Instalace systému Windows 7 z disku v počítači Asus. Jak přeinstalovat systém Windows na notebooku Asus? Pokyny krok za krokem

Před dvěma dny byl můj starý notebook Acer Extensa 5620 nahrazen novým, mladým a moderním. Notebook Asus K56CM. Počítač se všem líbil. Hliníkové šasi, matný displej, technické vlastnosti na úrovni levného notebooku s dobrým výkonem. Také velmi tichý provoz. Je téměř neslyšitelný.

Ale jako vždy se to neobešlo bez mouchy na mlýnku. Asus K56CM je dodáván s předinstalovaným systémem Windows 8. Nemohu říct, že bych měl vůči němu nějaké předsudky. V zásadě není vůbec špatný a můžete v něm pracovat naprosto volně. Co jsem se snažil udělat během prvních 24 hodin od chvíle, kdy se můj nový notebook objevil na mé pracovní ploše.

Nicméně jsem se cítil se systémem nesvůj. Z mého osobního pohledu je dlaždice plochy zcela zbytečná. Z nějakého důvodu musel trefit pravý dolní roh kurzorem, aby se dostal k tlačítku vypnutí a prostě zastavil stroj. Obecně lze říci, že. to není nic pro mě!

Po delším přemýšlení a zvažování pro a proti jsem se rozhodl dát na Asus K56CM Windows 7 místo Windows 8. Ačkoli jsme na cestě očekávali určité potíže, dvě hlavní jsou tyto. je to BIOS a ovladače pro Windows 7. Problém s BIOSem je odstranit zámek pro přeinstalování OS na tomto notebooku. Problém s ovladači. Téměř žádný problém, ale vyskytly se i určité komplikace.

Vstup do systému BIOS pro změnu pořadí spouštění

Nejprve je třeba vstoupit do systému BIOS počítače. To byl donedávna poměrně snadný úkol, ale dnes, kdy byly obvyklé BIOSy Award a Phoenix nahrazeny UEFI, téměř každý vlastní notebook a tu a tam se aktivně používají různé hardwarové a softwarové technologie rychlého spouštění, není vstup do BIOSu pro spuštění z disku vždy snadným úkolem.

Obecně lze do systému BIOS vstoupit následujícím způsobem:

  • Zapněte počítač
  • Ihned po zapnutí stiskněte příslušné tlačítko. Co je to za klávesu? Můžete ji vidět v dolní části černé obrazovky, nápis bude znít „Press Del to Enter Setup“, „Press F2 to Enter BIOS Settings“. Ve většině případů se používají tyto dvě klávesy. DEL a F2. Další, o něco méně obvyklou možností je F10.

V některých případech, zejména na moderních noteboocích, se nezobrazí žádný text: Windows 8 nebo Windows 7 se začnou načítat ihned. To je způsobeno tím, že pro rychlé zavádění používají různé technologie. V tomto případě můžete použít různé způsoby vstupu do systému BIOS: přečtěte si příručku výrobce a vypněte funkci Fast Boot nebo něco jiného. Jedna jednoduchá metoda však funguje téměř vždy:

  • Vypněte notebook
  • Stiskněte a podržte klávesu F2 (nejběžnější klávesa pro vstup do systému BIOS na noteboocích, H2O BIOS)
  • Zapněte napájení, podržte klávesu F2 a počkejte, až se zobrazí systém BIOS.
READ  připojení televizoru Sony k notebooku prostřednictvím rozhraní HDMI. Jak připojit notebook k televizoru pomocí dlna

(PHOENIX) BIOS

Vyberte možnost Boot (někdy Advanced). Najděte možnost CD-ROM a přesuňte ji nahoru. Chcete-li v této verzi systému BIOS přesunout disk CD-ROM do nejvyšší polohy, stiskněte dvakrát klávesu

Uložte nastavení a ukončete systém BIOS. Za tímto účelem přejděte na kartu Exit a vyberte možnost Exit Saving Changes:

Počítač se restartuje a systém Windows se nainstaluje ze spouštěcího disku (pokud je v jednotce).

Oprava notebooku Asus za 1 den

Nechte si notebook opravit v našem servisním středisku a získejte plně funkční zařízení ještě týž den se zárukou až 1 rok

Přidat komentář

Zanechte nám svůj dotaz prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu a my vám zavoláme zpět a odpovíme vám, aniž bychom vám vnucovali nějaké požadavky. nebo služby.

Jak nainstalovat systém Windows 7?

Budete potřebovat disk s operačním systémem, mechaniku DVD (neboli disketovou nebo optickou mechaniku), pevnou ruku a trochu trpělivosti. Kde získáte operační systém?? Operační systém lze stáhnout z internetu, jsou tam jen hromada, nejlépe stáhnout Windows 7 Maximum je nejkompletnější a funguje dobře.

I když jsem raději nainstalovat Windows XP, mimochodem, jak nainstalovat tento systém budu psát v budoucnu, přihlásit se k odběru aktualizací na blogu a zůstat naladěni.

instalace, systému, windows, notebooku, asus

Stahuji sestavy z těchto stránek chipxp.Windows xp i Windows 7. Jen mějte na paměti, že „7“ je k dispozici pouze 30 dní pro účely hodnocení a „Piggy“ (Windows xp) je již odemčený, to znamená, hacknutý. Pro verzi 7 můžete použít keygen (neboli falešný klíč. ve zkratce), ale děláte to na vlastní nebezpečí. Jak odemknout, vám také řeknu

Stáhněte si obraz, vypalte ho na disk a můžete začít! Pokud nevíte, jak vypálit disk. přihlaste se k odběru lekcí a já se s vámi o tyto informace rád podělím.

Vložte disk do optické jednotky, restartujte notebook a vstupte do systému BIOS. Mnoho lidí se slova BIOS bojí jako čert kříže, není na něm nic složitého ani fatálního, pokud na nic neklikáte a postupujete podle pokynů!

V různých počítačích se BIOS vyvolává různými způsoby, mohou to být klávesy: Esc, f10, f2, del, v některých modelech HP se setkal s klávesou pro vyvolání Tab.

Stiskněte požadovanou klávesu, stiskněte okno BIOS. Jako první se zobrazí pole Obecné informace, které se nachází na kartě Hlavní (viz obrazovka níže). foto).

Zde byste se neměli ničeho dotýkat, ale pomocí šipek na klávesnici přejít na kartu Boot.

Co zde potřebujeme? Zde musíme nastavit bootování z DVD mechaniky, najít řádek Boot option #1 (v mém případě) a nastavit jej na naši jednotku, v mém případě je označen červeně, pak stiskněte „enter“. Stiskněte f10 (uložit nastavení), potvrďte, stiskněte Esc a počítač se restartuje.

Skvěle, všechno jde podle plánu. Jakmile váš mazlíček převezme stahování z jednotky, zobrazí se následující zpráva (viz obrázek). snímek obrazovky).

Což lze přeložit jako „Stisknutím libovolné klávesy spustíte systém z jednotky DVD“. Po stisknutí libovolného tlačítka se zobrazí tento obrázek.

Systém Windows stáhne požadované soubory. Počkejte na dokončení stahování a zobrazí se okno, jako je toto (viz: „Stiskněte libovolné tlačítko“). foto)

READ  Jak zapnout webovou kameru na notebooku Samsung. Notebooky Lenovo (Lenovo)

V tomto okně je třeba zadat jazyk, formát času a rozložení klávesnice. Často je vybrána možnost „Russian“, stiskněte tlačítko „Next“ a poté nainstalujte.

Opět vyskočí okno tohoto typu, které by mělo zadat požadovaný operační systém „Windows 7 Maximum“, je zjištěno, že volba není k dispozici.

Poté se zobrazí licenční smlouva, zaškrtněte políčko, že s ní souhlasíte, a klikněte na tlačítko „další“. Můžete si sami přečíst, co tam píšou ;). 10 vteřin je dost na to, aby se naši lidé seznámili xD.

Pak přijde na řadu typ instalace, zvolte nižší možnost. úplná instalace.

A konečně se dostáváme k tomu nejzásadnějšímu, pokud přeinstalováváte systém, můžete omylem zaměnit jednotku, na kterou instalujete Windows 7, a všechna vaše data odletí pryč.

Nespěchejte, je lepší strávit zpočátku trochu více času, než čekat několik dní na obnovu dat.

Podívejte se, jde o to, že mnoho lidí si systém (disk C) příliš zvětšuje. to NENÍ správné! Disk C by neměl mít více než 50-70 GB, měl by na něm být nainstalován pouze operační systém a všechny potřebné programy, které lze později bez lítosti odinstalovat.

Důležité soubory, hudbu, fotografie, videa, obrázky vždy umísťujte na druhý (logický) disk! Vyberte oddíl, na který chcete nainstalovat operační systém. Lze jej naformátovat, ale já jsem se rozhodl odstranit jej smazáním primárního oddílu a oddílu vyhrazeného systémem 100mb.

Jaký je rozdíl mezi instalací a přeinstalací?? Rozdíl spočívá v tom, že při instalaci nového počítače je třeba oddíl(y) označit, místo abyste formátovali předem vytvořený oddíl.

Počkejte, až se potřebné soubory zkopírují, v době instalace se počítač několikrát restartuje, na nic neklikejte!

instalace, systému, windows, notebooku, asus

Zadejte název počítače, který chcete použít, a klikněte na další. Uvítá vás okno, kde můžete zadat heslo pro uživatele, já ho nechávám prázdné, tj. bez hesla.

Oprava notebooků Asus za 1 den

Objednejte si opravu v našem servisním středisku a získejte telefon zpět ještě týž den se zárukou až 1 rok

Přidat komentář

Zanechte svůj dotaz prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu a mistr vám zavolá zpět a odpoví vám, aniž by vám vnucoval nějaké otázky. nebo služby.

Další způsoby

Kromě výše uvedené možnosti existují i další oblíbené způsoby vytvoření USB klíčenky nebo diskové jednotky.

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje způsob „Media Creation Tool“ nebo již máte připravený ISO-image potřebného operačního systému, můžete pomocí softwaru Rufus snadno vytvořit bootovací USB klíč.

V části „Device“ (Zařízení) vyberte USB disk nebo diskovou jednotku. V dolní části okna programu vyhledejte položku „Create bootable CD“.

Výběr umístění obrazu ISO systému Windows 10 zobrazením obrazu disku. Stiskněte tlačítko „Start“ a počkejte, dokud nebude vypalování dokončeno.

Další způsob vytvoření bootovacího flash disku lze nazvat „starobylým“. Aplikace UltraISO slouží k „rozřezání“ obrazu na paměťové zařízení USB.

Při spuštění nástroje vyberte v položce nabídky „Self-loading“ možnost „Write hard drive image“. Zvolte médium a stiskněte tlačítko „Další“.

Ve většině případů není nutná žádná další konfigurace parametrů.

Dnes je nahrazen pohodlnějším a funkčnějším nástrojem, ale nezapomeňte, že tento program má poměrně širokou aplikaci.

Následující nástroj je určen pouze pro ukládání obrazů systému (nejen Windows 10) na média flash. WinSetupFromUSB.

READ  Proč nefunguje fotoaparát na zařízení asus. Jak zapnout kameru na notebooku Asus?

Vytvoření bootovacího flash disku v tomto programu je snadné. stačí vybrat médium, na které se má obraz ISO zapsat. Zaškrtněte políčko požadovaného produktu.

Kliknutím na „tři tečky“ vedle tohoto bodu vyberte zdroj, ve kterém se nachází požadovaný obrázek.

Jak vytvořit bootovací USB disk pomocí nástroje WinSetupFromUSB

Jak nainstalovat systém Windows 10 (Windows) do notebooku: Průvodce instalací

Proč používat nástroj pro obnovení

Asus Recovery je značkový nástroj tchajwanského výrobce OEM, který má software zabudovaný ve firmwaru notebooků této značky. Zálohy vytvořené tímto programem pomáhají obnovit systémová data, i když jsou částečně poškozená.

Obnovení ukládá počáteční konfigurační soubory operačního systému a ukládá je do oddílu skrytého před uživatelem. skrytého tak, aby bylo obtížné je omylem odstranit. Lze je obnovit pouze vrácením systému Windows do původního stavu. Tento skrytý oddíl je navíc chráněn, takže je prakticky nemožné z něj odstranit zálohy.

Nástroj pomůže obnovit tovární nastavení notebooku Asus, pokud dojde k poškození důležitých souborů v případě zpoždění, působení malwaru nebo po nesprávných pokusech uživatele o rekonfiguraci operačního systému za účelem zvýšení jeho výkonu. Není to jediný nástroj svého druhu, ale je velmi vhodný. Podobné nástroje jsou k dispozici i u jiných značek notebooků.

Hlavní věc, kterou je třeba si zapamatovat: Takový software je „omezen“ na konkrétní značku, takže program například od HP nebo Toshiby nebude fungovat pro nulování systému Windows na vašem notebooku Asus. Stejně tak je sporná užitečnost použití programu Asus Recovery na notebooku jiné značky: je možné, že se vám nepodaří vynulovat operační systém.

Konfigurace parametrů systému

Ihned po instalaci systému je třeba zadat uživatelské jméno a název počítače:

Zadání uživatelského jména systému Windows 7

V případě potřeby zadejte heslo a nápovědu a stiskněte tlačítko Další. Pokud zůstanou všechna pole prázdná, heslo nebude resetováno. To znamená, že při každém spuštění systému se automaticky načte plocha uživatele zadaného v předchozím kroku.

Nastavení uživatelského hesla

Dalším krokem je zadání výše uvedeného sériového čísla. Tento krok lze opět vynechat. Pokud máte notebook nebo netbook se systémem Windows 7, sériové číslo je vytištěno na zadním krytu:

Zadání sériového čísla

Dále je třeba zvolit nastavení zabezpečení počítače. Pro většinu použití počítače doporučuji přijmout doporučené nastavení, které zahrnuje konfiguraci aktualizací systému, Internet Exploreru atd. Dále nastavte časové pásmo, datum a čas. Pokud operační systém zjistil síťovou kartu pro váš počítač, budete také vyzváni k výběru umístění sítě. Pokud máte počítač doma, vyberte domácí síť. Po dokončení instalace by se měla zobrazit uživatelská plocha.

Dokončení instalace

Tím je instalace a počáteční nastavení systému Windows 7 ukončeno.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS