Ruční nastavení expozice

To lze provést během jakéhokoli snímku. Stačí rychlým klepnutím vybrat zaostřovací bod a poté přejetím prstem nahoru nebo dolů vybrat ten, který se vám líbí. Rámeček se zesvětlí, pokud prstem pohybujete nahoru, a ztmavne, pokud prstem pohybujete dolů. To je užitečné v případě, že je objekt při automatickém ladění nadměrně nebo nedostatečně osvětlen. Když máte správnou expozici, stačí stisknout tlačítko spouště a pořídit požadovaný snímek.

Nejvíce nás zajímal pokrok iPhonu 12 Pro v oblasti nočních fotografií, protože Apple tvrdí, že oproti předchozím modelům iPhonu vylepšil noční režim. Museli jsme si to ověřit na vlastní kůži.

fotografie, pořízené, iphonem

iPhone 11, širokoúhlý objektiv, noční režim.

iPhone 12 Pro, širokoúhlý objektiv, noční režim.

How to use iPhone 11 Camera? (Tutorial)

Celkový obrázek je relativně stejný, ale pokud se blíže podíváme na konvergenci této fotografie, uvidíme tento obrázek.

Fotografie pořízená iPhonem 11 je prostě přeplněná šumem a odlesky. Zatímco iPhone 12 Pro poměrně jasně oddělil světla od oblohy a trubku od drátů.

Stačí se podívat na čistotu textur a čistotu šumu. Dokonce i naše napůl uvolněné kolo je dokonale viditelné, stejně jako list v pozadí. Na fotografii pořízené iPhonem 12 Pro je také lépe vidět textura gumy na kolečku.

Jen se podívejte, o kolik jasnější je obloha na fotografii pořízené iPhonem 12 Pro! I když je dřevo trochu rozmazané, jeho struktura je zobrazena mnohem lépe než na iPhonu 11.

iPhone 12 Pro, širokoúhlý objektiv, noční záběr.iPhone 11, širokoúhlý objektiv, noční snímky.

Celkový dojem z fotografie, když jsme ji pořídili a prohlíželi na obrazovkách našich zařízení, byl velmi zvláštní, protože na obrazovce je těžké vidět nějaký znatelný rozdíl. Když však takovou fotografii načtete do aplikace Photoshop a podrobně ji prozkoumáte, pohled se zcela změní.

Fotografie pořízená iPhonem 11 opět vykazuje velké množství šumu a zvýraznění. Když se pozorně podíváte na světla na budově, jsou rozmazanější než na fotografii pořízené iPhonem 12 Pro. Strom v popředí je lépe vykreslený, barvy jsou sytější a struktura listů na stromech je lépe vidět.

Další srovnání z tohoto

iPhone 12 Pro, širokoúhlý objektiv, noční fotografie.

iPhone 11, širokoúhlý objektiv, noční fotografie.

Poměrně složitá kompozice se spoustou jemných detailů a mostem, který mění barvu. Fotografie pořízená iPhonem 11 se zdá být jasnější, ale sytější barvy má fotografie pořízená iPhonem 12 Pro. Podívejme se, co je v blízkosti.

READ  iPhone 7 dfu režim jak vstoupit

Na fotografii iPhonu 11 je opět vidět spousta šumu, který iPhone 12 Pro pečlivě skryl pod tmavšími odstíny. Menší množství světel na tabuli, lepší vykreslení pozadí a zřetelnější zobrazení textury silnice.

Lampiony jsou lépe vidět na první fotografii zezadu, pokud se na ně podíváte pozorně, uvidíte, že nevisí ve vzduchu, jak by se mohlo zdát na druhé fotografii.

Hluboká fúze

Po vydání aktualizace iOS 13.2 v iPhonu je k dispozici nová funkce fotoaparátu Deep Fusion. Běží na pozadí a nemusí být zapnutý. Deep Fusion využívá strojové učení a čip A13 v iPhonech 11 Pro a 11 Pro pro zpracování fotografií pixel po pixelu. Tím se optimalizuje textura, detaily a snižuje šum v každé části obrazu.

Nejlépe je to vidět na fotografiích lidí a domácích zvířat s látkou, srstí a dalšími podobnými texturami. Režim Deep Fusion je určen především pro fotografie pořízené v interiéru a v situacích, kdy je osvětlení střední. ne příliš jasné a ne tak tmavé, jako je tomu v nočním režimu. Funkce Deep Fusion je automatická a nelze ji vynutit. Pokud je však aktivní funkce „Zachytit fotografii mimo záběr“, je zakázána.

iPhone 11 lépe retušuje fotky

Při následném zpracování iPhone 11 někdy snímky retušuje.

Telefon automaticky rozdělí fotografii a určí, kterou oblast je třeba vyhladit. Touto technikou se ztrácí detaily, ale snižuje se šum.

Retušování je vidět, když zvýšíte kontrast.

Vlevo je HEIC, vpravo RAW.

Snížení šumu je patrné na obloze. Protože se jedná o jednolitou barevnou plochu, iPhone snímek výrazně vyretušuje, aby byla obloha hladká a bez šumu.

Také na tomto snímku se iPhone 11 rozhodl srovnat kaktusy a stromy se zemí.

Jediný způsob, jak zjistit rozdíl v RAWu, je provést podrobné porovnání.

Pro každý snímek iPhone 11 vytvoří tuto masku, která identifikuje objekty v záběru.

Když chytrý telefon rozpozná obličej, způsob, jakým technologie funguje, se výrazně změní.

iPhone 11 se naučil rozlišovat vlasy, zuby, kůži a oblečení.

Společnost tomu říká Segmentační fotografie. Pomocí strojového učení rozdělí obraz na malé části a každou z nich zpracuje zvlášť.

Příčiny zakalených snímků

Zamračené fotografie iPhonu mohou být frustrující i pro optimisty. Nikdo neočekává špatnou kvalitu fotografií, když si koupí nový model zařízení od tohoto výrobce. Příčiny této závady často souvisejí s nesprávnou funkcí automatického zaostřování.

Problém může provázet každý výstřel nebo se může vyskytovat pravidelně. Automatické ostření ovládá oba fotoaparáty smartphonu. Mezi příčiny problémů s automatickým zaostřováním patří:

  • Znečištěný objektiv fotoaparátu, drobné částečky se dostávají pod objektiv;
  • automatické zaostřování zachytí vyčnívající okraj pouzdra;
  • přítomnost magnetu na pouzdře rovněž způsobuje selhání ostření;
  • nastavení softwaru je nesprávné;
  • Porucha způsobená mechanickým nárazem nebo vlhkostí.
READ  Horní tlačítko na iPhonu je rozbité. Domovské tlačítko na iPhonu nefunguje - jak ho zobrazit

Opět podvádí? Skutečné fotografie pořízené iPhonem 11 s aplikací Deep Fusion

První příklady fotografií pořízených fotoaparátem smartphonů iPhone 11 a iPhone 11 Pro s aktivní funkcí Deep Fusion jsme již zveřejnili.

V porovnání s předchozí generací chytrých telefonů je na snímcích patrný rozdíl. Ale čím více toho vidím na webu, tím více to vypadá jako marketingový trik.

Dva uznávaní internetoví informátoři Ice Universe a Ben Geskin již novinku vyzkoušeli a zveřejnili své srovnávací fotografie.

Iphone 11 Camera Review!

Ano, snímky se zdají být o něco ostřejší, ale stejného efektu lze dosáhnout i v editoru telefonu prostým zvýšením nastavení ostrosti.

Uživatelé doufají, že beta verze iOS 13.2 Hluboká fúze nefunguje naplno. Ještě si musíme počkat na finální verzi firmwaru.

Můj první iPhone byl iPhone 4s, pak to byl 5S, 6, 7, iPhone X.

How to master the Camera App on iPhone 11 & iPhone 11 Pro!

Proč si kupuji iPhone ? Pravděpodobně kvůli kameře.

Fotoaparát je opravdu skvělý a pořizuje skvělé fotografie a videa.

Je to mnohem pohodlnější než nosit všude fotoaparát.

A je pohodlnější jíst na dovolené jen s telefonem než s fotoaparátem.

A co víc, fotografie lze rychle a přesně zpracovat přímo v telefonu!

Používám například PicsArt a LightRoom.

A mnoho starších modelů je horších než novější iPhony.

Model telefonu, který jsem si koupil iPhone 11.

V porovnání s desítkou má jedenáctka často rozmazané obrázky na slunci.

Výdrž baterie je mnohem lepší než u předchozího modelu.

Ale telefon stále nevyvolal rozruch.

Můj problém s telefonem: rozbil jsem ochranný kryt displeje, tak jsem ho sundal. Také jsem sundal kryt.

A ten samý den jsem ho upustil na beton tak dobře, že praskl na obou stranách.

A pak jsem se rozhodl, že není co ztratit, a upustil ji na zem, načež SIM karta selhala.

Podívejme se lépe na fotografie pořízené tímto telefonem )))

Níže uvedený obrázek je pořízen v režimu 0,5. Tento režim se mi příliš nelíbí a nikdy jsem se s ním nesžil

Tyto snímky byly pořízeny v normálním režimu:

Pro srovnání uvádíme hodnoty 1 a 0,5

Videa pořízená iPhonem 11

Upřímně řečeno, přechod z modelu X na iPhone 11 má smysl pouze v případě, že chcete kvalitní selfie fotoaparát.

Například, nechám iPhone X fotky níže a nemohu říci, že jsou mnohem horší a stálo za to změnit telefon a přeplatit))

Foto triky

Portrétní režim, režim 108MP, živé ostření, panorama,

Zdá se, že tyto fotoaparáty jsou každým rokem větší a větší, a to jen ve standardních aplikacích pro fotoaparáty, nemluvě o aplikacích třetích stran, které si poradí s fotoaparáty. Nechceme se jim všem věnovat příliš dlouho, ale chtěli bychom uvést několik obecných dojmů z jejich používání.

Oba telefony stále podporují režim na výšku, který Apple nazývá portrétní režim, a Samsung Live Focus. Od posledních testovaných telefonů se příliš nezměnily.

READ  Jak přenášet fotografie z iCloudu do iPhonu. Ukládání e-mailů z iCloud mail

Samsung se stále přiklání k „zábavné“ straně s efekty, jako jsou kudrlinky na pozadí a obvyklé rozmazání. Společnost Apple se velmi soustředí na reprodukci světelných efektů v reálném prostředí a má tendenci vytvářet propracovanější obraz.

Který styl je lepší, záleží na tom, který preferujete.

Panoramatické snímky pořízené na jednotlivých zařízeních vytvářejí různě velké fotografie

Panoramatické snímky jsou také běžným režimem fotografování. Pořídili jsme několik ukázkových snímků z telefonů a snažili se pokaždé zachovat stejnou rychlost, ale nakonec byly snímky úplně jiné velikosti.

Obrázek iPhonu byl nejširší, Note 20 nejkompaktnější a Note 20 Ultra někde uprostřed. Dávám přednost širšímu pohledu, protože čím je snímek kompaktnější, tím více zkreslení je vidět na hustších záběrech.

Širší záběry jsou také vhodnější pro větší výtisky.

Poslední funkcí, které jsme se chtěli dotknout, je působivý režim Note 20 Ultra s rozlišením 108 Mpx. Přestože má snímač tolik megapixelů, ve výchozím nastavení snímá v mnohem rozumnější velikosti, ale uživatelé mají možnost zapnout toto obrovské rozlišení 108 Mpx, pokud chtějí.

Když jsme to testovali, nebyl v tom velký rozdíl. Záběr neobsahuje mnoho dalších detailů a mohl jste si jej trochu přiblížit, ale v tomto okamžiku jste mohli pro začátek použít optický zoom, který nabízí telefon.

Selfie. Srovnání spočívá na procesoru

Pořízeno předním fotoaparátem iPhonu 13 Pro. Rozmazání F/4.5, Obrysové světlo [25]

Pořízeno předním fotoaparátem iPhonu 11. Rozmazání F/4.5, Obrysové světlo [25]

Přední fotoaparát je jediný, který Apple za čtyři roky technicky nezměnil.

Pokrok však stále pokračuje, protože algoritmy a čipy, na kterých běží, se neustále zdokonalují.

Je zvláštní, že fotografie z iPhonu 13 Pro, který by měl mít funkci Deep Fusion, vypadá jemněji než fotografie z předního fotoaparátu iPhonu 11, který ji nemá. Z nějakého důvodu vypadá pleť méně vyprahle než na iPhonu 11 a velké póry jsou méně nápadné.

Funkce Smart HDR 4 v iPhonu 13 Pro „vytáhla“ více oblohy, aniž by ji přenesla na bílé plátno.

S ořezem (vyříznutím pozadí) si oba smartphony poradily dobře, dokud nedošlo na vlasy. Zde v obou verzích chybí některé z nich na levé straně.

Zajímavé místo je v oblasti brýlí, kde zkreslení na levé straně zachycuje část budovy. iPhone 11 se je rozhodl rozmazat, iPhone 13 Pro je ponechal beze změny. Opticky správná realita je někde uprostřed, i když v tomto případě vypadá záběr ze starého modelu přirozeněji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS