Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Fotoaparát. Jednou přejeďte vlevo a zkontrolujte, zda jste aktivovali automatický režim. Jedná se o foto auto. Zde se automaticky nastaví všechna nastavení, včetně zaostření. Pokud funkce Focus v tomto režimu nefunguje správně, může to znamenat hardwarovou závadu.

Zejména nejnovější aktualizace má zabudované komponenty, které optimalizují stabilitu a funkce aplikace fotoaparátu. Následující pokyny popisují, jak vyhledat nejnovější aktualizaci firmwaru:

Jak vyřešit problém se zaostřováním fotoaparátu na zařízení Samsung Galaxy S5

Přemýšleli jste někdy o tom, proč aplikace Fotoaparát v telefonu Samsung Galaxy S5 občas spadne nebo selže?? Samsung Galaxy S5 je jedním z nejvýkonnějších smartphonů se systémem Android a má mnoho funkcí, které mnoho jiných smartphonů nemá. Fotoaparát tohoto telefonu je skvělý a snímky pořízené fotoaparátem tohoto telefonu jsou velmi kvalitní. Stejně jako ostatní chytré telefony má však i Galaxy S5 některé nedostatky a myslím, že Samsung Galaxy S5 je jedním z hlavních nedostatků, kterým uživatelé čelí. Když klepnete na displej a zaostříte na vzdálenost několika metrů, zobrazí se před pořízením snímku zelený kruh, což znamená, že fotoaparát je zaostřen. Ale pro ty, kteří se s tímto problémem setkali, zelený kruh nefunguje a pořízená fotografie je opravdu rozmazaná.

Uvedli jsme několik užitečných tipů, které vám pomohou zbavit se tohoto problému bez větší námahy.

Viz také: Fotoaparát zobrazuje prázdnou obrazovku při otevření aplikace

Viz také: Problémy s pomalým fotoaparátem v telefonu Galaxy S5

Společnost Samsung odhalila historii vývoje a vylepšení fotoaparátu smartphonu Galaxy S

Po oznámení chytrých telefonů řady Galaxy S21 se společnost Samsung podělila o to, jak se vyvinuly fotoaparáty v její vlajkové řadě.

První model Samsung Galaxy S měl 5megapixelový fotoaparát a podporoval nahrávání videa v rozlišení 720p. Fotoaparát také nabízel panoramatické snímání, které umožňovalo pořizovat širokoúhlé fotografie ještě před nástupem duálních fotoaparátů se speciálním ultraširokoúhlým modulem.

Fotoaparát Galaxy S měl sice automatické ostření, ale bez LED blesku. A tento nedostatek byl u Samsungu Galaxy S II odstraněn přidáním LED blesku. Zároveň bylo zvýšeno rozlišení fotoaparátu z 5MP na 8MP u hlavního fotoaparátu a z 0,3MP na 2MP u předního fotoaparátu.

Smartphone Samsung Galaxy S III usnadnil pořizování kvalitních fotografií. Nový režim Nejlepší fotografie umožnil rychle pořídit 8 snímků stejné scény za sebou a navrhnout ten nejlepší. Režim nulového zpoždění závěrky a sériové snímání (20 snímků za 3,3 sekundy) doplňují inovace fotoaparátu.

Samsung Galaxy S4 opět zvýšil rozlišení hlavního modulu fotoaparátu na 13 MP. Uživatelům byly také nabídnuty různé softwarové funkce: Dual Shot umožňoval kombinovat obraz z hlavního a předního fotoaparátu; Sound Shot nahrával okolní zvuk k fotografii; Drama Shot přidával k fotografiím efekty.

Chytrý telefon Samsung Galaxy S5 dostane vlastní snímač ISOCELL společnosti Samsung. Rozlišení bylo zvýšeno na 16 MP a technologie ISOCELL snížila přeslechy pixelů, čímž se zlepšil výkon při slabém osvětlení. A funkce Rich Tone HDR zlepšila zpracování obrazu v jasně osvětlených scénách.

Dobrý fotoaparát nemá žádnou cenu, pokud promeškáte okamžik. Samsung Galaxy S6 tento problém vyřešil zavedením funkce Rychlé spuštění. Dvojitým klepnutím na tlačítko Domů se spustila aplikace fotoaparátu, která byla připravena k fotografování po pouhých 0,7 sekundy. Systém automatického ostření sledoval pohybující se objekty, takže uživatel musel pouze stisknout tlačítko a pořídit snímek.

Řada Samsung Galaxy S7 představila vylepšený systém automatického ostření Dual Pixel, převzatý z digitálních zrcadlovek. Galaxy S7 edge získal v hodnocení DxOMark 88 bodů, což se v té době rovnalo titulu nejlepšího mobilního fotoaparátu.

Samsung Galaxy S8 má implementováno slučování obrázků. Chytrý telefon rychle pořídil 3 snímky za sebou a spojil je do jednoho výsledného snímku vyšší kvality. Rozhraní fotoaparátu bylo přepracováno tak, aby se dalo ovládat jednou rukou.

READ  Jak pořídit snímek obrazovky v tabletu Samsung. Jak zjistit, zda byl snímek obrazovky pořízen

Fotoaparát řady Galaxy S9 debutoval s dvojitou clonou. To umožnilo přepínat na různé clony v závislosti na světelných podmínkách: f/2,4 pro ostré snímky za denního světla a f/1,5 pro noční snímky (na snímač pak dopadá o 28 % více světla). Fotoaparát získal možnost nahrávat zpomalené video rychlostí 960 snímků za sekundu. Společnost Samsung přidala také emoji pro rozšířenou realitu. Galaxy S9 dostane druhý modul fotoaparátu s 2x optickým zoomem.

Smartphony Samsung Galaxy S10 mají nyní třetí ultraširokoúhlý fotoaparát. Tím byl povolen režim nahrávání videa Super Steady. Podpora HDR10 byla přidána také do Galaxy S10.

Generace smartphonů Samsung Galaxy S20 získává v modelu Ultra funkci 100x zoomu. Poprvé je také k dispozici podpora nahrávání v rozlišení 8K a funkce Super Steady byla vylepšena o analýzu pohybu řízenou umělou inteligencí.

Nejnovější řada Galaxy S21 nabízí v modelu Ultra dva teleobjektivy. Funkce Director View navíc umožňuje živé vysílání ze tří kamer současně. Uživatelé mají k dispozici také několik režimů obrazu v obraze.

Majitelé Samsungu Galaxy S8 si stěžují na problémy s automatickým zaostřováním fotoaparátu

Řada majitelů Samsungu Galaxy S8 si na fórech začala hromadně stěžovat, že automatické zaostřování jejich hlavního fotoaparátu nefunguje správně. Problém se vyskytuje jak ve standardní aplikaci Fotoaparát, tak v aplikacích třetích stran, jako je Snapchat.

Pokud automatické zaostřování nefunguje, mělo by problém alespoň dočasně vyřešit manuální zaostřování. Bohužel ani to nefunguje, takže je nemožné fotoaparát používat. To není to, co byste čekali od smartphonu za 50 tisíc, že??

Ať už je to jakkoli, s potěšením oznamujeme, že společnost Samsung vydala k této záležitosti prohlášení, které se snaží uživatelům pomoci chybu automatického zaostřování odstranit. Pokud žádný z výše uvedených návrhů nepomůže, je třeba se obrátit na oficiální servisní středisko.

 • Ujistěte se, že je operační systém na vašem miniaplikačním zařízení aktualizován na nejnovější dostupnou verzi. Otevřete také Obchod Google Play a nainstalujte všechny aktualizace (nezapomeňte také navštívit Galaxy Apps).
 • Vymazání mezipaměti a dat všech aplikací.
 • Lehce poklepejte na zadní stranu smartphonu, abyste vrátili komponenty fotoaparátu zpět na místo, což by mělo pomoci, protože je možné, že se některé důležité části posunuly z místa, např. v důsledku předchozího nárazu.
 • Proveďte úplný reset zařízení, prostý reset telefonu pravděpodobně nepomůže. Nezapomeňte si zálohovat osobní údaje libovolným způsobem. Doporučujeme používat oficiální aplikaci Smart Switch.

Již jsme kontaktovali oficiálního zástupce společnosti Samsung, aby nám poskytl další podrobnosti o této záležitosti. Až se situace vyjasní, určitě vám dáme vědět.

Zažili jste podobné problémy? Pokud ano a podařilo se vám je vyřešit, podělte se s námi v komentářích.

Jak vyřešit problém se zaostřením fotoaparátu Galaxy S8

Po neúspěchu modelu Note 7 uživatelé očekávali, že společnost Samsung bude své telefony brát vážněji. Ačkoli obě vlajkové lodi společnosti Samsung, Samsung Galaxy S8 a Note 8, ještě nezačaly hořet, mají určité problémy.

Samozřejmě ne všechna zařízení trpí těmito problémy, ale existuje několik nešťastníků, kteří mají jeden nebo druhý problém. Mnoho uživatelů hlásí, že Samsung Galaxy S8 má problém, kdy fotoaparát po otevření aplikace fotoaparátu nezaostří. Nestává se to vždy, ale často ano.

READ  Jak vymazat mezipaměť v televizoru Samsung Smart TV. Jak odinstalovat předinstalované aplikace v televizorech Samsung Smart TV?

Samsung Galaxy S8 se chlubí 12megapixelovým snímačem Dual Pixel s nahráváním videa F1.7 a 4K na zadní kameře a na přední kameře je snímač CMOS 8.0 MP s F1.7. Fotoaparáty Samsung Galaxy S8 a S8 patří k nejlepším dostupným fotoaparátům mobilních telefonů.

Problém s fotoaparátem na Galaxy S8, nebo když na to přijde, jakýkoli problém na Galaxy S8 může být docela frustrující vzhledem k ceně připojené k Galaxy S8. Když se vrátíme k problému se zaostřováním, fotoaparát na Galaxy S8 nezaostřuje správně. Cokoli, co je blíže (s odstupem jednoho centimetru) k fotoaparátu, je v pořádku, ale snaha zaostřit na vzdálené objekty (což obvykle děláme) je obtížná. Detaily zblízka jsou skvělé, ale na vzdálené objekty fotoaparát odmítá zaostřit, a proto vypadají velmi rozmazaně a neostře.

Pokud vás to uklidní, problém se netýká pouze telefonů Galaxy S8, ale i dalších starších telefonů od společnosti Samsung, jako je Galaxy Note 4, Note 5, S7 atd. Д., Také někdy mají problémy se zaostřením fotoaparátu.

Podívejte se: Vše o aktualizacích Samsung Galaxy S8

I když zatím nemáme trvalé řešení a ani společnost Samsung o něm nemluvila, existuje dobré a jednoduché dočasné řešení, které může vyřešit problém se zaostřováním fotoaparátu na vašem Galaxy S8 nebo jiném zařízení.

Oprava

Řešení se může zdát trochu zvláštní, ale věřte nám, že pokud se budete řídit touto radou, problém se zaostřováním fotoaparátu zmizí během chvilky. Připravte se na to! Řešením je zatřást telefonem, když je zapnutá aplikace fotoaparátu. Čekání na! Co? Ano, čtete správně. Otevřete aplikaci fotoaparátu a v případě problému se zaostřením fotoaparátu stačí zatřást telefonem a bum! Zaměření bude opět fungovat.

Pokud však třesení nepomůže, stačí klepnout na čočku fotoaparátu nebo na oblast kolem ní a problém vyřešit. Víme, víme, zdá se, že jsme se vrátili do 90. let, kdy jsme museli zapnout televizi nebo jiná zábavní zařízení, aby fungovala. Ale ano, funguje to a něco je lepší než nic.

První, co by měl uživatel udělat, pokud je fotoaparát špatný

Majitel smartphonu musí nejprve určit možnou příčinu problému. Pokud k poruše došlo bezprostředně po aktualizaci firmwaru, je třeba obnovit tovární nastavení telefonu a také se pokusit vrátit předchozí firmware. Ve většině případů je pro běžného uživatele nemožné vyřešit problém vlastními silami.

V takovém případě je volání servisního střediska jediným správným způsobem řešení problému. Nevýrazný fotoaparát na telefonu se stává v důsledku poškození antireflexní vrstvy. Je to zranitelná oblast a není příliš obtížné ji poškrábat.

Obrázky budou také zatažené, a to z následujících důvodů:

 • objektiv je buď externě, nebo interně znečištěný. v prvním případě stačí otřít prvek fotoaparátu vlhkým hadříkem, v druhém případě stačí smartphone rozebrat;
 • Magnet v ochranném krytu může rovněž narušovat zaostření;
 • Mohlo dojít k chybě v nastavení softwaru zařízení.

Pro začátek sejměte kryt. Udělejte si několik snímků, podívejte se pozorně, zda vady zmizely, nebo ne. Poté otřete objektiv fotoaparátu hadříkem nebo mírně navlhčeným hadříkem. Pokud problém přetrvává i po provedení těchto kroků, upravte nastavení ručního ostření, aktualizujte operační systém.

fotoaparát, samsung, galaxy, nezaostřuje

Fotoaparát Samsung S8 nefunguje

Po zapnutí fotoaparátu se zobrazí tmavá obrazovka a následně chybové hlášení. K tomuto selhání často dochází po silném nárazu do telefonu Samsung S8. Snímač fotoaparátu trpí a na povrchu se objevují praskliny. Pokud změříte signál na konektoru kamery, zjistíte, že není žádný signál. Oprava spočívá ve výměně starého fotoaparátu za nový.

Pádem může dojít také k poškození ovladače kamery. Příznaky budou stejné jako v prvním případě, až na to, že signál z kamery se někdy může dostat. To znamená, že fotoaparát může v určitých okamžicích fungovat normálně a poté obrazovka opět ztmavne.

READ  Kde najít stahování na telefonu Samsung
Služba Popis Cena /
Diagnostika
Diagnostika v případě odmítnutí opravy
Oprava fotoaparátů 1800
Výměna hlavní kamery 2800
Výměna ovladače kamery 2600
Výměna skla přední kamery 1200
Obnova fotoaparátu po vodě 1500

Oprava poruchy spočívá ve výměně řadiče kamery a v některých případech je možná oprava čipu. Podmínky jsou poměrně jednoduché, ale čip nesmí být poškozen. Za tímto účelem se čip odpájí z desky a prohlédne se pod mikroskopem. Pokud je zjištěna prasklina, čip je okamžitě vyměněn za nový. Pokud je čip vizuálně neporušený a projde měřením, je znovu vybalancován. Staré kuličkové kolíky se odstraní, vloží se nové a celá sestava se znovu namontuje na desku plošných spojů.

Proč nefunguje fotoaparát na Samsungu s8

Chytré telefony Samsung obsahují velké množství dalších (kromě komunikačních) funkcí a za jednu z nejvyhledávanějších možností je považována. Ne vždy však funguje správně. Všechny důvody, proč fotoaparát v Samsungu s8 nefunguje, lze rozdělit do dvou velkých skupin: mechanické a systémové poškození. Některé z nich můžete vyřešit sami.

Selhání softwaru zařízení a způsoby jejich řešení

Chyba fotoaparátu je oznámení, které se zobrazí na obrazovce v případě technické závady. Tato zpráva může být generována buď při použití hlavní aplikace pro pořizování fotografií, nebo při použití aplikací třetích stran. Tato chyba může být způsobena

Pro vyřešení problému je třeba spustit telefon v nouzovém režimu:

 • Stiskněte a několik sekund podržte tlačítko napájení.
 • V zobrazené nabídce vyberte tlačítko vypnutí a podržte je stisknuté, dokud se nezobrazí ikona nouzového režimu (zelené zaškrtnutí).
 • Stiskněte tuto ikonu jednou. Telefon se restartuje.

Pokud obrazovka telefonu z nějakého důvodu přestane reagovat na dotyk, měli byste použít jiný způsob zadávání:

 • Vypnutí zařízení.
 • Stiskněte současně dvě tlačítka: napájení a snížení hlasitosti.
 • Když se na displeji zobrazí logo výrobce, uvolněte pouze tlačítko napájení. Počkejte na spuštění smartphonu.

Pokud se fotoaparát spustí v nouzovém režimu, je problém v jiných aplikacích. Vraťte smartphone do normálního stavu a odinstalujte aplikace jednu po druhé, dokud nezačne fungovat fotoaparát.

Samsung S8. neostří fotoaparát

Chcete-li tuto příčinu odstranit, jednoduše vymažte data aplikace (v nastavení) nebo proveďte úplný reset dat mezipaměti miniaplikace: Nastavení. správce aplikací. Výběr aplikace.

Galaxy S8/S9/S10: Camera Won’t Focus, Blurry or Black Screen (FIXED)

slabá baterie, která brání správnému fungování aplikace, což může vést k tomu, že se aplikace nezapne. Posledním krokem, jak se vyhnout možnosti selhání systému, je úplné obnovení telefonu (do továrního nastavení): nastavení. o zařízení. reset (na konci seznamu).

Samsung Galaxy S8: Fix Problem With Camera Not Focusing and Blur Photos

Nezapomeňte: obnovení výchozího továrního nastavení vymaže všechny informace uložené v zařízení. Nezapomeňte si proto předem vytvořit kopii dat.

Nejjednodušší postup: resetování telefonu

Zdá se, že tato metoda nemůže vyřešit problémy s kamerou. Zkušenosti však ukazují, že často stačí restartovat telefon a vše se vrátí do normálu. Způsob je jednoduchý a naprosto bezpečný.

Oprava selhání fotoaparátu Samsung prostřednictvím restartu:

 • Otevřete možnost Restartovat (podržením tlačítka napájení na telefonu zobrazte příslušnou nabídku).
 • Počkejte, až se telefon vypne a znovu spustí a zobrazí se logo Samsung.
 • Vyzkoušejte, zda fotoaparát funguje, přihlášením do aplikace a pořízením zkušebního snímku.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS