Co je to ikona zámku v horní části iPhonu? Co znamená visací zámek v kruhu na iPhonu?? Zámek v kruhu na iPhonu

Pokud vlastníte iPhone a stále jste nepřišli na to, co znamená ten podivný zámek v kruhu, pak jste se dostali ke správnému článku. Je to velmi užitečná věc a my si nyní podrobně popíšeme, proč ji potřebujete.

Možná bychom měli začít tím, že tato ikona přímo souvisí se zařízením v telefonu, jako je akcelerometr. Velmi jednoduchým příkladem je, že pokud telefon otočíte vzhůru nohama, změní se orientace i obrázku v něm na vodorovnou.

Jakmile se objevily chytré telefony s dotykovým displejem, akcelerometr se stal výchozím zařízením. Telefon má mnoho možností využití: prohlížení fotografií, snadné používání internetu, hry a mnoho dalšího.

Co dělat, když funkce automatického otáčení nefunguje?

Vždy můžete zkontrolovat, zda je obrazovka automaticky uzamčená, a to tak, že přejdete do aplikace kalkulačka, otočíte iPhone a počkáte, až se nabídka zobrazí na šířku. Pokud ne, je displej uzamčený nebo software zařízení nepodporuje funkci automatického otáčení displeje.

znamená, ikona, zámku, iphonu, trubice

Pokud funkce automatického otáčení iPhonu nefunguje, zkuste smartphone resetovat stisknutím tlačítka reset na vnější straně pouzdra. Funkce automatického otáčení by se měla objevit při spuštění iPhonu.

Pokud je ikona automatické rotace na iPhonu uzamčená a nelze ji odemknout uvedeným způsobem, zkuste resetovat smartphone. Po stažení by měla být zapnuta funkce automatického otáčení. Pokud se tak nestane, můžete se obrátit na podporu společnosti Apple.

Režim automatického otáčení displeje vám pomůže otočit displej dokořán pro pořízení fotografie nebo videa, ačkoli jiné aplikace, jako je nebo Skype, se neotočí do zobrazení na šířku, ale zůstanou pouze v zobrazení na výšku.

Zvláštností je, že obrazovku lze zamknout pouze v režimu na výšku, zatímco v režimu na šířku ji zamknout nelze. Pokud tedy chcete iPhone používat ve vodorovné poloze, nemůžete jej používat k procházení e-mailů nebo internetu.

Pokud se displej po všech těchto manipulacích nepřeklopí, je poslední věcí, kterou je třeba udělat, zkopírování všech dat z iPhonu prostřednictvím zálohy a obnovení zařízení. Po obnovení dat se zapnutý displej iPhonu po položení do vodorovné polohy překlopí.

Na iPadu se uzamčení této otočné funkce liší od popsaného pořadí jejího zapnutí na chytrých telefonech. Chcete-li na iPadu povolit automatické otáčení displeje, přejděte do „Nastavení“, přejděte na „Základní“ a v podsekci „Přepínač postranního panelu“ aktivujte možnost „Zámek orientace“. Na rozdíl od iPhonu lze tablet používat horizontálně a otevírat aplikace a sociální sítě.

iPhone nás často překvapuje mnoha způsoby. Bez ohledu na to, jak dlouho zařízení používáte, se vždy dozvíte něco nového a zajímavého.

Tentokrát se budeme zabývat situací, kdy se na vašem „iPhonu“ objeví ikona v podobě trubice se šipkou. Obvykle se nachází v pravém nebo levém horním rohu.

Podívejme se, co tato podivná ikona znamená a jak ji můžete vypnout.

READ  Jak připojit Apple Watch k jinému iPhonu

Zakázání otáčení obrazovky pro zařízení se systémem Android

V chytrých telefonech a tabletech se systémem Android je uzamčení automatické rotace obrazovky poměrně jednoduché, a to prostřednictvím panelu rychlého nastavení.

Chcete-li se k němu dostat, přejeďte prstem od horního okraje obrazovky směrem dolů. Otevře se panel rychlého nastavení, kde je třeba najít možnost zakázat automatické otáčení. V tomto článku je jako příklad uveden Samsung Galaxy S3. V jiných smartphonech je však algoritmus naprosto totožný.

Po vypnutí možnosti automatického otáčení bude obrazovka vždy orientována na výšku. Při otočení displeje o 90 stupňů se orientace obrazu na obrazovce nezmění.

U novějších zařízení tato položka vypadá a jmenuje se „AutoRotate“.

Co dělat, když je na iPhonu ikona zámku se šipkou

Přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky iPhone otevřete ovládací panel

Klepnutím na ikonu zámku vypnete zámek orientace. Nyní budete moci v podporovaných aplikacích měnit orientaci zařízení a nebudete se muset dívat na další ikonu ve stavovém řádku.

Hodnotit 5 hvězdiček v dolní části článku, pokud se vám líbí téma. Sledujte nás na u. Instagram. Viber.

Přestože se zařízení Apple používají velmi snadno, někteří uživatelé mají stále občas dotazy ohledně nejrůznějších ikon používaných v rozhraní. Nejoblíbenější z nich je: „Co je to za zámek v kruhu??“. Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá.

Tato ikona se nachází na dvou místech: v pravém horním rohu obrazovky u indikátoru nabíjení baterie a na ovládacím panelu.

Začněme druhým případem, protože první na něj navazuje.

Samotný zámek je ikona zámku pro změnu orientace telefonu. Na ovládacím panelu je ve dvou podobách: bíle svítící a bíle nesvítící. V prvním případě je zakázáno převracet obsah obrazovky, když je zařízení umístěno na stranu.

Tehdy se tato ikona objeví také u indikátoru baterie. V druhém případě se orientace obsahu obrazovky změní až po samotném zařízení.

Pokud je povolena změna orientace, neměl by být v pravém horním rohu zařízení žádný zámek.

Alexander píše. Ve své zprávě říká, že před nějakou dobou koupil pro svou ženu nový iPhone (model zařízení není hlášen) a po chvíli se ve stavovém řádku objevila ikona zámku a šipky. Alexandr se ptá, co tato ikona znamená a zda by si měl dělat starosti.

Takový zámek v kruhu se skutečně může objevit v pravém horním rohu, zde vypadá (příklad na iPadu, zámek je přesně stejný na iPhonu):

Alexandře, není vůbec žádný důvod k obavám. Jde o to, že výše uvedená ikona ve stavovém řádku se zobrazí, když vy nebo váš manžel uzamknete otáčení obrazovky (změna orientace obrazovky). To znamená, že při naklápění zařízení se orientace nezmění ze svislé na vodorovnou.

Chcete-li zámek odstranit, tj. umožnit změnu orientace obrazovky, přejeďte prstem od spodního okraje obrazovky nahoru a zobrazí se následující nabídka. Tam klikněte na šipku zámku.

Přátelé! Pokud vám naše stránky pomohly nebo se vám prostě líbí, můžete nám pomoci s jejich rozvojem a posunem vpřed. Za tímto účelem můžete:

Zámek na iPhonu vedle nabíječky

Uživatelé starších verzí firmwaru nevěděli, co znamená zámek iPhonu, protože na telefonu žádný takový symbol nebyl. Ale počínaje systémem iOS 4.0, zařízení měla novou funkci zamykací obrazovky. Například ležíte na pohovce a prohlížíte si obrázky na svém oblíbeném smartphonu. a vše je v pořádku, ale obrázky se někdy převracejí, což kazí celý zážitek. Aby se předešlo takovým situacím, a byl vynalezen tento čip. Mějte na paměti, že to nemá nic společného s režimem dfu v iPhonu.

READ  Jak přenést data ze Samsungu do iPhonu.

Chcete-li v systému iOS 4 dočasně zamknout displej, stiskněte dvakrát tlačítko HOME, přejděte na spodní řádek a klepněte na ikonu zámku, která se zobrazí jako visací zámek.

Ve starších verzích firmwaru telefonu jste museli pro vypnutí otáčení displeje provést jailbreak. úpravu aktuálního firmwaru, která vám umožní umístit do smartphonu něco, co není v App Store povoleno, a nainstalovat speciální aplikaci.

Západka na iPhonu s firmwarem iOS 7

Po aktualizaci na sedmou verzi systému iOS se postup zákazu otáčení obrazovky stal jednodušším a pohodlnějším a nyní se méně uživatelů diví, co znamená zámek na iPhonu.

V této verzi firmwaru je displej uzamčen v nové nabídce nazvané „Ovládací položka“. Chcete-li ji aktivovat, zatáhněte prstem za spodní část obrazovky směrem nahoru. Pokud se to napoprvé nepodaří, stiskněte tlačítko těsně nad klávesou HOME a podržte prst nahoře. Měl by se zobrazit panel s ikonami. Poslední ikona zámku se šipkou v prvních pěti oblastech znamená uzamčení obrazovky telefonu. Klepněte na něj a vyberte požadovaný režim.

Pokud smartphone odmítá převracet obrázky, videa, zprávy nebo kontakty, znamená to, že je obrazovka zamčená. Ve stavovém řádku by se měla zobrazit ikona visacího zámku. Pokud se naopak iPhone nezapne, ale nabíjí se, jedná se o závažný problém.

Chcete-li oživit displej ve firmwaru iOS 7, vytáhněte ze spodní části nabídku „Akční položka“ a klepněte na ikonu zámku s kruhovou šipkou. Objeví se následující nápis: „Block. orientace na výšku: vypnuto.“. Nyní můžete na svém smartphonu rozkládat obrázky, jak se vám zlíbí.

Jedinou nevýhodou této funkce je, že uzamyká obrazovku pouze ve svislé poloze. To znamená, že procházení internetu, ležící na straně s horizontálním prohlížečem, nedostanete. iPhone automaticky překlopí prohlížeč a uzamkne jej na výšku.

Související novinky

Pokud vlastníte iPhone a stále jste nepřišli na to, co znamená ten podivný zámek v kruhu, pak jste se dostali ke správnému článku. Je to docela užitečné a nyní si podrobně popíšeme, proč je to potřeba.

Nejspíš bychom měli začít tím, že tato ikona je přímo spojena se zařízením v telefonu, jako je například akcelerometr. Příklad je velmi jednoduchý, pokud otočíte telefon vzhůru nohama, změní se i orientace obrázku v něm na vodorovnou.

Jakmile byly představeny chytré telefony s dotykovým displejem, byl akcelerometr výchozí funkcí. Pro telefon můžete jmenovat mnoho aplikací: prohlížení fotografií, snadné používání internetu, hry a mnoho dalších.

Zámek v kruhu na iPhonu

iPhone není výjimkou a má také toto zařízení. Někdy je nepříjemné, když se obrazovka v nepotřebný okamžik překlopí. Nebo pokud právě ležíte v posteli a chcete se orientovat vertikálně.

V takových případech musíme kliknout na zámek v kruhu. Pokud je aktivní, znamená to, že je obrazovka smartphonu uzamčená.

Operační systémy na iPhonu se často mění a v současné době můžete jednoduše přejet prstem od spodní části obrazovky nahoru a použít ikonu a objeví se další panel.

Pokud je ikona zvýrazněna, znamená to, že je aktivní. Je to velmi pohodlné a praktické, sám jsem začal používat tuto funkci pouze s výskytem tohoto panelu.

READ  Jak vypnout oznámení na iPhonu. Jak ztlumit oznámení v systému iOS 15 na hodinu nebo den

Co je třeba opravit v ovládacím panelu

jak často ji používáte? Na jeho místo byste mohli umístit úsporný vypínač.

také užitečná funkce, často potřebná.

bez něj se nikam neobejdete, zejména když se díváte na videa, když přejdete od čtení knih nebo článků.

je umístěno tam, kde má být. po ruce.

ikona se používá jen zřídka, mnohem užitečnější je umístit na její místo budík.

tento režim lze jednou nastavit a zapomenout na jeho existenci. nemá smysl mít další tlačítko pro čtvrtinu.

také nemá moc smysl samostatné tlačítko v PU, mohlo by být nahrazeno Poznámkami. Osobně je používám častěji.

Automatické nastavení jasu plní svou funkci docela dobře. Ano, někdy to trochu přehání, ale celkově je to v pořádku. Problém je, že pokud posuvník trochu vynecháte, PU se přepne do seznamu skladeb.

to je rozhodně položka, která si zaslouží vlastní výlohu. Bylo by ale hezké, kdyby se při poslechu hudby objevila jako první.

Přizpůsobení ovládacího panelu společnost Apple nic nestojí. Pokud nám nedáte na výběr ikony, můžete je alespoň zcela změnit.

Jaká je ikona se šipkou na telefonu iPhone??

Pokud se v horní části obrazovky iPhonu zobrazí ikona sluchátka se šipkou, znamená to, že máte povoleno přesměrování hovorů.

Samotný zámek je ikona zámku pro změnu orientace telefonu. Na ovládacím panelu je ve dvou podobách: bíle svítící a nesvítící. První případ znamená, že zařízení nesmí převrátit obsah obrazovky, když je umístěno na stranu.

Jak odstranit ikonu zámku na iPhonu?

Chcete-li zámek odstranit, tj. umožnit změnu orientace obrazovky, přejeďte prstem od spodního okraje obrazovky nahoru a zobrazte nabídku, jako je tato. Na iPhonu klepněte na šipku zámku. Jak vidíte, je to velmi jednoduché.

Otevřete nastavení systému Android. Přejděte na Zámek obrazovky a Zabezpečení. Klepněte na položku „Lock screen“ a vyberte možnost „No“. Pokud byl v telefonu nastaven jiný způsob odemykání, budete jej muset odemknout zadáním vzoru, kódu PIN nebo hesla v závislosti na způsobu zabezpečení.

znamená, ikona, zámku, iphonu, trubice

Pokud resetování nepomůže

V takovém případě se obraťte na naše servisní středisko, protože problém je pravděpodobně hardwarový. vadná baterie nebo základní deska.

Pronájem a výměna

Nabízíme pronájem počítačů MacBook a iMac. Poskytneme vám telefon k opravě.

Dodací služba

Šetří váš čas a námahu tím, že vaše opravené zařízení vyzvedne a doručí kurýr.

Záruka až 12 měsíců

Máte jistotu kvality oprav a použitého příslušenství.

Opravy součástí a modulů

Poskytujeme levnější opravy komponentů. Můžeme také vyměnit celý modul.

Zkušení inženýři

Jsme transparentní a upřímní Zeptejte se kohokoli: MACPLUS COMMAND

Rady odborníků: Jak si vybrat správnou službu?

Nikdy předtím jste neměli opravu elektroniky?

Nejste si jisti, kde začít? V první řadě si nedělejte starosti! Známky dobrých a kvalitních služeb jsou okamžitě viditelné. Sestavili jsme průvodce pro ty, kdo hledají opravnu nebo servisní středisko Apple

| Denial of responsibility | Contacts |RSS