Co dělat, když vám iPhone spadne do vody

Každý se snaží používat svůj iPhone opatrně. Ne vždy se to však podaří. Nebo jeden nešikovný pohyb způsobí pád mobilního zařízení. A pokud smartphone spadne z malé výšky na rovný povrch, maximálním dopadem je pouze škrábanec na pouzdře. Pokud však iPhone spadne do vody, může se dokonce poškodit.

iPhone je také vystaven vlhkosti, když prší. Předpokládejme, že člověk přijme hovor a zvedne ho navzdory silnému dešti. Někteří lidé dokonce omylem hodí telefon do pračky spolu s oblečením. Všechny popsané scénáře mají jedno společné. iPhone interaguje s vlhkostí. Je však vniknutí vody tak nebezpečné, jak si majitelé spotřebičů Apple myslí??

Můžete zkontrolovat, jak moc je iPhone mokrý?

Samozřejmě. Servisní střediska mohou určitými způsoby zjistit, zda byl přístroj namočen ve vodě. Telefon je naštěstí dostatečně dobře konstruován. Takže se neprosákne během chvilky. Přesto existuje velká pravděpodobnost, že se dovnitř dostane vlhkost.

dělat, když, iphone, spadne, vody

Je zajímavé sledovat, kolik toho zařízení nasálo. To lze provést několika způsoby:

 • Podívejte se do konektoru pro sluchátka nebo kabelu Lightning, do slotu pro kartu SIM. Existují indikátory v podobě bílých teček, které při kontaktu s vodou mění barvu. Bílá tečka. vše je v pořádku, voda nepronikla ani dovnitř štěrbiny. Červená. bohužel, alespoň nabíjecí konektor a kontakty sluchátek jsou namočené. Bílé diody LED samozřejmě indikují pouze to, že se do konektorů nedostala vlhkost. Nemáte jistotu, že tam není.
 • Podívejte se na displej. Pod nimi se často hromadí voda. To je velmi špatné znamení. znamená to, že uvnitř je stále hodně tekutiny a dostala se dovnitř nebo pod modul.
 • Po otření otočte smartphone displejem dolů a zvedněte spodní okraj. Podívejte se do štěrbiny v reproduktoru. Pokud je tam voda, musela vytéct.
 • Pokud máte správné nástroje. rozeberte iPhone a vizuálně zjistěte hladinu kapaliny uvnitř. To však vyžaduje zkušenosti a speciální šroubovák k odstranění krytu nebo displeje.

Upozornění: tyto informace mají pouze informativní charakter! Nezapomeňte, že skutečný rozsah poškození vodou může zjistit pouze technik, který má k dispozici poměrně kvalitní diagnostické nástroje. Protože poškození nemusí být viditelné pouhým okem.

Co dělat s iPhonem po kontaktu s vodou

Nejdříve ihned po vyjmutí zařízení z vody odpojte iPhone. Bohužel baterii nelze vyjmout bez nástrojů, takže pokud je nemáte, je nejbezpečnější zařízení vysušit a spěchat do servisu. Tam bude váš iPhone rozebrán, kontakty budou vyčištěny a vysušeny, budou posouzena možná rizika, v případě potřeby budou vyměněny další nevhodné díly a smartphone vám bude vrácen.

Hlavní věc, kterou je třeba vědět, je, že postižený smartphone po neoprávněné koupeli nelze protřepat, pouzdro a další ochranné vybavení musí být odstraněno a otřené suché zařízení nelze zabalit do ručníku nebo ubrousku.

dělat, když, iphone, spadne, vody

Pokud však nechcete „svého miláčka“ vykoupit a máte doma sadu nástrojů pro poskytování první pomoci zařízení, můžete se pokusit provést sušení sami.

READ  Co je na iPhonu 11 max dobré

Co nedělat

Je lepší řídit se zdravým rozumem a neposlouchat „škodlivé“ rady ostatních uživatelů:

 • Nesušení fénem může zařízení poškodit. Jak se telefon zahřívá, vlhkost se samozřejmě začne rychleji odpařovat. Existuje však riziko, že proudění vzduchu zažene vodu hlouběji a dále. S dobrou úrovní vnější ochrany. dobrým a těsným pouzdrem. někdy stačí iPhone vysušit z vody doma. Fén může způsobit jen tolik škod: vlhkost se dostane na základní desku a změní zařízení v „cihlu“. Jedním ze šťastných okamžiků pro majitele iPhonu je, když si telefon vysuší fénem. Tato metoda však také „smaží“ citlivé komponenty základní desky.
 • Přehřívání je přísně zakázáno, takže sušení iPhonu na radiátoru ústředního topení nepřipadá v úvahu. Vysoká teplota pouze zvyšuje rychlost oxidace složek.
 • Je zakázáno zařízení zapínat, protože voda může způsobit i zkrat. Z tohoto důvodu čip vyhoří a jeho výměna bude stát spoustu peněz.

Voda zachycená pod obrazovkou iPhonu

Statistiky servisních středisek ukazují neuvěřitelné: asi 20 % zákazníků si dokázalo svůj smartphone polít kávou nebo džusem a 2 % z nich dokonce upustilo iPhone do záchodu.

Co dělat, když se pod obrazovku zařízení dostane voda:

 • Sušicí kufry. Nádobu na rýži lze nahradit speciálními pouzdry, která jsou určena k boji proti vlhkosti nahromaděné uvnitř zařízení:
 • Absorpční vlastnosti výplně bojují nejen proti okem viditelné vlhkosti, ale také proti kondenzaci uvnitř zařízení.
 • Kompletní cyklus sušení trvá 2 dny. Speciální kryty zaručují, že čipy a základní deska smartphonu budou fungovat bez snížení výkonu.
 • 100% pomoc odborníka, který problém vyřeší a kvalitně opraví.
 • Kompletní vyčištění vnitřního železa zařízení, protože je velmi pravděpodobné, že se uvnitř pouzdra kromě displeje iPhonu nacházela i voda.

Lidé s iPhony, podívejte se na to.

Mému manželovi se jednou na iPhone v tašce vylila láhev svěcené vody (bylo to v klášteře), ale iPhonu se nic nestalo. Ačkoli můj manžel si byl jistý, že je to konec iPhonu. Ale z nějakého důvodu jsem si byl jistý, že to bude v pořádku. Od té doby uplynuly 3 roky a iPhone stále funguje bez problémů. Nevím, možná je to náhoda, samozřejmě.

Nikomu nevadí láhev, kapesník ani kapky?! Žasnu nad tou ženou.

telefon je třeba vložit například do vázy a nechat jej v rýži alespoň 2 dny. Rýže saje vodu, nebo jednoduchá možnost, rozeberte, co můžete, a položte ji na baterii

Nemám jeden takový, který má iPhone spadl do záchodu, když jsem ho dostal, otřel ručníkem, fungoval, okamžitě ho vypnul, přes noc jsem ho dal na baterii, zapnul ho ráno, funguje, ale nevidí SIM kartu, později, dokonce i sušička, stále nevidí SIM kartu, v servisu není přijata, t.к. Z nějakého záhadného důvodu se mi nepodařilo vypnout funkci „najít iPhone„. Začal jsem ho používat jako tablet, poslouchat hudbu, využívat sociální sítě atd.д. K telefonování jsem používal jiný telefon. O týden později jsem z ničeho nic začal kartu SIM opět používat. Od té doby fungoval dobře téměř rok, dokud jsem o něj nepřišel)

Nevztahuje se na něj záruka, ale záruka bude zrušena kvůli vlhkosti v telefonu, zachrání ji pouze rýže nebo sušení

READ  Co dělat, když se na iPhonu rozsvítí jablko. Metoda 2: Obnovení iPhonu bez ztráty dat pomocí reibootu

Spadl jsem do sněhu. Nakonec jsem nezemřel, ale nikoho jsem neslyšel. S reproduktorem není něco v pořádku. Hledal jsem na fórech a někde jsem se dočetl, že je nutné vytřít všechny otvory alkoholem (nechápu proč) a pak ho dát na hodinu do mrazáku. U mě to fungovalo.

# my phone fell in the bathroom # (můj telefon spadl v koupelně). Hned jsem ho vytáhl. Nic jsem nestiskl. Vypnul jsem ho, dal ho na 5 dní do rýže, předtím jsem ho co nejvíc rozebral. nezachránil. Jsem rád, protože už mě to nebaví.

Spadl jsem do sněhu. Neumřelo to úplně, ale nikoho jsem neslyšel. Něco je špatně s reproduktorem. Hledal jsem na fórech a někde jsem četl, že je nutné otřít všechny otvory alkoholem (nechápu důvod proč) a pak na hodinu do mrazáku. Pomohlo mi to.

Ležet celou noc venku v dešti. se zvednutým displejem, stále funguje. už jsou to dva roky.

Mám iPhone spadl do toaletyPorosala přinesla do rozbočovače, aby ji opravila (byla tam za hodinu) Řekli, že iphone konečně zemřel a nabídl ho k demontáži na díly pro 5 nebo 8kŠel jsem domů, nic neudělal, příští ráno telefon fungoval dobře))) Ale pro jistotu jsem ho prodal 😀

Bože, ženy jsou rýže. O čem to mluvíte?!? Elektrokorozní. Školní kurz fyziky.Tak fungují moderní telefony. že kapka vody telefon zničí. baterie iPhonu má napětí 4 V. a navíc je tu voda. Celková doba hniloby za 1 hodinu.Miláčku, pospěš si a odnes své utopené dítě do servisu, ale spíše dostaneš náhradní modul displeje

ptejte se a čtěte, než něco napíšete. Na internetu je k dispozici mnoho volně dostupných článků

Jeden kluk utopil telefon v akváriu. Dva dny v rýži, všechny funkce fungují kromě SIM karty, dochází k neustálému vyhledávání sítě. vypnula a odjela s manželem na venkov. Uplynuly další tři dny a já se rozhodl, že ho zapnu. telefon se zdá být funkční, nejprve to řeklo hledání sítě, pak jen žádná síť. není překvapením, že síť MTS zde vůbec nefunguje, přijdu do města, abych zkontroloval provozuschopnost telefonu.

Na displej telefonu se mi dostalo mléko (displej je ve skle), když jsem začal utírat mléko, dostalo se do reproduktoru, reproduktor fungoval, ale zvuk je daleko, telefon se vypnul a dal se na 24 hodin do sucha, mohu ho teď zapnout??

Namočil jsem si iPhone, sám jsem to nedokázal. A při zvláštní bohoslužbě se jim to podařilo. http ://myapple-service.ru/

První pomoc pro utopený iPhone

Chcete-li své zařízení zachránit nebo se o to alespoň pokusit, postupujte podle následujících kroků

 • Zařízení okamžitě vyjměte z vody;
 • vypněte zařízení (pokud se tak již nestalo);
 • vytáhnout z pouzdra;
 • Sundejte ochrannou fólii;
 • vyjměte kartu SIM;
 • Otřete telefon suchým hadříkem, aby na něm nebyla vidět voda. Také pečlivě otřete tlačítka a konektory vatovými tampony;
 • Pokud nemáte speciální nářadí nebo nevíte, jak to udělat, obraťte se na specializovaný servis, který vám iPhone po vodě opraví.

Varování! Následující kroky nezaručují, že se vlhkost z iPhonu zcela odstraní. Co dělat, když vám iPhone spadne do vody?? Pro úplné vysušení byste jej museli rozebrat a prozkoumat vnitřní části (případně pomocí mikroskopu). I když se zdá, že iPhone funguje správně, nebuďte příliš nadšení: uvnitř může být voda! Vlhkost uvnitř způsobí časem korozi a následky budou hrozivé.

READ  Jak vložit emoji do iPhonu. Jak uložit emoji na fotografii v iPhonu

Co dělat, když vám iPhone spadne do vody??

Pokud vám iPhone spadne do vody. především odpojte telefon a vyjměte baterii. Samozřejmě je lepší to udělat, pokud máte alespoň nějaké zkušenosti s rozebíráním iPhonu (lidé často trhají instalatérské práce, pokud je rozebíráte neopatrně). Poté je třeba jej vysušit a odstranit korozi z kontaktů, což lze provést v servisu. Ale ani to nemusí stačit. Po poškození vodou může dojít k porušení různých prvků, které bude třeba vyměnit nebo opravit.

Doporučujeme přinést iPhone k opravě co nejdříve. Čím déle zůstává mokrý, tím hůře se obnovuje.

Co dělat po pádu iPhonu do vody

Ameriku vám neprozradíme a o této metodě jste už pravděpodobně slyšeli. vysušení mokrého iPhonu rýží. Tato myšlenka vychází ze skutečnosti, že rýžová zrna jsou velmi savá. Pokud vám tato metoda připadá jako pohádka, mohu vás ujistit, že opravdu funguje. Než však chytrý telefon vrhnete do balíčku se zrny, připravte si ho.

Pokud vám tedy iPhone spadl do kaluže, vodní nádrže, vany nebo. nedej bože. do záchodu, jednejte rozhodně a rychle. Každá vteřina se počítá.

co nejdříve vyjměte přístroj z vody.

Pokud se zařízení nevypne samo, podržte stisknuté tlačítko napájení, aby se vypnulo. Spotřebič nezapínejte, nepřipojujte k počítači ani k elektrické síti. Vlhkost a elektřina jsou pro technologie zhoubnou kombinací.

Pokud byl iPhone v pouzdře, vyjměte ho. Tím se spotřebič rychleji vysuší.

Vyjměte kartu SIM: zvýšíte tak šanci, že zůstane nepoškozená.

Položte iPhone na rovný povrch a otřete jej, přičemž zvláštní pozornost věnujte tlačítkům, konektorům sluchátek a kabelu USB. Snažte se přístrojem pohybovat co nejméně, aby voda nestříkala pod kryt. Ze stejného důvodu se vyvarujte profouknutí konektorů. Nepoužívejte také fén na vlasy: teplo může poškodit mikroobvody.

Najděte uzavíratelný plastový sáček a naplňte ho suchou rýží (stačí jakákoli nezpracovaná a nefalšovaná rýže). Zabalte iPhone do papírové utěrky, aby se dovnitř nedostal škrob, vložte jej do sáčku a uzavřete jej. Ponechte smartphone v rýži po dobu 48 hodin.

Po dvou dnech, kdy je iPhone zcela vysušený, jej zkuste znovu zapnout. Pokud to nefunguje, není to žádný zázrak. Smartphone budete muset ukázat opraváři.

Jakkoli se tato metoda může zdát triviální, stojí za to ji vyzkoušet. Pokud byl smartphone ve vodě, žádné servisní středisko se v žádném případě nezabývá bezplatnou opravou. Proč tedy nedůvěřovat staré dobré rýži, než si vzít iPhone do drahého servisu??

| Denial of responsibility | Contacts |RSS