nejsou většinou ojedinělé. Najít řešení, které bude vyhovovat vašemu konkrétnímu případu, však vyžaduje čas a úsilí. Doufám, že můj článek někomu pomůže)

Dobrý den, návštěvníci blogu.

Každý počítač bez ohledu na hardware nebo software potřebuje dříve či později čistou instalaci operačního systému. Důvodů je celá řada. vznikla nová verze, stará se porouchala, je potřeba odstranit chyby a další nedostatky. Se všemi těmito problémy vám samozřejmě pomůže přeinstalování systému Windows na notebooku Asus nebo na notebooku jiného výrobce. Dnes však budu hovořit o procesu týkajícím se hardwaru tohoto počítačového giganta.

Pokud máte stále nainstalovaný operační systém, který vám umožňuje pracovat, musíte nejprve provést tři zásadní kroky:

Příprava správných ovladačů (grafická karta, síť). Pokud je budete mít, budete moci v budoucnu najít ostatní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS