Jak odebrat z telefonu klíč s obrázkem

Smartphone se systémem Android lze různými způsoby uzamknout, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu třetích stran k osobním údajům. V tomto článku budou představeny funkce metody ochrany, jako je zámek vzoru, a způsob jeho resetování.

Jedná se o jeden ze způsobů uzamčení systému Android, který chrání osobní údaje jako obrázek. Obrázkový klíč umožňuje uživateli nakreslit na obrazovku chytrého telefonu určitý obrázek, symbol jako odemknutí.

Existuje mnoho druhů grafických klíčů, které mohou účinně chránit vaše zařízení před neoprávněným přístupem.

Snadno zapamatovatelné. Obrázkový klíč je snadněji zapamatovatelný než složitá osmimístná hesla. Postupem času uživatel automaticky nakreslí obrázek, kterým odemkne své zařízení.

Rychlý vstup. Nakreslením obrázku na displej telefonu lze na rozdíl od kódu PIN rychle zadat grafický klíč. Uživatel tak stráví odemykáním miniaplikace méně času.

Snadné resetování. Pokud uživatel zapomene kombinaci vzorových kláves, může ochranu snadno obejít, pokud zná několik způsobů, jak ji provést.

Neomezený počet pokusů o vstup. Pokud uživatel kombinaci zapomene, může se pokusit zadat klíč neomezeněkrát a smartphone se nezamkne, což se nedá říct o PINu.

Střední úroveň zabezpečení. Některé chytré telefony podporují pouze jednu grafickou klávesu v podobě segmentů, které není obtížné uhodnout zkoušením různých kombinací. Hesla je obtížnější uhodnout.

Snadná reprodukce. Pokud narušitel náhodou uvidí uživatele zadávat vzor, může si kombinaci rychle zapamatovat a zadat ji sám. Praxe ukazuje, že kód PIN je obtížné si zapamatovat na první pohled.

Vyšší spotřeba paměti. Nastavení grafického klíče vyžaduje více paměti RAM než nastavení textového hesla. V důsledku toho bude telefon s malou pamětí a zámkem vzoru pomalý.

Snadné sejmutí otiskem prstu. Obrazovka smartphonu zanechává stopy na rukou uživatele. Po zadání tokenu často zůstávají otisky prstů, které lze snadno použít k reprodukci obrázku.

Špatný výkon při nošení rukavic v mrazu. V zimě venku je klíč obtížnější zadat než běžné heslo nebo kód PIN.

Možné zamrznutí během zadávání. Taková závada je aktuální pro smartphony s malou pamětí RAM. Proto je lepší tato zařízení chránit pomocí kódu PIN.

Při resetování vzorového zámku je třeba vzít v úvahu specifika telefonu se systémem Android, jeho specifikace. O tom se bude dále diskutovat.

Jak resetovat zámek v systému Android

Nejjednodušší variantou je Hard Reset, ale pak data zmizí (nebudu popisovat, protože pro každý telefon nebude fungovat stejný vzor. kdo to potřebuje, napište model telefonu do komentářů).

Dříve jste mohli zadat vzor pětkrát nesprávně a zobrazilo se tlačítko „Zapomenout vzor“?“.

Po stisknutí můžete zadat své přihlašovací údaje a odemknout zařízení, ale počínaje systémem Android 5.0 tato funkce byla ve většině firmwarů odstraněna.

Nyní můžete zkusit odstranit zámek pomocí Android Debug Bridge (ADB), ale musíte mít povoleno ladění USB.

dělat, když, obrázkový, klíč, android, resetování

K tomu nepotřebujete práva ROOT v telefonu, stačí připojit smartphone k počítači pomocí kabelu USB.

READ  Při volání se obrazovka Android nerozsvítí

Stáhněte si Android SDK a rozbalte archiv. Soubory ADB se nacházejí v adresáři \ SDK \ platform-tools. Poté ve složce, kde jsou uloženy soubory ADB, spusťte příkazový řádek (obvykle C:\adt-bundle-Windows-xxxxx\sdk\platform-tools) a spusťte níže uvedený příkaz.

Na obrazovce by se měl objevit kód vašeho smartphonu. V opačném případě následující příkaz nepřinese požadovaný výsledek.

Tím se odstraní soubor gest.klíč. Je zde uložen kód zámku pro vzor. Nyní je třeba smartphone restartovat.

Stačí spínač podržet delší dobu. Na obrazovce se sice znovu zobrazí žádost o odemykací kód, ale tentokrát můžete prstem nakreslit libovolný vzor.

Druhý způsob odemykání telefonu pomocí vzorového zámku bez ztráty dat

Druhým způsobem je odhadnout. Uživatelé obvykle umísťují vzory odpovídající některým písmenům. Zkuste kombinaci odpovídající písmenům V, D, Z, N a možná to bude fungovat.

Tyto metody jsou docela experimentální. záleží jen na vašem štěstí. Buď máte štěstí, nebo ne.

Toto odemykání je samozřejmě 50/50, ale věřte mi, že většina lidí to nedělá, protože se bojí, že by sami zapomněli složitý odemykací vzor.

Pokud obě výše uvedené metody nefungují, zkuste jiný způsob.

Druhý způsob odstranění hesla nebo zámku vzoru v telefonu nebo tabletu Samsung

Hodně záleží na modelu telefonu a verzi systému Android. Může to být 5.1, 6.0 a mnoho dalších.

Pokud první metoda nefunguje, zkuste druhou. Je to velmi podobné, jen položka v nabídce resetování se může lišit.

Nemusíte stisknout tlačítko Domů, ale pouze stiskněte a podržte tlačítko po dobu asi 10 až 15 sekund, abyste zapnuli smartphone, a poté postupujte podle prvního způsobu (podržte tlačítko po dobu asi 10 až 15 sekund).

Úplné obnovení telefonu

Úplný reset (známý také jako Hard Reset nebo Factory Reset) umožňuje obnovit telefon do zcela nového stavu, tj. obnovit výchozí tovární nastavení systému. Tím se odstraní fotografie, videa, kontakty, hudba a poznámky. Proto byste měli nejprve zálohovat uživatelská data. Podrobný návod najdete na tomto odkazu.

Pokud jste připraveni zkopírovat data, můžete přistoupit k obnovení miniaplikace do továrního stavu. Především se ujistěte, že máte přístup ke svému účtu Google, protože telefon bude tyto údaje po resetu vyžadovat. Pokud jste ztratili přístup, budete jej moci obnovit v servisním středisku Samsung, ale budete muset technikovi předložit doklad o zakoupení vašeho gadgetu.

 • Vypněte smartphone tradičním způsobem. dlouhým stisknutím tlačítka napájení vyvoláte nabídku vypnutí a klepnete na „Vypnout“.
 • Poté stiskněte a podržte fyzická tlačítka „Zvýšení hlasitosti“, „Napájení“ a „Domů“. Nepouštějte jej, dokud se neotevře program Android Recovery. jedná se o výchozí nástroj pro obnovení a zprovoznění telefonu.
 • V režimu obnovení zvýrazněte pomocí kolébky hlasitosti položku „Wipe data/factory reset“.
 • Tuto položku vyberete jedním stisknutím tlačítka „Power“.
 • V dalším kroku potvrďte své akce výběrem možnosti „Ano“ v seznamu stejným způsobem.
 • Když se na obrazovce zobrazí zpráva „Data Wipe Complete“, můžete miniaplikaci restartovat. Vyberte první možnost „Reboot system now“ a potvrďte ji tlačítkem napájení.

Pokud se něco změní, budeme tento materiál aktualizovat. Pokud existují alternativní způsoby, přidáme je v danou chvíli.

Odemknutí zámku vzoru v systému Android 5 a 6 u některých telefonů a tabletů

V této části shromáždím několik metod, které fungují pro jednotlivá zařízení (např. některé čínské modely telefonů a tabletů). Jedna cesta zatím od leonského čtenáře. Pokud jste zapomněli zámek vzoru, musíte provést následující kroky:

READ  Jak zkontrolovat odběry iPhonu. Co dělat, když se vám nezobrazuje předplatné na iPhonu??

Restartování tabletu. Po zapnutí budete vyzváni k zadání grafického klíče. Musíte náhodně zadávat grafické klávesy, dokud se neobjeví upozornění, že zbývá 9 pokusů, pak se paměť tabletu vymaže. Po dokončení všech 9 pokusů tablet automaticky vymaže paměť a obnoví výchozí tovární nastavení. jedno mínus. Všechny stažené aplikace z playmarketu nebo jiných zdrojů budou vymazány. Pokud máte kartu SD, vyjměte ji. Poté uložte všechna data, která na něm byla. bylo to provedeno přesně pomocí grafického klíče. Tento postup může platit i pro jiné způsoby uzamčení tabletu (PIN apod.).д.).

P.S. Než položíte otázku týkající se vašeho modelu, přečtěte si prosím komentáře. Plus ještě jedna věc: pro různé čínské Samsung Galaxy S4 a podobné neodpovídám, protože existuje tolik různých a téměř žádné informace nikde.

Jakákoli pomoc. sdílejte na sociálních sítích, tlačítka níže.

Odemknutí vzorového zámku v systému Android standardním způsobem

Chcete-li odemknout zámek vzoru v systému Android, postupujte podle následujících kroků:

  Pětkrát zadáte heslo nesprávně. Zařízení se uzamkne a oznámí, že došlo k mnoha pokusům o zadání vzorového zámku a že to budete moci zkusit znovu za 30 sekund.

Odemknutí grafického klíče pomocí účtu Google

To je vše. Pokud však telefon není připojen k internetu nebo si nepamatujete přihlašovací údaje k účtu Google (případně jste jej vůbec nenastavili, t.к. Právě jste si koupili telefon a zapomněli jste na zámek vzoru), takže tato metoda vám nepomůže. Obnovení továrního nastavení telefonu nebo tabletu však může pomoci. jak je popsáno níže.

dělat, když, obrázkový, klíč, android, resetování

Pro resetování telefonu nebo tabletu je obvykle nutné stisknout určitá tlačítka, aby se odstranil zámek vzoru ze systému Android, ale také se odstraní všechna data a aplikace. Jediné, co můžete udělat, je vyjmout paměťovou kartu, pokud na ní máte důležitá data.

Poznámka: Při resetování zařízení se ujistěte, že je nabité alespoň na 60 %, jinak hrozí, že se nezapne.

Než položíte svou otázku, podívejte se prosím na níže uvedené video až do konce komentáře. Hned po videonávodu si můžete přečíst, jak odemknout zámek se vzorem pro nejoblíbenější modely.

Užitečné také: Obnovení dat telefonu a tabletu se systémem Android (otevře se na nové kartě) z interní paměti a karet micro SD (také po tvrdém resetování).

Doufejme, že po videu se proces odemykání klíče Android stal srozumitelnějším.

Speciální programy

K odemknutí zařízení existují také speciální programy. Pokud uživatel zjistí, že žádná z výše uvedených metod nefunguje správně, může se snadno obrátit na nástroje.

Samsung Najít můj mobil

Jedná se o oficiální aplikaci společnosti Samsung. Odemkne telefon bez resetování nebo přeflashování Osoba nebude mít žádná rizika při použití tohoto nástroje.

Tato možnost však nevyhovuje všem uživatelům, ale pouze těm, kteří se u společnosti již dříve zaregistrovali a autorizovali. Abyste mohli software dobře používat, musíte:

 • Otevřete oficiální webové stránky;
 • Uveďte e-mailovou adresu, ke které je uživatel také vázán na společnost Samsung;
 • Nyní je třeba vybrat zařízení z vyhledávání;
 • Klikněte na Více;
 • Vyberte část s odemknutím zařízení a potvrzením akce.
READ  Co dělat, když je klávesnice na iPadu rozdělená. Jak psát pomocí rychlého psaní

Jak vidíte, je možné jej odemknout i pomocí speciálních nástrojů. Je dobré, když jsou oficiální.

Dr. Telefon

Další velmi oblíbenou aplikací, která uživateli pomůže snadno odemknout Samsung, je Dr. Von. Je určena pro telefony se systémem Android a je k dispozici také v oficiálních obchodech na adrese.

Jakmile si ji uživatel stáhne do svého počítače, musí:

 • Připojte smartphone k počítači;
 • Otevřete software;
 • Najděte položku pomocí ovládacího prvku Android Lock;
 • Nyní klepněte na položku odpovědnou za obnovení dat;
 • Zadejte požadovaný typ obnovení. V tomto případě. heslo.

Pokud uživatel provedl všechny akce správně, nebudou ze zařízení odstraněny žádné soubory. Při neopatrném zacházení by uživatel mohl omylem kliknout na obnovení továrního nastavení nebo něco podobného.

Způsoby obnovení zapomenutého vzorového zámku pro různé výrobce smartphonů

Co dělat, když jste zapomněli vzorový zámek Androidu, a co dělat, pokud máte konkrétní značku smartphonu?

 • Sony. Tento výrobce vyvinul speciální software, který vám pomůže obnovit váš smartphone. Chcete-li resetovat zámek vzoru, musíte do notebooku nebo počítače nainstalovat nástroj Flashtool. a poté připojte uzamčené zařízení kabelem. Otevřete okno Nástroje. Klikněte na pole Svazky a tlačítko Vytvořit. V horní části okna je třeba vyplnit pole Typ zařízení, Verze nástroje, Verze firmwaru a Model zařízení. Uveďte také cestu k souboru firmwaru. Poté potvrďte tlačítkem Vytvořit resetování grafického klíče.
 • HTC. Tento smartphone je k dispozici také pro PC. HTS Sync. K resetování grafického klíče je třeba použít možnost Obejít zámek. Počkejte, až se zařízení restartuje, a odstraňte klíč z nastavení zařízení.
 • Samsung. V tomto telefonu můžete klíč resetovat pouze po obecném resetu. Většina modelů přejde do režimu obnovení současným stisknutím středového tlačítka, tlačítka zvýšení hlasitosti a tlačítka napájení.
 • Huawei. Resetování se provádí také pomocí režimu obnovení. Přejděte na něj současným stisknutím tlačítka hlasitosti a tlačítka napájení. V zobrazené nabídce vyberte možnost Obnovit tovární nastavení. Nové modely chytrých telefonů tohoto výrobce lze obnovit pouze prostřednictvím oficiálních webových stránek.

Aby uživatel, který zapomněl grafický klíč Android, jak jej resetovat, už o tom nemusel přemýšlet, stojí za to použít aplikaci SMS Bypass. Je distribuován za poplatek, ale je k dispozici zkušební verze. Tento program vám umožní získat přístup k vašemu smartphonu na několik kliknutí. K používání tohoto programu nepotřebujete žádné speciální znalosti.

Každá dívka se alespoň jednou setkala se situací, kdy na svém telefonu se systémem Android zapomněla zámek vzoru. Tento materiál vám pomůže vypořádat se s ním, rozšiřte ho mezi své přátele, bude užitečný i pro muže. Pokud znáte způsob, jak resetovat klíč, který jsme nezmínili, napište nám ho do komentářů. Můžete také klást otázky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS