Co dělat, když po aktualizaci na iOS 15 nefunguje domovské tlačítko na iPhonu a iPadu?

Jedním z běžných problémů, které se vyskytují u iPhonu a iPadu, je, že tlačítko domů nefunguje na iPhonu 4/4s/5/5s/5c/6/6s/SE/7/7 Plus nebo tlačítko domů nereaguje na jeho stisknutí a stiskne se samo. A dnes se dozvíme, proč nefunguje domovské tlačítko na iPhonu, co dělat, když domovské tlačítko na iPhonu nebo iPadu nereaguje, a jak restartovat iPhone, pokud domovské tlačítko nestisknete správně.

Restartování iPhonu (první a nejjednodušší)

Ať už je domovské tlačítko iPhonu fyzicky poškozené, nebo se jedná o softwarovou chybu, měli byste iPhone nejprve restartovat. Po restartování iPhonu můžete vstoupit na domovskou obrazovku iPhonu a provést následující operace. Případně můžete vymazat veškerou mezipaměť iPhonu a zakázat všechny aplikace, které by mohly problém způsobený konfliktem aplikací vyřešit.

AssistiveTouch. je nástroj na obrazovce, který vám pomůže provádět gesta, jako je stisknutí, přejetí více prsty nebo 3D Touch, a používat Siri. Jinými slovy, AssistiveTouch. je alternativou k tlačítku Home na iPhonu.

Přejděte na „Nastavení“ „Obecné“ „Speciální funkce“ „AssistiveTouch“ nebo „Zkratka speciálních funkcí“ a povolte AssistiveTouch.

Siri můžete také říct „Enable AssistiveTouch“.

Možná budete chtít nahradit tlačítko domů tlačítkem domů na obrazovce.

Pokud je tlačítko Domů na telefonu nebo tabletu poškozené:

Otevřete hlavní nabídku AssistiveTouch a použijte „virtuální“ obdobu klávesy Domů. Home. Funguje úplně stejně jako klávesa Domů, tj. jedním klepnutím se dostanete na plochu, dvojitým klepnutím na panel multitaskingu a podržením spustíte Siri nebo hlasové ovládání.

Přejděte na AssistiveTouch a pořiďte snímek obrazovky. Zařízení je. Více a vyberte možnost Snímek obrazovky.

Pokud tlačítko zámku nefunguje

Co mají lidé dělat, když tlačítko nefunguje?? V tomto případě není výše popsaná metoda vůbec vhodná: pokud dlouho podržíte klávesu nečinnosti, nic se nestane. Pak proveďte následující kroky:

  • Přejděte do nabídky nastavení zařízení a stiskněte kartu „Hlavní“.
  • Přejděte o něco níže a najděte položku nazvanou „Univerzální přístup“. Klikněte na něj.
  • V zobrazeném seznamu budeme potřebovat nastavení AssistiveTouch, které se nachází v bloku fyziologie a motorika.
  • Posunutím posuvníku do aktivní polohy, která je označena zeleně, aktivujete funkci AssistiveTouch.
  • Od této chvíle bude na obrazovce k dispozici nová dotyková klávesa, která po stisknutí otevře další funkce.
  • Přejděte do hlavní nabídky pomocí tlačítka „Domů“. Nyní stiskněte tlačítko AssistiveTouch a vyberte možnost „Appliance“.
  • Poté v novém okně stiskněte a podržte tlačítko „zámku obrazovky“, dokud se neobjeví nabídka pro vypnutí (druhá položka v předchozím bloku).
  • Nyní známým přejetím prstem můžete iPhone vypnout bez zamykacího tlačítka. Hotovo!
READ  Jak změnit Apple ID v iPhonu

Zde však vyvstává nedobrovolná otázka: jak takové zařízení zapnout?? Tlačítko nefunguje a funkce Assistive Touch nefunguje, když je vypnutá! Řešení je ve skutečnosti velmi jednoduché: připojte zařízení k nabíječce nebo k softwaru iTunes v počítači nebo notebooku. Potom se gadget znovu zapne v normálním, běžném režimu.

Restartování iPhonu

Velmi jednoduchá metoda, která však může problém se zpožděním vyřešit. Chcete-li iPhone resetovat, podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí posuvník „Vypnout“. Vypnutí iPhonu. Opětovným stisknutím tlačítka napájení zařízení zapnete.

Odpojte smyčky tlačítek napájení a hlasitosti:

Tento úkon by měl být prováděn co nejšetrněji pomocí plastového nástroje s ostrou hranou.

Pokud vše ostatní selže

Operační systém iPhonu může bezchybně fungovat roky, ale i ten nejlepší hardware může bez zjevné příčiny selhat. Funkce uzamčení, zapnutí/vypnutí a resetování jsou k dispozici i bez funkčního tlačítka, ale jejich pravidelné používání je poněkud nepohodlné.

Nepokoušejte se tlačítko opravit sami, pokud se nejedná o softwarovou závadu. Nejlepší možností je navštívit servisní středisko. Specialisté zjistí příčinu závady a opraví ji.

Všechny výše uvedené tipy pro vypnutí iPhonu, pokud nefunguje tlačítko napájení, jsou pouze dočasné.

Master provede přesnou diagnostiku zařízení, aby zjistil příčinu poruchy. Obvykle obdržíte následující typy služeb:

tlačítko, iphonu, domovské, nefunguje

Dodaný nový plochý kabel po mechanickém poškození nebo vniknutí vlhkosti odstraní problém. Pokud se vyskytne softwarová závada, provede specialista všechny nezbytné úpravy.

Oprava knoflíků není příliš nákladná, proto návštěvu servisu neodkládejte. Přesné náklady závisí na modelu telefonu a příčině poruchy. Po opravě nestlačujte tlačítko příliš silně, aby nedošlo k jeho opětovnému poškození.

Několik let pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobře se vyznáte v tarifech a vidíte všechna úskalí. Miluji gadgety, zejména Android.

Pokud je zámek a tlačítko napájení telefonu poškozené, můžete udělat několik věcí: použít nabíječku, resetovat zařízení, aktivovat funkci Assistive Touch

READ  Jak obnovit tovární nastavení iPhonu. Obnovení zeměpisných nastavení

Příčin může být několik: tlačítko je fyzicky poškozené; kabel na desce nefunguje (přerušený nebo neúplný kontakt); deska telefonu je mokrá a vodivostní kontakt zmizel; operační systém nefunguje správně; tlačítko bylo stisknuto příliš silně.

Pro urychlení procesu vybíjení telefonu můžete použít následující triky: nastavte co nejsvětlejší obrazovku; umístěte telefon na místo, kde je nízká úroveň signálu; otevřete co nejvíce aplikací a programů najednou.

Výše uvedené metody mohou pomoci s problémem vypínání, restartování nebo nefunkčnosti tlačítka telefonu. Za nejefektivnější způsob se považuje použití speciální funkce univerzálního přístupu a ovládání gesty zařízení. Důležité je, aby byl dotykový panel v pořádku a aby zařízení správně fungovalo.

Jak vypnout (a zapnout) iPhone nebo iPad, pokud nefunguje tlačítko napájení

Otevřete nabídku Nastavení → Základní;

Přejeďte na spodní stranu a stiskněte vypínací tlačítko;

tlačítko, iphonu, domovské, nefunguje

Posuňte posuvník „Vypnout“ doprava.

To samozřejmě vyvolává oprávněnou otázku:

Co dělat, když přestane fungovat tlačítko Domů

V závislosti na tom, proč domovské tlačítko nefunguje na různých modelech iPhonu: 5s, iPhone 6s, iPhone 7 Plus, SE a další, existuje několik způsobů řešení:

Nastavení dotykového snímače. Jak provést kalibraci, pokud klávesa nefunguje správně: otevřete systémovou aplikaci, například „Kalkulačka“, stiskněte tlačítko pro vypnutí smartphonu a podržte je, dokud se neobjeví výzva, poté klikněte na „Domů“ a počkejte, dokud se software nezavře. Poté by mělo vše fungovat normálně, pokud dojde k dočasnému selhání.

Chemická metoda řešení problému. To se hodí, když tlačítko Home na iPhonu 7 (a dalších modelech) nefunguje správně, zasekává se nebo nejde stisknout, zejména pokud máte pocit, že ho něco blokuje uvnitř. Opatrně obalte telefon potravinářskou fólií tak, aby na vnější straně bylo pouze tlačítko Home. Postříkejte ji sprejem WD-40 a několikrát stiskněte. Poté je třeba odstranit nečistoty nebo drobky, které se dostaly dovnitř. Místo výše uvedeného chemického roztoku můžete použít dimetylkarbinol, ale dávejte pozor, abyste jej nenastříkali na obrazovku. Pokud rozprašovač produkuje příliš mnoho kapek, je lepší navlhčit vatový tampon kapalinou a přiložit jej na několik sekund k tlačítku.

READ  Kam zmizely fotky z iPhonu?. Hlavní důvody, proč z iPhonu mizí fotografie

Restartování iPhonu. Někdy Home zamrzne kvůli operačnímu systému a vyplatí se ho restartovat. Pokud máte starší model iPhonu (před modelem 6), stiskněte současně tlačítko vypnutí a tlačítko domů, čímž zahájíte restart. Od verze 7 a 7 Plus mají jiný mechanismus: stisknutím tlačítek vypnutí a hlasitosti restartujete iPhone 8 a novější krátkými po sobě jdoucími stisky tlačítek hlasitosti. Objem. a výkon.

Přeflashování zařízení. Užitečné pro iPhone 7 a novější verze, kde se „home“ zobrazuje pouze virtuálně. Přečtěte si článek o nastavení virtuálního tlačítka v iPhonu. Nejprve je třeba obnovit všechny informace na iCloudu tak, že přejdete do „Nastavení“ a vyberete možnost „Zálohování“. Poté připojte telefon k notebooku nebo počítači kabelem, stiskněte současně tlačítka hlasitosti. a napájení. Nyní uvolněte druhé tlačítko a držte první, dokud počítač nerozpozná spojení s telefonem. Přejděte do aplikace iTunes a vyberte možnost „Obnovit iPhone“. Vyčkejte na oznámení o dokončení procesu a do té doby neodpojujte kabel ani počítač.

Duplikace softwarového klíče. pokud je fyzické tlačítko poškozené, musíte smartphone odnést do servisního střediska. Můžete jej však dočasně nahradit virtuálním. K tomu je třeba přejít do Nastavení. Obecná nastavení. Přístupnost a aktivovat posuvník AssistiveTouch. Pod ním se nachází možnost pro výběr nabídky nejvyšší úrovně. zde můžete zadat nejen Home, ale i další požadované funkce.

Nyní víte, co dělat, když se klávesa Domů nezdaří. Pokud zjistíte, že po spuštění určitého programu přestane reagovat, bez výčitek software odinstalujte, abyste se vyhnuli vážnějším problémům.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS