iPhone 11 Pro nebo 12, který je chladnější? Porovnat

iPhone 12 a 11 Pro stojí na bílém trhu stejně. 80 tisíc nebo 75-76 tisíc za zvýhodněné ceny, pokud se vám je podaří chytit. Vzhledem k tomu, že cenovky jsou stejné, je logické porovnat oba telefony mezi sebou nebo určit, který z nich je chladnější.

  • iPhone 12 je nový chytrý telefon společnosti Apple pro rok 2020, ale není to ten nejlepší v řadě (existují také iPhone 12 Pro a 12 Pro Max)
  • iPhone 11 Pro je vlajkovou lodí roku 2019 (existuje také verze Max, ale liší se pouze velikostí displeje)

Chytré telefony se liší úhlopříčkou displeje, fotoaparáty, hardwarem a dokonce i kapacitou baterie. Skvělé, zajímavější srovnání bude.

iPhone 11 nebo iPhone 12: co si vybrat v roce 2021?

Soudě podle toho, že na začátku letošního roku a možná i nyní byl nejprodávanějším smartphonem na světě iPhone 11 a iPhone 12 se v těchto seznamech nikdy nedostal nad páté místo, je elementární vybrat nejlepší z nich. Je charakteristické, že iPhone 11 vede (nebo vedl) v tomto seznamu navzdory všem předpokladům: nepodporuje 5G a jeho displej byl beznadějně zastaralý, když byl iPhone 11 poprvé ukázán veřejnosti. Přesto je jasné, že tento model má něco do sebe. mistry světa se nestáváte náhodou. Jen důvody, proč se iPhone 11 prodává lépe než iPhone 12, abyste odpověděli na otázku, který z nich si vybrat? jsou irelevantní.

iPhone 11 i iPhone 12 mají své přednosti i nedostatky. Výběr komplikuje skutečnost, že v reálném životě oba modely zvládají vše, co by měl smartphone v dnešní době bezchybně zvládat. Pokud hledáte něco levnějšího, pravděpodobně hledáte iPhone SE 2 nebo repasovaný iPhone předchozích generací.

Pokud hledáte co nejchytřejší a nejpokročilejší smartphone a na ceně vám nezáleží, iPhone 12 a iPhone 11 pro vás rozhodně nejsou. Chcete iPhone 12 Pro nebo iPhone 12 Pro Max. drahý, prestižní, vyspělý a přitom dobře vyvážený smartphone. Pokud jste se rozhodli, že chcete iPhone 11 nebo 12, můžete v závislosti na svých preferencích dát přednost prvnímu nebo druhému modelu. Abychom pochopili, který z nich to je, pojďme si říct, v čem jsou stejné, v čem se od sebe nejvíce liší a v čem je mezi nimi rozdíl, který je však téměř nepostřehnutelný.

iPhone 12 nebo 11 Pro, který si vybrat?

No, jsme tady, prodej iPhone 12 začal a samozřejmě, mnoho lidí se zajímá, co si vybrat, iPhone 11 Pro 2019 nebo iPhone 12 2020?

iPhone 12 má nový design s plochým okrajem jako iPhone 5. A iPhone 12 je samozřejmě o něco větší. Úhlopříčka obrazovky je 6.1 palec oproti 5 palcům.8 na 11 pro. Model 11 Pro je také o 26 gramů těžší. Celkově jsou však velikostně srovnatelné a oba padnou do ruky docela pohodlně.

Model 12 má také magnety Magsafe, které lze použít k připojení stejnojmenného bezdrátového nabíjecího systému Apple. Jistě, je to šikovné, ale stále jde spíše o „wow, cool“ než o to, aby to bylo nutné.

iPhone 12 má nový procesor A14 Bionic, který je o 20 % rychlejší než loňský A13 Bionic z modelu 11 Pro. Obecně jsou oba procesory velmi výkonné a rozdíl mezi nimi se projeví nanejvýš za pár let.

Jasná výhoda pro iPhone 11 Pro.

Vzhledem k tomu, že se model 11 Pro přestal prodávat, společnost Apple nezměnila jeho balení a jakýkoli nový model 11 Pro si koupíte také s kabelem, nabíječkou do zdi a sluchátky.

READ  Ve které složce iPhone je kopie rezervy

Zatímco iPhone 12 se dodává pouze s kabelem USB-C / Lightning.

Jediným rozdílem je úhlopříčka a hodnota jasu. Jas iPhonu 12 625 nitů a iPhonu 11 Pro 800 nitů.

Jinak mají oba displeje matrici OLED s režimem HDR. Barvy vypadají velmi šťavnatě a jasně. Výhodou obrazovky OLED je, že každý její pixel svítí samostatně, takže telefon může v případě potřeby určitý pixel vypnout a zobrazit například skutečnou černou barvu.

iPhone 12 má dva objektivy, zatímco iPhone 11 Pro má tři (další teleobjektiv pro 2x zoom a portrét).

Modul hlavního fotoaparátu je u iPhonu 12 o něco lepší a má clonu 1.6 versus 1.8 na 11 Pro. Takže fotky při slabém osvětlení budou na iPhonu 12 lepší než na iPhonu 11 Pro.

vybrat, iphone, nebo

Noční režim iPhonu 12 funguje nejen na hlavním fotoaparátu, ale také na ultraširokoúhlém fotoaparátu.

Ačkoli je kapacita baterie o něco nižší, oba telefony mají díky energeticky úspornějšímu procesoru A14 Bionic přibližně stejnou výdrž na jedno nabití. U obou telefonů tedy můžete očekávat 1 den používání na jedno nabití.

Model 11 Pro se přestal vyrábět a jeho ceny od listopadu 2020 jsou přibližně stejné:

Какой iPhone выбрать в конце 2021 и начале 2022? Ультимейт дайджест перед праздниками!

iPhone 12 se již podařilo mírně zlevnit a lze jej pořídit za zhruba:

Jak vidíte, ceny obou telefonů jsou zcela srovnatelné.

Co si vybrat? Stojí to za přeplatek za 12?

Nový design, větší obrazovka, lepší hlavní fotoaparát a nový procesor hovoří pro iPhone 12.

iPhone 11 Pro má o něco prémiovější materiály (ocelový rám), teleobjektiv fotoaparátu a jasnější 800nit obrazovku.

Obecně řečeno, posuďte, zda vám na novém designu příliš záleží. Pokud ano, pak je iPhone 12 vaše volba. Pokud vám design příliš nevadí, volil bych model 11 Pro kvůli teleobjektivu, který se v mnoha případech hodí při fotografování.

Jaké funkce a vylepšení obsahuje nový iPhone??

iPhony 11, 11 Pro a 11 Pro Max mají několik společných rysů:

  • Všechny používají stejný procesor: A13 Bionic. Nejnovější a nejrychlejší čip společnosti Apple.
  • Všechny mají zvýšenou výdrž baterie. Apple tvrdí, že iPhone 11 má podle společnosti „celodenní výdrž baterie“, což je o hodinu více než u modelu XR. Model 11 Pro nabízí o čtyři hodiny delší výdrž baterie než XS, zatímco iPhone 11 Pro Max o pět hodin delší než iPhone XS Max.
  • Jejich základní modely jsou vybaveny 64GB úložištěm. Poté iPhone 11 nabízí také 128GB a 256GB úložiště, zatímco dva modely Pro mohou mít 256GB a 512GB úložiště.
  • Všechny obsahují nový čip U1 společnosti Apple, který přinese nové funkce související s polohou iPhonu ve vesmíru.
  • Všechny jsou v různých barvách. iPhone 11 se dodává v šesti různých barvách, včetně dvou nových: světle zelené a fialové. Modely Pro se dodávají ve čtyřech barvách, včetně tzv. „půlnoční zelené“.

Můj názor, špičkový iPhone 11 Pro Max

Zleva doprava: iPhone 11 Pro Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro.

Používání iPhonu 11 Pro Max v tmavě zelené barvě s 512 GB paměti. Ukázalo se, že nejvlajkovější. Recenze napsaná v září.

Chci větší displej. Doufejme, že příští generace nebo jiná generace sníží buď tloušťku rámečku, nebo trochu zvětší pouzdro. Při sledování televizních seriálů nebo YouTube na iPhonu se zdá, že trochu chybí.

Podle mého názoru bylo u běžného iPhonu 11 dosaženo dokonalé rovnováhy velikosti těla. Mohl by mít také větší displej.

Zatímco dříve mi chyběla přenosnost iPhonu X a dokonce jsem si myslel, že běžný 11 Pro je pro většinu lepší, teď ho vůbec nechci. Na dobrou věc si rychle zvyknete.

Vůbec si nevšimnete hmotnosti a velikosti zařízení Pro Max. Zvlášť pokud je to jediný používaný iPhone. Smartphone není lehký (nejtěžší mezi iPhony) a s pouzdrem bude vážit až 300 gramů. V reálném životě to prostě není žádný rozdíl: 200, 300 gramů, to je jedno. Vejde se vám do kapsy, takže se vám nebude vyboulovat a nebude vás zatěžovat.

READ  Hodinky se nepřipojí k iPhonu. Jak vyřešit potíže s iPhonem XR, který se nesynchronizuje s hodinkami Apple Watch?

Stále si všímám křehkých dívek s iPhonem XS Max nebo 11 Pro Max. Jim to nevadí, nám také ne.

Kamera je spíše zábavná než frustrující. Noční režim je užitečný, ale i bez něj fotí 11 Pro mnohem lépe než třeba můj předchozí iPhone X. У

iPhone 7 Plus mé ženy, která se vždycky ptá, jestli může vyfotit svého syna s mým iPhonem. Výsledek se jí líbí víc a mně taky. A já dostanu nápovědu, pokud vůbec.

Opravdu mi chybí možnost vypnout Deep Fusion přímo z hledáčku. Ne každá fotografie potřebuje megaostrost a ostrost. Někdy naopak chci měkkost, hladké textury povrchů kolem. A ten iPhone je takový její, kámo, v dálce je trochu špinavá zeď domu, na tu tě teď dokonce upozorním.

Za celou dobu jsem použil ultraširokoúhlý objektiv 30krát méně často než teleobjektiv. Teleobjektiv se hodí pro portréty a pro zaostření na konkrétní objekty.

Běžný iPhone 11 tento fotoaparát nemá, a to je pro mě neproniknutelný důvod, proč si vzít pouze Pro. Moje žena nechce ani 11, protože je zvyklá na 7 Plus a jeho teleobjektiv.

Výkon je v pořádku? Na druhou stranu si občas půjčím manželčin iPhone 7 Plus a je to v pořádku. Ano, načítání trvá déle, ale ne tak dlouho, abych se zlobil. Společnost Apple v poslední době optimalizuje vše tak dobře, že se výkonnostní hranice mezi iPhony téměř smazaly.

Rozdíl poznáte, když spustíte editor fotografií nebo pracujete s videem. Ano, i těch 7 lidí se dokáže velmi hluboce zamyslet nad jednou FullHD scénou. Za tu dobu mohu na 11 Pro otevřít, oříznout, přidat efekty, vykreslit a chatovat.

Mobilní hry na iPhonu, navzdory všem lokálně uloženým Apple Arcade, vůbec nehraji. Pokud je to tak, dávám přednost iPadu Pro. Ale jsem si jistý, že rozdíl je znatelný.

Samotný iOS 13 běží relativně stejně na starém zařízení i na špičkovém iPhonu 11 Pro Max. Někdy se mi podaří zachytit neobvyklé brzdy a závady i na maximu.

Originální kožené pouzdro je nutností. Pokud nepatříte k lidem, kteří nosí iPhony zásadně nahé, doporučuji kožená pouzdra Apple přímo z celého srdce.

Nevím, jestli se v modelech iPhone 11 Pro něco změnilo, ale právě teď vypadá moje pouzdro perfektně. Poškrábal jsem ho, upustil a dělal s ním různé věci. Kovová tlačítka na bocích jsou velmi praktická, ne na silikonovém.

Nákup průhledného originálního pouzdra chápu, ale neporadím. Snadno se poškrábe, shromažďuje pod sebou prach, v mžiku se ušpiní. Je třeba s ním zacházet téměř opatrněji než se samotným smartphonem.

Takže ano, doporučuji dát iPhone 11 Pro do kůže. Jen ho nepouštějte pod vodu a snažte se ho nenechávat na mokrém povrchu příliš dlouho. Mám podezření, že to skončí špatně.

vybrat, iphone, nebo

iPhone 11 vs 11 PRO. nejvýhodnější a nejlepší iPhone. který si vybrat? // Recenze CZ

512 GB paměti je skvělé a hodně. Pokud si můžete dovolit model s touto pamětí, navždy zapomenete na samotný pojem místa v chytrém telefonu. Vtěsnat tolik gigabajtů do smartphonu je nereálně těžké.

Úplně všechny hry z Arcade, tři stovky aplikací (100 GB), výpis RAW fotografií v Souborech, 25 GB filmů, 102 GB hudby. A ještě zbývá dvě stě gigabajtů.

256GB verze bude stačit každému, ale nejsem si jistý 64GB verzí. Vzhledem k tomu, že si berete model Pro nebo Max, má smysl přidat i paměť. Jinak to není ani tam, ani tam.

Výdrž baterie je skvělá, ale ne vždy stačí na 2 dny. To Apple neslíbil. Prostě když si na 11 Pro Max s nadprůměrným jasem, Bluetooth, Wi-Fi, dvěma SIM kartami a přehrávačem na pozadí zapnete nějaký YouTube, nevydrží to déle než den.

Чем отличается iPhone 11 от iPhone 11 Pro?

Když iPhone používám přiměřeně, bez přehnaného zatížení a běžnou rychlostí, večer mi obvykle zbývá 30-50 % baterie. Většinu z ní spotřebují aplikace pro zasílání zpráv. Displej se často zapíná, stejný Telegram je stále náročný na baterii, i když běží na pozadí.

Ale všechno se učí srovnáváním. iPhone 7 Plus se vybije o půlnoci a iPhone X možná nedorazí ani do 21:00 téhož dne. V této souvislosti je velmi užitečný garantovaný den.

READ  jak zajistit, aby se telefon nabíjel bez nabíjení. Rychlé nabíjení nárazem nebo teplem

Až na to, že fotoaparát je nerealisticky náročný: pokud začnete fotografovat a natáčet video po celou dobu, tak za 6-7 hodin budete téměř bez náboje.

Nakonec jsem s iPhonem 11 Pro Max spokojen. Po XS Max bych na něj nepřecházel, počkal bych rok. Ale s iPhonem X, dokonce i XR a ještě více některými iPhony 7 je rozhodně slušný upgrade z 89 990 Kč.

Obvyklý iPhone 11 vůbec neuvažuji kvůli nedostatku teleobjektivu a rozlišení displeje. To je však velmi osobní spor, je mnoho lidí, kterým se líbí.

Trojitý fotoaparát versus duální

Tři fotoaparáty versus dva, to je místo, kde začnete přemýšlet, který telefon si vybrat. Hlavní modul má stejné rozlišení 12 Mpx, ale iPhone 12 má vyšší clonu. To je první argument ve prospěch nového iPhonu. Za druhé: Superširokoúhlý přístroj je nyní snazší fotografovat za slabého osvětlení, protože je k dispozici noční režim. V zařízení iPhone 11 Pro funguje pouze na hlavním modulu.

Za denního světla a dobrého osvětlení je těžké poznat rozdíl, ale při slabém osvětlení iPhone 12 vyhraje. Snímky budou jasnější, s více detaily a menším šumem.

Vlevo iPhone 12, vpravo iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro má však 2× optický zoom, který je užitečný při fotografování portrétů. iPhone 12 používá softwarové zpracování, ale ohnisková vzdálenost je jiná, takže snímek vypadá jinak.

Vlevo iPhone 12, vpravo iPhone 11 Pro Vlevo iPhone 12, vpravo iPhone 11 Pro

iPhone 12 přidává podporu Dolby Vision HDR videa v 10bitovém formátu, Deep Fusion pro všechny fotoaparáty včetně předního a telefon pořizuje fotografie v režimu Smart HDR 3.

Vyplatí se iPhone 12 mini koupit?

Řeknu hned na začátku, že je to velmi cool zařízení. Apple jednoduše vzal známý tvarový faktor iPhonu 7 a odstranil jeho snímač otisků prstů, zdokonalil design v souladu s konceptem řady iPhone 12 a vytvořil skutečný zázrak. Je to perfektní telefon vzhledem k jeho velikosti, můžete ho dát kamkoli, nevypadne vám z kapsy, nemusíte ho při držení v ruce podpírat druhým prstem.

iPhone 12 mini je nejkompaktnější z moderních iPhonů

Samozřejmě, že je technicky horší než stejný iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max (fotoaparát je horší, existují omezení rychlosti nabíjení MagSafe a další drobnosti), ale je to jako by stál mnohem méně. Má stejný procesor, zvládá každodenní úkoly i hry z Apple Arcade na výbornou (i když se velmi zahřívá).

Myslím, že pro většinu lidí by to byla skvělá volba. Telefon je menší než iPhone 7 nebo iPhone SE druhé generace, ale má větší displej.

Je tak kompaktní, že ho v ruce sotva ucítíte

vybrat, iphone, nebo

iPhone 11 má neuvěřitelnou výdrž baterie

V jednu chvíli měl iPhone XR nejlepší výdrž baterie ze všech smartphonů Apple, protože dokázal aktivně pracovat 15,5 až 16,5 hodiny bez dobíjení.

Očekává se, že iPhone 11 získá oproti svému předchůdci další hodinu výdrže, a to přibližně 16,5 až 17,5 hodiny aktivního používání.

iPhony 11 a 11 Pro kvůli tomu dostanou také baterie s vyšší kapacitou. Model 11 Pro by měl vydržet zhruba stejně dlouhou dobu provozu na baterii 16,5-17,5 hodiny, ale Apple ujišťuje, že model 11 Pro Max vydrží vůbec 18,5-19,5 hodiny (detail).

Kapacita baterie iPhonu, mAh

Doba přehrávání videa a zvuku:

Porovnání iPhonu 10 (X) a iPhonu 11: Jak se liší?

Pokud vás zajímá porovnání iPhonu 11 s iPhonem 10, je pravděpodobné, že uvažujete o změně. Druhá možnost. zajímá vás sledování novějších iPhonů, abyste pochopili, co je na novějším modelu jiného, jaké vývojové trendy se sledují. Pokud se nacházíte v Nižním Novgorodu, doporučujeme vám navštívit naše servisní středisko a získat odpovědi na vaše otázky osobně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS