Ztráta zvuku v iPhonu. co dělat

Díky vestavěnému reproduktoru iPhonu můžeme slyšet vyzvánění hlasových hovorů, oznámení SMS, zvuky spuštěných aplikací a mnoho dalšího. V režimu přehrávače můžete k poslechu hudebních skladeb používat také systémový reproduktor. Co dělat, když na iPhonu ztratíte zvuk? Problém může být v softwaru nebo hardwaru. Zkusme zjistit, jak zvuk vrátit, pokud náhle zmizí.

dělat, když, iphonu, ztratím
 • Může mít porouchaný reproduktor. jedná se o hardwarovou závadu, která vyžaduje odborný zásah;
 • Do smartphonu se mohla dostat voda a v takovém případě se vám absence zvuku bude zdát jako pouhý výpadek;
 • V zařízení se mohla vyskytnout softwarová chyba. to je nejjednodušší příčina, kterou lze bez větších problémů odstranit.

Zvažte důvody mlčení podrobněji.

Jak zakázat tichý režim

Tichý režim iPhonu je užitečná funkce, kterou využijete na místech, kde potřebujete být potichu. Například když je člověk v divadle nebo v práci a nechce zmeškat hovory a oznámení.

Tichý profil vám umožní nevypínat telefon pouhou kontrolou obrazovky na zmeškané hovory nebo zprávy.

Po příchodu domů mnoho lidí zapomene vypnout speciální režim. Možná si myslíte, že se aktivuje pouhým klepnutím na příslušný hovor v oznamovací liště, ale nemůžete ji deaktivovat.

K rychlé aktivaci tichého režimu na iPhonu slouží speciální tlačítko. Nachází se na pravé straně zařízení. Chcete-li deaktivovat tichý režim, stačí jej přesunout do polohy „Ring“. Pokud bylo výše uvedené provedeno správně, oblast vedle tlačítka zčerná. V opačném případě. červeně.

Když sluchátka nefungují

Obrovskou poptávkou mezi milovníky hudby je režim sluchátek na iPhonu. V náhlavní soupravě můžete poslouchat hudbu, mluvit, ztlumit nebo zvýšit hlasitost. Stručně řečeno, velmi užitečná věc. Pokud reproduktory fungují správně, ale po připojení sluchátek přestane zvuk fungovat nebo je nekvalitní, je možné, že došlo k poruše samotné náhlavní soupravy. Chcete-li ji vyzkoušet, připojte ke smartphonu jakákoli jiná sluchátka. Pokud vás vaše nová sluchátka potěší šťavnatými basy, ale vaše stará sluchátka k iPhonu nefungují, je čas jít si koupit nové zvukové zařízení.

Došlo k poruše hardwaru

Existují tři běžné typy poruch, které indikují problémy s hardwarem. Patří mezi ně:

 • Zástrčka použitá pro náhlavní soupravu je vadná.
 • Tlačítka ovládání zvuku nefungují správně.
 • Vadný reproduktor.

Může být také znečištěný reproduktor nebo konektor, vadný čip nebo poškozený zvukový kabel. Reproduktor se časem zanese prachem a nečistotami. zejména pokud jej nosíte v kapse nebo tašce bez pouzdra.

Jedním z důvodů, proč sluchátka nebo reproduktor iPhonu nefungují, je pád mobilního zařízení do vody nebo sněhu. Vlhkost je pro smartphone velmi nebezpečná, protože může způsobit oxidaci součástí. Pokud se do zapnutého telefonu dostane voda, může dojít ke zkratu. Nepokoušejte se ji sušit fénem ani jinými umělými metodami sušení. Je lepší odnést mobilní zařízení do nejbližšího servisního střediska, kde se ho pokusí oživit. Nechte si telefon zkontrolovat odborníkem a zjistěte, proč funguje jen se sluchátky nebo vůbec.

Pokud je konektor zablokovaný, můžete ho zkusit vyčistit nekovovým předmětem. Například párátkem. Očistěte ji jemně a dávejte pozor, abyste nic nepoškrábali. Pak několikrát zasuňte a vyjměte konektor sluchátek, oklepejte kousky nečistot, restartujte iPhone.

Co dělat, když v iPhonu ztratím zvuk?

Pokud tedy ztratíte zvuk na iPhonu a nevíte, co dělat, můžete se pokusit najít řešení sami. K tomu můžete vyzkoušet následující postupy:

 • Proveďte vizuální kontrolu smartphonu. Nejjednodušší je zkontrolovat, zda není reproduktor zakrytý krytem, fólií nebo nečistotami.
 • Resetování zařízení. To je nutné pro odstranění mezipaměti a dočasných souborů. Tím se také často odstraní zamrznutí operačního systému. Pokud se po provedení této operace hlasitost nezobrazí, příčinou zdaleka není zpomalení telefonu.
 • Dalším krokem je resetování. Tím se zařízení vrátí do původního stavu. Chcete-li to provést, přejděte do nastavení, přejděte na položku „Základní“ a vyberte možnost „Obnovit“. Poté vyberte možnost „Resetovat všechna nastavení“ a po upozornění systémem zadejte dvakrát své heslo. Tímto způsobem soubory nesmažete, takže není třeba vytvářet zálohu.
 • Pokud se hovor po instalaci aplikace ztratí, odinstalujte všechny nedávno stažené aplikace a restartujte počítač znovu. Pokud nezní, přejděte k dalšímu kroku.
 • Obnovení všech osobních údajů na jiné zařízení nebo vyměnitelné médium. Zařízení má režim DFU, chcete-li jej použít, připojte iPhone k počítači pomocí kabelu. Otevřete iTunes a přepněte telefon do režimu DFU. Když vás aplikace vyzve k obnovení přístupu, souhlaste s tím.

Pokud to nepomohlo a nedošlo k softwarové chybě, je telefon tichý kvůli hardwarovému problému. Mohli byste zkusit vyčistit reproduktor a konektor pro sluchátka. To je důležité zejména tehdy, když je iPhone bez zvuku a ukazuje sluchátka. Musíte pracovat velmi opatrně, abyste nepoškodili prvky zařízení.

READ  Oprava obrazovky na telefonu Samsung s8

K očištění nečistot budete potřebovat tenký vatový tampon nebo párátko. Nikdy nepoužívejte ostré předměty, zejména kovové, protože by poškrábaly kontakty. K vyčištění reproduktoru od nečistot použijte suchý kartáč s měkkými štětinami. Pokud ani po provedení všech těchto postupů nic nepomohlo, budete se muset obrátit na servisní středisko.

Chyby a závady softwaru

Pokud během hovoru zjistíte, že se zvuk na iPhonu z nějakého důvodu ztratil, nepanikařte. Existuje šance, že to není tak špatné, jak se na první pohled zdá.

Většinu softwarových chyb lze vyřešit doma. Potřebujete vědět, co dělat, když na iPhonu náhle ztratíte zvuk.

Režim ztišení

Není příjemné, když zvuk na iPhonu z toho či onoho důvodu nefunguje. Někdy je však příčina tak triviální, že si ji uživatel ani neuvědomí.

Pokud zjistíte, že se neozývají žádné vyzváněcí tóny ani příchozí zprávy, zkontrolujte, zda je právě aktivován tichý režim. Na boku mnoha modelů iPhonu je malý přepínač, který jedním klepnutím zapíná a vypíná všechna zvuková upozornění.

Zkuste přesunout tlačítko do jiné polohy nebo změňte nastavení v nastavení.

Rozbité nastavení

Pokud hudba v přehrávači zvuku iPhonu hraje, ale příchozí hovor není slyšet, je velmi pravděpodobné, že příčinou je nevhodné nastavení oznámení ve smartphonu.

V této situaci doporučujeme vyzkoušet následující možnost:

Vytočte své číslo z jiného telefonu a zkontrolujte, zda se situace změnila.

Pokud se tím nic nezmění, je třeba hledat další možné příčiny.

Připojená zařízení

iPhone má funkci připojení k různým bezdrátovým zařízením včetně reproduktorů nebo sluchátek. Někdy bylo sledování videí nebo poslech hudby v pořádku, ale pak se zvuk ztratí.

Vzpomeňte si, které miniaplikace jste v minulosti připojili ke svému smartphonu. Pokud jste například nedávno používali bezdrátový reproduktor, může být připojení stále aktivní. A všechny zvuky, které by se měly přehrávat na iPhonu při volání nebo přehrávání hudby, se vysílají do reproduktoru.

Je snadné zkontrolovat zbývající připojení k jinému zařízení. K tomu potřebujete:

Zde také obvykle můžete odpojit připojení k bezdrátovému reproduktoru nebo podobnému zařízení, ze kterého je zvuk vysílán.

Po všech těchto manipulacích můžete bez obav odpojit anténní režim.

Chyba systému

Jedním z možných důvodů, proč ve hrách nebo aplikacích spuštěných na iPhonu není zvuk, je selhání systému.

Navzdory své ceně a postavení je iPhone stále elektronickým přístrojem, jehož selhání systému je téměř nevyhnutelné.

Pokud se zvuk na iPhonu ztratí během hovoru nebo při spuštění aplikace a při dalším hovoru se neobjeví, ale všechny výše uvedené metody nepomohly, měli byste zvážit možnou poruchu systému.

K tomuto tématu existuje několik doporučení:

 • Restart. Pokud během hovoru na mobilním zařízení Apple, tj. iPhonu, náhle chybí zvuk, stojí za to vyzkoušet nejjednodušší, ale často velmi účinné řešení. Konkrétně restartováním miniaplikace. Pokud restartování nefunguje a zvuk se neobjeví, budete se muset uchýlit k závažnějším metodám.
 • Obnovení zařízení. Pro obnovení smartphonu můžete použít buď samotný telefon, nebo jednat prostřednictvím počítače instalací aplikace iTunes. Nejjednodušší je první způsob. Zde je třeba otevřít nastavení a přejít na „Základní“ a poté na „Obnovit“. Zde klikněte na „Vymazat obsah a nastavení“ a počkejte na dokončení postupu.

VAROVÁNÍ. Před útěkem z vězení byste si měli iPhone zálohovat. V opačném případě dojde ke ztrátě řady důležitých a potřebných údajů.

Existuje mnoho případů, kdy uživatel ztratil vyzvánění na svém iPhonu a neví, co má dělat. Ano, někdy je třeba sáhnout k extrémním opatřením. Oprava smartphonu spadá do této kategorie.

Důsledky útěku z vězení

Toto je hackování souborového systému ve smartphonu. Touha po útěku z vězení, zejména u iPhonu, se dá snadno vysvětlit. Celá řada programů, aplikací a her pro tato zařízení stojí spoustu peněz. Telefony jsou hackovány, aby získaly volný přístup.

Takový zásah však nehrozí jen ztrátou záruky na chytrý telefon, ale také možným poškozením ze strany třetích stran a hacknutého softwaru.

Po útěku z vězení by vás někdy nemělo překvapit, že zvuk hovoru, video atd. jsou najednou pryč. K tomu dochází u celé řady iPhonů, včetně modelu 6S a novějších verzí 10.-11. generace.

Neoficiální software

Aplikace, hry, videa a hudbu můžete stahovat z oficiálních zdrojů, jako jsou App Store a iTunes Store.

veškerý obsah je důkladně kontrolován a několikrát testován, než se tam dostane. Tím se eliminuje možnost virové infekce a dalších problémů.

Někteří uživatelé však raději používají neoficiální zdroje. Práce s nimi a stahování různého softwaru z nich vede k následujícím možným důsledkům:

 • Snižuje ochranu chytrého telefonu před malwarem a usnadňuje infikování systému;
 • pády a selhání již nainstalovaných aplikací a her, někdy i z oficiálních zdrojů;
 • Potíže a problémy při pokusu o aktualizaci softwaru.

Kromě toho nelze vyloučit řadu vedlejších účinků, včetně ztráty zvuku při hovorech a oznámeních.

READ  zkontrolovat stav sériového čísla iPhonu a zjistit, zda je. Zkontrolujte IMEI na oficiálních stránkách mezinárodní identity mobilního zařízení

Pokud telefon náhle ztratí zvuk a vy jste nedávno stáhli aplikace nebo hry z pochybných zdrojů, zkuste je odinstalovat a restartovat zařízení. Je velká pravděpodobnost, že po této akci problém zmizí.

iOS zamrzá

Trochu to připomíná selhání systému. Váš telefon fungoval normálně, ale z nějakého důvodu nebo někdy bezdůvodně se operační systém zasekne.

Vadná sluchátka

Pokud zvuk z reproduktorů funguje dobře, ale ze sluchátek nefunguje žádný zvuk nebo je velmi slabý/zkreslený, jsou sluchátka pravděpodobně poškozená. Své odhady si můžete ověřit následujícími způsoby:

  Používejte pouze sluchátka, o kterých jste přesvědčeni, že budou fungovat. Pokud je zvuk přenášen normálně a bez zkreslení, problém byl v těchto sluchátkách. Pokud mají i tyto problémy se zvukem, je problém v samotném telefonu. Pro řešení problémů použijte výše uvedené pokyny;

Váš iPhone má problémy s reproduktorem nebo zcela ztratil zvuk. Jak problém vyřešit sami

Přestože jsou iPhony Apple považovány za „vrchol chytrých telefonů“, jsou módní, spolehlivé a nezničitelné, jejich majitelé nejsou vůči problémům se svým oblíbeným přístrojem imunní.

Jedním z takových problémů může být problém s reproduktorem iPhonu. Příčina problému může být buď drobná (způsobená konfigurací smartphonu), nebo „kritická“ (závažný hardwarový problém nebo zničení částí smartphonu). Pokud se vyskytnou „kritické“ problémy, budete se určitě muset obrátit na servisní středisko. Pokud naopak máte problémy s reproduktory související s nastavením iPhonu, můžete je vyřešit sami, aniž byste museli volat profesionálního technika.

Nejdříve je třeba zkontrolovat, zda náhle neztratíte veškerý zvuk, zda náhle něco špatně slyšíte nebo zda nemáte problémy s reproduktorem:

Zkontrolujte přepínač ztlumení zvuku

Ujistěte se, že iPhone není nastaven do tichého režimu pomocí přepínače ztlumení zvuku. Spínač by měl být v poloze nahoru. Pokud je přepínač v poloze dolů a nad přepínačem se zobrazí červená čára, reproduktor iPhonu je ztlumený (úmyslně nebo neúmyslně). Stačí aktivovat přepínač.

Zkontrolujte, zda není aktivována funkce Nerušit

Možná jste jej zapnuli a zapomněli jste vypnout funkci (režim) Nerušit. V tomto režimu jsou blokovány všechny zvukové tóny, vibrace a oznámení. Pokud se na horním panelu zobrazí ikona půlměsíce, znamená to, že je aktuálně zapnutý tichý režim, a reproduktor iPhonu proto nefunguje. Chcete-li obnovit funkci reproduktoru, musíte vypnout režim Nerušit.

Zkontrolujte, zda je zapnutý přenos zvuku do jiného zařízení

Je možné, že používáte AirPlay pro přenos zvuku z iPhonu do televizoru nebo jiného dostupného zařízení a zapomněli jste poslat zvuk z externího zařízení zpět do iPhonu. V takovém případě zakažte AirPlay nebo v nastavení AirPlay vraťte iPhone jako zdroj zvuku.

Zkontrolujte, zda se zvuk nepřenáší do zvukového příslušenství

Zkontrolujte, zda iPhone aktuálně streamuje zvuk do bezdrátového příslušenství (Airpods, chytrý reproduktor, přenosný reproduktor atd.).д.), čímž se zablokuje provoz reproduktoru. Zakázání připojení Bluetooth v iPhonu. Pokud vestavěný reproduktor smartphonu funguje, pak je problém právě v něm.

Čistý reproduktor iPhonu

Je možné, že se vám zhoršila kvalita zvuku, protože reproduktor iPhonu je znečištěný kvůli dlouhému nošení v pouzdře nebo v kapse oděvu. V takovém případě je nutné reproduktor vyčistit od nahromaděných nečistot, abyste problém vyřešili. Nečistoty, žmolky a jiné nečistoty by se měly jemně odstranit malým suchým kartáčkem s měkkými štětinami.

Restartování iPhonu

Pokud se po provedení všech předchozích kroků neobnoví správná funkce reproduktoru, měli byste provést restart iPhonu (odpojit a poté zapnout smartphone). Tím se vyloučí možné problémy se správnou funkcí reproduktoru způsobené poškozením dat, selháním softwaru atd.д. Je možné, že restartování obnoví funkčnost reproduktoru iPhonu.

Pokud provedené kroky nevedou k obnovení funkce reproduktoru, můžete se obrátit na horkou linku společnosti Apple, kde vám odborně poradí, jak problém vyřešit, nebo kde získáte informace o nejbližším servisním středisku pro iPhone.

Pokud bohužel váš iPhone není opravitelný nebo náklady na opravu smartphonu byly neadekvátně vysoké, možná budete chtít zvážit získání nového iPhonu (samozřejmě, pokud jste fanouškem a obdivovatelem smartphonů od společnosti Apple). V takovém případě si prohlédněte nabídku aktuálně dostupných modelů iPhonu a jejich ceny na internetu.

Příznaky absence zvuku v zařízení iPhone

Podle našeho výzkumu má iPhone různé příznaky, žádné problémy se zvukem.

 • 1. iPhone zazvoní, ale reproduktor nefunguje pro nic jiného. Například když vám někdo volá, iPhone vás na to upozorní, ale přes reproduktor nic neslyšíte.
 • 2. Žádný zvuk na iPhonu při hovorech, hudbě, videích nebo aplikacích. iPhone je zcela tichý. Ať už posloucháte hudbu, pouštíte si film nebo telefonujete, neuslyšíte ani hlásku.
 • 3. V iPhonu není žádný zvuk, protože je zaseknutý v režimu sluchátek. Tento problém je častý, protože iOS nezjistí, že jste si sluchátka vyndali, zejména když používáte sluchátka z třetího dílu.

Přeflashování zařízení

Pokud předchozí způsob zprovoznění zařízení, které ztratilo zvuk, nepomůže, přejdeme k druhému způsobu, a to k přeflashování iPhonu nebo iPadu (2, 3, 4). Je to velmi snadné. postupujte podle níže uvedených pokynů

READ  Jak vypnout cloud na iPhonu. Jak vyčistit prostor

Poruchy zvuku jsou běžným problémem i mezi uživateli iOS. Co dělat, když se mi na iPadu ztratí zvuk?

? Tato situace může často nastat v důsledku nějaké softwarové závady. Je také docela možné, že zvuk chybí kvůli nepozornosti majitele zařízení.

Běžné případy ztráty zvuku v zařízení iPad

Pokud náš tablet se systémem iOS nevydává zvuk v žádné aplikaci, měli bychom nejprve zkontrolovat hlasitost. Pokud problém přetrvává a my jsme nedávno aktualizovali náš systém, je velká pravděpodobnost, že příčinou je tento nový firmware. Někdy může být problém i s tlačítkem zámku otáčení obrazovky. Věnujte pozornost tomuto bočnímu spínači. Pokud svítí červeně, znamená to, že v celém systému není žádný zvuk.

Další častou příčinou poruchy je selhání softwaru. Doporučujeme zkontrolovat výchozí nastavení. Nabídka „Hudba“ obsahuje možnost nastavení limitů úrovně zvuku. Je docela možné, že byste měli omezení jednoduše odstranit. Lze nastavit monofonní režim. Ten by měl být zakázán prostřednictvím položky „Univerzální přístup“ v hlavním nastavení tabletu.

Pokud iPad ztratil zvuk a příčina poruchy ještě není jasná, stojí za to provést jednoduchý reset zařízení. Stiskněte současně tlačítko Zapnout/Vypnout a tlačítko Domů. Radikálnějším způsobem je vrátit nastavení tabletu do továrního stavu. Můžete je resetovat prostřednictvím nabídky. Upozorňujeme, že obnovení továrního nastavení znamená nejen vynulování všech nastavení, ale také vymazání důležitých dat.

Žádný zvuk na iPadu? Problém můžete vyřešit ještě jednodušším způsobem

Pokud se snažíme poslouchat hudbu přes sluchátka, ale po jejich vyjmutí zvuk z reproduktorů zmizí, je třeba provést následující kroky.

Přehrávání libovolného zvukového souboru ve sluchátkách. Nyní stiskněte přepínač hlasitosti směrem nahoru a současně vytáhněte konektor sluchátek. Poté by měl zvuk zesílit. Mimochodem, někdy se mohou vyskytnout problémy také v důsledku ucpání a vlhkosti.

Pokud problém zůstává nevyřešen, je možné, že příčina je jiná než softwarová. Špatné zprávy: reproduktor může selhat, deska plošných spojů může být poškozená atd. V tomto případě je vhodné kontaktovat servisní středisko. Neváhejte tak učinit, pokud ztratíte zvuk po pádu nebo rozlití tekutin na povrch gadgetu.

Tablety a smartphony Apple jsou obvykle velmi spolehlivé a zřídkakdy vyžadují opravu. Nicméně iPad, stejně jako jakýkoli jiný tablet výrobce, není dokonalý a mohou se vyskytnout různé poruchy. Jedním z nejotravnějších a nejčastějších problémů je nedostatečný zvuk v reproduktorech nebo sluchátkách. Po analýze stížností uživatelů můžeme konstatovat, že všechny problémy se vyskytují za podobných okolností.

Velmi častý problém u uživatelů iPadu

Pokud se vám na iPadu ztratí zvuk, nespěchejte s jeho opravou. Proč? V 90 % případů je problém softwarový. V dnešním článku vám poradíme, co dělat, když se vám na iPadu ztratí zvuk. Podíváme se na nejčastější příčiny a navrhneme proveditelná řešení.

Od systému iOS 5 se hlasová asistentka Siri stala nedílnou součástí a téměř vizitkou všech mobilních zařízení Apple. Na všech novějších zařízeních, včetně iPhonu a. funkce se stala jedním z důležitých míst a s každou novou verzí se kvalita zlepšuje. Chcete-li aktivovat hlasového asistenta, stiskněte tlačítko „Domů“, počkejte, až se zobrazí nabídka asistenta, a vyslovte hlasový příkaz. K tomu musí mít zařízení funkční připojení k internetu, protože všechny požadavky jsou zpracovávány na vzdáleném serveru.

dělat, když, iphonu, ztratím

Z iPhonu 6s a iPadu PRO 9,7″ může Siri pracovat kdykoli, i když není k dispozici internet. Chcete-li se k této funkci kdykoli připojit, stačí říct: „Haló, Siri“. Je tu však malý háček: ve výchozím nastavení je zapnuta funkce Tváří k podlaze, která znemožňuje aktivaci obrazovky při přijetí oznámení, když zařízení leží tváří dolů. Na jedné straně se tím zabrání tomu, aby se telefon probudil při každém oznámení, což může při velkém počtu oznámení výrazně zhoršit jeho výkon. Na druhou stranu ale také nebudete moci slyšet hlasovou asistentku Siri odpovídat, protože její nabídka nebude moci být spuštěna.

Východisko z této situace je zřejmé: buď tuto funkci vypněte, nebo neotáčejte tablet směrem dolů, a také vypněte hlasovou aktivaci asistenta, pokud je funkce „Face to Floor“ velmi potřebná. Protože však poslední dvě možnosti nejsou nejlepší, podívejme se, jak správně deaktivovat funkci „Face to Floor“.

Případně zkontrolujte, zda jste aktivovali tichý režim. Pokud je aktivní, odpojte jej. To lze provést jednoduchým přidáním hlasitosti pomocí mechanických tlačítek na boku tabletu. Případně můžete zkusit ručně nastavit výchozí jazyk hlasového asistenta v Nastavení. Obecné. Univerzální přístup. Hlasové ovládání. Řeč. Výchozí dialekt.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS