Nové funkce s technologií Smart TV od společnosti Samsung

Dnešní Smart TV Samsung lze právem označit za chytré televizory, které uživateli nabízejí neomezené možnosti, a to až do podpory CMR 400 Hz. Právě tato funkce umožňuje maximalizovat plynulost a čistotu dynamických scén. Chytré televizory Samsung využívají pouze vlastní technologie, které splňují potřeby dnešních zákazníků. Díky nejnovějšímu vývoji se televizor proměnil z pouhé „krabičky“ ve skvělého společníka ve světě televize a internetové komunikace.

I fanouškům trojrozměrného obrazu umožňuje televizor Samsung ponořit se do světa 3D, stačí na dálkovém ovladači televizoru zvolit příslušnou možnost a použít speciální příslušenství v podobě 3D brýlí Samsung Active. Filmy, videa a obrázky si tak můžete vychutnat ve známém prostorovém režimu.

Systém AllSharePlay je nejnovější inovací korejských specialistů ze společnosti Samsung. Jeho hlavním účelem je obnovit osobní informace z osobních zařízení uživatele, jako jsou fotoaparáty, tablety a chytré telefony, do cloudové služby, tj. na „virtuální pevný disk“ umístěný kdekoli s připojením k internetu. To znamená, že můžete sledovat fotografie a videa prostřednictvím cloudových služeb na internetu bez externích médií. Televizor musíte doma připojit k internetu.

Connect Share Movie promění televizor v domácí kino. Pro externí pevné disky nebo karty flash je třeba použít rozhraní USB.

Kamera Smart TV Samsung nabízí také nové funkce. Ovládání televizoru jednoduchými gesty. To znamená, že kamera pro Smart TV umožňuje přepínat kanály, nastavovat hlasitost atd. Fotoaparát podporuje také virtuální zrcadlo pro aplikaci FitnessApp. Vychutnejte si pohled na celou cvičební rutinu na rozdělené obrazovce.

Kamera pro Samsung Smart TV vám dává jedinečnou možnost uskutečňovat videohovory v HD kvalitě. Videohovory přes Skype s takovou kamerou proto jistě dosáhnou nové úrovně čistoty. A dva vestavěné mikrofony vám poskytnou neuvěřitelný zvuk. Mimochodem, při sledování televize je možné uskutečňovat videohovory. V televizi je ztlumen pouze zvuk. Inovativní systém dvou závěsů umožňuje zvolit pohodlný úhel náklonu.

Přehled funkcí a vlastností televizoru Samsung Smart TV

Televizory už dávno nejsou jen zařízení určená ke sledování televizních kanálů. Moderní televizor lze bezpečně považovat za multimediální platformu, která se svou funkčností podobá výkonnému počítači. Zatímco dříve bylo snem připojit televizor k domácímu kinu a vytvořit na něm skvělý systém pro sledování filmů, dnes, s rozšířením funkcí Smart, můžete televizor připojit k internetu.

Samsung byl jednou z prvních společností, které se podařilo úspěšně spojit v jednom zařízení televizor a počítač a vytvořit bezproblémové připojení k internetu. Výsledkem dlouholetého vývoje jsou chytré televizory Samsung Smart TV. které jsou považovány za chytré modely s pokročilými funkcemi. Podívali jsme se blíže na to, jak funguje Samsung Smart TV. Zjistíme, co to je, uvedeme hlavní funkce výkonných zařízení a promluvíme si o nových modelech televizorů Samsung. podpora vlastní platformy Smart TV.

Co je Samsung Smart TV

Uživatelé, kteří jsou zvyklí používat televizory bez Smart TV, ne vždy chápou, jak se chytré televizory liší od běžných televizorů. Navíc někteří lidé po konzultaci s prodejcem a zakoupení Smart TV Samsung nevyužívají ani desetinu všech možností zakoupeného modelu, nadále sledují pozemní televizi a občas surfují po internetu, aby se podívali na online filmy. Proto je tak důležité pochopit, o co jde.

Samsung Smart TV je televizor vybavený vlastní platformou Smart společnosti Samsung. Tím se z něj stává multimediální centrum s přímým přístupem k obrovskému množství mediálního obsahu na internetu. Takové zařízení se svými komunikačními schopnostmi blíží počítači nebo chytrému telefonu. Instalace speciálně navržených aplikací může proměnit televizor v jakýsi komunikační bod pro komunikaci v sociálních sítích, sdílení informací a přístup k požadovanému obsahu.

Úroveň integrace internetu v televizoru Samsung Smart TV je velmi vysoká. Naprostá většina funkcí televizoru vyžaduje aktivní připojení k síti. Bez funkčního připojení k internetu je koupě televizoru s platformou Smart nesmyslná. Je třeba poznamenat, že Samsung byl jednou z prvních společností, která do svých televizorů implementovala aplikace a služby umožňující co nejlépe využívat internet. Jakmile jsme zjistili, co je Samsung Smart TV, můžeme přejít k prozkoumání její struktury a funkcí.

Funkce televizoru Samsung Smart TV

I televizory nižší a střední třídy mají spoustu užitečných funkcí. Zde jsou ty hlavní.

Smart Hub umožňuje uživateli stahovat nejrůznější aplikace pro vyhledávání obsahu bez zastavení televizního programu, vyhledávat potřebné informace na internetu pomocí vestavěného prohlížeče, komunikovat s rodinou a přáteli prostřednictvím vestavěných sociálních služeb, vyhledávat recenze filmů a mnoho dalších.

Samsung Search All umožňuje snadno a rychle najít televizní pořady nebo tematický obsah na webu nebo v domácí sbírce.

Se službou Samsung Social TV můžete diskutovat o právě zhlédnutém filmu nebo zanechat komentář na svém blogu. Při sledování videa můžete využívat služby pro chatování. nebo Google Talk.

Obchod Samsung Apps obsahuje širokou škálu programů s různými funkcemi. Stahujte a instalujte aplikace podle svého vkusu: hry, zprávy, počasí, videa, sportovní předpovědi.

Samsung 3D otevírá široký svět prostorového zvuku a kina. Pořiďte si konvertor 2D na 3D v kvalitě 3D, který převede vaše oblíbené filmy do prostorového zvuku a umožní vám získat 3D vzhled, který si zasloužíte.

Technologie Depth Rendering společnosti Samsung je zodpovědná za reprodukci živého prostorového zvuku, což zvyšuje komfort při sledování filmů a umožňuje vám plně se ponořit do atmosféry děje.

ConnectShare Movie promění Samsung Smart TV v kino centrum. Vychutnejte si filmy z médií, jako jsou paměťové karty USB a externí pevné disky.

Díky těmto funkcím jsou televizory s platformou Smart velmi oblíbené. Běžné modely nemají přístup k internetu, což automaticky omezuje rozsah úkolů. Mezi další užitečné funkce televizoru Samsung Smart TV patří:

 • Zobrazení digitální (kabelové, satelitní, pozemní) televize
 • Přehrávání videa z externích zdrojů (rozhraní HDMI 1.4)
 • Možnost sledovat IPTV
 • Internetové stránky
 • Přístup k widgetům a online službám
 • Přístup k webu pro hostování videí YouTube
 • Podpora hovorů přes Skype

Přímé používání Samsung Smart TV začíná spuštěním SmartHubu. Vizuálně vypadá jako plocha počítače, ale místo zástupců jsou na obrazovce ikony nainstalovaných widgetů a nejrůznějších aplikací. Můžete také zobrazit malý rámeček, který zobrazuje zvolený televizní kanál.

Rozhraní televizorů Samsung jsou velmi dobře navržena. Každý, kdo umí používat základní sadu funkcí, si vystačí se základním mobilním telefonem. První asociace při spuštění SmartHubu je podobnost s chytrými telefony. Platforma Smart TV je však složitějším systémem, protože specifika fungování a rozlišení obrazovky jsou zcela odlišná.

Fyzické ovládání televizoru pomocí speciálního touchpadu s klávesnicí QWERTY. Dotykové ovládání usnadňuje spouštění požadovaných aplikací a touchpad připomíná počítačový touchpad, který zná mnoho lidí. Bez nadsázky lze říci, že s televizorem Smart TV získávají uživatelé megafunkční a všestranné centrum zábavy.

READ  Jak připojit tablet k notebooku přes USB. Prostřednictvím notebooku

Aplikace Samsung Smart TV

Jak jsme již zmínili, jedním z klenotů chytrých televizorů je možnost instalovat značkové aplikace z obchodu Samsung Apps. Podívejme se na nejoblíbenější aplikace, které se instalují nejčastěji.

aplikace ivi cinema. ivi.ru je rozsáhlý a pohodlný katalog videoobsahu. Po instalaci budete mít přístup k velkému množství kvalitních filmů, seriálů a kreslených filmů. Rozhraní aplikace je uživatelsky velmi přívětivé, je snadné najít požadovaný film. Nepříjemné je, že za sledování filmů musíte platit. Předplatné na měsíc stojí 300, některé filmy lze zhlédnout pouze za jednorázový poplatek 100−200.

Stream Interactive je kolekce ruských populárních seriálů, dokumentů, reportáží a televizních pořadů. Veškerý obsah je zcela zdarma.

Aplikace T vigle.ru umožňuje přístup k široké škále ruských televizních seriálů, dokumentů, klipů a dalšího obsahu. Sledování jakéhokoli videa je také zdarma.

Majitelé televizorů Samsung Smart TV velmi často instalují službu YouTube, jejíž televizní verze je téměř nerozeznatelná od původní.

Zahraniční služba Explore 3D obsahuje mnoho speciálně připravených videí ve 3 D. Zvláště užitečné je tato služba majitelé 3 D TV, kteří nemají volný přístup k velkému obsahu.

Služba Yota Play umožňuje přístup k čerstvým celovečerním filmům ve vysoké kvalitě.

Mezi další oblíbené aplikace patří:

A nakonec se krátce podívejme na televizory Samsung pro rok 2014, které budou vybaveny vlastní platformou Smart.

Smart TV Samsung

Chytré funkce budou k dispozici v prémiových, středních a v některých případech i v levných modelech. Pokud jde o televizory v roce 2014, funkce Smart budou podporovány všemi členy této řady:

 • HU9000
 • HU8500
 • HU7500
 • HU6900
 • H8000
 • H7000
 • H6500
 • H6400
 • H6350
 • H6200
 • H5500

Podívali jsme se blíže na funkce televizoru Samsung Smart TV. Vlastní platforma Smart společnosti Samsung byla odhalena. Nyní budete mít jasnou představu o všech chytrých funkcích, než si koupíte nový chytrý televizor.

Internet rychle proniká do našich životů: komunikujeme zde s přáteli, získáváme zprávy, sledujeme filmy, videa, pořady a dokonce čteme. Jistě souhlasíte, že to vše je pohodlnější a příjemnější dělat na velké obrazovce. K překonání tohoto problému byla vyvinuta technologie Smart TV, která doplňuje standardní funkce televizoru o funkce vlastního gadgetu a počítače. Existuje několik možností, jak proměnit televizor v kompletní zábavní kanál:

Samsung QE55Q80TAUXRU s displejem QLED může současně streamovat obsah z vašeho smartphonu a televizoru. Videa, hudba a obrázky se na obrazovce televizoru zobrazí pouhým přiložením smartphonu k zařízení.

Druhá možnost je výhodnější a bude předmětem tohoto článku.

Základním předpokladem fungování Smart TV je tedy připojení televizoru k internetu. K síti lze přistupovat několika způsoby.

I běžný televizor lze vybavit touto technologií zakoupením externího set-top boxu, který umožňuje používat technologii Smart TV.

Možnosti chytrého televizoru jsou dány především operačním systémem, na kterém je založen. Nejoblíbenější jsou WebOS, Android, Tizen, FireFox, iOS. Rozdíly mezi nimi jsou pro průměrného uživatele následující:

Smart TV se obvykle ovládá pomocí dálkového ovladače. samostatného v případě set-top boxu nebo televizního dálkového ovladače s integrovanými tlačítky pro navigaci v rámci služby. Moderní televizory mají také ovládání hlasem a gesty. Mnoho výrobců navíc vyvinulo speciální aplikace pro chytré telefony, které je mění v plnohodnotné dálkové ovládání s rozšířenými možnostmi.

Televizor Full HD s živými barvami a ostrým obrazem

Samsung UE-43 N 5510 AUXRU podporuje několik technologií, díky nimž je obraz maximálně bohatý a realistický a dynamické scény zůstávají čisté bez rozmazání.

Jaké funkce má Smart TV?

Smart TV může uživateli nabídnout funkce, které jsou pro běžné televizory nedostupné:

 • Přístup k internetu. V online videopůjčovnách můžete sledovat televizní pořady, seriály a filmy. Mnoho modelů nabízí funkci nahrávání, např. na paměťové zařízení USB.
 • Přístup k sociálním sítím. Speciální aplikace pro Smart TV zahrnují tuto funkci.
 • Některé televizory s funkcí Smart TV mohou úspěšně nahradit herní konzoli. Mnoho modelů má zabudované hry, které lze stáhnout z obchodů s aplikacemi.
 • Zjistěte předpověď počasí, nejnovější zprávy, směnné kurzy měn, objednejte si pizzu a spoustu dalších funkcí, které vám usnadní život.
 • Smart TV usnadňuje a zpříjemňuje prohlížení fotografií a videí z externích zařízení: speciální aplikace umožňují vytvářet adresáře a alba a dokonce vám pomohou vytvořit vlastní spořič obrazovky z vašich oblíbených fotografií.

Různé značky televizorů s funkcí Smart TV mají své vlastní jedinečné vlastnosti a funkce. Podívejme se na ně blíže.

Funkce Smart TV v televizorech různých výrobců

Pro náš krátký přehled jsme vybrali nejoblíbenější značky televizorů.

Samsung

Televizory této značky jsou založeny na platformě Tizen, která je součástí rodiny Linux. V roce 2018 byly vydány nové modely s operačním systémem Tizen 4.0 [1]. Platforma se ukázala jako stabilní a spolehlivá.

Uživatelé si všímají logického a uživatelsky přívětivého rozhraní a navigace obecně, což je způsobeno vlastní technologií Smart Hub. Mimochodem, díky výkonnému procesoru použitému v nejnovějších modelech je chytrý televizor od společnosti Samsung mimořádně citlivý.

Všimněte si, že většina předinstalovaného softwaru je určena pro streamování (online sledování) obsahu z různých webů pro hostování videa a online kin. Netflix, Amazon Instant Video, YouTube atd. Mnoho aplikací ke stažení patří do kategorie streamování videa a hraní her.

Systém Tizen umožňuje okamžitý přenos obrazu z obrazovky televizoru do chytrého telefonu a naopak, telefon lze také použít jako herní ovladač. Tyto funkce samozřejmě nejsou dostupné pro všechna zařízení.

Téměř všechny moderní modely Samsung mají vestavěný přijímač Wi-Fi, takže připojení a nastavení přístupu k síti nezabere mnoho času a úsilí. Televizor sám vyhledá dostupná připojení, stačí vybrat vhodné připojení a zadat síťové heslo. Poté je třeba v nabídce „Podpora“ aktivovat režim Smart Hub. a můžete jej začít aktivně používat.

Plusem televizorů Samsung UE55TU8500UXU s technologií Smart TV je uživatelsky přívětivé rozhraní. vývojáři se sebevědomě snaží o jeho zjednodušení. Existují však i nevýhody, například většina žádostí v oficiálním obchodě je placená.

Televizor Crystal UHD Samsung UE55TU8500UXRU

Křišťálový displej: speciální obrazovka, jemně vyladěné podsvícení a speciální barevné filtry optimalizují kvalitu obrazu, aby bylo dosaženo co nejrealističtějších a nejpřesnějších barevných odstínů.

Od roku 2014 používá výrobce pro Smart TV operační systém WebOS. Mezi jeho vlastnosti patří:

 • Umístění několika spuštěných aplikací na displeji současně, např. pozemního televizního vysílání a internetového obsahu;
 • televizor lze používat jako audio přehrávač i bez zapnuté obrazovky.

Rozhraní Smart TV založené na systému WebOS tvoří panel úloh v dolní části obrazovky. Je dynamický, což může být zpočátku trochu matoucí. Smart TV od LG poskytuje přístup k takovým aplikacím, včetně těch v ruštině, jako jsou:

Výběr aplikace z obchodu LG Store.

Většina chytrých televizorů LG má vestavěnou Wi-Fi, takže není problém ji nastavit. Pro stahování a instalaci nových aplikací z obchodu LG Store si však musíte vytvořit osobní účet ve vlastní službě Smart World společnosti LG.

Výhodou televizorů LG je bezpochyby praktické dálkové ovládání s gyroskopem, možnost hlasového ovládání. Mnoho uživatelů však poukazuje na následující nevýhody: vestavěný prohlížeč LG Smart TV nepodporuje Adobe Flash Player, a proto nelze objevit všechny funkce streamování. Mnozí si také stěžují na nepohodlné uspořádání portů.

READ  Jak pořídit snímek obrazovky v tabletu Samsung. Jak zjistit, zda byl snímek obrazovky pořízen

Televizor LG 43NANO796NF poskytuje skutečnou kvalitu 4K, která splňuje mezinárodní standardy CM (modulace kontrastu). Objevte čistší vizuální zážitek se skutečným rozlišením 4K díky technologii NanoCell.

Výrobce vsadil na jeden z nejoblíbenějších operačních systémů. Android. A nenechte se mýlit. Platforma se osvědčila jako skvělá zkušenost. Nenechte se však zmást tím, že Android pro Smart TV od Sony je klonem známého operačního systému. Android pro TV přizpůsobený velké televizní obrazovce a především absenci dotykového ovládání.

Rozhraní jsou na rozdíl od konkurenčních produktů celoobrazovková. Vývojáři považují za nejlepší velké ikony, protože obrazovka televizoru je obvykle dál než obrazovka počítače nebo telefonu. Některé modely obsahují dálkové ovládání se zabudovaným mikrofonem. Slouží k rychlému vyhledávání obsahu díky funkci vyhledávání aktivované hlasem. Chromecast vám navíc umožní vychutnat si oblíbený film na velké obrazovce streamováním z chytrého telefonu nebo tabletu pouhým stisknutím tlačítka. Smartphone se systémem Android nebo iOS může převzít všechny funkce dálkového ovládání.

Obchod s aplikacemi je integrován s Google Play, takže si na nedostatek aplikací nemůžete stěžovat. Samozřejmě jich není tolik jako například u chytrých telefonů, ale i tak je z čeho vybírat. Zaměřuje se na hry, a to jak na ty běžné „mobilní“, tak i na ty serióznější „plnohodnotné“, které dříve vyžadovaly herní konzoli.

Televizor Sony KD65XH8096BR2 s funkcí Google Assistant se dokáže připojit k jakémukoli vašemu chytrému zařízení, včetně bezpečnostních kamer. Žádné problémy s programováním, jen čisté pohodlí

Chytré televizory se systémem Android podporují instalaci jakýchkoli souborů s příponou „.APK“ [2]. Pro uživatele to znamená, že nemají žádná zásadní omezení při výběru aplikací.

Nespornou výhodou je velikost úložného prostoru pro stažené soubory, který může být až 16 GB [3]. A díky rozhraní USB můžete k televizoru připojit další pevný disk. Jedinou nevýhodou je cena Smart TV, ale obecně se vyplatí pro sadu funkcí.

Abyste mohli ocenit všechny výhody technologie Smart TV, musíte si určit své osobní požadavky na zařízení. Vaše osobní preference. hry, hudba, bezproblémové online prohlížení, široký výběr aplikací? Po zdůraznění nejdůležitějších věcí bychom měli věnovat pozornost také ceně televizoru: samozřejmě, modely s nejkompletnější sadou funkcí budou stát o něco více. Ale potěšení, které přinášejí nejnovější hybridy televizoru a počítače, často stojí za to.

Kde koupit televizor s funkcí Smart TV

Pro mnoho lidí už televize není jen mluvící obrazovkou: dnešní uživatelé používají zařízení ke sledování televizních pořadů a filmů, k vyhledávání zpráv a jako herní konzoli. Výrobci tyto potřeby zohledňují, a proto je každý rok k dispozici stále více modelů s možností Smart TV. Řadu těchto televizorů najdete v chladničce.Roux. Hypermarket nabízí více než 500 modelů Smart-TV od zavedených hráčů i méně populárních značek.

Nákup televizoru v obchodě s televizory.Ru“ mohou používat lidé s různými rozpočty. Cenové rozpětí modelů Smart TV se pohybuje od 10 tisíc do 650 tisíc. A můžete nakupovat na úvěr nebo na splátky. A pro členy slevového programu platí sleva 5 až 10 %.

Jakmile si vyberete televizor, stačí jej přidat do košíku a zvolit způsob platby a doručení. „Lednice.Ru“ spolupracuje s několika kurýrními doručovacími službami. SDEK, „Ruská pošta“, vlastní doručovací služba hypermarketů. Zboží je možné obdržet také ve společnosti Boxberry.

Co se týče záruky, „Chladnička.Ru“ prodává pouze certifikovaná zařízení, takže v případě poruchy můžete zařízení opravit v rámci záruky v servisním středisku výrobce. V případě potřeby lze záruční servis prodloužit: k tomu je třeba být účastníkem věrnostního programu Fridgefreezing.Ru“, pak může být záruka prodloužena na čtyři roky.

Tento materiál není veřejnou nabídkou. Uvedené ceny jsou pouze informativní a představují aktuální cenu pro červenec 2021.

Funkce televizoru Samsung Smart TV

Generace Smart TV spěchá s výměnou starých televizorů. Velkou zásluhu na tom mají obyčejné počítače. Chytré televizory nyní získávají právě jejich funkce. Starší modely byly vylepšenou verzí rádia, ale dnešní možnosti jsou úžasné.

Funkce televizoru Samsung Smart TV

Smart TV potěší fanoušky filmů a seriálů. Majitelé televizorů s touto funkcí nebo set-top boxů Smart-TV nemusí hledat oblíbený film nebo nejnovější seriál, stahovat je na USB disk a teprve pak začít sledovat. vše najdou pouhým zapnutím televizoru. Existují speciální online úložiště pro Smart TV, a to nejen klasiky, ale také novinky, aktuální televizní seriály, kreslené filmy, televizní pořady a show, dokumentární filmy a mnoho dalšího, a často to vše je k dispozici ke sledování zdarma.

Když si koupíte televizor s funkcí Smart TV, prakticky získáte také set-top box: výběr her je velmi působivý, mnohé jsou stejně dobré jako videohry pro PC a herní konzole.

Smart TV umožňuje sledovat videa z YouTube, RuTube a dalších podobných služeb na velké obrazovce, a už jen kvůli tomu se vyplatí Smart TV koupit.

Televizor Crystal UHD Samsung UE55TU7100UXRU

Křišťálový displej: anorganické nanostrukturní částice, jemně vyladěné podsvícení a specifické barevné filtry optimalizují kvalitu obrazu pro realističtější a přesnější barevné odstíny. Křišťálový procesor: 16bitové 3D, zpracování barev a škálování 4K promění jakýkoli obsah v UHD čistotu a kvalitu bez ohledu na to, v jakém rozlišení byl zdroj zaznamenán.

Smart-TV umožňuje používat televizor k internetovému poslechu stejně jako jakékoli jiné zařízení. E-maily, zprávy, předpověď počasí, zábava a události. to vše je nyní k dispozici nejen ve vašem chytrém telefonu, notebooku, počítači a tabletu, ale také v televizoru. Některé televizory Smart TV nabízejí možnost připojení myši a klávesnice.

Smart TV se hodí pro nahrávání pořadů a televizních programů. pokud není chráněn proti zápisu.

Smart-TV má však některé nevýhody. Patří mezi ně zvýšená cena chytrých televizorů, ačkoli s rozvojem technologie se jejich cena postupně snižuje. Je zde také problém s přehráváním videa v aplikaci.mkv. To však bude pravděpodobně jediný problém, který může majitelům Smart TV zkazit náladu.

Chytré televizory dnes vyrábějí všichni významní výrobci. Podíváme se na funkce Smart TV v televizorech Samsung, LG, Sony. gigantů na trhu.

Smart Hub. co to je

O patentované technologii Smart Hub společnosti Samsung už mnozí slyšeli, ale ne všichni vědí, co to je. „Chytré funkce zabudované do nejnovějších modelů značky Samsung dávají zařízení nové možnosti, které uživatelům umožňují přístup k internetu pomocí multimediálních aplikací a také interaktivní televizi s neomezeným počtem kanálů.

Od uvedení služby Smart Hub v chytrých televizorech Samsung v roce 2011 se tato služba výrazně vyvinula. Nyní můžete nejen sledovat televizi, ale také komunikovat v sociálních sítích, messengerech, hrát hry, pracovat s prohlížečem, posílat obsah z telefonu na televizní obrazovku atd. д. Tento druh funkcí byl dříve dostupný pouze na osobních počítačích a noteboocích. Platformu můžete také rozšířit a přizpůsobit a vytvořit tak jedinečnou sadu funkcí. V integrovaném obchodě Samsung Apps je k dispozici ke stažení různý software. Pomocí dálkového ovladače a vyhledávání můžete snadno najít aplikace, které vás zajímají, z existujících kategorií.

Pochopili jsme, co je Smart Hub v televizoru Samsung, a zjistili jsme, že je třeba službu přizpůsobit tak, aby se maximalizoval komfort používání, protože základní funkce nemusí stačit. Ve výchozím nastavení je k dispozici pouze sada možností pro provádění základních úkolů, ale uživatelé si musí platformu upravit podle svých požadavků.

READ  Nastavení televizoru Samsung Smart TV

Smart TV. co to je?

Výrobci již několik let využívají technologii Smart TV k rozšíření možností svých televizních přijímačů, známých také jako „chytré televize“. Jak ji používat, co je Smart TV v televizoru a jaké funkce vám nabízí??

Smart TV od prvních dnů funguje jako operační systém v počítači. Ne nadarmo se Smart TV vyvinula tak, že používá skutečný operační systém již v televizoru.

Chytré televizní přijímače mohou přistupovat k internetu, integrovat všechna multimediální zařízení v domácnosti do jedné sítě, umožňují hrát hry, instalovat další aplikace. A to vše díky funkcím Smart TV.

Systém Tizen společnosti Samsung

Hlavní výhodou Smart TV je přístup k internetu, který vám umožní sledovat filmy online bez počítače, bez stahování. Na internetu existuje mnoho služeb s filmy, fotografiemi, hudbou a všechny tyto služby jsou vám k dispozici. Například YouTube nebo Netflix, Megogo, Tvigle a další.

Je třeba hned říci, že Smart-TV je volitelná funkce a nijak neovlivňuje kvalitu obrazu ani zvuku. Televizi můžete sledovat i bez těchto nových funkcí.

Systém WebOS Intease od společnosti LG

V dnešních zařízeních všech známých značek mají téměř všechny modely systém Smart TV, pouze název použitého operačního systému se liší.

Společnosti používají ve svých modelech různé operační systémy:

Operační systémy se aktualizují každý rok. U televizorů se aktualizace provádí prostřednictvím internetu, ale někdy není aktualizace možná. Každý operační systém má své klady a zápory, ale základní úkoly plní v pořádku. Aktuálnost Smart TV poznáte podle čísla verze operačního systému, které je uvedeno i na cenovce v obchodě.

Co je Smart TV | Funkce Smart TV | Přehled Smart TV

Smart TV promění televizor v domácí multimediální centrum založené na operačním systému s podporou streamování videa, podporuje instalaci dalších aplikací ze speciálního obchodu s operačními systémy (Tizen Samsung, WebOS LG a Android TV Sony, Philips), které rozšiřují funkce Smart TV. Dnešní chytré televizory postupně zbavují uživatele myšlenky na připojení počítače, mají podporu digitální televize (standard DVB-T2), ale tato funkce není vždy uživatelsky přívětivá. O nevýhodách Smart TV si přečtěte na samém konci článku.

Smart TV je technologie pro přidání operačního systému a různých internetových služeb do moderního televizoru a rozšíření jeho funkcí. Televizor s podporou Smart TV se promění ve skutečné multimediální centrum, které dokáže přehrávat nejen z multimediálního přehrávače, ale také z největších video zdrojů na internetu, a také podporuje instalaci dalších programů a aplikací, které rozšiřují funkčnost televizoru o chytrý telefon nebo tablet. V současné době jsou téměř všechny modely televizorů (LG, Philips, Sony a Samsung) vybaveny integrovaným modulem Wi-Fi nebo mají možnost připojení adaptéru Wi-Fi k portu USV.

Jaký televizor s funkcí Smart TV vybrat

Technologie Smart-TV v televizorech různých značek je zastoupena různými operačními systémy. Podívejme se na funkce nejoblíbenějších z nich. Tizen OS, Android TV, WebOS.

Smart TV v televizorech Samsung

Smart TV v televizorech Samsung je založena na operačním systému Tizen OS. Jeho hlavními výhodami jsou snadná obsluha a flexibilita. Uživatel si může změnit ikony nabídky Smart Hub na obrazovce podle svého vkusu. A systém automaticky rozdělí aplikace do dvou sloupců. nejběžnější a ty, které jste použili v poslední době.

 • Inovativní ovládání Smart Interaction, které umožňuje ovládat funkce gesty nebo dotykem dotykového panelu;
 • dálkové ovládání s gyroskopem, které je jakýmsi digitálním ukazatelem;
 • vestavěný globální vyhledávač, do kterého nemusíte chodit na internet, ale můžete rovnou zadat dotaz;
 • Služba Social TV, která vám umožní současně komunikovat s přáteli na sociálních sítích a sledovat film;
 • Funkce rozpoznávání obličeje webové kamery, která zaručuje naprostou důvěrnost osobních údajů, korespondence v sociálních sítích apod.

Je pravda, že některé modely nejsou vybaveny kamerou pro videokonference. Budete si je muset dokoupit. Ne každému se líbí, že nelze odinstalovat výchozí aplikace a widgety.

funkce, televizoru, samsung, smart

Smart TV v televizorech Sony

„Chytré televizory Sony jsou vybaveny systémem Android TV, který je pro většinu uživatelů intuitivní platformou. Všechny ikony menu jsou okamžitě rozděleny do tří kategorií: nedávno zobrazené, aplikace, hry, které můžete doplnit obrovské množství bezplatného softwaru z Play Marketu.

Hlavními výhodami jsou funkčnost, široká škála funkcí a vynikající kompatibilita s periferiemi.

 • Widgety a aplikace přizpůsobené televizoru;
 • Obrovská nabídka her, díky níž si televizor Sony Smart TV oblíbí všichni hráči;
 • možnost přeměnit gamepad na dálkový ovladač pomocí aplikace TV SideView;
 • podpora moderních rozhraní, která umožňují připojení klávesnice a myši;
 • dostupnost hlasového vyhledávání;
 • 16 GB soukromého úložiště.

Smart TV v televizorech LG

Televizory LG Smart TV podporují operační systém WebOS. V podstatě se jedná o webovou aplikaci, která umožňuje používat YouTube, Picasa, Zoomby, VoD a mnoho dalších služeb bez prohlížeče. Kromě toho je k dispozici možnost Smart Share, která umožňuje zobrazovat filmy a fotografie z externích médií na televizoru.

 • atraktivní rozhraní;
 • Uživatelský asistent, který pomáhá nováčkům seznámit se s funkcemi Smart-TV;
 • Smart-TV je vybaven dálkovým ovladačem Magic Motion, který funguje stejně jako herní joystick a kopíruje pohyby vaší ruky;
 • Možnost otevřít více oken současně a například poslouchat hudbu a procházet internet;
 • hlasové ovládání.

Smart TV v televizorech Philips

Stejně jako Sony, Philips TV Smart-TV je založen na Android TV. což znamená: přístup ke všem aplikacím a widgetům z Play Marketu, bezproblémovou integraci a neustálé aktualizace systému od vývojářů.

 • Technologie Simply Share, která propojuje počítač, notebook, chytrý telefon a různá externí zařízení s televizorem;
 • Možnost ovládat televizor pomocí aplikace Control, kterou si nainstalujete do chytrého telefonu nebo počítače;
 • vestavěný přístup k videím na webových stránkách Megogo;
 • Podpora nahrávání přes USB, která umožňuje nahrávat televizní pořady a filmy přímo na paměťové zařízení USB.

Smart TV v televizorech KIVI

Pokud si nemůžete dovolit předchozí modely, věnujte pozornost televizorům Smart-TV od ukrajinské značky KIVI. Z hlediska funkčnosti jsou prakticky k nerozeznání od gigantů na trhu a stojí méně. Zde Smart TV běží na platformě Android TV 6, takže výhody jsou zřejmé. přístup k widgetům a aplikacím z Google Play, uživatelsky přívětivé rozhraní, podpora nejnovějších formátů videa a pravidelné aktualizace systému.

 • Dálkový ovladač s klávesnicí QWERTY, podsvícenými klávesami, podporou 3 jazyků, ovládáním kurzoru a vestavěnou dobíjecí baterií;
 • Aplikace KIVI Remote, která umožňuje používat chytrý telefon nebo počítač jako touchpad a dálkové ovládání;
 • Přepínání kanálů aktivované hlasem
 • knihovnu vysoce kvalitních videí v sekci Cinema.

Smart TV v televizorech Skyworth

Další alternativa ke společnostem Samsung, LG, Sony a Philips. Čínský výrobce Skyworth. I v tomto případě je Android TV zodpovědný za sadu funkcí Smart.

 • přístup k aplikacím a widgetům Google;
 • Služba Google Cast, která umožňuje streamovat obrázky a videa na obrazovku televizoru přímo ze smartphonu;
 • dálkové ovládání s mikrofonem, které umožňuje vyhledávat informace hlasem
 • Možnost připojení klávesnice a dálkového ovládání s gyroskopem.

Společnost CTS doporučuje:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS