Proč Xiaomi nenaběhne po zobrazení loga Mi a zůstane viset na úvodní obrazovce

U smartphonů Xiaomi, stejně jako u jiných zařízení, se občas vyskytnou problémy. Kvůli některým akcím provedeným uživatelem nebo jednoduše kvůli únavě hardwaru se někdy Xiaomi nespustí mimo logo Mi.

Problém se objeví neočekávaně a často není známo, co bylo příčinou poruchy. Dnes vám povím, proč se telefon nezapne po úvodní obrazovce a jak problém vyřešit.

Proč telefon se systémem Android zamrzá?

Než začnete s problémy, musíte pochopit, proč k nim dochází. Je to vlastně docela jednoduché. Pokud analyzujete celý problém a situaci, mnoho odborníků dospělo k závěru, že existují pouze dva typy problémů, které se pak dělí na mnoho dalších:

 • Technická závada smartphonu se systémem Android. Vše se odehrává na úrovni hardwaru;
 • Poruchy softwaru, aplikací, nástrojů nebo napájení. Může dojít k selhání operačního systému jako celku.

První možností je zcela mechanické poškození. Například porucha obsahu, zoxidovaná, vyhořelá baterie nebo součástka, která nefunguje správně. Možné poškození základní desky. V této situaci existuje jediné řešení. běžet do servisního střediska a nechat telefon opravit odborníkem.

Druhá možnost je častější. Dělí se na mnoho dalších problémů, jako jsou:

 • Porucha operačního systému;
 • Zatížení paměti RAM i procesoru zařízení;
 • Různé poruchy při aktualizacích nástrojů a aplikací;
 • Viry;
 • Instalace softwaru, který ještě nebyl plně otestován;
 • Vyplnění volného prostoru;
 • Kolísání teploty, rozdíly.

Jak vidíte, je třeba se vypořádat s mnoha problémy. Důležité je zjistit, co je příčinou závady, a pak aktivně pracovat na její nápravě.

Vezměte prosím na vědomí! Mnoho problémů lze zpravidla vyřešit jednoduchým restartem zařízení.

Co dělat, když se smartphone spouští pouze se standardním spořičem obrazovky?

Porucha hardwaru nebo operačního systému může způsobit, že smartphone se systémem Android přestane reagovat na tlačítko napájení. Častým problémem je také to, že se telefon nezapne po úvodní obrazovce. Když tak učiníte, na obrazovce se zobrazí logo výrobce nebo standardní „zelený robot“ systému Android, ale dále se nic neděje.

Proč se telefon nezapne

Pokud váš gadget visí na spořiči obrazovky, existují 4 hlavní příčiny závady:

 • Závady operačního systému Android.
 • Kritické selhání hardwaru v důsledku vniknutí vody, přehřátí desky nebo silného nárazu. Systém Android se může začít spouštět a nakonec selhat.
 • Nesprávné úkony při instalaci vlastního firmwaru způsobily pád operačního systému.
 • Nekompatibilní paměťová karta se zařízením.
 • Zkratovaná sim karta.
 • Nedostatek volné paměti, zpomalující proces zapnutí. Telefon se spustí, ale velmi pomalu, trvá to 3-5 minut.

Telefon zamrzne na obrazovce při zapnutí

Co byste opravdu neměli dělat, je rozebírat skříň sami, abyste se pokusili zjistit příčinu. Bez správných dovedností je možné nejen ztratit záruku, ale také „zničit“ zařízení. Pokud telefon omylem vylijete nebo upustíte, vyhledejte pomoc autorizovaného servisu nebo důvěryhodného technika.

Vyjmutí karty SIM

Funguje téměř ve 100 % případů, nejprve zkuste vyjmout kartu SIM a spustit systém bez ní.

Vyjmutí paměťové karty

Nezapomeňte vyjmout paměťovou kartu ze zařízení. Téměř polovina všech závad při zapnutí je způsobena tímto malým paměťovým čipem. Správný postup najdete v návodu k nabíječce, univerzální řešení neexistuje.

Selhání softwaru

Nejčastější příčina zavěšení, když se systém Android nenačte po zobrazení loga. Zkuste přejít do režimu obnovení a problém vyřešit:

 • Pro Samsung Galaxy s Bixby. stiskněte současně tlačítko napájení, zvýšení hlasitosti a tlačítko Bixby. Když se na obrazovce zobrazí zpráva Samsung, uvolněte napájení.
 • U ostatních zařízení Samsung. stiskněte tlačítka zvýšení a snížení hlasitosti a tlačítko zámku a počkejte, až se zobrazí ikona spouštění.
 • LG. stiskněte a podržte tlačítko snížení hlasitosti a vypínač, jakmile se obrazovka rozsvítí, uvolněte je.
 • HTC. pokyny jsou totožné se zařízeními LG.

Po vstupu do nabídky Recovery, která se ovládá pomocí hardwarových tlačítek, lze provést následující kroky:

 • Vymazání mezipaměti výběrem možnosti Wipe Cache Partition pomocí kolébky hlasitosti a zamykacího tlačítka.
 • Proveďte úplné obnovení továrního nastavení a vymažte všechna data. Za tuto akci je zodpovědná možnost Vymazat data/obnovit tovární nastavení. Vezměte prosím na vědomí, že se tím vymažou všechna vaše data a zařízení se vrátí do původního stavu.
 • Jakmile provedete potřebná nastavení, zvolte možnost Restartovat systém nyní a zkuste restartovat systém.

Přeflashování zařízení

Pokud výše uvedené kroky nepomohly, můžete zařízení flashnout pouze ručně pomocí počítače a speciálního softwaru. Pro Samsung je to nástroj Odin. Pokyny pro každé zařízení a samotný firmware se liší, potřebné informace pro váš telefon najdete na fóru.

READ  Snímek obrazovky v telefonu Samsung note 10

Jak zjistit, zda je baterie vadná

Častou příčinou potíží je selhání baterie. Určit, zda je baterie vadná, je poměrně snadné: Pokud se po připojení k napájecímu adaptéru na obrazovce objeví ikona nabíjení a úroveň nabití se časem zvyšuje. vše je v pořádku. Pokud však nabíječku odpojíte a baterie přestane reagovat na stisknutí tlačítka nebo se odmítá dobíjet, je pravděpodobně problém v baterii nebo v napájecím konektoru. V takovém případě je jediným bezpečným řešením kontaktovat servisní středisko výrobce. Například u majitelů řady Samsung Galaxy se záruční servis provádí ve střediscích Samsung.

Infekce viry

Vzácná příčina vážného poškození. Smartphone může na obrazovce zobrazovat zkreslený obraz místo obrázku.

Řešení: Prověřte chytrý telefon pomocí antivirového programu třetí strany a připojte jej k počítači.

Pokud existuje podezření, že se do systému dostal škodlivý software, informace o odstraňování jednotlivých typů virů lze nalézt na fórech známých vývojářů antivirového softwaru: Dr. Web, Kaspersky a Nod32.

K zamrznutí smartphonu během spouštění může dojít z různých důvodů. V některých případech můžete problém vyřešit sami, v jiných se můžete obrátit pouze na servisní středisko. Oprava mobilního telefonu není snadný úkol a měla by být svěřena pouze důvěryhodným odborníkům. Nehledejte pomoc v nejbližším obchodě ani se nepokoušejte přístroj rozebrat improvizovanými prostředky. způsobíte tím pouze další škody a zrušíte platnost záruky. Abyste se v budoucnu vyhnuli takovým poruchám, pamatujte na několik jednoduchých pravidel:

 • Bez dostatečných zkušeností neflashujte svůj smartphone s čínským „levým“ firmwarem.
 • Nepropadejte panice a nepokoušejte se zařízení rozebírat, pokud je vadné.
 • Používejte antivirový software a pravidelně kontrolujte svůj smartphone na přítomnost malwaru.

Jak opravit chybu „Zařízení se systémem Android se nezapne

Všichni víme, že platforma Android je open-source a lze ji snadno přizpůsobit, optimalizovat a personalizovat. To je skvělé, pokud jde o vyladění metod, ale znamená to také řešení mnoha problémů. Hlavním problémem je, že systém Android není tak bezpečný, jak by si uživatelé přáli, nemluvě o řadě dalších softwarových problémů, které mohou zkazit naprosto spokojený a pohodový den.

Velmi častým problémem, který hlásí mnoho uživatelů, je „zařízení se systémem Android se nechce zapnout“. Jedná se o běžný problém, který může být způsoben různými situacemi. Obvykle je to způsobeno chybnou funkcí softwaru, což znamená, že ji lze také snadno opravit, pokud přesně víte, co dělat. Bohužel to také může znamenat, že se váš smartphone/tablet omylem změní v cihlu, a v takovém případě jej budete muset odnést do servisního střediska, kde může být servis velmi drahý.

V tomto návodu se dozvíte, jak opravit chybu „Zařízení se systémem Android se nezapíná“, pokud chyba souvisí se softwarem. Než se rozhodnete, zda vrátit zařízení do původního stavu, zkontrolujte a vyzkoušejte všechna řešení opravy krok za krokem v tomto průvodci. Je třeba poznamenat, že všechny kroky lze snadno provést, takže nic neriskujete.

Tato chyba může být způsobena malwarem, nereagující aplikací nebo procesem nebo neoprávněným přístupem, ke kterému jste se pokusili získat přístup. A pokud jde o neoprávněný přístup, týká se různých vlastních operací, jako je získání přístupu root, instalace vlastního firmwaru, instalace vlastních jader, odstranění bloatwaru (předinstalovaných aplikací), přetaktování frekvence procesoru atd. Proto je důležité používat pouze důvěryhodné návody a aplikace třetích stran, protože jinak můžete snadno poškodit softwarovou část zařízení se systémem Android.

Abyste se vyhnuli nepříjemným situacím, měli byste před provedením výše uvedených operací nejprve synchronizovat data se svým účtem. Takto můžete zálohovat důležité věci, jako jsou kontakty, protokoly hovorů, zprávy, obrázky, videa, aplikace, zvukové soubory, EFS, data IMEI/NVRAM atd. Zálohovat lze také pomocí bezplatných služeb cloudových úložišť nebo zálohovat a obnovovat aplikace z Play Marketu.

Dobře; popsali jsme několik důvodů, proč může dojít k chybě „Zařízení se systémem Android se nezapne“, a nyní je čas zjistit, jak tento nepříjemný problém, který může být spojen také se spouštěním ve smyčce, zamrznutím obrazovky nebo úplným vypnutím, skutečně vyřešit.

Zkuste zařízení nejprve nabít

Ačkoli se to může zdát zvláštní, tuto chybu lze vyřešit, pokud zařízení správně nabíjíte. Některé chytré telefony nebo tablety trpí drobným problémem souvisejícím s výdrží baterie. jakmile baterie dosáhne 20 % nabití, zařízení se vypne a nelze jej zapnout, dokud jej chvíli nenabijete.

V podstatě ani po připojení nabíječky nebudete moci zařízení zapnout. Buďte trpěliví a počkejte několik minut, než se pokusíte telefon zapnout. Pro příště se podívejte, zda se stejné situace opakují, když baterie dosáhne 20 % nabití a telefon se vypne.

Řešením je jednoduše častěji připojovat nabíječku a zejména pokud si všimnete, že oznamovací lišta vedle ikony baterie začne svítit na 20 %.

Restartujte zařízení nebo vyjměte baterii

Pokud nabíjení zařízení se systémem Android nevyřeší problém s odpojením nebo chybu „Zařízení se systémem Android se nezapíná“, zkuste vyjmout baterii. Tímto způsobem můžete telefon jakoby obnovit v případě, že se během různých procesů (např. těch zmíněných na začátku článku) dostane do stavu zacykleného spouštění. V podstatě stačí na několik minut vyjmout baterii, pak ji znovu vložit a zkusit zařízení znovu spustit.

READ  Telefon neodesílá zprávy, co dělat. Přetížení obsluhy

Pokud má zařízení vestavěnou baterii, nepanikařte. Stále můžete vynutit restartování smartphonu/tabletu. Stačí stisknout a podržet tlačítko napájení po dobu asi 20 nebo 30 sekund. Poté je třeba zařízení restartovat.

Displej se nezapne, i když je telefon zapnutý

Tato situace je poměrně častá. Zařízení se systémem Android je skutečně zapnuté a funguje dobře, ale na displeji se nic nezobrazuje. Můžete to zkontrolovat dlouhým stisknutím tlačítka napájení; pokud uslyšíte zvuk nebo vibrace, znamená to, že zařízení pracuje normálně. V této situaci vám bohužel nemůžeme pomoci. Můžete se obrátit na servis telefonů.

Proveďte tvrdý reset a vymažte mezipaměť dat aplikací

Pokud se vaše zařízení se systémem Android zaseklo ve spouštěcím cyklu nebo pokud se váš smartphone či tablet prostě nechce zapnout, můžete zkusit obnovit tovární nastavení a vymazat mezipaměť dat aplikací. Tímto postupem můžete odstranit škodlivé aplikace nebo nereagující procesy nebo můžete jednoduše obnovit původní stav zařízení se systémem Android, což znamená, že váš problém „zařízení se systémem Android se nezapíná“ bude snadno vyřešen. V každém případě je třeba udělat následující:

 • Vstup do režimu obnovení v zařízení se systémem Android. způsob se u různých výrobců zařízení liší; postupujte podle tohoto návodu, abyste zjistili, jak to provést ve vašem zařízení.
 • Po vstupu do režimu obnovení přepínejte pomocí tlačítka hlasitosti v nabídce. Vyberte „wipe data factory reset“, „wipe cache partition“ a „wipe dalvik cache“.
 • Po dokončení všech úkonů se vraťte do hlavní nabídky.
 • Vyberte možnost „restartovat systém nyní“.

Telefon se systémem Android nenaběhne po spuštění loga/spořiče (zapne se, ale nedojde až na konec). co s tím?

Nyní zjistíme, proč se váš telefon se systémem Android nespustí po zobrazení loga (nezapne se po úvodní obrazovce výrobce nebo robota). Co dělat: Nejprve příčiny a pak řešení.

Tento článek se týká všech značek telefonů se systémem Android 10/9/8/7: Samsung, HTC, Lenovo, LG, Sony, ZTE, Huawei, Meizu, Fly, Alcatel, Xiaomi, Nokia a další. Nejsme zodpovědní za vaše činy.

Pozor ! Na konci tohoto článku můžete položit otázku odborníkovi.

Pokud jsme rozdělili všechny důvody, proč se váš telefon se systémem Android zasekne na úvodní obrazovce s logem a nechce se spustit, je to tento

Příčiny problému a důvody, proč se systém nespustí

️️️️️ Pokud se telefon nebo tablet se systémem Android po zapnutí nespustí nebo pokud se smartphone se systémem Android spustí, ale nepřekročí úvodní obrazovku s logem, může to mít následující příčiny:

 • Chyby při blikání zařízení. Patří mezi ně nesprávné nebo poškozené sestavy, poruchy firmwaru, výpadky napájení a další faktory.
 • Nedostatečná paměť. Systém se nemusí spustit nebo se může spouštět velmi pomalu kvůli nedostatku paměti. Řešením by mohla být optimalizace aplikací a odstranění nepotřebných dat.
 • Nekompatibilita paměťových karet. Pokud se smartphone zapne, ale nenaběhne až do konce, zkuste kartu vyjmout a zkuste systém znovu spustit.
 • Problémy s hardwarem způsobené nárazem, pádem, kapalinou, extrémními teplotami.
 • Poškozené tlačítko napájení nebo napájecí kabel, který zkratuje telefon a ten se cyklicky restartuje, nastartuje se do loga a pak do kruhu. S tímto druhem chyb se setkáváme pravidelně a lze je diagnostikovat pouze v servisním středisku.

Přečtěte si článek Jak zkontrolovat chyby v systému Android

Než se pokusíte problém systému Android vyřešit, musíte pochopit, proč se systém nespustí.

Obnovení provozuschopnosti

Pokud telefon ukazuje, že se nabíjí, je třeba hledat příčinu problému v aplikaci Android Launcher. Pokud zařízení vibruje nebo bliká obrazovka, může být poškozená.

Pokud jste zjistili, že problém je softwarový (např. problém nastal po aktualizaci firmwaru), jednoduchý reset nepomůže. Je třeba obnovit systém prostřednictvím režimu obnovení nebo přeflashovat zařízení. Podívejme se, co dělat:

 • Podržte stisknuté tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti (může existovat i jiná kombinace. zeptejte se na svůj model) a přejděte do režimu obnovení. Pokud telefon nepřejde do režimu obnovení, jsou problémy hlubší a je třeba se obrátit na servisní středisko.
 • Obnovení továrního nastavení provedete výběrem možnosti „Wipe data factory“.
 • Výběrem možnosti „Resetovat“ restartujete zařízení.

Obnovení továrního nastavení vymaže osobní údaje a uživatelská nastavení. Pokud to nefungovalo, proveďte novou flash sluchátka. Za tímto účelem nahrajte soubor s příslušným firmwarem do kořenového adresáře paměťové karty, vložte flash paměť do telefonu a v režimu obnovení vyberte možnost „Instalovat zip z sdcard“.

Pokud se jedná o softwarový problém, můžete ho opravit sami, ale co problémy s hardwarem?? Nejchytřejší je obrátit se na servisní středisko, které provede diagnostiku a opravu.

I když lze problém vyřešit bez finančních investic pouhým přeflashováním zařízení, uživatelé mají důležitou otázku. jak zachránit data uložená v telefonu. S paměťovou kartou není žádný problém: stačí ji vyjmout ze zařízení. Jak ale zachránit data z interní jednotky?? Vyjměte například kontakty.

Pokud jste si zálohovali systém nebo alespoň zapnuli synchronizaci se službou Google, mělo by být získání kontaktů snadné. Pro zobrazení úplného seznamu synchronizovaných kontaktů stačí přejít do aplikace Kontakty ve službě Google. Pokud je chcete přenést do jiného zařízení, stačí přidat účet Google.

Chcete-li stejně snadno získat další informace, měli byste pravidelně zálohovat systém Android. Pokud se telefon restartuje a reset nepomůže, můžete jej bezpečně přeflashovat bez obav o uložení informací.

READ  Jak pořídit snímek obrazovky v tabletu Samsung. Jak zjistit, zda byl snímek obrazovky pořízen

Můžete například nainstalovat vlastní program Recovery a zkopírovat data na paměťovou kartu pomocí funkce „Zálohování“.

Důvody, proč se zařízení Samsung zaseklo na obrazovce s logem

Nebo proč vaše zařízení zamrzne při spouštění systému Android?

Zde jsou některé možné příčiny vašeho odkazu.

 • Chyby softwaru. Problém mohou způsobit softwarové chyby. Softwarové záplaty však lze vyřešit aktualizací softwaru.
 • Manipulace se softwarem. Se softwarem systému Android lze snadno manipulovat a konfigurovat jej, ale někdy se při pokusech o tato nastavení můžeme dopustit chyb, což vede k nekonečnému spouštěcímu cyklu.
 • Zaseknutí po aktualizaci. pokud se aktualizace softwaru nedokončí správně, může se vyskytnout problém se zaseknutím v cyklu stahování. Zde je vysvětleno, proč je nutné mít dostatek baterie, aby nedošlo k vypnutí aktualizace.
 • Útok viru. mnoho aplikací obsahuje škodlivé kódy a viry, které mohou způsobit nefunkčnost vašeho zařízení. Chcete-li tomu předejít, zajistěte, aby byly všechny aplikace staženy z obchodu Google Store a aby byl v telefonu nainstalován antivirový software.
 • Vadná paměťová karta. Problémem může být špatná paměťová karta, která způsobuje zamrznutí telefonu se systémem Android v zaváděcím cyklu.

Zařízení se systémem Android se nespustí

Pokud se náš mobilní telefon nespustí a zůstane beze změny s logem značky nebo systému Android, měli bychom jej zkusit spustit v nouzovém režimu.

chcete-li přejít do nouzového režimu, když je telefon vypnutý, musíte jej zapnout podržením tlačítka napájení, dokud se na obrazovce neobjeví logo značky nebo systému Android. Uvolněte tlačítko napájení a stiskněte tlačítko snížení hlasitosti a držte je stisknuté, dokud se nespustí nouzový režim.

Poté je třeba telefon znovu restartovat v normálním režimu. Ve většině případů se tím problém se zamrznutím loga vyřeší.

Pokud problém přetrvává, může být radikálním, ale velmi účinným způsobem „tvrdý reset“.

Po této metodě bude z mobilního zařízení vše odstraněno a bude obnoveno tovární nastavení. V případě problémů se softwarem je to tedy nejlepší řešení problémů.

Za tímto účelem musíme telefon spustit současným stisknutím tlačítka napájení a tlačítka pro snížení hlasitosti (u některých modelů je nutné stisknout tlačítko pro zvýšení hlasitosti). Po těchto krocích vstoupíme do režimu obnovení.

Poté pomocí tlačítka hlasitosti vyberte možnost Wipe data/factory reset a stiskněte tlačítko napájení pro potvrzení (u starších modelů je třeba vybrat možnost Reboot System). Po provedení tohoto úkonu se mobilní telefon restartuje do továrního nastavení a vy můžete pokračovat v jeho rekonfiguraci.

Odstranění problému se zamrzáním smartphonu při zapnutí

Pokud se telefon Lenovo zapne, ale nespustí se, může to být způsobeno následujícím. Nyní se dozvíte, jaké jsou nejčastější a jak je opravit.

Obnovení výchozího nastavení pomocí nástroje Obnovení

Předpokládejme, že jste aktualizovali firmware, poté zařízení restartovali a ve fázi spouštění zamrzlo. Po 10-20 minutách se telefon nezmění. Možná došlo k selhání systému a jedním z řešení je obnovení dat. Je to snadné:

  Vstup do režimu obnovení. Stiskněte tlačítko snížení hlasitosti a tlačítko napájení.

Pokud vaše zařízení nemá správně nainstalovaný program Recovery nebo ho nemá vůbec, měli byste navštívit fórum 4pda, najít tam model telefonu a zjistit, co dělat.

Přeflashování

Pokud byla předchozí metoda nepoužitelná a systém se opět plně nespustí, měli byste smartphone znovu přeflashovat. Zjednodušeně řečeno to znamená přeinstalovat systém Android do zařízení. To se provádí buď prostřednictvím upraveného nástroje pro obnovení, nebo pomocí speciálního programu Flash Tool nebo Odin (pro Samsung). Podrobné pokyny k flashování zařízení najdete opět na webu 4pda.

Před přeflashováním se ujistěte, že jste zařízení nabili alespoň na 50 %. Instalujte pouze oficiální firmware. Pokud se během tohoto procesu něco pokazí, může se stát, že se zařízení přestane zapínat.

Vyjmutí karty SD

Proč se telefon zapne, ale nespustí se? Předchozí řešení nepomohlo? Zřídka je příčinou nekompatibilita paměťové karty se zařízením. V takovém případě se jej pokuste odstranit a zapnout zařízení bez něj.

Servisní středisko

Pokud vše ostatní selže, telefon se nespustí až do konce. co dělat?? Problém je pravděpodobně v hardwaru. Musíte zajít do servisního střediska a nechat si smartphone diagnostikovat. Specialisté identifikují problém a opraví vaše zařízení.

Možné příčiny poruch

Takové chování smartphonu má několik důvodů. A v závislosti na nich se rozhodne o opravě. Prvním (a nejčastějším) důvodem, proč se telefon nezapne mimo obrazovku „Android“, je selhání při instalaci aktualizací operačního systému. Stává se to proto, že operační systém Android není příliš stabilní. To je polovina problémů. Stejného výsledku však lze dosáhnout i po pádu zařízení ze značné výšky. Tohle je mnohem horší.

Častou příčinou může být také vadná baterie, nabíječka nebo samotný nabíjecí slot. Nyní se podívejme na další informace o spořiči obrazovky. Ve většině případů ji můžete opravit sami. Smrtelné poruchy jsou velmi vzácné. V počáteční fázi je však důležité problém správně diagnostikovat, abyste se v budoucnu nedopustili chyb.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS