Proč se hodinky Smartwatch nepřipojí k telefonu

Nositelný gadget si v posledních letech získal neuvěřitelnou popularitu. Například zprávy společnosti Apple ukazují, že díky chytrým hodinkám Apple Watch se korporace nedostala do deficitu. Na podobné příslušenství samozřejmě sázejí i další výrobci. Samsung, Huawei, Xiaomi a další značky mají vlastní chytré hodinky.

Když se člověk poprvé setká s chytrými hodinkami, stojí před otázkou jejich spárování s chytrým telefonem. Na rozdíl od náhlavní soupravy Bluetooth nemůžete Bluetooth aktivovat a připojit prostřednictvím nastavení mobilního zařízení.

Pro spárování dvou zařízení musí být zpravidla splněny následující požadavky:

Ukázalo se, že není příliš mnoho požadavků, takže připojit chytré hodinky k telefonu zvládne i začátečník.

Chytré hodinky lze používat i bez připojení k chytrému telefonu, ale pak by člověk neměl přístup k plným funkcím zařízení.

Před navázáním připojení je třeba upozornit, že proces připojení se liší v závislosti na typu zařízení. Proto vám nabídneme 2 pokyny:

Stačí si vybrat jeden z navrhovaných pokynů, který odpovídá typu chytrých hodinek.

Proč se Apple Watch nepřipojí k iPhonu 5s a iPhonu 6?

Mnoho uživatelů iPhonu 5s a iPhonu 6, kteří mají hodinky Apple Watch aktualizované na watchOS 6, tak nyní banálně nemůže hodinky používat. Tento problém se týká jak nových hodinek, které Apple nadále vyrábí a prodává i na oficiálních stránkách, jako jsou Apple Watch Series 3, tak i těch, které byly zakoupeny ještě před vydáním aktualizace. Za pouhý týden jsme obdrželi asi tucet e-mailů od našich čtenářů, kteří nenašli odpověď od samotné společnosti Apple a obrátili se na nás s prosbou o pomoc. Jak jim ale můžeme pomoci?? Ledaže by Apple apeloval na zdravý rozum.

Ano, Apple nevydal iOS 13 pro iPhone 5s a iPhone 6, protože vypršela lhůta pro podporu softwaru. To si pište. Jeden z nich obdržel všechny aktualizace operačního systému za posledních šest let, zatímco jiný jich obdržel pět. Pro chytré telefony je to více než dostačující. Jak to ale souvisí s hodinkami Apple Watch, jejichž majitelé jsou i nadále závislí na zastaralých chytrých telefonech, které byly ještě před čtrnácti dny zcela aktuální, aby hodinky udržely v chodu? Připomíná mi to příběh o „statečném krejčíkovi“, který se chlubil, že jednou ranou zabil sedm lidí.

READ  Telefon Samsung se nepřipojí k počítači. Použijte přiložený kabel USB

Nechci dělat předčasné závěry, ale zdá se mi zřejmé, že to, čemu čelíme, není nic jiného než banální podvod na spotřebiteli, za který ruský zákon o ochraně spotřebitele stanoví velmi reálné sankce. Alespoň v případě uživatelů, kteří si nedávno koupili hodinky Apple Watch, je to jisté. Společnost Apple je uvedla v omyl ohledně spotřebitelských vlastností produktu, který si kupují, takže pravda je na jejich straně.

Resetování hodinek Apple Watch

V některých případech nestačí pouhý restart a je třeba hodinky Apple Watch resetovat. Chcete-li to provést, přejděte na hodinkách Apple Watch do základního nastavení a úplně dole vyberte možnost Obnovit. Tím se z hodinek Apple Watch vymaže veškerý obsah a budete je muset znovu nakonfigurovat.

Pokud výše uvedené metody nefungují, můžete zkusit Apple Watch od iPhonu odpojit. To je v podstatě totéž jako resetování. Obě metody vymažou z hodinek veškerý obsah.

Jak vyřešit problém s hodinkami Apple Watch, které se nedají spárovat s telefonem iPhone-4-369×800

Poté je třeba hodinky Apple Watch znovu připojit k iPhonu prostřednictvím stejné aplikace. Poté můžete obnovit data z kopie nebo nastavit hodinky jako nové.

Doufáme, že vám některé z výše uvedených metod pomohly vyřešit váš problém. Pokud se to nepodaří vyřešit, doporučujeme vám obrátit se na odborníka. Hodinky mohou potřebovat opravu.

Druhé řešení: Vypnutí a zapnutí Wi-Fi a Bluetooth.

Aktualizace mohla poškodit stávající připojení Bluetooth nebo zakázat bezdrátové funkce telefonu. Všimněte si, že pro synchronizaci Apple Watch a iPhonu musí být zapnuté Wi-Fi a Bluetooth. Pokud aktualizace změnila nastavení a tyto funkce zakázala, je třeba je znovu povolit ručně. Pokud jsou tyto funkce na obou zařízeních povoleny a nesynchronizují se, může pomoci jejich aktualizace.

Chcete-li aktualizovat funkce Wi-Fi v iPhonu, přejděte do Nastavení. „Wi-Fi“, pak zapněte a vypněte přepínač. To umožňuje rychlý restart funkcí Wi-Fi telefonu a účinně odstraňuje občasné chyby Wi-Fi a související příznaky.

Chcete-li aktualizovat připojení Bluetooth v telefonu, přejděte do nabídky Nastavení. „Bluetooth“ a přepnutím přepínače vypněte a zapněte Bluetooth. Tím se aktualizují připojení Bluetooth a odstraní drobné chyby párování a synchronizace.

Můžete také zapnout a vypnout režim Letadlo. Tato technika pomohla mnoha majitelům iPhonů, kteří se potýkali s různými typy problémů s bezdrátovým připojením a párováním Bluetooth.

 • Přejděte do nabídky „Nastavení iPhone“. „Režim letadlo“.
 • Pak přepnutím přepínače režimu letadlo tuto funkci povolte. Všechny bezdrátové rozhlasové stanice v telefonu jsou nyní vypnuté.
 • Když je zapnutý režim „V letadle“, restartujte iPhone, abyste vymazali a aktualizovali jeho vnitřní paměť a operační systém.
 • Po restartování telefonu se vraťte do nabídky Nastavení. „Režim letadlo.
 • Pak přepnutím přepínače znovu aktivujte režim Letadlo.
READ  Jak odstranit režim spánku na iPhone

Stejným postupem můžete vymazat a aktualizovat funkce Wi-Fi a Bluetooth také v hodinkách Apple Watch. Pak položte iPhone vedle hodinek nebo do jejich blízkosti a znovu je připojte.

Jak natáčet 4K video na Apple iPhone XR

Čtvrté řešení: Obnovení nastavení sítě v iPhonu a hodinkách Apple Watch.

Problémy související se sítí obecně se často řeší resetováním sítě. To může být nutné, pokud je problém způsoben některými chybami sítě, například nesprávným nastavením a síťovým nastavením v telefonu nebo hodinkách Apple Watch. Chcete-li obnovit nastavení sítě na iPhonu XS, postupujte podle následujících kroků:

 • Na domovské obrazovce klepněte na možnost Nastavení.
 • Vyberte možnost Obecné.
 • Přejděte dolů a klepněte na možnost Obnovit.
 • Vyberte možnost Obnovit nastavení sítě. Tím se odstraní aktuální nastavení sítě, včetně sítí Wi-Fi a připojení Bluetooth.
 • Po výzvě k pokračování zadejte heslo zařízení.
 • Klepnutím na možnost potvrďte resetování sítě.
 • Chcete-li obnovit nastavení sítě a nastavení hodinek Apple Watch, přejděte do nabídky „Nastavení“. „Základní“. „Obnovit“ a ze zobrazených možností vyberte „Obnovit nastavení sítě“.

Po resetování se obnoví nastavení sítě a nastavení. Chcete-li používat online aplikace a služby, připojte iPhone k síti Wi-Fi nebo mobilní síti. Zkontrolujte také, zda je zapnutá funkce Bluetooth.

Po aktivaci všech bezdrátových funkcí zkuste Apple Watch a iPhone XS znovu připojit a zjistěte, zda to funguje.

Páté řešení: aktualizace softwaru iPhonu a hodinek Apple Watch.

Pro dosažení optimálního výkonu doporučujeme aktualizovat software zařízení. Pokud jste v zařízeních nepovolili automatickou instalaci aktualizací, musíte je aktualizovat ručně.

 • Chcete-li na iPhonu zkontrolovat aktualizaci iOS, přejděte do „Nastavení“. „Základní“. „Aktualizace softwaru“. Pokud je k dispozici nová verze systému iOS, klikněte na „Stáhnout a nainstalovat“.

Chcete-li aktualizovat Apple Watch 4, postupujte podle následujících kroků:

 • Otevření aplikace Apple Watch na iPhonu.
 • Klepněte na kartu „Moje hodinky„.
 • Klepněte na tlačítko Obecné.
 • Stiskněte tlačítko „Aktualizace softwaru“.
 • Stažení aktualizace systému watchOS, je-li k dispozici.
 • Pokud budete vyzváni k pokračování, zadejte heslo k iPhonu nebo Apple Watch.
 • Pak počkejte, až se na displeji Apple Watch zobrazí kolečko průběhu.

Po instalaci aktualizací softwaru restartujte zařízení, aby se uplatnily nejnovější systémové změny a obnovily nepotřebné soubory a dočasná data uložená v paměti iPhonu a Apple Watch jako mezipaměť.

Aktivace hodinek Apple Watch

Aktivace Apple Watch, plné používání hodinek je možné pouze se smartphonem Apple. Pro přípravu párování je třeba iPhone spárovat:

 • Přejděte do nabídky nastavení.
 • Výběr kategorie Bluetooth.
 • Vyhledávání aktivních zařízení.
 • Jakmile se zobrazí černá ikona s ciferníkem (štítek hodinek), klikněte na ni.
 • Otevřete aplikaci iWatch (standardní nástroj, který je nainstalován okamžitě na posledních modelech).
READ  Jak přenést kalendář z iPhonu do Androidu. Tip: Přepnutí iPhonu na Android? Nikdy nezapomeňte zálohovat WhatsApp.

Ve spuštěné aplikaci se zobrazí možnost „Spustit párování“. Klikněte na zobrazené tlačítko.

Restartování hodinek Apple Watch

Restartujte Apple Watch a zkuste to znovu. Chcete-li to provést, podržte boční tlačítko hodinek Smartwatch a přejeďte prstem po posuvníku vypnutí. Počkejte 30 sekund a poté hodinky zapněte stisknutím bočního tlačítka. Je také dobré iPhone resetovat.

Na iPhonu přejděte do Nastavení, Obecné, Aktualizace softwaru. Pokud je zde k dispozici aktualizace systému, stáhněte ji a nainstalujte.

Na hodinkách Apple Watch přejděte do Nastavení, Obecné, Aktualizace softwaru a stáhněte si dostupnou aktualizaci. K aktualizaci systému Smart Watch můžete použít také aplikaci Apple Watch na iPhonu.

Co dělat, když Apple Watch nesynchronizují fotografie

Běžný člověk si může myslet, že synchronizace fotografií na hodinkách Apple Watch je zcela zbytečná funkce, protože obrazovka hodinek je malá. Školáci, studenti a někteří další uživatelé však jasně chápou, proč Apple Watch potřebují fotografie.

První a nejdůležitější věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že do Apple Watch můžete nahrávat fotografie pouze z jednoho alba v iPhonu. Jinými slovy, buď musíte vytvořit samostatné album v aplikaci Fotky v iPhonu, nebo synchronizovat album Oblíbené.

Synchronizaci fotografií mezi iPhonem a Apple Watch můžete nastavit takto:

 • Otevření aplikace Watch na iPhonu.
 • Poté sjeďte dolů a otevřete kartu Fotografie.
 • Zapněte přepínač synchronizace fotografií.
 • Dále na této stránce najděte položku Synchronizace alb.
 • Výběr potřebného alba.

Synchronizoval jsem album Oblíbené. Je to nejpohodlnější způsob.

Setkali jste se s takovými problémy? Co si obecně myslíte o hodinkách Apple Watch?? Nemyslíte si, že zde bude více problémů než u iPhonu?? Vyjádřete se v našem Telegram-chatu nebo v komentářích níže.

Důvodů, proč Safari na iPhonu nebo iPadu nefunguje, může být nespočet. Selhání synchronizace s iCloudem, problémy s aktualizací softwaru a spousta dalších věcí. Článek se podrobně zabývá příčinou tohoto problému a předkládá doporučení.

Mezinárodní platební systémy Visa a Mastercard pozastavují provoz v Rusku. Placení v zahraničních online obchodech a službách již nebude fungovat. V tomto článku vysvětlíme, jak Apple Pay funguje nyní, a probereme podrobnosti.

Panika v naší redakci: WhatsApp na jednom iPhonu hlásí chybu a vyzývá nás k restartování iPhonu. Jak být? Řešení problému a výběr všech pracovních metod k vyřešení problému

AW používám už dlouho a nikdy mě nezklamaly. Funguje jako hodinky! Nyní AW4.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS