Table of Contents

Společnost Sony snížila cenu konzole Playstation 4 najednou na celém světě na polovinu

Čím méně peněz za elektronické zařízení zaplatíte, tím více lidí ho bude chtít z pochopitelných důvodů vůbec používat. To samozřejmě není ani zdaleka překvapivé, protože málokdo chce utrácet své peníze za něco, co lze snadno a jednoduše uložit bez jakýchkoli potíží. Již koncem roku 2013 se po celém světě začala prodávat nová generace herních konzolí, které jsou vybaveny velmi výkonnou technickou výbavou a některými dalšími vlastnostmi, které je činí nesmírně atraktivními, jak jen mohou vůbec být. Jednou z těchto novinek byla konzole Sony Playstation 4, která je v prodeji již téměř sedm let.

Za tu dobu samozřejmě velmi zastaral a ztratil veškerou svou přitažlivost. I přes tento pro všechny zřejmý fakt však společnost Sony nadále tvrdošíjně předstírá, že se to ani zdaleka nestalo. Japonský koncern se rozhodl udělat vše pro to, aby si tuto konzoli koupilo co nejvíce lidí za plnou cenu, což je zhruba tolik, kolik stojí v obchodech po celém světě, tedy asi 400. Ukázalo se, že i když byly výrobní náklady mnohonásobně sníženy, prodává se tato konzole v různých zemích za plnou cenu, což je k velké lítosti.

Protože se však Playstation 5 od Sony má začít prodávat koncem roku 2021 a zaručeně potěší každého tak či onak, model, který je v současnosti k dispozici na pultech obchodů, již nebude k dispozici. Proto, aby se něčemu takovému předešlo, považovala společnost Sony za nutné učinit krok, na který mnoho lidí zaručeně dlouho čekalo, protože sníží cenu PlayStation 4 na polovinu, takže si ji tak bude možné pořídit za pouhých 200 (15 700), a oznámil to známý insider Michael Packter. Podle něj cena této herní konzole brzy výrazně klesne a bude mnohem levnější než kdykoli předtím.

Každý si ji může koupit za sníženou cenu a udělat to bez jakýchkoli obtíží nebo obtíží vůbec. Díky nižší ceně bude herní konzole levnější a dostupnější než doposud. Vzhledem k tomu, že pro PlayStation 4 je nyní k dispozici více než tisíc a půl úžasných videoher, včetně mnoha exkluzivních titulů všeho druhu, je to vzhledem k nové ceně velmi rozumná koupě, zejména proto, že je téměř jisté, že levnější bude nejen jeho příslušenství, ale i nejrůznější další videohry, které lze pořídit mnohem výhodněji. Podle zpráv se cena herní konzole Playstation 4 sníží během několika příštích týdnů, a to okamžitě po celém světě.

Již dříve byly zveřejněny první recenze Sony Playstation 5.

Pozor! Až do 6. prosince může každý získat Xiaomi Mi Band 5 zdarma, stačí strávit pouhé 3 minuty.

Připojte se k nám na Google News , YouTube a RSS, abyste měli přehled o nejnovějších zprávách ze světa technologií budoucnosti.

Kanál AKKet.com na Telegramu

Přijímání oznámení o novém obsahu přímo v Messengeru. v systémech iOS, Windows, Android a Linux. Playstation 4PS4SonyVideoherní konzolePortable

Sony Playstation 4 Slim 500GB

Stacionární herní konzole Sony Playstation 4 Slim 500GB (model CUH-2016A), procesor AMD Jaguar, typ média BD (Blu-ray Disc), CD, DVD, 8GB RAM, 500GB pevný disk, rozměry 265x288x39mm, hmotnost 2 ks.1 kg. Záruka 1 rok od obchodu.

Přerušeno. Specialisté společnosti HAINET vám pomohou s výběrem moderního analogového zařízení.

Funkce Sony Playstation 4 Slim 500GB

Na konferenci Playstation Meeting, kterou společnost Sony uspořádala 7. září letošního roku, byly představeny dvě nové konzole Playstation 4, a abychom byli přesnější, jedna z nich, která dostala do názvu konzole Pro, je vylepšenou verzí běžné konzole Playstation 4 pro hry v rozlišení 4K a brýle pro virtuální realitu PS VR, která je v prodeji od 10. listopadu, a druhá konzole, v názvu nazvaná PlayStation 4 Slim, je aktualizovanou verzí úplně první Playstation 4, která byla vydána již v roce 2013. Před námi jen v přezkumu a dostal verzi PlayStation 4 Slim v úpravě s kapacitou pevného disku 500 GB, který byl mírně osvěžen vzhledem k tomu, že se stal energeticky účinnější, a ztratil hmotnost a velikost, stává menší o 30% ve srovnání s původním.

Kromě samotné konzole obsahuje balení vše, co potřebujete k připojení a používání zařízení: napájecí kabel, kabel HDMI pro připojení Slim k televizoru nebo monitoru, gamepad, kabel Micro-USB pro nabíjení ovladače, trochu papírového odpadu v podobě uživatelských příruček a značkový headset s jedním sluchátkem, který je určen pro hlasovou komunikaci s přáteli při hraní online nebo v kooperaci. Balení se oproti původnímu systému PlayStation 4 nijak nezměnilo. Vše, co bylo součástí konzole v roce 2013, zde zůstává. Změnila se pouze velikost balení. zmenšila se, protože se zmenšila samotná konzole.

Design a vzhled PlayStation 4 Slim

Nejdůležitější změny aktualizované čtvrté generace konzole Playstation se odehrály v oblasti designu a vzhledu konzole. PlayStation 4 Slim zhubl o 1 kg a je o 30 % menší než běžná konzole PlayStation 4. Díky tomu se také podařilo zvýšit energetickou účinnost konzole a snížit spotřebu energie o 28 %. Kromě toho, že se konzole zmenšila, je také nápadně patrné, že aktualizovaná konzole PlayStation 4 Slim ztratila hranatost. Rohy konzoly jsou nyní mírně zaoblené. Lepší nebo horší, každý se rozhodne sám. Upřímně řečeno, máme z tohoto designového rozhodnutí dvojí dojem.

Stejně jako původní PlayStation 4 je i verze Slim vyrobena výhradně z broušeného plastu, který se nešpiní a nezanechává otisky prstů ani jiné stopy. Na přední straně konzole jsou dva porty USB určené k nabíjení ovladačů, jednotky Blu-ray a tlačítka pro zapnutí/vypnutí a restart konzole, na zadním panelu se nachází jeden port USB, vstup pro kabel Ethernet, port HDMI pro zobrazení na televizoru nebo monitoru a velká přihrádka, ve které je umístěn pevný disk. Zásuvka se snadněji otevírá a výměna například z HDD na SSD je oproti předchůdci otázkou několika minut.

Ovladač Dualshock 4, který se stal pravděpodobně jedním z nejlepších a nejpohodlnějších gamepadů ze všech ovladačů, se příliš nezměnil. Nejdůležitější a jediná změna. v barvě tlačítek. Ta jsou nyní šedá namísto černých, ale je to spíše pocta předchozím verzím Playstationu, kde byla tlačítka také šedá. Jinak zůstal DualShock 4 věrný tradici a oproti běžné verzi PlayStation 4 se nezměnil. Dokonce i stížnosti na gamepad jsou stejné. velmi malá kapacita baterie a skutečnost, že není vyměnitelná. Kapacita vestavěné baterie 800 mA/h a doba provozu pouze 4 hodiny, což je dnes neslušně málo. A navzdory prosbám hráčů vývojáři nepřidali možnost výměny baterie, takže gamepad se bude muset dobíjet, a jaký smysl má bezdrátový gamepad, který prakticky nemůže přežít bez drátu?

READ  Televizor Sony se nezapne, bliká červená kontrolka. Další technické problémy

Technické a hardwarové parametry systému PlayStation 4 Slim

Stejně jako gamepad se konzole po technické stránce vůbec nezměnila. K dispozici je také osmijádrový procesor AMD Jaguar a grafický čip AMD s 8 GB videopaměti formátu GDDR5 a výkonem 1,5 GB.84 TFLOPS (teraflops). Komunikační standardy v systému PlayStation 4 Slim však byly aktualizovány, protože ty, které byly v běžném systému Playstation 4, jsou beznadějně zastaralé. Slim je vybaven modulem Wi-Fi 802.11 A/B/G/N/AC a nejnovější verze Bluetooth 4.0.

Na hardwarové úrovni aktualizovaná konzole také neprošla žádnými změnami PlayStation 4 Slim má stejné známé uživatelské rozhraní a všechny hry, které běží na PlayStation 4, budou bezpečně běžet na Slim-verzi, ale opět existují malé výhrady. Zaprvé, jak vývojáři slíbili, kvalita obrazu 1080p a 60 snímků za sekundu (fps) se stane jakýmsi standardem ve hrách, a svůj slib částečně splnili. Zatímco PlayStation 4 Pro dává hráčům možnost volby mezi několika režimy kvality a snímkové frekvence za sekundu, Slim, hráči budou mít v každé hře standardně 1080p a 30fps, což bude pro pohodlnou hru zcela dostačující.

Aktualizace systému PlayStation 4 je velmi úspěšná. Slim je menší a energeticky úspornější a hráči navíc získají kvalitu grafiky FullHD a stabilních 30 snímků za sekundu ve hrách jako minimální standard. Samozřejmě to nemohlo být bez nevýhod. Baterie v gamepadu vydrží pouze 4 hodiny nepřetržitého hraní a není možné ji vyměnit za výkonnější, např. Samozřejmě, že původní majitelé PlayStation 4 nemá velký smysl spěchat bezhlavě do obchodu a koupit Slim-verze konzole, ale tady je nové hráče, kteří se nikdy zabývali konzolí Playstation, PlayStation 4 Slim bude jasně lepší, tím spíše, že cena bude stát o něco více než původní PlayStation 4.

Technické vybavení

Skutečné rozdíly lze nalézt analýzou toho, co mají konzole „pod kapotou“. Zatímco PlayStation 4 Slim. nejde už o vizuální skok oproti základnímu modelu, Pro představuje generační upgrade, který zvyšuje výkon zpracování. Společnost Sony vyvinula verzi Pro, aby využila rostoucí trh s televizory 4K. Klíčovou změnou je podpora her v rozlišení 4K a streamování médií, které se začíná prosazovat ve službách, jako je Netflix a YouTube.

Vzhledem k tomu, že rozlišení 4K je čtyřikrát vyšší než rozlišení 1080p a je mnohem náročnější na grafiku, má Playstation 4 Pro mnoho významných vylepšení. Je vybaven grafickým procesorem o výkonu 4.2 teraflopy taktované na 911 MHz založené na makroarchitektuře Polaris společnosti AMD. Je 2,2krát výkonnější než PlayStation 4 Slim. Díky tomu mohou hry dosáhnout lepší snímkové frekvence a vyššího grafického výkonu. Kromě všech grafických výhod je verze Pro schopna supersamplovat některé hry na displejích s rozlišením 1080p. Supersampling. je účinná forma vyhlazování, která z her odstraňuje nežádoucí zubaté hrany a schody.

Přestože je verze Pro poháněna osmijádrovým procesorem AMD Jaguar, běží na rychlejší frekvenci 2,1 GHz, což je o 500 MHz více než u Playstationu 4 Slim. Pokud jde o paměť RAM, PlayStation 4 Pro využívá 8 GB paměti GDDR5, ale přidává také 1 GB běžné paměti DDR3 pro podporu aplikací pro streamování videa v rozlišení 4K. PlayStation 4 Pro také používá úložné rozhraní SATA III, na rozdíl od modelu Slim s rozhraním SATA II. To znamená, že pokud do systému PlayStation 4 Pro nainstalujete disk SSD, může být spouštění systému výrazně rychlejší a dosáhnout teoretické rychlosti 6 gb/s. V kolečku PlayStation 4 Pro je však klacek: navzdory možnosti přehrávání 4K se společnost Sony rozhodla neinstalovat mechaniku Ultra HD (4K) Bluray, což znamená, že obsah mechaniky na Pro bude omezen na rozlišení 1080p.

Funkce konzole Sony Playstation 4

Je pravděpodobné, že většina majitelů konzole Playstation 4 se po jejím zakoupení ani nepustila do nastavení své nové konzole a první, co hráči spustili, bylo spuštění jejich oblíbené hry. Konzole však umí víc než jen hrát hry. Společnost Sony vybavila svého miláčka spoustou funkcí, které pouhým okem nevidíte. V tomto článku vysvětlíme tajné funkce systému Playstation 4.

Tiskněte pomocí smartphonu

Každý, kdo používal klávesnici na obrazovce PlayStation 4 k psaní zpráv ve hře, ví, že je to dost nepohodlné. Naštěstí si můžete život na svém smartphonu trochu usnadnit. Stáhněte si aplikaci „Second Screen“ z App Store nebo Google Play a ujistěte se, že jsou telefon a konzole připojeny ke stejné síti Wi-Fi.

Po otevření aplikace Second Screen okamžitě zjistí nejbližší systém PlayStation 4 připojený k síti. Klikněte na ikonu požadované konzoly a zobrazí se zpráva. Nyní musíte na konzoli přejít do nabídky [Settings] [Remote Play Connection Settings] [Add Device]. Zobrazí se zpráva s kódem, který je třeba zadat do aplikace „Second Screen“.

Hotovo! Nyní můžete konzoli ovládat telefonem a dokonce psát textové zprávy jako na chytrém telefonu.

Pořizování snímků obrazovky stisknutím tlačítka

Chcete zachytit nádherná panoramata Pirátského ostrova ve hře Uncharted 4?? Nebo nádherný postapokalyptický svět hry Horizon Zero Dawn? Mnoho lidí ví, že snímky obrazovky lze pořídit podržením tlačítka SHARE. Často je to nepohodlné a existuje způsob, jak tuto metodu změnit na jedno klepnutí. Chcete-li tak učinit, stiskněte tlačítko SHARE a potom OPTIONS. Zvolte, jak chcete s tlačítkem pracovat v části „Vlastnosti sdílení“. Pomocí těchto nastavení můžete také změnit způsob nahrávání videí.

Ovládej PlayStation 4 hlasem

Chceš, aby PlayStation 4 spustil hru God of War jednoduše na tvůj povel?? Je to možné! Konzoli můžete dokonce vypnout pouhým vyslovením slova. Budete potřebovat náhlavní soupravu (stačí obyčejná bezdrátová, která se dodává v krabici s novějšími verzemi) nebo kameru Playstation.

Шопинг Sony и Microsoft || Battlefield 2042 продолжает страдать || Новые провалы Ubisoft

Nyní řekněte „Playstation„. Systém rozpozná slovo a nabídne sadu dostupných příkazů. Snímky obrazovky můžete pořídit příkazem „Take a screenshot“ nebo spustit hru po příkazu „Play Assassin’s Creed“. Jediná nevýhoda. je podporována pouze angličtina.

Přihlášení k účtu prostřednictvím fotoaparátu

K přihlášení k účtu PlayStation 4 pomocí rozpoznávání obličeje můžeš použít kameru systému Playstation. Chcete-li přidat obličej do databáze, přejděte do nabídky [Nastavení přihlášení] [Správa údajů o obličeji] [Přidat údaje o obličeji].

funkce, konzole, sony, playstation

Úspora energie řídicí jednotky

Existují dva způsoby, jak šetřit energii gamepadu při dlouhých herních seancích. První. stiskněte tlačítko PS pro přístup do rychlé nabídky. Poté vyberte možnost „Sounds/Devices“. Tato nabídka umožňuje snížit hlasitost vestavěného reproduktoru ovladače nebo změnit podsvícení gamepadu. Obě tyto akce pomohou déle šetřit baterii.

Nabíjení ovladačů v době, kdy nehrajete

Dejte ovladač na nabíječku mezi herními sezeními. Zatímco jste ve škole nebo v práci, nechte gamepad nabít. Připojte jej ke konzoli prostřednictvím microUSB a v nabídce Napájení vyberte možnost „Přepnout do pohotovostního režimu“. Zkontrolujte barvu podsvícení zařízení DualShock 4 a zjistěte, zda je ve správném režimu. měl by svítit oranžově.

Zapnutí set-top boxu a televizoru jediným klepnutím

Pokud jste ztratili dálkový ovladač k televizi a snažíte se ho najít v domě, nemusíte se bát! Chcete-li zapnout televizor se spuštěným set-top boxem, musíte přejít do nabídky [Nastavení] [Systém] a zaškrtnout políčko [Povolit kanál zařízení HDMI]. Když nyní stisknete tlačítko PS na ovladači a zapnete systém PlayStation 4, zapne se současně i televizor. Tuto možnost nepodporují všechny televizory, proto nejprve zkuste zjistit, zda funguje ten váš.

READ  Jak osvobodit vnitřní paměť na Androidu

Rychlé přepínání mezi programy

Můžete sledovat svůj seznam trofejí a hrát si vždy s jednou užitečnou funkcí. Dvojím stisknutím tlačítka PS můžete přepínat mezi dvěma naposledy spuštěnými programy/hrami.

Díky tomu je mnohem snazší sledovat statistiky trofejí při hraní oblíbené platinové hry.

Změna přiřazení tlačítek

Ve výchozím nastavení se pro potvrzení používá křížek a kroužek. zrušit. Pokud dáváte přednost jinému pořadí tlačítek, přejděte do nabídky [Nastavení] [Speciální funkce] [Přiřazení tlačítek]. Pomocí této možnosti můžete změnit význam libovolného tlačítka a přesunout stejné tlačítko „křížek“ na tlačítko „kolečko“. Můžete si také vystřelit a změnit všechny hodnoty v ovladači svého kamaráda. Všimněte si také dalších možností v nabídce „Funkce“. můžete experimentovat s různými věcmi.

Proměň svůj počítač PC, Mac nebo PS Vita v přenosnou konzoli PlayStation 4

10 největších tajemství systému PlayStation 4, která jsme si nechali na konec. Tady je návod, jak hrát na PlayStation 4, ať jsi kdekoli. Tato možnost je vhodná i v případě, že někdo z rodiny potřebuje používat televizní obrazovku.

Обзор игровой консоли Sony PlayStation 4

Nejprve musíte na konzoli povolit vzdálené hraní. Přejděte na (Nastavení) [Nastavení připojení vzdáleného přehrávání] a zaškrtněte políčko [Povolit vzdálené přehrávání]. Ve stejné nabídce vyberte možnost „Přidat zařízení“ a zobrazí se sada čísel.

Pokud chceš hrát na počítači PC nebo Mac, musíš si nainstalovat aplikaci „PlayStation 4 Remote Play“. Spusťte software, připojte ovladač DualShock 4 k počítači a stiskněte tlačítko PS. Software vás požádá o zadání čísel, která se dříve objevila na systému PlayStation 4. Pokud chcete hrát na konzoli PlayStation 4, když se nacházíte na úplně jiném místě (případně daleko od konzole), musíte se přihlásit k účtu, který běžně používáte na konzoli PlayStation 4.

Pokud ano. pokud vlastníte Playstation Vita, můžete jej také proměnit v mini verzi PlayStation 4. Otevřete aplikaci PlayStation 4 Link na malé konzoli a vyberte možnost „Remote Play“. Musíte také zadat čísla, která jste získali na systému PlayStation 4. Zbývá jen jediné. je přihlásit se pod stejným účtem na „přenosném systému PlayStation 4“ a hrát na dálku. Nezapomeňte, že budete potřebovat dobré připojení k internetu.

Pokud přepneš PlayStation 4 do režimu spánku, můžeš ho zapnout na dálku odkudkoli na světě. Ujistěte se, že jsou zařízení Remote Play i samotná konzole PlayStation 4 připojeny k internetu. Jen nezapomeň po skončení hraní přepnout PlayStation 4 zpět do režimu spánku. jinak jej nebudete moci znovu zapnout na dálku.

Líbilo se ti našich 10 tipů pro majitele PlayStation 4? Pokud systém ještě nevlastníte, můžete si Playstation 4 zakoupit v různých verzích na PiterPlay.

Vše o systému PlayStation 4 | Co potřebuješ vědět před koupí a další informace

Již několik let je Playstation 4 od společnosti Sony na pultech ruských obchodů. Během této doby se objevily PlayStation 4 Slim a PlayStation 4 Pro, jejichž recenzi si můžete přečíst zde. Pokud vás zajímá helma PS VR, na tomto odkazu naleznete samostatný materiál i pro ni. V tomto článku bych se rád zaměřil na důležité body, kterým by měli budoucí kupci japonské konzole nové generace věnovat zvláštní pozornost.

Balíček pro PlayStation 4

Playstation 4 se dodává s:

 • Herní ovladač Dualshock 4;
 • Kabel HDMI;
 • kabelová monofonní náhlavní souprava;
 • napájecí kabel;
 • kabel micro-USB pro nabíjení herního ovladače.

Je třeba poznamenat, že sada neobsahuje kameru pro PlayStation 4. Prodává se samostatně PlayStation 4 se standardně dodává s 500GB pevným diskem. Tato sada pro Playstation 4 stojí v Rusku od 20 000 Kč. Můžete si také koupit herní konzoli s 1TB pevným diskem. Na níže uvedené fotografii je stále k dispozici jak běžná konzole, tak verze Slim.

funkce, konzole, sony, playstation

Regionální omezení

Pokud vás zajímá, zda bude Playstation 4 zakoupený v USA nebo v Japonsku podporovat hry pro PAL, můžete si být jisti, že ano. To je možné, protože systém PlayStation 4 nemá žádnou regionální ochranu a podporuje přehrávání disků z jakéhokoli regionu. Společnost Sony však varovala, že někteří vývojáři her mohou záměrně omezit dostupnost své hry v určitých regionech světa. Proto si přečtěte, co je napsáno na krabici hry, abyste se vyhnuli stejným chybám. 99 % her pro systém PlayStation 4 lze bez problémů spustit na jakékoli konzoli. Co se týče podpory různých napájecích napětí, Playstation 4 je schopen pracovat v americkém (120 V) i evropském (230-250 V) napětí. Pokud si konzoli koupíte v USA, budete potřebovat adaptér do zásuvky, který lze zakoupit v každém obchodě s elektronikou, nebo jednoduše vyměňte napájecí kabel za vhodný. Jediným omezením konzole je možnost přehrávat filmy Blu-ray pouze v nativním regionu. Jinými slovy, pokud jste si koupili konzoli v Rusku, nemůžete na ní spustit americký disk Blu-ray, protože regiony se liší a naopak.

Předplatné služby Playstation Plus pro přístup k multiplayeru

Ano, bezplatné používání online her jako na Playstation 3 nyní není možné. Chcete-li hrát online multiplayer na Playstationu 4, musíte si zaplatit předplatné služby Playstation Plus. měsíčně, což je poměrně cenově dostupné. Kromě přístupu k online zážitkům získáte v rámci tohoto předplatného každý měsíc hry zdarma ke stažení po dobu trvání předplatného. Členové služby Playstation Plus také získávají řadu výhod zdarma:

 • Herní avatary pro váš profil
 • Automatické stahování oprav a aktualizací hry
 • Včasný přístup k beta verzím nových produktů
 • Cloudové úložiště pro tvé herní záznamy (10 GB cloudového úložiště pro uložené hry pro PlayStation 4)
 • Možnost zakoupit většinu her s výraznými slevami.

Free-to-play projekty a některé MMO hry lze hrát bez předplatného služby PS Plus.

Kapacita pevného disku PlayStation 4

Poměrně závažný parametr, zejména s ohledem na skutečnost, že prakticky každá hra pro PlayStation 4 bude 100% nainstalována na pevném disku konzole. Disk s hrou by měl být v jednotce konzole pouze pro účely ověření pravosti. Vzhledem k tomu, že hry na discích Blu-ray mají průměrnou velikost 40 GB, volné místo na 500GB pevném disku se velmi rychle vyčerpá. Místo můžete uvolnit pouze odstraněním již dokončených her, abyste mohli stahovat a instalovat nové hry. Stejně jako v případě systému PS3 lze hry kdykoli znovu stáhnout ze sítě PSN v případě digitální verze nebo obnovit z disku pomocí Blu-ray pro PlayStation 4. Připomínám také, že standardní pevný disk SATA II s 5400 otáčkami za minutu můžete nahradit čímkoli, například 1TB pevným diskem, nebo si koupit balíček PlayStation 4 s 1TB pevným diskem. Stačí jakýkoli pevný disk o tloušťce 2,5″ a tloušťce maximálně 9,5 mm s minimální kapacitou 160 GB. Tato doporučení najdete na oficiálních stránkách společnosti Sony. Pokud chcete, můžete použít i disky SSD. PlayStation 4 v současné době nepodporuje externí úložiště pro hry, ale to ukáže čas :).

Po zakoupení konzole Playstation 4 si musíte stáhnout povinnou aktualizaci

Aktualizace softwaru zabírá 300 MB a obsahuje velmi důležité funkce navíc:

Playstation 4 podporuje servery DLNA, zvukové disky CD a soubory MP3?

Jak jsem již psal v tomto článku, PlayStation 4 nyní podporuje tyto funkce. Ano, systém PS3 může přijímat obsah z počítače: streamovat z něj hudbu, filmy a dokonce i online rozhlasové stanice. PlayStation 4 má nyní i tuto multimediální funkci. Můžete přehrávat hudbu ve formátu MP3, video ve formátech MKV, AVI, MP4 a TS.

Společenské funkce

PlayStation 4 ti poskytne spoustu příležitostí, jak se o své herní zážitky podělit s přáteli. Herní ovladač Dualshock 4 je vybaven speciálním tlačítkem Share (sdílet), které umožní okamžité sdílení obsahu na sociálních sítích. Mimochodem, video bude po celou dobu nahráváno na pozadí. Kliknutím na tlačítko Sdílet si budete moci vybrat požadovaný obsah z posledních 15 minut herního času a sdílet jej během několika sekund. Budete také moci pořizovat snímky obrazovky a dokonce vysílat své hraní na Ustream nebo Twitch, kde ho může kdokoli sledovat a komentovat. v budoucnu plánujeme přidat funkci „virtuálního asistenta“, kdy budete moci ovládání hry předat kamarádovi u vás doma. To je užitečné, když například nevíte, jak projít určitým bodem ve hře. Váš kamarád převezme řízení a projde oblast za vás, pak vám řízení předá zpět.

READ  Jak zveřejnit příspěvek na Instagramu z počítače

Seznam dostupných her pro PlayStation 4

Tento seznam her zahrnuje exkluzivní tituly, jako jsou Bloodborne, Unacharted 4, The Order 1884, Knack, Killzone: Shadow Fall, Driveclub a Infamous: Second Son, a také tituly třetích stran, jako jsou Assassins Creed 4: Black Flag a Unity, Battlefield 1, Call of Duty: Ghosts a Advanced Warfare, Need for Speed, Crew atd. Většina her bude k dispozici v digitální podobě, takže není třeba shánět a kupovat fyzické nosiče. Všichni předplatitelé služby Playstation Plus také dostanou hry jako Contrast, Resogun a další zdarma.д. Nové přírůstky každý měsíc. Kromě velkých her budou při uvedení konzole na trh k dispozici také nezávislé projekty, kterým byste měli věnovat pozornost. Úplný seznam her pro PlayStation 4 najdeš tady.

Kamera PlayStation 4 a její funkce

Jak už víte, PlayStation 4 nebude dodáván s kamerou, ale ke každé konzoli dostanete zdarma předinstalovanou hru The Playroom, která vám může ukázat nové funkce právě této kamery a také nového gamepadu DualShock4 se svítícím okrajem Lightbar. Nová kamera PlayStation 4 dokáže rozpoznat hlasové příkazy i některá gesta. Je vybaven dvěma čočkami pro přesnější vnímání hloubky a čtyřmi mikrofony, které přesně zachytí hlasy hráčů z okolního hluku. Kamera rozpozná uživatele podle obličeje a automaticky pozná, který gamepad má na sobě, abyste je mohli ve hře umístit ve správném pořadí. Nyní už nemusíte měnit místa na pohovce, abyste přizpůsobili polohu postav na obrazovce. konzole to udělá za vás.

Vzdálené hraní ze systému Playstation Vita na systému PlayStation 4 (Vzdálené hraní)

Tato funkce se poprvé objevila na konzoli Playstation 3, kde však fungovala špatně a podporovala pouze několik her. S příchodem systému PlayStation 4 bude podpora zabudována téměř do každého projektu. Pokud je vaše velká obrazovka televizoru často obsazená, bude pro vás tato funkce obzvláště atraktivní. Vaše žena může sledovat film na vašem HTPC a vy můžete jednoduše připojit svůj systém PS Vita ke konzoli Playstation 4 a zobrazit svou oblíbenou hru. Funkci Remote Play podporuje také řada smartphonů Xperia počínaje modelem Z2. Jedinou nevýhodou je, že spouštěčem ovladače budou dotyková tlačítka na zadní straně systému PS Vita, takže si budete muset zvyknout na hraní stříleček.

Vylepšený systém PlayStation 4 Pro

Změny na Playstationu 4 Pro jsou mnohem příjemnější. Je určena uživatelům, kteří vlastní monitory a televizory podporující rozlišení 4K. Výrobci tvrdí, že video na těchto zařízeních bude vypadat mnohem efektněji a reálněji, ačkoli si toho prezentace nevšimla. Díky podpoře HDR ve hrách by nová PlayStation 4 Pro měla přinést lepší efekty a osvětlení. Během streamu také zaznělo, že Slim verze herní konzole zaručuje majitelům PS VR neskutečný zážitek (helmu lze použít s jakoukoli „čtyřkou“).

Recenze naznačují, že Sony Playstation 4 Slim se od starého dobrého PlayStationu 4 neliší jen vizuálně. Významnými změnami prošla i jeho technická složka. Má vylepšený grafický systém, jiný procesor a nový pevný disk s kapacitou až 1 TB.

Sony Playstation 4 (ps4) Media Player обзор, инструкция

Výrobce nepředstavuje PlayStation 4 Pro jako nové zařízení, ale pouze jako evoluci stávající řady. Například v případě produktů Apple se nejedná o nový iPhone, ale jednoduše o verzi S. Nová, kompaktní modifikace herní konzole se začala prodávat na podzim 2016, její cena dosahuje 400 (nebo 400 €), cena v Rusku se může mírně lišit.

Oficiální video poskytuje všechny informace o Sony Playstation 4 slim. Soudě podle recenzí, není tam nic nového k vidění.

Specifikace konzole Sony Playstation 4

CPU APU AMD „Jaguar“
Architektura x86-64
Počet jader CPU 8
Takt procesoru 1,6 GHz
GPU 18 výpočetních jader
Taktovací frekvence GPU 800 MHz
API DirectX 11.2, OGL 4.4
RAM 8 GB GDDR5
Disk 500-1000 GB, 2,5″ HDD/SSD
Disková jednotka Blu-ray
Zájmy WLAN-n, Bluetooth, LAN, 2x USB 3.0, AUX, Audio (optický)
Řídicí jednotka DualShock 4

Vzhledem ke slabé konkurenci společností Nintendo a Microsoft vidíme budoucnost společnosti Sony na tomto trhu růžově. Třicet měsíců po vydání konzole PlayStation 4 ji znovu hodnotíme a testujeme způsobem, který je aktuální i dnes.

Recenze konzole Sony PlayStation 4 Slim: tišší, tenčí, lepší

Playstation 4 byl pro společnost Sony obrovským úspěchem, od konce roku 2018 se prodalo více než 90 milionů konzolí. Zaměřením se především na hry se japonskému mediálnímu gigantu podařilo rychle obnovit zákaznickou základnu, která se značně ztenčila kvůli závažným chybám, jichž se dopustil s nepovedeným systémem PS3.

Od vydání konzole PlayStation 4 v roce 2013 se společnost Sony věnuje pouze hrám, hrám a ještě jednou hrám a z pohledu hráčů je to skvělé. Díky hrám jako Uncharted 4, DriveClub, The Witness, Everybodys Gone to the Rapture, No Mans Sky, Until Dawn, Persona 5, Hatsune Miku: Project Diva X a mnoha dalším se konzole stala prostě nutností ke koupi a rychle se vyšvihla na špičku trhu.

Časy se však mění. Společnost Microsoft vydala konzole Xbox One S a Xbox One X, z nichž druhá se stala nejvýkonnější herní konzolí v historii, zatímco společnost Sony měla konzoli PlayStation 4 Pro. To opět vyvolalo otázku, čí systém byl v této generaci nejlepší, protože každý z nich byl ideální pro různé potřeby hráčů. Pokud si tedy vybíráte vlastní konzoli, je důležité podrobně zhodnotit každý systém, než dáte své peníze pryč. Zde je naše recenze.

Funkce HDR

Dalším rozdílem mezi Playstation 4 PRO a předchozími řadami je podpora vysokého dynamického rozsahu. Je navržen tak, aby zlepšil kvalitu grafiky a představoval rozšířený dynamický rozsah a barevnou škálu. Pro běžného uživatele to znamená, že obraz v jeho oblíbené videohře bude vypadat barevněji a realističtěji. Barevná paleta se rozšiřuje o sytější odstíny modré, zelené, červené a nejrůznější kombinace.

Systém PS 4 PRO podporuje HDR 10, ale nekonkuruje formátu Dolby Vision. Chcete-li si vychutnat realističtější grafiku ve videohrách, musíte připojit konzoli k televizoru 4K, bez přijímačů a adaptérů. Je však třeba mít na paměti několik důležitých bodů:

 • pouze televizory 4K podporují vysoký dynamický rozsah, ale ne všechny jsou kompatibilní s HDR 10;
 • Zapnout HDR na PlayStation 4 PRO je snadné, ale nastavit ho na televizoru může být složité;
 • Rozlišení 4K jako takové neumožňuje lepší reprodukci barev, to je možné pouze u televizorů kompatibilních s HDR 10.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS