Co dělat, když se tablet zhroutí

Pád tabletu nebo položení těžkých předmětů na obrazovku může mít nepředvídatelné následky. Displej vašeho zařízení se může rozbít, částečně poškodit nebo zůstat nepoškozený, ale počítač nebude fungovat. Poškození se může navenek projevit prasklinami, škrábanci a v některých případech se na displeji objeví barevné nebo tmavé pruhy.

Zabránit poškození obrazovky tabletu je někdy téměř nemožné. Počítač se může poškodit ve veřejné dopravě, v tašce nebo jej mohou upustit děti či kamarádi. V každém případě je to však pouze neopatrné zacházení, které způsobí rozbití obrazovky.

Pokud se obrazovka rozbije, bude velmi obtížné zařízení ovládat, i když jeho funkčnost nebude narušena. Obrazovku je třeba co nejdříve vyměnit. Hlavním důvodem spěchu jsou úlomky, které by mohly spadnout do zařízení a poškodit další křehké části. Ihned po pádu si prohlédněte displej. Poškození nemusí být navenek vůbec viditelné, ale po zapnutí přístroje jsou jasně patrné různě silné a barevné pruhy.

Na co se zaměřit před objednáním dílů.

Věnujte zvláštní pozornost několika detailům. Pokud je obrazovka tabletu rozbitá, může se postup výměny lišit v nákladech a čase. Důvodem je to, že displej kompaktního počítače se skládá ze dvou částí. matrice a dotykové obrazovky. Při pádu zařízení se nejčastěji poškodí horní vrstva obrazovky. dotykový displej. Ve vzácných případech však může být díl stále neporušený, ale matrice je poškozená. V takovém případě si můžete všimnout, že je displej rozmazaný, obraz je rozmazaný nebo tablet nereaguje na vaše příkazy.

Pokud je obrazovka vašeho tabletu rozbitá, je třeba při objednávání nových dílů dbát na několik věcí. Například mnoho kompaktních počítačů nemá samostatný náhradní dotykový displej. Jediným způsobem, jak v tomto případě tablet zprovoznit, je instalace nového modulu displeje, přesněji sady matrice a dotykové obrazovky.

K výměně obrazovky používejte pouze originální náhradní díly. Dotykové obrazovky, senzory a zobrazovací moduly můžete zakoupit na našich webových stránkách. Dodání bude provedeno co nejdříve a naši konzultanti vám pomohou najít ten správný díl. Ohledně podmínek a nákladů kontaktujte naše odborníky. Na těchto stránkách naleznete všechny díly pro mnoho modelů tabletů.

Prasklá obrazovka tabletu vám může zkazit den, a pokud nevíte, jak nebo kde rozbitou obrazovku tabletu opravit, můžete si zkazit celý měsíc.

Výměna tabletu iPad nebo Android za nový, například uprostřed výpůjčky, stejně jako změna tarifů a další nepříjemnosti, mohou být nákladné, pokud nemáte náhradní tablet, který můžete používat po dobu opravy.

V tomto článku se podíváme na možnosti, které můžete použít k opravě prasklé obrazovky tabletu. Rozbitou obrazovku můžete opravit mnoha způsoby.

Pokud vám tablet bez krytu upadl, řešení pro budoucnost už znáte. Kryty mohou být velmi užitečné, ale pokud čtete tento článek, je pravděpodobné, že vaše obrazovka je již prasklá a potřebujete ji opravit.

Prasklá obrazovka tabletu: Způsoby opravy

Zde jsou možnosti, které můžete zvážit pro opravu rozbité obrazovky tabletu, aniž byste museli vyprázdnit peněženku.

Nemusíte si jít koupit nový iPad za 30 eur.000 a zaplatit si nový tablet se systémem Android z vlastní kapsy, abyste mohli tablet opět používat. Dočasné řešení najdete za pár tisíc, ale pořádný tablet bude stát podstatně víc, čtěte: Nejlepší tablety roku 2016. TOP 10.

Pokud jste si již rozbili obrazovku tabletu, zde je pět různých možností opravy, které by vám mohly pomoci.

Apple například nabízí službu Apple Care. Pokud si do 60 dnů od zakoupení tabletu sjednáte dodatečnou záruku. V závislosti na modelu tabletu byste samozřejmě měli získat záruku dříve, než rozbijete obrazovku. Někteří řemeslníci umožňují majitelům zakoupit tento plán s již rozbitou obrazovkou tabletu a poté získat náhradní. Setkali jsme se také s nabídkami bezplatných oprav, ale tato možnost závisí na mnoha faktorech.

Společnost HTC nabízí ochranný plán Uh-Oh, který se vztahuje na výměnu obrazovky, pokud během prvního roku rozbijete obrazovku zařízení HTC Nexus 9. Výměna se provádí s novým zařízením zcela zdarma.

READ  Jak nahrávat fotografie na Instagram z tabletu.

Samsung na své tablety prodává také dodatečnou záruku, stejně jako AppleCare Dodatečnou záruku je opět nutné zakoupit před prasknutím obrazovky tabletu.

Pokud nemůžete rozbitou obrazovku tabletu opravit ihned, existuje několik řešení, jak tablet s rozbitou obrazovkou používat. Za předpokladu, že je rozbité pouze sklo, tj. obrazovka je stále viditelná a reaguje na dotyk, můžete jako dočasné opatření použít následující řešení, pokud si nemůžete dovolit okamžitou opravu prasklé obrazovky.

Můžete si také zakoupit ochranný kryt obrazovky, který prasklinu na obrazovce tabletu utěsní a opraví. Plastový nebo skleněný chránič k tomuto účelu poslouží dokonale, přinejmenším pomůže udržet displej v aktuálním stavu.

Softwarové způsoby řešení problému

Restart

Pokud snímač částečně selže, stáhněte si aplikaci Rebooter, která vám pomůže rychle restartovat zařízení. Pokud snímač zcela nereaguje a smartphone má vyměnitelnou baterii, jednoduše ji na několik minut vyjměte.

Zařízení s nevyměnitelnou baterií vyžadují poněkud odlišný přístup.

Majitelé zařízení Xiaomi, Meizu nebo Digma mohou podržet tlačítko zapnutí/vypnutí po dobu 20 sekund nebo déle a smartphone se restartuje nebo vypne. Pokud máte telefon Samsung nebo Sony, stiskněte a podržte současně tlačítka zapnutí/zamknutí a hlasitosti po dobu 7-10 sekund. Pokud to napoprvé nefungovalo, zkuste to znovu, ale podržte tlačítka déle. Majitelé jiných značek s vestavěnou baterií by také měli vyzkoušet výše uvedené možnosti.

Pokud stisknutí tlačítek nemá žádný účinek, počkejte, dokud se baterie zcela nevybije, a teprve poté odevzdejte zařízení do opravy.

Vyjmutí paměťové karty a karty SIM

Někdy může za poruchu dotykové obrazovky karta SIM nebo paměťová karta. Chcete-li to zkontrolovat, vypněte smartphone, vyjměte obě karty. Po restartu zkontrolujte, zda problém zmizel.

Přes nouzový režim

Úplné odpojení zařízení. Poté stiskněte tlačítko napájení a držte je stisknuté, dokud se na obrazovce neobjeví logo smartphonu. Poté uvolněte a stiskněte tlačítko snížení hlasitosti. Po spuštění zařízení se v levém dolním rohu obrazovky objeví nápis „Nouzový režim“.

Pokud nouzový režim nezjistí žádné problémy se snímačem, je to způsobeno některou z aplikací, kterou je třeba odinstalovat nebo aktualizovat na nejnovější verzi.

Hard Reset

Jedná se o úplné obnovení továrního nastavení zařízení.

Před obnovením továrního nastavení telefonu si nezapomeňte vytvořit zálohu všech důležitých dat uložených v zařízení.

Kalibrace displeje pomocí aplikací třetích stran

Na Play Marketu jsou k dispozici aplikace, které lze použít ke kalibraci dotykového displeje a zlepšení jeho výkonu. Přehled všech aplikací by zabral příliš mnoho času, proto se zaměříme na tu, která získala od uživatelů nejvyšší počet bodů.

TouchScreenRepair

Tato aplikace pro Android plní dvě funkce

 • provádí testy a podává zprávy o tom, které části chybí a proč přesnost a citlivost obrazovky zaostává;
 • opravuje chyby v automatickém režimu.

Aplikace má další funkci, která umožňuje změnit orientaci obrazovky. Můžete vybrat oblast, která při dotyku reaguje v jiné části displeje.

Způsoby obnovy miniaplikace

Pokud je příčinou nefunkčnosti dotykové obrazovky zamrzání aplikací nebo selhání softwaru, můžete si zařízení opravit sami.

Efektivní a bezpečné metody opravy svépomocí:

 • Násilné ukončení všech aktivních aplikací
 • Tvrdý reset zařízení
 • čištění obrazovky
 • 3D dotykové nastavení
 • oprava softwaru

Dotyková obrazovka iPadu někdy nefunguje, protože je displej velmi znečištěný. Před opětovným spuštěním zařízení nebo před jeho odnesením do servisního střediska pečlivě očistěte sklo od prachu a nečistot.

Důvodem, proč tablet přestal reagovat na stisknutí prstu, může být také přílišné ochlazení nebo přehřátí zařízení. Chcete-li přístroj opravit, nechte tablet vypnutý při pokojové teplotě po dobu 20 minut.

dotyková, obrazovka, tabletu, pádu, nefunguje

Jak postupovat při opravě závady

Pokud tablet nereaguje na dotyk, uživatel většinou nemůže sám obnovit správnou funkci. Existují však opatření, která zabrání vážnějším problémům:

 • V případě utopení je nutné zařízení co nejvíce rozebrat (pokud to konstrukce umožňuje) a každou jednotlivou část vysušit v suchém ručníku, který je vysoce savý. to bude vyžadovat vypnutí tabletu a pokud možno i vyjmutí baterie;
 • Mechanická porucha také vyžaduje odpojení od sítě a deaktivaci baterie. v této situaci je lepší tablet nepoužívat.

Poruchy softwaru jsou o něco jednodušší. Uživatel může resetovat systém a „opravit“ obrazovku.

Oprava selhání systému pomocí Hard Reset

Vynucený reset lze provést na jakémkoli zařízení. Vynucený restart zajišťují výrobci pro případ, že operační systém nereaguje na požadavky uživatele. To je důležité zejména u tabletů, které se ovládají převážně pomocí dotykové obrazovky. Pokud ji operační systém nenajde nebo pokud dojde k selhání některého z nastavení zodpovědných za interakci s komponentou, je nutné poruchu „resetovat“ a aktualizovat probíhající procesy.

Chcete-li vynutit resetování, je třeba stisknout klávesu Home (nebo Power, v závislosti na modelu) a jednu z kláves hlasitosti. Obvykle jsou kombinace s jejich popisem uvedeny v technické dokumentaci zařízení, proto byste si měli ověřit informace od výrobce.

READ  Jak nainstalovat Skype na tabletu Acer

Po stisknutí tlačítek se na obrazovce zobrazí logo systému. Android nebo iOS. Proces restartu může trvat déle než obvykle, ale dojde k obnovení operačního systému a tablet bude normálně fungovat.

Pokud tato metoda nefunguje, obraťte se na kvalitní servisní středisko, ale nepokoušejte se problém vyřešit sami. Zásahy uživatele mohou vést k dalším poruchám.

Jak opravit tablet. všechny způsoby

Pokud je porucha menšího rozsahu nebo jí nepředcházelo žádné mechanické poškození či zaplavení, můžete zkusit:

 • Odstraňte případnou ochrannou fólii nebo sklo. někdy je ochranná vrstva na displeji příliš slabá nebo se opotřebovává rychleji, než je nutné, a ztěžuje tak přístup ke snímači, takže se zdá, že nereaguje na dotyk;
 • otřete obrazovku. někdy je dost špinavá a nahromaděná vrstva brání normální reakci na požadavky uživatele;
 • Pokud obrazovka přestane reagovat, je třeba zkusit zařízení nabít. systém může být nefunkční, což způsobuje, že tablet nesprávně distribuuje energii nebo nepřijímá nabíjení a pokračuje v provozu ve standardním režimu.

Nejčastěji lze tablet opravit pouze v servisním středisku, protože uživatel sám, který nemá speciální znalosti, může problém zhoršit.

Doufám, že vám naše tipy pomohly. Zkuste postupovat podle výše popsaného univerzálního algoritmu nebo se podívejte na instruktážní video níže. Uvidíme se na webu!

Zjistíte, že váš tablet má nefunkční dotykovou obrazovku, a nevíte, co s tím? K tomu se dá říct jediné. nespěchejte do servisu, protože příčina může být na povrchu. A v servisu ne vždy slouží seriózní odborníci, kteří mohou jednoduchou závadu vydávat za vážnou opravu, aby zvýšili cenu služby. Tento článek vám pomůže určit příčinu poruchy a případně ji vyřešit.

dotyková, obrazovka, tabletu, pádu, nefunguje

Co dělat

Po vyřešení nejčastějších příčin přejděme k řešení problému. Na konci seznamu nejefektivnějších metod řešení uvedeme malou tabulku, která ukazuje, která metoda je pro ten který problém nejvhodnější. Pokud některé z příčin nelze přičíst žádné z výše popsaných metod, pak je metoda jejich řešení.

Úplný reset

Pokud problém nepoškodil obrazovku fyzicky, je vysoká pravděpodobnost, že obnovení továrního nastavení problém vyřeší. Jak to ale udělat na standardním zařízení se systémem Android??

 • Připojení myši pomocí kabelu OTG. Protože standardní způsob ovládání chytrého telefonu nebo tabletu nám nevyhovuje, musíme hledat jiné metody ovládání zařízení.
 • Přejděte do části „Nastavení“.
 • Další. „Rozšířená nastavení“.
 • Přejděte na kartu „Obnovení a resetování“.
 • Vyhledejte položku „Obnovit nastavení“, která se nejčastěji nachází v dolní části obrazovky.
 • Vyberte a potvrďte změny.
 • V případě potřeby zálohujte data, ale pokud je problém způsoben virem, resetování nemusí pomoci.

Resetování lze provést také prostřednictvím nabídky Engineering. Pro přístup k němu je třeba při spuštění operačního systému stisknout speciální kombinaci fyzických kláves (tlačítka hlasitosti a zapnutí). Protože by bylo příliš zdlouhavé uvádět zde všechny modely a značky, použijte internet k nalezení přístupu k technické nabídce telefonu. Poté vyberte potřebnou možnost pomocí tlačítek hlasitosti a potvrďte tlačítkem napájení. V technické nabídce najdete možnost Obnovit tovární nastavení, která obnoví všechna výchozí nastavení.

Čištění displeje mobilního telefonu

Jeden z nejjednodušších způsobů, který můžete provést i vlastníma rukama bez pomoci odborníků. K vyčištění displeje mobilního telefonu stačí speciální vlhčené ubrousky, které lze zakoupit v obchodech s technikou. Jsou sice o něco dražší než běžné, ale mnohem lépe čistí dotykové obrazovky od nečistot nebo čehokoli jiného.

Čištění by mělo probíhat ve dvou fázích:

 • Hlavní fáze, ve které se obrazovka čistí od nečistot pomocí výše uvedených ubrousků
 • Druhý krok, při kterém je třeba obrazovku otřít dezinfekčními utěrkami prodávanými v sadě. Tím se ze zařízení dostane vlhkost. Čištění obrazovky se může hodit nejen v případě, že je obrazovka špinavá, ale také po namočení obrazovky.

Oprava displeje mobilního telefonu

Před opravou mobilního telefonu se ujistěte, že příčinou nefunkčního dotykového displeje je fyzické poškození. Pokud vyměníte displej nebo prvek, o kterém si myslíte, že nefunguje, samozřejmě se nestane nic špatného, ale vyhodíte peníze a problém se nikam neposune.

Ujistěte se, že máte po ruce technika, který vám správně a bezpečně opraví obrazovku. jednu z nejtenčích a nejchoulostivějších částí smartphonu. Práce s matricí vyžaduje nejen dovednosti, ale také zkušenosti, takže než pošlete své zařízení do servisního střediska k opravě, ujistěte se, že získali příslušnou certifikaci.

Výměna displeje mobilního telefonu

Výměna displeje je nákladný proces, který by měl být svěřen skutečným odborníkům. I když se nejedná o první opravu zařízení a jste obeznámeni s technologií, oficiální servisní střediska vaší značky vám zajistí, že vše bude v pořádku, a uhradí náklady na opravy a výměny. Tato metoda je nejradikálnější a nejnákladnější, proto ji doporučujeme pouze v případě, že problém nelze vyřešit opravou.

READ  Jak pořídit snímek obrazovky v tabletu Samsung. Jak zjistit, zda byl snímek obrazovky pořízen

iPad nereaguje na dotyk

Pokud obrazovka iPadu nereaguje, nemusíte nutně vyměnit dotykovou obrazovku. Příčinou selhání může být zamrznutí zařízení nebo nesprávné fungování některých aplikací. Chcete-li zjistit, proč dotykový displej nefunguje správně, proveďte doma prvotní diagnostiku.

Pokud po prohlídce iPadu zjistíte, že je obrazovka poškozená nebo že jsou na těle tabletu škrábance, měli byste se obrátit na kvalifikovaného technika. Mechanické poškození může způsobit poruchu vnitřních součástí produktu Apple. V takových případech zkušený technik dokáže přesně zjistit, proč obrazovka nereaguje.

Jak opravit, pokud je zařízení fyzicky poškozeno

Zde je návod, jak obrazovku otestovat a opravit.

Testy v režimu TSP Dot Mode a TSP Grid Mode

Chcete-li provést tento test, musíte vstoupit do nabídky inženýrství. Za tímto účelem vytočte servisní kód. U různých výrobců a modelů telefonů se to může lišit; zkuste tyto možnosti:

 • TSP Dot Mode. umožňuje zkontrolovat obrazovku v „bodovém režimu“. V místě, kde se dotýkáte displeje, by mělo zůstat křížek.
 • TSP Grid Mode. testování probíhá v režimu „grid mode“. Obrazovka je rozdělena na několik obdélníkových částí. Když určitý obdélník reaguje na dotyk, změní se jeho barva.

Tento test vám ukáže, ve které části obrazovky se problém vyskytuje.

Vývojáři nedoporučují, abyste se pokoušeli telefon opravit sami, protože to vyžaduje určité znalosti a zkušenosti.

„Klepání“ po obvodu obrazovky

Jedná se o nejjednodušší způsob testování displeje, který nevyžaduje instalaci softwaru ani jinou složitou manipulaci. Jednoduše jemně klepněte prstem na displej, zejména v problémových oblastech. Začněte s malým tlakem a postupně ho zvyšujte. Poté jemně snižte tlak.

Spusťte klávesnici a stiskněte jednotlivé klávesy. Zkuste přesunout zástupce aplikací po obrazovce. Přitom dbejte na citlivost jednotlivých částí displeje. Zůstaňte v rozích displeje a zvýrazněte spodní část. Tento test vám poskytne veškeré informace o citlivosti dotykové obrazovky.

Vysušte se po namočení

Pokud smartphone zmokne, postupujte podle těchto pokynů:

 • odpojte napájení;
 • vyjměte baterii (u zařízení s vyměnitelnou baterií);
 • vyjměte kartu SIM a paměťové zařízení USB;
 • Zařízení otřete papírovými utěrkami nebo hadříkem, který dobře absorbuje vlhkost;
 • Odstraňte z obrazovky sluchátka, kryty, fólie nebo sklo;
 • Vložte smartphone do sáčku naplněného rýží. V této poloze nechte přístroj 12 hodin. Během této doby se z telefonu odsaje veškerá tekutina.

Pokud postup rýže nevede k uspokojivému výsledku, obraťte se na servisní středisko.

Kontrola vodovodních smyček

Poruchu kabelu lze zjistit bez demontáže telefonu. Jedním z příznaků tohoto problému je porucha snímače. Věnujte pozornost také následujícím příznakům:

 • Smartphone se během používání začne „zasekávat“;
 • Zařízení se po odemknutí vypne;
 • Poruchy fotoaparátu.

Pokud se kromě výše uvedených problémů se senzory objevily i problémy s obvodem, pak je problém určitě v obvodu. Neopravujte jej však sami, protože musíte být obeznámeni s chytrým telefonem.

Výměna senzoru

Pokud váš smartphone nepoužívá technologii OGS, můžete se pokusit vyměnit snímač sami. Budete potřebovat následující nástroje a zařízení:

 • Sada malých tvarovaných šroubováků (komerčně dostupných speciálně pro chytré telefony)
 • krumpáč, špachtle, plastová karta;
 • Silikonová přísavka s kroužkem nebo smyčkou
 • běžný vysoušeč vlasů;
 • Lepidlo B-7000 nebo ekvivalentní lepidlo;
 • tenké gumové rukavice.
 • Rozebírání smartphonu.
 • Zahřejte displej po celém obvodu fénem na teplotu asi 70-80 stupňů. Pomocí přísavky přidržte vyhřívanou obrazovku a tahem ji vyjměte z pouzdra.
 • Instalace nového snímače. Připravte ji odstraněním ochranné fólie z vnitřní strany. Naneste tenkou vrstvu lepidla na celou plochu sedací plochy. Nasaďte snímač a jemně jej přitlačte. Na horní část obrazovky můžete umístit malý a plochý předmět o hmotnosti nejvýše 300 g., Ujistěte se, že se lépe drží.
 • Telefon můžete sestavit. Znovu připojte kabely, upevněte vnitřní šroubové spoje a namontujte vnější součásti krytu.

Pokud si nejste jisti, zda můžete snímač vyměnit sami, odneste telefon do servisního střediska. Pokud si zařízení opravíte sami, záruka na váš smartphone zanikne.

Pokud je telefon jakkoli, byť jen mírně, poškozen, je nejlepší obrátit se na servisní středisko, protože i mírný náraz do pouzdra může způsobit úplné selhání snímače. Odborníci budou schopni provést opravu a poskytnout záruku na určitou dobu.

V podstatě šéfredaktor celého webu, který je vždy v kontaktu s nejlepšími autory. Korektury a korektury, jeho práce. Velký odborník na to, co děláte. Výborná znalost technických aspektů elektroniky. Příležitostně píše a publikuje autorské články.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS