Citlivost tlaku ve Photoshopu, jak nakonfigurovat a kde najít

Grafické tablety a interaktivní displeje, které mají funkci citlivosti tlaku. V závislosti na tom, jak silně stisknete pero na grafickém tabletu/displeji, můžete upravit osvětlení nebo tonalitu, ovládat průhlednost efektu atd.D.

Stejně jako u všech nových, abychom pochopili tuto funkci, bude to trvat trochu času a úsilí, ale jakmile se naučíte nakonfigurovat, zjistíte, že použití těchto jedinečných funkcí dává mnohem více příležitostí a mnohem zajímavější efekty než při použití myš.

V Adobe Photoshopu jsou funkce citlivé na tlak k dispozici ve většině nástrojů pomocí mechanismu štětce, včetně „Dodge“ a „Dary“ (Burn), jakož i „klonového razítka“, „uzdravení“ (bodové léčení) a dokonce i Nástroj LASTIK (nástroj Eraser).

Upravujeme citlivost na tlak v Adobe Photoshop. Vyberte nástroje štětce a přejděte do nabídky „Nastavení štětce“

Dále vyberte kartáč, který potřebujete, a v nabídce Nastavení vlevo, označte funkci „Dynamika tvaru“, „Smooth“ a „přenos“, přejděte do části „Ovládání“ a poté nainstalujte do parametru „Oscilace neprůhledné“ V seznamu výpisů „Piming Pen“.

Naučte se pracovat s citlivostí na tlak nejjednodušší způsob. Toto je použití nástroje „štětce“. Když zapnete citlivost na tlak, uděláte tabletu pokračováním vaší ruky. Photoshop rozpoznává nejmenší nuance tlaku pera na tabletu, takže můžete snadno ovládat jas nebo tmu nátěru a t.D. Obdržíte úroveň kontroly, kterou myš nemůže ani pečlivě poskytnout! Pokud chcete tmavší rybářskou linii pro zastřihovače, stisknete silně. Po několika trénincích mnoho uživatelů říká: „Je to mnohem přirozenější pocit, než z práce s myš!“

Experimentujte průhlednost a velikost štětce s průhledností a velikostí ruky: můžete zapnout průhlednost sami nebo kombinovat s velikostí ruky. Je důležité vyzkoušet a použít to, co bude pro vás nejlepší a pohodlné volby. Chcete.li nakonfigurovat velikost štětce, budete také muset přejít do nabídky „Vyladění štětce“

Dále vyberte kartáč, který potřebujete, a v nabídce Nastavení vlevo označte funkci „Dynamika formuláře“. Poté nastavíte v seznamu otevření v režimu „kolísání velikosti“ parametru „velikost kolísání“. Čím silnější budete stisknout perem na tablet, tím větší hustota nátěru nebo současně a hustota nátěru a velikost ruky.

Jakmile pochopíte, jak tyto funkce fungují ve Photoshopu a cvičte s nimi. zjistíte, že tablet se stane vaším novým nejlepším přítelem.

Základní kroky ke zvýšení výkonu

Konfigurace každého uživatele je jedinečná a může vyžadovat jeho sadu metod, aby zajistila nejefektivnější operaci Photoshop. Z metod navržených v tomto článku vyberte ty, které jsou vhodné pro konfiguraci počítače, použité typy Phalays a váš konkrétní pracovní postup. Existují čtyři hlavní způsoby, jak ovlivnit výkon Photoshopu.

Nejjednodušší způsob, jak zvýšit produktivitu bez utrácení peněz, je nastavit optimální instalace Photoshopu a jemně nakonfigurovat své funkce na váš pracovní styl a nejčastěji používané soubory.

Významné zvýšení výkonu lze dosáhnout získáním rychlejšího a výkonnějšího hardwaru.Pro optimální provoz Photoshop musí počítač splňovat minimální systémové požadavky. Zahájení Photoshopu na nízkém výkonu nebo nepodporovaném zařízení, například na počítači s nekompatibilním grafickým procesorem (GPU), může vést k problémům s výkonem.

Wacom tablety a nastavení pro pohodlnou práci

Pro lidi, kteří jsou nějak spojeni s počítačovou grafikou, již není tajemstvím, že grafické tablety pomáhají urychlit práci a zlepšovat její kvalitu. Navíc některé věci jsou prostě nemožné bez tabletu. Peří všech tablet Wacom bez vodičů a baterií. což znamená, že jsou co nejblíže tvaru a hmotnosti známé ruky, tužky nebo kartáčování. Pokud jdete ještě dále, můžete si vzít nějaké peří z tabletu pro profesionály IntuoS3: kromě toho jsou zahrnuty 2 další ty, kromě standardního tipu. Mrtvice a plsti, které vytvářejí hmatové pocity práce s štětcem a pl. Pokrytí pracovní oblasti intuos3 vám umožňuje pracovat s pohodlí jako na běžném listu papíru. A celá pracovní plocha ve výchozím nastavení odpovídá celé obrazovce. Můžete se rychle pohybovat a nejen kreslit, ale také plně ovládat integraci programů a operačního systému.

V této lekci začneme samotnými základy. jak nakonfigurovat tablet a kartáče pro naše potřeby v programech Adobe Photoshop a Corel Painter Programy. Užitečné informace mohou dokonce najít i pro sebe i profesionály, kteří již dlouho pracují s tablety.

Instalace ovladače tabletu

Nejprve upozorňme na skutečnost, že po připojení tabletu musíte nainstalovat ovladač pro svůj model. Jinak bez nainstalovaného ovladače nemůžete použít všechny schopnosti tabletu Wacom. Ovladač můžete použít na CD s tabletem, ale je nejlepší stáhnout z webu www.Wacom.RU (podpora sekce.- Řidiči) nejnovější verze ovladače Nezapomeňte také na pravidlo, že před instalací nového ovladače musíte určitě správně smazat předchozí verzi.

Nastavení tabletu a štětců pro práci ve Photoshopu

Tato lekce zvažuje verzi z balíčku Adobe Creative Suite CS 2 pro Windows, ačkoli vše popsané lze použít v jakékoli jiné verzi Photoshopu, včetně nejnovějších CS 3, také v počítačích Mac Popisované programy a panely pro správu tabletů jsou ne odlišný.

Po spuštění Photoshopu okamžitě paralelní otevřete ovládací panel tabletu (spusťte.- Nastavení.- Kontrolní panel.- Tablet).

Začněme úpravou citlivosti na úroveň tlaku na peří. Některá z výchozích nastavení tabletů jsou samozřejmě také vhodná pro některé, ale přesto stojí za to trávit dost času na nalezení nejoptimálnějších nastavení pro sebe.

READ  jak stahovat filmy do iPadu bez počítače. Jak stahovat filmy do iPadu nebo iPhonu z obchodu iTunes

Uživatelé profesionálních tablet série Intuos3 nebo Cintiq okamžitě doporučují, aby všechna nastavení byla oddělena pro aplikaci Photoshop. Chcete.li to provést, v ovládacím panelu tabletů klikněte na ikonu „“ v řádku aplikace a ze seznamu pokročilých programů vyberte programy Photoshopu. Nyní všechna nastavení bude fungovat pouze pro Photoshop. Pro jiné programy můžete vytvořit vlastní sadu nastavení:

Uživatelé mladších modelů tablet (Volito, Graphire, Bambus) budou schopni nakonfigurovat citlivost na tlak pouze jednou. pro všechny programy.

Vytvořte nový výkres. Na panelu nástrojů v sekci štětce vyberte kartáč s čistými hranicemi a nastavte jej poměrně velký průměr (40-60).

Nyní, dotýkejte se pracovní plochy tabletu s různým tlakem na peří, nakreslete několik řádků: rychle určíte, kterou sílu je pro vás nejvhodnější stisknout peří, abyste získali rybářskou linii pro zaříznutí maximální tloušťky, zatímco mít příležitost nakreslit rybářskou linii pro zastřihovače a s poněkud jednou malou tloušťkou.

Nakreslete takové „pijavice“ a upravte parametr „citlivost pera“, dokud nedosáhnete maximálního pohodlí pro sebe.

No, teď začněme nejzajímavější.

Otevřete kartáč (vyberte kartáče nebo klikněte na F5) a vyberte tam položku tvaru špičky štětce.

Nejdůležitějším nastavením pro nás bude 1) tvar ruky: parametry úhlu a kulatosti, které lze buď nastavit hodnotami, nebo jednoduše změnou vizuálního příkladu štětce vpravo z těchto hodnot z těchto hodnot Na obrázek. Můžete tedy vytvořit protáhlý a nakloněný kartáč.

Dalším parametrem je mezera (2). Kontinuita štětce na tom závisí.

Čím menší je hodnota, tím „hladší“ bude váš štětec při kreslení.

Ve spodním okně můžete okamžitě sledovat výsledek změny všech parametrů.

Pojďme k dalšímu bodu: Dynamika tvaru.

Otevření seznamu padajícího v jakékoli sekci uvidíme několik důležitých kontrolovaných parametrů:

Výběrem tlaku pera můžete ovládat vybraný parametr změnou tlaku na špičku pera při výkresu.

Náklon pera. Podporováno pouze profesionální tablety řady Intuos nebo Cintiq.

Poloha kola na airbrush (další příslušenství pro intuos3 nebo Cintiq).

Protože kolo má omezený pohyb a dává 1024 hodnot své polohy, je pro ně vhodné regulovat nejen průměr štětce nebo paprsku airbrush, ale například velmi přesně ovládat otáčení nástroj (i když k tomu budeme také zvážit přirozenější způsob). Obecně platí, že funkce kola závisí na vašich potřebách a vaší představivosti.

Úhel rotace uměleckého pero kaligrafického pera (další příslušenství pro intuos3 nebo Cintiq). Nejlogičtější možností toho, co můžete svázat, je úhel otočení ruky (úhel jitteru).

Na obrázku níže můžete vidět příklad použití tohoto pera s oválným štětcem:

Nakonec se podívejme na poslední bod zájmu z Bruss: Další dynamika sekce.

Nastavením hodnoty tlaku pera pro jitter Opages budeme moci změnit průhlednost štětce v závislosti na tlaku na pero:

Zbývá přidat, že nejen kartáče, ale také další nástroje Photoshop, jako je nástroj pro razítko klonů, guma, léčivý štětec atd. Lze nakonfigurovat pro citlivost na tlak pera. To vše se provádí stejným motorem štětce. po výběru vhodného nástroje. Například pro nástroj Clone Stamp má smysl nastavit citlivost na tlak na parametr Opatic Jitter Parametr. To samé s gumou.

Toto je konec hlavního nastavení nástroje.

Pero se drží? Dnes jsem byl spasen, sdílím, kdo to potřebuje 🙂

„Někdy se mi zdá, že nejlepší programátoři světa a nejlepší technické mysli fungují pouze na jednom. Jak se ujistit, že na nové rychlostní žláze Hunes stejně jako odpadky před 10 lety.“

Mechanismus problémových pokynů je povinný, pokud jste umělec, designér nebo jen pokročilý uživatel. Je žádoucí udělat je okamžitě po instalaci operačního systému, ale později je to možné.

Ve výchozím nastavení je signál z tabletu v systému Windows 7 a Vista zachycen službou vstupní služby tabletu PC. Tato služba zase spouští uznání rukopisu a jiné idiologie. Pak je signál již opožděný do Photoshopu. Poslední ovladače z Wacomu se snaží tento problém vyřešit zachycením signálu z „vstupní služby tabletu PC“, ale někdy to vede k chybám, jako je porušení pera pera (škálování buggles). Je nutné, aby signál přešel z pera do Photoshopu pouze prostřednictvím tabletyrvicewacom.

Je nutné být správcem počítače.

1) Odstraňte jednotku tabletu Wacom spolu s konfiguracemi, pokud jsou již nainstalovány.

feather, photoshopu, grafický, tablet

2) Musíme jít na panel pro ovládání/správu/servis a zablokovat vstupní službu TabletPC

Na internetu je obrázek:

Obvykle se tady lidé zastaví, ale všechno se teprve začíná.

3) Vyplňte soubory a přejmenujte vše WiSptis.Exe ve Wisptisu.Exe_ za účelem blokování jejich spuštění.

READ  Jak zakázat synchronizaci iPhone/iPad. Jak odstranit synchronizaci s jiným iPhonem?

4) Pokud není přístup. Pak musíte třesknout v dušném procesu problému WISPTIS.Exe (pokud je spuštěno). Poté vyšplhejte do vlastností souboru WISPTIS.Exe a převod práv na to z TrustedInstalle na sebe. A pak přejmenovat. Někdy musíte převést práva do složky, ve které tento soubor leží. Například „C:/Windows/System32“ Rozhodně nesouhlasím s tím, že budu dát soubor bez boje.

4) Všechno. Restart. Nainstalujte ovladače tabletů.

Vězeň je o tom a měl by pomoci. Aby se ujistil, že to funguje. Nalijte a šokujte tlačítka výběrových tlačítek v MS Paint. V případě úspěchu. Kruhy nejsou viditelné a barva leží hned za kurzorem, bez ohledu na to, jak rychle rozmazáváte perem podél tabletu. V budoucnu přijdou kluci z Microsoftu s novými složitějšími schématy. Tento boj nikdy neskončí.

Od mě: Nezroboval jsem řidiče, protože pak existovala lenost obnovit nastavení. Spoléhal jsem se na dobré dobré možná a všechno funguje hned po vypnutí služby a vraždu Wisptis 🙂

Orientace a nastavení klíčů.

Najděte nainstalovaný ovladač v seznamu nedávných programů a spusťte jej.

Budete mít okno Nastavení. Jeho druh se může lišit v závislosti na výrobci tabletu a verzi ovladače.

Nejprve musíte nakonfigurovat orientaci tabletu, v závislosti na tom, zda máte pravdu nebo doleva Ve výchozím nastavení je tablet nakonfigurován pro správné.

Dále musíte v případě potřeby nakonfigurovat funkční klávesy Express Keys. Tyto klíče jsou programovatelné. To znamená, že pro každého můžete přiřadit určitou akci ze seznamu Drop.down.

Je to velmi pohodlné a pomáhá urychlit práci.

Jak nastavit tlak pera ve Photoshopu

Pokud nedošlo k žádné kontrole, zapněte tuto funkci a klikněte na „Použít“ dále „OK“.

Pokud došlo k zaškrtnutí, vyjměte políčko, to znamená, vypněte tuto funkci „aplikovat“ dále „OK“.

To znamená, že je nutné zkontrolovat výkon, a to jak v přítomnosti této funkce, tak v jeho nepřítomnosti. Proveďte kontrolu několikrát, znovu uzavřete a otevřujte Photoshop, to znamená, že po použití nastavení v ovladači.

Vyladění předního tlaku ve Photoshopu

Označte funkce „dynamiky formy“ a „vyhlazení“, jak je uvedeno na obrázku;

Označte „program“ pro zobrazení pole „Management“, jak je uvedeno na obrázku;

Vyberte „tlak POM“ v seznamu otevírání okna „Management“.

Níže podrobněji popis těchto funkcí

Na této kartě najdete nastavení pro úpravy formulářů štětce

Velikost jitter mění velikost každého tisku štětce, v seznamu správy Drop.Down si můžete vybrat podmínku, podle které se velikost změní:

Vypnuto. (OFF). Velikost se změní v náhodném pořadí

Transition (Fade). Velikost se hladce zmenší pro počet kroků, které jsou vystaveny v okně, které se objevily při výběru tohoto stavu

Uvedené tři funkce fungují pouze při použití grafického tabletu:

Tlak pera. velikost se bude lišit v závislosti na tlaku na pero tabletu.

feather, photoshopu, grafický, tablet

Naklonění pera. velikost bude kolísat v závislosti na sklonu pera tabletu.

Pokud nemáte grafický tablet a vyberete si jeden z těchto tří parametrů, objeví se ikona trojúhelníku se značkou vykřičník, což znamená, že tato funkce není k dispozici.

Různé verze fikce „Photoshop“ lze nazvat „Další dynamika“. Změna tohoto parametru můžete upravit průhlednost množství barvy ve štětci.

Smalling (vyhlazení). dává rozmazání hladkosti štětce, měkkosti, používané při malování grafické tablety perem.

Přidání konfiguračního souboru do kořenové složky s programem

Vytvořte soubor s názvem PsuserConfig.Txt a Enter It #Use wintab použijeystymstylus 0. Pak to uložte.

Vytvořte soubor otevřením programu „Poznámkový blok“

Přesuňte nebo uložte soubor do kořenové složky s programem, cesta do složky může vypadat následovně.

C: \ Users (uživatelské jméno, uživatelské jméno) \ AppData \ Roaming \ Adobe \ Adobe Photoshop CC 2018 \ Adobe Photoshop CC 2018 Nastavení \

Feather ve Photoshopu je grafický tablet

Když je kurzor zavěšen na pracovní oblasti, peří nakreslí čáry nebo pohybuje plátno? To je to, čemu obvykle říkáme digitální pero. V tomto článku budeme hovořit o 4 nejběžnějších situacích pera a relevantních řešeních.

Nejběžnější situace pera jsou uvedeny níže:

1) Při zvyšování kurzoru pero dělá falešné lisy, podobně jako stisknutí levého tlačítka myši; 2) I když pero nekontaktuje s aktivní plochou tabletu, stále nakreslí tenké čáry; 3) můžete přetahovat soubory, když je pero v kontaktu s aktivní oblastí; 4) Po kontaktu stylusu s aktivní oblastí tabletu na ploše se rozlišuje přerušovaný rám a t.D.

Pokud čelíte některému z výše uvedených problémů, podívejte se na níže uvedená řešení:

1) Zkuste vyměnit špičku pera novou a zkontrolovat správnost jeho instalace. (Poznámka: Zbytky prachu na špičce pera mohou také vést k důstojnosti stylusu) 2) Ujistěte se, že v blízkosti nejsou žádná jiná elektronická zařízení, jako je notebook nebo mobilní telefon, který vytváří elektromagnetické záření. Sundejte je a zjistěte, zda to pomůže, protože problém s zavěšením pera může být také způsoben elektromagnetickým rušením. 3) Odstraňte ovladač a zkontrolujte práci tabletu bez nainstalovaného ovladače, zda je problém uložen. To pomůže zjistit, zda dojde k rozdělení stylus nebo softwarového problému. 4) Omylem jste upustili peří, po kterém přestal fungovat. Litujeme toho, ale tento druh mechanického poškození přesahuje naši záruku. Nabízíme vám na nákup nového peří v našem oficiálním obchodě Huion.

READ  Instalace služby viber do tabletu bez karty SIM. Jak nastavit Viber v zařízeních se systémem Windows

Pokud je problém uložen, napište nám prosím e.mailem naší technické podpory@huion.com.UA

Komentáře: 34

Dobré odpoledne. A neřeknete mi, jak tento problém vyřešit: pero začne kreslit, ačkoli tablet se ještě nedotkl? Nastavení konfigurace citlivosti problém plně nevyřeší. Jako by nebyl dostatek rozsahu. Opravdu nemám vakuum, ale Gaomon, ale chůzi dospěl k závěru, že problém je relevantní pro jakýkoli tablet.

Děkuji, laskavý člověk! Jak mě razítko řídilo a teď je píseň znovu.

Nainstaloval jsem všechny tyto vody, ale někdy létají. A pokud existuje textový soubor, objevují se kruhy pod perem a odmítne fungovat. Programy a OS jsou všechny legální. Proč je to?

Evgeny Kartashov 8. Února 2018. 21:16:01

Dík. Díky moc! Políbil bych se)) a zhřešil jsem na Photoshopu. Udělal jsem všechno, teď nic není zaseknuté, pracuje jen v radosti a bez nervů)

Ahoj! Nikdy předtím jsem nepoužil grafický tablet. Takže jsem se rozhodl koupit pro retušování. Jaká možnost by byla optimální? Pokud funkce vícedotyku nebudou. Je to velmi nepříjemné? Obávám se, že pokud si vezmete tuto funkci, pak jakýkoli neočekávaný dotek ruky může změnit obrázek. Navrhuji takové wacom intuos nakreslí kreativní pero nebo něco jiného vidět? Dík.

Maxim Antonov 25. Února 2017. 21:05:42

Mimochodem, tato věc pro mě nefunguje. Existují myšlenky proč? Snímek obrazovky ukazuje, ve kterém souboru a jak jsem zaznamenal nastavení. Kvůli tomu jsem přeinstaloval systém, myslel jsem si, že něco špatně s mým nativním systémem na notebooku. Když se objeví soubor PsuserConfig.TXT šel k prvnímu spuštění Photoshopu nápis stisknutého modifikátoru. Pak se znovu objevila. Soubor na místě. V tomto případě jsou také kruhy z dlouhého lisu na peří. Jak zacházet?

Evgeny Kartashov 25. Února 2017. 22:34:31

Nevím. Jsem stejný obyčejný uživatel. Našel způsob, sdílený. Proč pro některé nefunguje, bez konceptu.

Maxim Antonov 26. Února 2017. 12:11:54

Našel řešení. Nezapomeňte být připojeni tabletem. Jdeme na ovládací panel, najdeme peří a dotykový vstup. V okně „Featters and Touch Devices“ na kartě „Poer Parama“ vybereme v tabulce „Tlak a podržení“ a poté klikneme na „Parametry“. Tlačítko je pod stolem. Odstraňte políčko „Použijte stisknutí a držte jako kliknutí pravým tlačítkem“. Při zatahování jezdců a podobných dlouhých lisů se tedy zbavíme kruhů.

Problém s vyskakovacím objemem modifikátoru není vyřešen. Navíc to vzniká nejen v produktech Adobe. I když pracujete s peřím s prohlížečem. Modifikátory se objevují.

Maxim Antonov 23. Února 2017. 14:54:36

Pro takový průvodce by bylo pohodlnější pro psaní článku, ne pořizovat video. Přeinstalovat systém. Pamatuji si, že jsem to našel tady, ale tady video. A kolem lidí jsou zaneprázdněni a sluchátka právě teď nejsou. Smutný.

Evgeny Kartashov 23. Února 2017. 17:07:09

Nemůžete potěšit všechny a já nevidím žádný důvod to zkusit)

Fancyweb 6. Září 2016. 12:40:11

Děkuji, Eugene! Hodně pomohl! Také by navrhli, jak eliminovat problém, který řidiči tablet létají na každém počítači! Už to každý den znovu nainstaluje znovu!

Eugene, dobré odpoledne. Nemohl jsem najít na zadané cestě (a obecně na počítači) složky AppData, Roaming, Adobe PhotoshopCC 2015. Řekněte mi, v čem je problém. Dík.

Zahrňte do vlastností složek zobrazení skrytých systémových souborů a budete mít vše.

Pokud je v souboru mnoho vrstev (desítky a možná stovky), při práci se objeví brzdy a velmi významné. Opraveno pouze vypnutím funkce použití grafického procesoru. Přestože existuje druhá hodnota odhodlání srovnatelná s náklady na systémovou jednotku.

Vyřešil problém tímto způsobem před rokem. A našel jsem řešení na jednom ze zahraničních fór. Ačkoli, jak se ukázalo, je to na fóru Adobe.com v příspěvku pro rok 2014.

Eugene, díky! Problémy s tabletem byly vyloučeny, pracoval jsem na notebooku, přidal jsem paměť, dal jsem disk SSD, vypnul jsem ho v nastavení, ale stále problémy zůstaly.Pomohl vašemu videu konfigurovat tablet, všechno funguje bez brzdy.Ještě jednou vám děkuji!

Vladimir Sorokin 20. Června 2016. 21:45:47

Díky moc. Opravdu unavená z těchto brzd tabletem. Ne v plastu s perem, nepracují ani úrovně klidně netahají.

Inna Lyubichanskaya 20. Června 2016. 18:28:32

Oooo! Uložené. Strašně otrávil tyto věci! Nějak jsem se jich zbavil náhodným poke, ale po chvíli se to znovu objevilo. Nyní prozatím přesně, jak se dostane ven vyzkoušet svůj čip. Bůh vám udělejte zdraví, zachránil jsi obrovské množství mých nervových buněk)))))))

| Denial of responsibility | Contacts |RSS