Dotyk na iPhonu po aktualizaci nefunguje

“ Aplikace “ Závada snímače na iPhonu se. Co dělat, když dotyková obrazovka přestane fungovat. Dotykový displej iPhonu

Chytré telefony Apple byly vždy známé svým zabezpečením a spolehlivostí. Ale ani zařízení společnosti z Cupertina nejsou imunní vůči „běžným“ poruchám. nefunkční baterie, fotoaparát a dotykový displej.

K závadám na displeji dochází z různých důvodů. Některé z nich lze opravit softwarovými zásahy do zařízení, v případě jiných je třeba se obrátit na servisní středisko. Níže je popsáno, co dělat, pokud snímač iPhone nefunguje.

Chcete-li odstranit problémy s displejem, musíte nejprve pochopit jejich příčinu. Většina rozbití je způsobena mechanickým nárazem do těla telefonu: prudkým nárazem, pádem nebo tlakem. Měli byste si koupit ochranný kryt displeje pro iPhone.

Snímač v iPhonu může přestat fungovat kvůli selhání softwaru a většinu problémů lze vyřešit doma.

Jak bylo uvedeno výše, závady lze rozdělit do dvou kategorií: softwarové a hardwarové.

Hardware

 • Poškození matrice po pádu nebo silném nárazu.
 • Přehřátí zařízení. Na dotyk nemusí reagovat pouze část displeje.
 • opotřebení dotykového displeje v důsledku nevhodných provozních podmínek nebo banálního stárnutí zařízení.
 • Použití neoriginálních součástí při výměně již rozbitého dotykového displeje. Levné čínské displeje zpravidla nejsou kvalitní a nemají dlouhou životnost.
 • Odpojený nebo špatně připojený plochý maticový kabel, který zanechal nezkušený technik.

Software

 • Nadměrné zatížení procesoru a paměti RAM způsobující zamrzání smartphonu. V takových případech obvykle přestanou fungovat i tlačítka zámku/hlasitosti.
 • Selhání operačního systému nebo problémy s ovladači matic jsou velmi vzácné příčiny.
 • Infikování zařízení malwarem.
 • Nesprávné akce při přeflashování nebo po útěku z vězení. Po zásahu do operačního systému často dochází k poruchám zejména u přístrojů Apple.

@R.Výměna spodní desky iPhone XSmax

Dnes provádíme běžnou opravu. Výměna (nahrazení) spodní desky na iPhonu XSmax.

Přátelský servis poskytl jednotku pro výměnu spodní desky s následnými testy dárcovské desky

Přístroj se zapíná přerušovaně, není zapnutý, senzor nereaguje na dotyk.

S touto sadou selhání a vzhledem k tomu, že zařízení bylo dříve utopeno, obnoveno (kvalita pájení a spousta tavidla) a nyní špatně narazilo. poloviční obvod najednou (odpájený sendvič desky). Stejný postup proveďte současně i na dárcovské desce.

Příprava na přeflashování: rádiový modul, EEPROM, Wi-Fi. v našem případě bez NFC. po demontáži se čip rozdělil na dvě části, v důsledku čehož se. klient nebude mít NFC, nechte čip od dárce.

Odstraňte čipy ze staré desky, obnovte kontakty pájených pinů pomocí šablony a BGA pasty. Dávám přednost fyzické výměně epromo.

A nainstalujte ji na dárcovskou desku, se kterou se provádí podobný postup.Po opravě kontaktní skupiny mezi podlahami desky, po předchozím měření a s překvapením, že horní deska je živá (horní deska s procesorem a pamětí)

Zapněte předehřev nebo velký odlučovač (@R.Fon)

Počkejte na správnou teplotu, pasta se shromáždí do kuliček. Úrovně pájecí desky.

Provedeme měření, která nás zajímají, vše je v normě. vložíme ji do těla a zapneme

READ  jak najít cloud v iPhonu. Služba je vhodná pro ukládání fotografií

Zařízení se zapne, po zadání hesla se zobrazí zpráva o obnovení dat (protože nativní čip NFC je poškozený)

Čekání na.Po několika minutách můžete zkontrolovat, zda appartement funguje.

Všechny funkce jsou funkční kromě NFC a Face-ID (v našem případě je viníkem rozbitý hlavní fotoaparát. po jeho výměně bude vše v pořádku)

Sestavte zařízení a předejte je kolegům.

Cesta 2. Dotykový displej iPhonu po pádu nefunguje? Vynucený reset iPhonu

Většinu problémů s iPhonem můžete snadno vyřešit restartováním iPhonu, Pokud nefunguje dotyková obrazovka iPhonu, můžete ji také vyřešit touto metodou. Protože při resetu iPhonu se vrátí do normálního stavu, pokud nedošlo k poškození hardwaru.

Pokud se však dotyková obrazovka iPhonu stále nevrací z nereagující situace, jednoduše jej restartujte.

Nejprve stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti na levé straně nejnovějších iPhonů a rychle je uvolněte. Poté stiskněte a uvolněte tlačítko snížení hlasitosti vedle tlačítka zvýšení hlasitosti.

Stiskněte a podržte tlačítko napájení na druhé straně. Jakmile se na obrazovce zobrazí logo Apple, můžete uvolnit tlačítko napájení.

Krok 3. Zadejte heslo při spuštění a dokončete nucený restart iPhone X / 8 / 8 Plus.

Pokračujte v mačkání tlačítka napájení nebo tlačítka Spánek/Probuzení na pravé straně iPhonu 7. Pak současně stiskněte a podržte tlačítko snížení hlasitosti na levé straně.

Krok 2. Počkejte, dokud se nezobrazí logo Apple, a uvolněte obě tlačítka. Zadání kódu PIN při spuštění.

Stiskněte a podržte současně tlačítko Domů a tlačítko napájení.

Krok 2. Podržte obě tlačítka, dokud se na obrazovce iPhonu neobjeví logo Apple. Uvolněte tlačítka a počkejte, až se zobrazí úvodní obrazovka.

Krok 3. Přihlášení k iPhonu pomocí hesla.

Pak můžete zkontrolovat, zda dotyková obrazovka iPhonu může fungovat, nebo ne.

V pozadí příspěvků nápovědy

Nachází se v Krasnodaru. Může pomoci s drobnými digitálními opravami. Chytré telefony, notebooky, televizory atd.д. Pro méně mobilní ve svém volném čase v centru služeb, mohu jet až na adresu (Ve městě). Nápověda k nastavení/instalaci softwaru. Provádím všechny druhy restaurátorských/opravárenských prací. Pomůžu v rozumné míře. Poloha bude přeskočena na vyžádání.

Pokračování příspěvku „Můžete mi říct, zda lze i3 3110m nahradit i7 3610QM??

Celkově jsem se rozhodl neriskovat a pořídil jsem si procesor i7 3632qm. Mimochodem, picpoint, hoří v pekle, třikrát odložený termín dodání z dns. Takže konečný upgrade byl následující: i3 3110m = i7 3632qm 4gb ram 1333 = 16gb 1600 dvd = SSD 120gb. Nakonec se vše podařilo s půl otáčkou. Jediné, co říkají, je, že napájení je nedostatečné a Lenovo mělo pravdu, maximální výkon je 32W na procesor, ale sledoval jsem to s Aidou. Nakonec při zatížení ze slíbených 3.2GHz v turbo boostu trvalo 2.8. Výsledek je pro mě také docela uspokojivý. V benchmarku (cinebench r23) se zahřívá na 95 stupňů, takže chlazení lze říci, že v rámci limitu (ti, kteří řeknou, že je to hodně, ano, jsem si toho vědom, ale kámen je horký, ale na oficiálních stránkách Intelu je uvedena maximální provozní teplota 105 stupňů). Zajímavé je, že kámen se při této teplotě necuká. Podle cinebench CPU výkon vzrostl o 160% (z 1077 na 2812), zdá se jako slušný výsledek pro notebook, který je 8 let starý. Z hlediska výkonu při každodenních úkolech je hloupé srovnávat t.к. SSD je mnohem rychlejší než HDD. Žádné fotky změny, jsou tam jen fotky monitoru s Aida běží (Jsem líný zadek). Pokud vyměňujete procesor ve stejném notebooku, nedávejte tam procesory s příkonem nad 35 W, nemají dostatek výkonu. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se zeptat, udělám vše pro to, abych je zodpověděl.

READ  Jak připojit Apple Watch k jinému iPhonu

Nefunkčnost dotykové obrazovky na iPhonu po aktualizaci

Pokud obrazovka iPhonu přestala reagovat na dotyk, může to být způsobeno softwarovým (firmwarovým) problémem nebo problémem se samotným zařízením. Zde je několik příkladů, jaké mohou být příčiny a jak je řešit.

Takový zdánlivě bezvýznamný detail může velmi dobře ovlivnit výkon snímače obrazovky iPhonu. Nejdříve můžete obrazovku pečlivě prozkoumat na jasném slunci. Ujistěte se, že na něm není vlhkost, drobky jídla ani mastné skvrny. Příčinou může být také nedostatečné ochranné sklo (zejména silné) nebo kryt telefonu.

dotyk, iphonu, aktualizaci, nefunguje

Obrazovku otřete měkkým bavlněným hadříkem nebo speciální utěrkou a odstraňte přebytečný materiál.

Při pádu se může obrazovka telefonu vážně poškodit a nemusí reagovat na dotyk. Obrazovka iPhonu je víc než jen něco, co držíte v dlani, takže problémy nemusí být na první pohled patrné. Například pád může oslabit nebo poškodit jemné vrstvy dotykového displeje telefonu. Tento druh poškození je bohužel neviditelný. Vyžadují telefonickou diagnostiku, kterou můžete zdarma získat v servisním středisku společnosti Yabco.

K problémům se softwarem dochází z různých důvodů. Nejjednodušší je telefon vypnout a znovu zapnout. Pokud dotyková obrazovka nereaguje, můžete to provést pomocí bočních tlačítek. V závislosti na modelu telefonu je třeba:

Tento typ restartu se nazývá tvrdý a měl by se používat pouze v případě potřeby. Zastaví všechny procesy na pozadí iPhonu a někdy může způsobit i problémy se softwarem. Tyto případy jsou vzácné, ale přesto by neměly být opomíjeny.

Tento typ resetu se nazývá tvrdý reset a měl by se používat pouze v případě potřeby. Zastaví všechny procesy na pozadí iPhonu a může dokonce způsobit problémy se softwarem. Jedná se o ojedinělé případy, které by však neměly být ignorovány.

Možná jste si všimli, že obrazovka nereaguje na dotyk pouze tehdy, když je zapnutá určitá aplikace nebo aplikace. To obvykle znamená, že problém není v telefonu, ale v samotné aplikaci. Pokud je pro vás aplikace důležitá a nechcete ji trvale odstranit, můžete ji aktualizovat nebo odinstalovat a znovu načíst. Po všech manipulacích nezapomeňte zkontrolovat, zda obrazovka funguje.

Další možností řešení problémů s obrazovkou způsobených softwarem jsou počáteční nastavení. Před použitím této metody byste však měli iPhone zálohovat. Lze to udělat:

Pro důkladnější obnovu můžete použít DFU (výchozí aktualizace firmwaru).

Když má iPhone nulový úložný prostor, jednoduše řečeno, když v telefonu není dostatek paměti, může také selhat při reakci.

Ujistěte se, že má iPhone dostatek volného místa v úložišti. To můžete zkontrolovat v Nastavení Obecné Úložiště a použití Správa úložišť. Snažte se uvolnit alespoň několik set MB, ne-li několik GB, protože iOS začíná být s menším prostorem neefektivní.

Odstranění nepoužívaných aplikací je snadný způsob, jak získat zpět část paměti.

Pokud všechny tyto tipy nefungují a obrazovka iPhonu nereaguje na dotyk, měli byste se obrátit na odborné servisní středisko. V servisním středisku Yabko získáte bezplatnou diagnostiku a kvalitní díly pro opravu vašeho iPhonu. Nezapomeňte využívat služeb pochybných servisních středisek.

dotyk, iphonu, aktualizaci, nefunguje

Obrazovka iPhonu nebo iPadu zamrzá nebo nefunguje: zkontrolujte, zda je displej neporušený, a nezapomeňte, zda vám neupadl

Pokud je displej iPhonu nebo iPadu prasklý, je pravděpodobné, že je příčinou zavěšení.

Pokud bylo zařízení poškozeno pádem (nemusí dojít k žádnému vnějšímu poškození), nemusí fungovat vůbec nebo může být poškozena pouze dotyková obrazovka. Pádem iPhonu nebo iPadu by mohlo dojít k poškození vnitřních součástí, které jsou zodpovědné za dotykovou obrazovku. Nejlepší je odnést zařízení do servisního střediska.

READ  Jak zálohovat WhatsApp na iPhonu. Závěr

Obrazovka iPhonu X nefunguje: co dělat?

Společnost Apple potvrdila skutečnost, že vaše zařízení je při nízkých teplotách často mrzuté. Rozmary jsou způsobeny chybou softwaru, kterou výrobce hodlá opravit v budoucích aktualizacích systému iOS. Za jiných podmínek se problém projevuje jinak. Někdy displej „Desítky“ reaguje na dotyk s velkým zpožděním. Nezřídka se stává, že displej chytrého telefonu zcela „zamrzne“ a ignoruje akce uživatele. Selhání displeje je vzácné, ale u běžného uživatele může vyvolat paniku. Proto je důležité vědět, co v takových případech dělat, abyste problém vyřešili rychle a efektivně.

Otřete displej a ruce

Pokud obrazovka iPhonu X přestala fungovat, nejprve ji pečlivě prohlédněte při dobrém osvětlení. Skvrny od jídla, krému nebo mléka na ruce často brání správnému fungování dotykového displeje. Otřete displej bavlněným hadříkem a ujistěte se, že na něm nejsou žádné stopy nečistot. Kus látky lze pro větší účinnost lehce navlhčit tekoucí vodou. Pak si umyjte ruce vodou a mýdlem a nechte je uschnout. Lepkavé nebo mokré prsty často způsobují poruchy dotykové obrazovky. Pokud po provedení těchto kroků iPhone X stále nefunguje s dotykovým ovládáním, budete muset provést tvrdý reset.

Použití „tvrdého resetu“

Nereagující obrazovku smartphonu lze resetovat pomocí „tvrdého resetu“. Tato funkce se doporučuje v případech, kdy všechny ostatní způsoby, jak zajistit, aby dotyková obrazovka reagovala, selhaly. Tvrdý reset může restartovat jakékoli zařízení Apple, ale způsob jeho aktivace se liší v závislosti na modelu zařízení. Pro „10“ je třeba provést následující kroky:

 • Na zlomek sekundy podržte tlačítko zvýšení hlasitosti a poté tlačítko snížení hlasitosti
 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí logo Apple
 • Pak uvolněte tlačítko napájení a počkejte, až se smartphone znovu spustí

„Tvrdý reset“ není v této situaci nejlepším řešením. Když však iPhone X nefunguje a jiné metody řešení problému nefungují, nezbývá nic jiného než smartphone „donutit“ k nucenému resetu.

Aktualizace operačního systému

Po zapnutí smartphonu nezapomeňte zkontrolovat verzi softwaru. Verze iOS 11.1.2 vyšel s poznámkou: „opravuje dočasnou nereakci displeje na dotyk„. Doporučuje se však aktualizovat na nejnovější a aktuální systém iOS. K tomu stačí provést následující kroky:

 • Přejděte do „Nastavení“ smartphonu a v nabídce vyberte sekci „Obecné“ a poté klikněte na tlačítko „Aktualizovat software“
 • Nainstalujte iTunes do počítače, synchronizujte počítač a iPhone a klikněte na „Aktualizovat software“

Během aktualizace dbejte na stabilitu internetu a úroveň nabití baterie. Nejnovější verze systému iOS obsahuje opravy všech známých chyb v provozu „desítky“ v době jejího vydání.

dotyk, iphonu, aktualizaci, nefunguje

Ty stojí za to udělat jako první

Ačkoli to může znít divně, některé příslušenství může být příčinou selhání snímače v iPhonu. Co dělat v tomto případě? Příslušenství samozřejmě vyjměte a zkontrolujte, jak zařízení funguje bez něj.

Nejčastější problémy mohou vznikat například kvůli ochranné fólii, nárazníku, který částečně drží obrazovku, různým klíčenkám, krytům apod. Zbavení se všeho nepotřebného v každém případě zajistí, že k poruše nedošlo kvůli příslušenství.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS