Některé verze firmwaru mají vážné problémy s integrací dálkového ovládání s jednotlivými miniaplikacemi. V únoru 2020 si uživatelé začali všímat následujícího:

Jednoduchý způsob řešení problému: vymažte mezipaměť softwaru, zkuste se připojit. Pokud to nepomůže, přeinstalujte widget i ovládací nástroj. Jde o to, že obě komponenty jsou vzájemně propojené a přeinstalování jedné z nich problém rozhodně nevyřeší. Proto je třeba:

Pokud to nefunguje, přeinstalujte obě komponenty, ne jen jednu. Poté je třeba znovu nastavit integraci se zařízením. Tímto způsobem můžete vyřešit 99 % problémů.

dálkové, ovládání, xiaomi, nefunguje

Oprava telefonu

Připojení k televizoru, monitoru nebo projektoru

Nejprve je třeba připojit zařízení Mi TV Stick ke vstupu HDMI na televizoru. Doporučujeme televizor předem vypnout. Poté připojte napájení k set-top boxu. Připojte k němu kabel USB-microUSB. Set-top box lze napájet buď z portu USB na televizoru, nebo z napájecí jednotky. Pokud má televizor port USB, můžete k němu připojit napájecí kabel.

Pokud připojíte televizor k napájení USB, mějte na paměti, že port musí dodávat proud 1 A (podívejte se, možná je tato informace napsána vedle portu, může tam být také napsáno HDD).

Některé televizory s porty USB vydávají 0.5A. Pokud po zapnutí televizoru kontrolka na Mi TV Stick nesvítí a nefunguje (na mé fotografii kontrolka nesvítí, protože televizor byl vypnutý). Zapojte napájecí kabel do zásuvky (pomocí adaptéru, který je součástí balení).

Pokud jsou všechny vstupy HDMI na televizoru umístěny tak, že není možné připojit Mi TV box přímo, použijte prodlužovací kabel HDMI. Přišel s mým set-top boxem. Znám několik zařízení (nejspíš z první série). Prodlužovací kabel HDMI není součástí dodávky televizoru. Set-top box jsem bez problémů připojil přímo k televizorům LG a Philips. Záleží však také na konkrétních modelech. Takto vypadá připojení přes adaptér:

nefunkční dálkové ovládání sencor dvb-t

Po připojení zapněte televizor. Pokud se na obrazovce nezobrazí žádný obraz ze zařízení, zobrazí se zpráva „No Signal“ nebo něco podobného (na zařízení svítí bílá kontrolka LED). S největší pravděpodobností budete muset jako vstupní zdroj zvolit vstup HDMI na televizoru, který má My TV Stick.

Na dálkovém ovladači televizoru je nejčastěji samostatné tlačítko pro přístup do nabídky výběru zdroje. Obvykle je označen jako SOURCES nebo INPUT. Stiskněte jej a vyberte vstup HDMI, do kterého jsme připojili set-top box (jsou očíslovány).

Po výběru zdroje signálu se zobrazí obraz ze set-top boxu. Nejprve se spustí systém Android TV a poté se zobrazí hlavní obrazovka. Protože však náš set-top box s největší pravděpodobností ještě není nakonfigurován, vyzve nás k připojení dálkového ovladače a začne první proces nastavení. Více o tom v tomto článku.

Jak připojit Mi TV Stick ke starému televizoru bez HDMI?

Můžete ji připojit, ale budete k tomu potřebovat samostatné zařízení. Video převodník, který převádí signál přijímaný přes HDMI na AV (cinch). Vstup AV je k dispozici i na nejstarších televizorech. Takto (na příkladu Mi Box):

Netestoval jsem to, protože nemám takový převodník videa. Ale podle informací na internetu funguje dobře i na velmi starých CRT televizorech. Systém Android TV na těchto obrazovkách vypadá dobře. Vše je optimalizováno (v aplikacích třetích stran mohou být nuance).

Jak připojit a nastavit multimediální přehrávač Xiaomi Mi TV Stick?

Xiaomi Mi TV Stick promění váš běžný televizor v chytrý a rozšíří jeho možnosti. Mi TV Stick instaluje operační systém Android, který připojuje televizor k internetu a umožňuje neomezený přístup k mediálnímu obsahu. Zde se dozvíte, jak připojit a nakonfigurovat flash disk a jak nainstalovat základní aplikace a aplikace třetích stran.

Instalace zařízení TV Stick 1. Připojte zařízení Mi TV Stick k portu HDMI televizoru. Připojte napájecí adaptér a přiložený kabel micro USB k zařízení TV Stick a k elektrické zásuvce. Všimněte si, že pokud je televizor vybaven portem USB 3.0, pak je paměťová karta napájena i bez připojeného napájecího adaptéru (na rozdíl od portu USB 2).0), ale při napájení přes USB 3.0 Mi TV Stick se restartuje při každém vypnutí/zapnutí televizoru, zatímco televizor bude stále v pohotovostním režimu. Proto při připojení k portu USB televizoru trvá načítání paměti (načítání loga atd.) o něco déle. 2. Zapněte televizor a přepněte na zdroj HDMI pomocí dálkového ovladače televizoru pomocí tlačítka Input/Source. Zvolte výstup HDMI, do kterého je vložena paměťová karta. Poté by se měla zobrazit uvítací obrazovka Průvodce nastavením. Vložte dvě baterie AA do dálkového ovladače (pozn! bez baterií), protože je nutná pro další konfiguraci jednotky. Nastavení Xiaomi Mi TV Stick pomocí dálkového ovladače 1. Vezměte dálkový ovladač a stiskněte současně dvě tlačítka: „Apps“ a „Home“. Poté postupujte podle pokynů na televizní obrazovce. Zadejte údaje pro jazyk, oblast, najděte v seznamu požadovanou Wi-Fi a připojte ji.

Pokud TV-stick nevytvoří seznam bezdrátových sítí, změňte oblast na Čína / USA nebo přejděte do nastavení směrovače, otevřete sekci bezdrátových sítí a pro síť 5GHz vyberte kanál, který je menší než čtyřicet čtyři. V dalším kroku vás Průvodce nastavením vyzve k přihlášení k účtu Google, abyste mohli TV stick plně využívat. Klikněte na „Přihlásit se“ a vyberte jeden z nabízených způsobů vstupu: telefonem (nebo počítačem) nebo dálkovým ovladačem. Budete vyzváni, abyste přešli na zadanou adresu a zadali kód z obrazovky televizoru. Zadejte tuto adresu do prohlížeče počítače nebo telefonu a zadejte ověřovací kód. Stiskněte tlačítko Pokračovat, vyberte svůj účet a stiskněte ZADAT. Přijměte podmínky používání, povolte přístup ke svým geodatům pro správnou funkci set-top boxu a vstupte do nabídky instalace aplikací.

READ  Konektor pro sluchátka v telefonu nefunguje správně. Použijte vatu a párátko

Zde se zaměřte na své preference. Můžete si nainstalovat všechny navrhované aplikace, seznámit se s nimi a ponechat ty, které považujete za užitečné. Odinstalování nepotřebných aplikací vám nezabere mnoho času.

Nastavení zařízení Mi TV Stick pomocí telefonu K nastavení zařízení TV Stick tímto způsobem potřebujete telefon se systémem Android a aplikaci Google. Otevřete Google ve smartphonu a zadejte do vyhledávacího řádku výraz „nastavení zařízení“ nebo zadejte příslušný hlasový příkaz. Zadejte službě požadovaná oprávnění a počkejte, až telefon najde váš TV stick. Aplikace zobrazí potvrzovací kód, když najde klíčenku. Podobný kód se zobrazí na obrazovce televizoru. Potvrdíte-li, že se tyto kódy shodují, a odsouhlasíte-li zkopírování svého účtu Google, můžete nyní plně využívat všechny funkce televizní tyče. Chcete-li tyč ovládat přímo z telefonu, nainstalujte si navrhovanou mobilní aplikaci: Google Android TV Remote Control. Po instalaci se telefon promění v dálkový ovladač s tlačítky, který můžete ovládat stejným způsobem jako dodávanou dálkovou tyč. Budete s ním moci vybírat videa, měnit hlasitost a další funkce.

Nyní zadejte název svého zařízení Mi TV Stick a nainstalujte do něj aplikace, o kterých si myslíte, že jsou pro vás vhodné. Postupujte podle pokynů zobrazených na smartphonu a počkejte na dokončení nastavení.

První možností instalace je standardní instalace pro zařízení se systémem Android. prostřednictvím obchodu Google Play. Najděte na obrazovce televizoru ikonu obchodu, vyberte aplikace, které se vám líbí, a nainstalujte je. Pokud se vám však nelíbí omezený výběr nebo placené aplikace, existuje druhý způsob, jak stahovat aplikace do televizní jednotky. vyhledejte na internetu aplikace s příponou.APK, stáhněte si je a nainstalujte do televizní jednotky. K instalaci souboru APK budete potřebovat správce souborů, ale TV Stick jej ve výchozím nastavení nemá a ty bezplatné na Google Play mají omezené funkce. Proto si můžete nainstalovat Správce souborů X-plore, který tento problém vyřeší. Najděte tuto aplikaci v obchodě Google Play v televizoru a nainstalujte ji.

Nyní si z počítače nebo chytrého telefonu stáhněte aplikaci, kterou plánujete nainstalovat na TV-stick, do některého z cloudových úložišť jako soubor APK (může to být Yandex.Disk, OneDrive, Cloud a další úložiště). Spusťte dříve nainstalovanou aplikaci X-plore v televizoru, povolte jí přístup k fotografiím a souborům a v otevřené nabídce klikněte na „Cloudové jednotky“. Vyberte možnost „Přidat server“, zvolte cloudové úložiště, přihlaste se. Vyhledejte uložený soubor APK v úložišti a klikněte na něj. Aplikace zobrazí upozornění, že z bezpečnostních důvodů blokuje instalaci z neznámých zdrojů. V této zprávě klikněte na tlačítko „Nastavení“ a v otevřeném seznamu softwaru přesuňte přepínač na X-plore, jinak se instalační postup přeruší. Pokud aplikace po instalaci požádá o aktualizaci, souhlaste s ní. Mějte na paměti, že Mi TV Stick nepatří mezi výkonné televizní set-top boxy, které by zvládaly náročné hry, torrenty nebo práci s více aplikacemi. Proto do paměti flash disku neinstalujte příliš mnoho aplikací, abyste se vyhnuli zamrzání a chybám.

Nastavení pro streamování z telefonu a dalších zařízení

Mi TV Stick podporuje technologii Chromecast, což znamená, že můžete streamovat videa a další obsah ze smartphonu nebo počítače na obrazovku televizoru. Pro práci s Chromecastem je třeba nastavit název zařízení.

Jak nastavit Chromecast pro smartphony se systémem Android (Android 5.0 a vyšší):

 • Smartphone a televizor s TV stickem musí být připojeny ke stejné síti Wi-Fi.
 • Nainstalujte aplikaci Google Home do smartphonu a spusťte ji.
 • Postupujte podle pokynů na obrazovce.
 • Pokud se pokyny nezobrazí, postupujte podle následujících kroků:
 • Na domovské obrazovce aplikace Google Home klepněte vlevo nahoře na ikonu „“ → Konfigurace zařízení → Nastavení nového zařízení.
 • Postupujte podle pokynů na obrazovce.

Pokyny pro nastavení Chromecastu pro iPhone/iPad (od iOS 11).0 a vyšší):

 • iPhone nebo iPad a televizor s TV-stickem musí být připojeny ke stejné síti Wi-Fi.
 • Instalace aplikace Google Home do iPhonu/iPadu.
 • Zapnutí funkce Bluetooth v zařízení iPhone/iPad.
 • Spuštění aplikace Google Home.
 • Postupujte podle pokynů na obrazovce.
 • Pokud se pokyny nezobrazí, postupujte podle následujících kroků:
 • Vlevo nahoře na domovské obrazovce aplikace Google Home klikněte na znaménko plus „“ → Nastavení zařízení → Nastavení nových zařízení.
 • Postupujte podle pokynů na obrazovce.

A v podsekci Pozice obrazovky v případě potřeby upravte zvětšení, pokud se okraje obrázku nevejdou na obrazovku nebo nezabírají celou obrazovku.

Na řádku Přepínač CEC přepněte na pravou stranu. Níže jsou uvedeny další dvě pozice: Jedno tlačítko play a Jedno tlačítko power off. Pokud jsou aktivovány, stisknutím tlačítka zapnutí/vypnutí na televizoru se současně zapne nebo vypne set-top box. Poslední možnost, Automatická změna jazyka, umožňuje automaticky nastavit přijímač na jazyk, který je nastaven na televizoru.

Nyní můžete miniaplikaci zrychlit vypnutím animace. K tomu potřebujete práva vývojáře: v „Nastavení zařízení“ vyberte podsekci „O zařízení“, sjeďte na konec seznamu, najděte řádek „Sestavit“ a opakovaně na něj klikejte, dokud se nezobrazí věta „Stali jste se vývojářem“!“. Nyní v Nastavení zařízení přejděte do podsekce „Pro vývojáře“. Najděte spodní řádky „Animace okna“, „Animace přechodu“ a „Doba trvání animace“ a v každém z nich nastavte 0,5x nebo „Bez animace“. V téže sekci najděte položku „Limit procesů na pozadí“ a nastavte maximálně jeden.

Připojení smartphonu k zařízení Mi Box S (4k) nebo Mi TV Stick

Nejprve doporučuji zkontrolovat, zda jsou set-top box a telefon připojeny ke stejnému směrovači. Pokud je připojení v pořádku, můžete aplikaci nainstalovat do telefonu. Aplikaci pro ovládání televizoru se systémem Android můžete najít a nainstalovat pomocí vyhledávání v obchodě App Store nebo Google Play Market nebo pomocí níže uvedených odkazů:

 • Aplikace „Dálkový ovladač Android TV“ v Google Play Marketu. Aktualizace: jak se ukázalo, aplikace Android TV pro Android (jak jsem ji v článku hodnotil) již není k dispozici. Set-top box Android TV můžete ovládat z telefonu se systémem Android prostřednictvím nové aplikace Google TV. Zde jsou pokyny na webových stránkách společnosti Google: https://support.Google.com/androidtv/answer/6122465?hl=en

Nainstalujte, spusťte, povolte přístup k místní síti (toto platí pro iPhone, na smartphonu s Androidem to nemusí platit) a přijměte podmínky používání aplikace.

Poté by aplikace měla zobrazit váš set-top box Smart TV (pokud je povolen). Můj se jmenuje Mi TV Stick. Mi Box S má název „MIBOX4“. Název zařízení můžete změnit v nastavení (v samotném zařízení, v sekci Nastavení v části Nastavení). O zařízení. Název zařízení). Pokud se příloha v aplikaci nezobrazuje, klikněte na tlačítko „Obnovit“. Vyberte set-top box (zobrazí se i můj televizor, protože je to také televizor se systémem Android).

READ  Jak nainstalovat prohlížeč na Xiaomi TV

V tomto okamžiku telefon požádá o zadání potvrzovacího kódu. Samotný kód se zobrazí na televizní obrazovce.

Zadejte kód do telefonu a potvrďte připojení.

Po spárování se v aplikaci objeví dálkový ovladač a vy budete moci skříňku ovládat pomocí chytrého telefonu.

Aplikace je maximálně jednoduchá a přehledná. Z nějakého důvodu však není optimalizován pro iPhone 10 Podívejme se blíže na všechny funkce a vlastnosti.

Dálkový ovladač Xiaomi TV nefunguje

Mnoho levných a středněrozpočtových řešení od společnosti Xiaomi stále instaluje infračervený snímač. Věc, která by v době mobilního internetu měla už dávno upadnout v zapomnění kvůli své zbytečnosti, je pro velké množství uživatelů stále aktuální a potřebná.

Dnes už infračervený senzor není synonymem pro přenos dat, ale pro možnost proměnit chytrý telefon v univerzální dálkový ovladač, kterým lze ovládat například televizi i klimatizaci.

Někdy však speciální aplikace Xiaomi pro ovládání domácích spotřebičů selhává a infračervený port se stává bezvýznamnou vychytávkou. Tento problém lze naštěstí snadno vyřešit.

Proč nefunguje dálkové ovládání Xiaomi Mi Box: důvody, jak to opravit?

Nevím, proč dálkové ovládání Mi Box nefunguje? Každý uživatel se alespoň jednou setkal s podobným problémem. Zařízení nereaguje na dálkové ovládání? Možná je dioda rozbitá. Pokud se nerozsvítí, je dálkový ovladač vadný. Servisní středisko vám pomůže zjistit příčinu. Přineste zařízení a popište problém technikovi. Zde je několik tipů, jak problém identifikovat a vyřešit.

Nabízíme vám možnost zakoupit dálkový ovladač s hlasovým ovládáním pro Xiaomi Mi TV 4S 43″ UHD 4K a Xiaomi Mi TV 4S 55″ UHD 4K za tuto cenu.

Vezměte prosím na vědomí, že se jedná o dálkový ovladač Bluetooth, a pokud vypadá jinak než váš původní ovladač, nemusí být vhodný pro váš televizor. Někdy může být model televizoru dodáván s úplně jiným dálkovým ovládáním.

Dálkový ovladač má pouze 12 tlačítek: zapnutí, ovládání hlasitosti, vyzvánění a tlačítko OK pro ovládání nabídky, ale hlavním tlačítkem je tlačítko hlasového vyhledávání.

Dálkové ovládání nefunguje dobře

Je třeba zrušit propojení starého dálkového ovladače s nastavením. Zde si přečtěte, jak odemknout starý dálkový ovladač.

Chcete-li svázat nový dálkový ovladač Xiaomi Mi TV, přiblížíte dálkový ovladač na 10-20 cm k logu Mi na televizoru, stisknete a podržíte tlačítka Mi a Home po dobu 5-10 sekund. Uvolněte tlačítka, když uslyšíte pípnutí a na televizoru se zobrazí Připojeno.

Obraťte se na naše prodejní asistenty a zeptejte se jich, zda je možné sluchátko vyměnit.

Hardwarový model L32M5-5ARU; L43M5-5ARU; L50M5-5ARU; L55M5-5ARU; Mi TV 4A 32″ HD; Mi TV Bluetooth; Mi TV UHD 4S 43″; Mi TV UHD 4S 55″; XMRM-007
Výrobce originálního vybavení Xiaomi
Tlačítka dálkového ovládání MIKROFON
Power Baterie AAA
Počet baterií (ks).) 2
Vzdálenost do 8 metrů
Kvalita Originál
Typ zařízení LED TV

Po dokončení a odeslání objednávky mohou zákazníci, kteří mají otevřenou bankovní kartu pro online platby, využít naši službu a zaplatit přímo na našich webových stránkách zcela bezpečným způsobem.

V případě, že jste držitelem různých typů elektronických peněz, doporučujeme vám využít službu k zaplacení zboží. který je propojen s populárními platebními systémy, jako jsou Web money, Yandex money, PayPal, Money mail a další. Poplatek za tuto platbu činí 3 %

Seznam lokalit, do kterých je možné doručovat zásilky prostřednictvím pobočky „Novaya Mail“

Využitím služeb společnosti „New Mail“ máte možnost zaplatit za zboží při jeho převzetí. Výhodou tohoto typu platby je úspora času, protože není nutné navštěvovat banku nebo hledat terminál Privat Bank, abyste mohli provést platbu předem za zboží. Nevýhodou tohoto typu platby je provize za zaslání peněz za zboží. Náklady na doručení pro tento způsob platby jsou od 40 UAH.

Abyste nemuseli platit provizi „New Mail“ za odeslání Nashego, máte možnost provést zálohu za zboží na bankovních údajích. Poplatek za doručení v tomto případě bude činit nejméně 30 UAH. v Kyjevě a od 40 UAH. podle Ukrajina.

V některých obcích je vzhledem k jejich odlehlosti účtován příplatek k základní sazbě. Podívejte se na seznam obcí s příplatky.

Zásilka je k dispozici od pondělí do pátku do 16:00 hodin. Všechny objednávky potvrzené a zaplacené před touto dobou nebo se způsobem platby „dobírka“ odcházejí v den doručení. Průměrná doba dodání je 1-3 dny. Výpočet doby dodání.

Zásilka bude uložena na Nové poště po dobu čtyř pracovních dnů. Po uplynutí této lhůty je zásilka odeslána zpět do skladu odesílatele prostřednictvím automatického vrácení. Pro opětovné zaslání budete muset uhradit náklady na zpáteční dopravu do internetového obchodu.

Nefunkční dálkové ovládání

Doručení zdarma: placené objednávky od 400 UAH., objednáno za maloobchodní ceny, dodáno na náklady internetového obchodu. Pro objednávky do výše 400 UAH. Náklady na dopravu si můžete vypočítat na stránkách „nové pošty“. Výpočet nákladů na dopravu.

Ověřte si prosím podmínky a poplatky za doručení u vedoucího.

 • Tarif od 19,95 UAH.;
 • doručení do 2 dnů mezi regionálními centry a do 4 dnů v rámci Ukrajiny;
 • možnost průzkumu před přijetím;
 • Upozornění SMS/Viber;
 • adresné vyzvednutí nebo doručení (od 200 poboček vyzvednutí ZDARMA);
 • dobírka. poplatek za odeslání peněz 1%, ale ne méně než 10 USD.;
 • platba ze strany příjemce nebo odesílatele;
 • 50 % zpětný poplatek za přepravu;
 • Doručení v sobotu a v neděli;
 • Trojí doručení zásilky;
 • Pětidenní doba skladování zásilek ve výrobních jednotkách společnosti.

Doprava zdarma: placené objednávky od 400 USD., Odbaveno za maloobchodní ceny, dodáno na náklady internetového obchodu. Pro objednávky do 400 UAH. Náklady na dopravu lze vypočítat na webových stránkáchJUSTIN.

Vaše objednávka může být doručena na kterékoli sběrné místo společnosti Justin (supermarkety Cilpo, Fora, FOZZY).Nejbližší pobočku najdete na webových stránkách společnosti JUSTIN.

Doba dodání zásilky společností „Justin“ do místa určení je v Kyjevě obvykle 1 pracovní den, v rámci Ukrajiny 1-3 pracovní dny. Zboží se odesílá od úterý do pátku do 14 hodin. Poté vás dopravce informuje o příjezdu zboží na místo určení. Stav zásilky můžete sledovat také na webových stránkách společnosti Justin.

READ  Jak vytvořit obrazovku na smartphonu Android

Zboží můžete zaplatit online kartou VISA/Mastercard při registraci objednávky nebo platební kartou Privat card, když zvolíte způsob platby „Bankovní převod“.

Vezměte prosím na vědomí! Objednávka bude uložena v místě vyzvednutí nejdéle po dobu 3 kalendářních dnů, poté bude odeslána zpět. Budete se muset prokázat číslem prohlášení, které vám po zadání objednávky sdělí náš manažer. Také budete muset předložit doklad totožnosti (cestovní pas nebo řidičský průkaz). Pokud nejste příjemcem zásilky, musí společnost „Justin“ při vyzvednutí zásilky předložit doklad totožnosti a plnou moc od příjemce.

Model: Mi TV 4C 50

Další obrazové funkce: True Cinema (24 snímků).

Další zvukové funkce: Prostorový zvuk.

Hlavní technické specifikace:

LED televizory Xiaomi, prodávané dnes, jsou vyráběny v Číně a Rusku (Gvardeisk, Zelenograd, Voroněž). Poptávku zákazníků podporuje moderní design, dobrá kvalita a oblíbenost značky.

Technický popis

Xiaomi Mi TV 4C 50 s LCD displejem o úhlopříčce 49 mm.5″ (126 cm) s poměrem stran 16:9. Panel LCD je vybaven přímým podsvícením pomocí LED diod umístěných vzadu. Přímá LED. Navrženo a zkonstruováno tak, aby vytvářelo vysoce kvalitní obraz UHD v rozlišení 3840×2160 pixelů v rozlišení 4K UHD, HDR. Zpracování obrazu je realizováno technologií HDR (High Dynamic Range) s širokým rozsahem odstupňování jasu. Mi TV 4C 50 má vestavěný Smart Software a předinstalovaný operační systém Android. Možnost připojení k internetu přes Wi-Fi. Podporované formáty médií: MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), MKV, JPEG. Dva reproduktory poskytují 16 W (2×8 W) zvukového výkonu. Využívá systém stereofonního zpracování NICAM a funkci prostorového zvuku Sound Surround.Externí rozhraní (propojení s dalšími zařízeními) je podporováno standardními vstupy a výstupy: anténní vstup (RF), AV, komponentní, HDMI x3, USB x2, Ethernet (RJ-45), Bluetooth, Wi-Fi 802.11ac.

Celkové rozměry: se stojanem 1123x703x272 mm.

Hmotnost televizoru: s podstavcem: 10.8 kg, bez stojanu: 10.7 kg.

Varování! Panel Xiaomi Mi TV 4C 50 LED TV je drahý a nespolehlivý. Vyvarujte se všech nárazů do skla a tlaku na povrch obrazovky, aby nedošlo k poškození panelu LED! Stejně tak je nebezpečné dostat tekutinu na obrazovku. Někdy stačí jediná kapka, pokud stéká po skle na ploché kabely, a televizor je neopravitelný.

Doporučení pro uživatele Xiaomi Mi TV 4C 50

Pokud se zdá, že televizor nefunguje správně, je vhodné se informovat o přítomnosti či nepřítomnosti záruky od výrobce (prodejce) v přiložených dokumentech (záruční list).

Pokud se Xiaomi Mi TV 4C 50 nezapíná nebo se pravidelně vypíná, měli byste zkontrolovat zásuvky a prodlužovací kabely, do kterých je televizní síť připojena.

Pokud Xiaomi Mi TV 4C 50 nereaguje na dálkový ovladač, ale ovládací tlačítka na panelu fungují, existuje určitá možnost, že je dálkový ovladač vadný (dálkový ovladač nefunguje). Doporučuje se zkontrolovat nebo vyměnit baterie v něm.

Pokud se při sledování vysílaných pořadů objeví hlášení no-signal (žádný signál), je třeba zkontrolovat anténu nebo kabelové zařízení. Funkčnost televizoru můžete ověřit z jiných externích zařízení.

Pokud při sledování analogových televizních programů není slyšet zvuk, měli byste zkontrolovat zvukový systém v nastavení. Pro Rusko D/K (6.5 MHz), pro Evropu B/G (5.5 MHz). V dnešních televizorech se barevné a zvukové standardy obvykle vybírají podle regionu. Pro Rusko Východní Evropa.

Pokud se Xiaomi Mi TV 4C 50 zasekne, nereaguje na dálkové ovládání nebo tlačítka na ovládacím panelu, někdy pomůže restartování. Za tímto účelem je nutné televizor po vytažení zástrčky kabelu ze zásuvky zcela vypnout ze sítě a za 10-15 sekund jej opět zapnout.

Pokud je obrazovka rozbitá nebo prasklá

Obrazovka televizoru Xiaomi Mi TV 4C 50 LED vyžaduje od uživatelů pečlivou pozornost. Sklo může prasknout i při lehkém nárazu dětskou plastovou hračkou.Nadměrný tlak na povrch obrazovky v jakékoli oblasti je stejně nebezpečný.

Pokud je obrazovka poškozená, je třeba vyměnit panel LED. V takových případech se obraťte na autorizované servisní středisko Xiaomi, které vám sdělí cenu na číslech uvedených na oficiálních webových stránkách nebo v přiložených dokumentech.Ve většině případů jsou takové opravy ekonomicky neúnosné.

Pro řemeslníky a pokročilé uživatele

Pokud Xiaomi Mi TV 4C 50 nemá žádný obraz, ale má zvuk, často podsvícení displeje jednoduše nefunguje. V LED televizorech navíc obvykle selhávají LED diody uvnitř panelu, méně často LED měniče.V takových případech může být při dopadu vnějšího světla na obrazovku vidět slabě viditelný obraz.

Výměna LED diod vyžaduje demontáž panelu LCD. Proces, který vyžaduje zkušenosti a dovednosti průvodce. Majitelům televizorů a řemeslníkům bez zkušeností s opravami LCD panelů nedoporučujeme provádět tyto práce svépomocí

Pokud se neobjeví žádný obraz, ale podsvícení funguje. Po zapnutí se obrazovka trochu rozjasní a při otevřeném televizoru je vidět světlo skrz otvory v těle rámečku.V tomto případě může být vadný i panel. Poškození desek, např. v důsledku vlhkosti po neúspěšném mytí obrazovky, deska T-CON (Timing Controller) může být vadná. Není však neobvyklé, že je MainBoard vadný nebo že je vadný i software.Pak je třeba nejprve zkontrolovat napájecí napětí panelu, pojistky na desce T-CON a napájecí a referenční napětí sloupových a linkových ovladačů. VGH, VGL, Vcom. Pokud jsou tato měření v normálních mezích, je třeba použít osciloskop k monitorování signálů LVDS z desky MainBoard a časování signálů do odboček ovladače.

Rozlité nebo špatně omyté obrazovky LED TV lze opravit přibližně v polovině případů, obvykle pokud nedošlo k výraznému poškození úchytů a pásků panelu.

Znovu připomínáme uživatelům a majitelům televizorů, že.Pokusy o opravu svépomocí by mohly mít vážné negativní důsledky, až po úplnou nepoužitelnost.

Nejčastější příčiny poruchy dálkového ovládání

Existuje mnoho důvodů, proč televizor nefunguje pomocí dálkového ovládání. Některé lze opravit velmi rychle a vlastníma rukama, ale oprava některých vyžaduje odbornou pomoc, protože vyžaduje nejen odborné znalosti a zkušenosti, ale také profesionální diagnostické vybavení a nástroje.

Důvody, proč televizor přestal reagovat na dálkové ovládání, lze rozdělit do několika skupin:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS