Pomalá a zmrazovací tableta? Tipy pro řešení problému

Kdo má rád, když se jeho oblíbený tablet zpožďuje a zamrzá?? Tento problém se netýká žádného zařízení. Může se vyskytnout v zařízení s libovolným operačním systémem: Android, Windows 10. Ani luxusní zařízení společnosti Apple nejsou bez hříchu. K zavěšení může dojít jak u čerstvě zakoupeného zařízení, tak u starého kamaráda. U druhého je to víceméně očekávané. čas je důležitý. Ale pokud máte nové zařízení, nežertujete. Nespěchejte však do servisního střediska. Zkuste problém nejprve vyřešit sami. K tomu je třeba zjistit příčinu problému.

Pokud se tablet zpožďuje, nejprve jej vypněte a nechte několik sekund odpočívat. Problém může být ojedinělý a není třeba panikařit. Pokud se však zařízení pravidelně zasekává, pracuje pomalu nebo nereaguje na vaše příkazy, budete muset postupovat opatrně.

Příčiny zpoždění tabletu mohou být velmi různé. Lze je však rozdělit do dvou skupin: softwarové a hardwarové.

Problémy se systémem a aplikacemi související se softwarem:

 • Spouštění příliš složitých aplikací;
 • Současný provoz několika programů;
 • Přeplněná vnitřní a vnější paměť zařízení;
 • Poruchy jednotlivých aplikací nebo problémy s aktualizací systému;
 • Virová infekce.

Problémy s hardwarem se týkají konkrétního hardwaru:

Softwarové důvody lze ve většině případů vyřešit svépomocí. Problémy s hardwarem však může vyřešit pouze kvalifikovaný technik. Můžete sami zjistit, proč váš tablet zaostává.

Pokud systém Android při zapnutí zamrzne

Pokud se vaše zařízení se systémem Android zasekne, nechce se zapnout nebo fungovat, bliká, že se nabíjí, ale nabíjení stále stojí a nic se neděje, mohou vám pomoci následující tipy. Pokud potřebujete vyřešit problém s nesprávným spuštěním nebo zamrznutím při zapnutí systému Android, musíte vymazat nastavení a paměť zařízení Android, aby se v budoucnu správně spustilo.

prvním krokem, pokud váš android visí při zapnutí, je vymazání nastavení. Za tímto účelem podržte stisknuté tlačítko napájení po dobu 10 sekund. poté se smartphone nebo tablet vypne. Tlačítko napájení lze deaktivovat úplným zhasnutím obrazovky.

Poté je třeba miniaplikaci znovu zapnout. Chcete-li systém naformátovat, stiskněte tlačítko hlasitosti. Poté stiskněte tlačítko napájení. V zobrazené nabídce vyberte pomocí tlačítek hlasitosti možnost Nastavení.

V této nabídce bude tlačítko napájení sloužit jako tlačítko volby. V nabídce Nastavení je třeba vybrat možnost Formátovat systém. Tato operace odstraní ze zařízení naprosto všechny soubory kromě systémových. Neexistuje žádný způsob, jak je zachránit.

když, tablet, zasekne, napájení

Paměťovou kartu můžete také vyjmout, protože není naformátovaná. Pokud si to přejete, můžete to provést samostatně.

READ  Jak vyčistit tablet od virů a nevyžádané pošty. Odstranění nepotřebného obsahu

Po naformátování vyberte možnost Obnovit systém Android a restartujte zařízení. Nyní by systém Android neměl při zapnutí zamrznout. Pokud se systém Android při zapnutí zasekne, existuje další způsob, jak problém vyřešit.

Výsledek se nebude lišit od první metody. Obnoví také všechna nastavení se ztrátou všech dat

 • Nejprve je třeba vypnout zařízení. Stiskněte a podržte tlačítko zapnutí/vypnutí, dokud neucítíte mírné vibrace. Nyní můžete uvolnit.
 • Poté stiskněte obě tlačítka hlasitosti a počkejte, až se zobrazí kontextová nabídka.
 • Zde najdete možnost Clean boot a vyberte ji. Stisknutím tlačítka hlasitosti můžete vybírat mezi možnostmi nabídky. Stisknutím tlačítka fotoaparátu potvrďte výběr.
 • Po resetu se zařízení restartuje. Poté můžete zařízení zapnout a zkontrolovat, zda funguje správně.

Častou příčinou poruchy je selhání baterie. Závadu lze snadno rozpoznat: pokud se po připojení napájecího adaptéru zobrazí na obrazovce ikona nabíjení a úroveň nabití se časem zvyšuje, je vše v pořádku.

Pokud však váš přístroj po odpojení nabíječky přestane vůbec reagovat nebo se odmítá nabíjet, je pravděpodobně problém v baterii nebo v napájecím konektoru. V takovém případě se obraťte pouze na servisní středisko výrobce.

když, tablet, zasekne, napájení

Tyto metody jsou jednoduché a přístupné všem uživatelům. Takže pokud Android visí při spuštění, nyní můžete opravit všechny problémy bez odborné pomoci a bez utrácení spoustu peněz za služby, které můžete poskytnout zařízení Android sami.

Proč tablet visí??

Důvodů může být několik, ale nejčastěji se vyskytují tyto.

 • Virus.
 • Poškození operačního systému.
 • Selhání aplikace.
 • Aplikace není optimalizovaná.
 • Porucha zařízení.

Druhý případ je nejnepříjemnější, protože vyžaduje návštěvu servisního střediska. Zbytek můžete opravit sami provedením resetu nebo jednoduše pomocí podobné aplikace z Google Play.

Doufám, že vám naše tipy pomohly. Zkuste provést výše popsaný univerzální algoritmus. Pokud jsem vynechal nějakou metodu, která vám pomohla s podobným problémem, je velmi vhodné o ní napsat do komentářů níže: určitě to pomůže některému z našich návštěvníků. Uvidíme se na našich stránkách!

Tablety Lenovo jsou na trhu poměrně běžné. Přestože je Lenovo jedním z nejlepších výrobců elektroniky na světě, jeho zařízení (v tomto případě tablety) mohou během provozu zamrzat a nereagovat. V takových případech pomůže obvyklý reset. Podívejme se, jak ji implementovat.

Zabránění zamrznutí tabletu

Jakákoli preventivní opatření jsou doprovázena menším úsilím a nevedou k psychické nepohodě, takže je naprosto užitečné, aby se každý uživatel seznámil s tipy, jak minimalizovat riziko zamrznutí při zapnutí tabletu nebo spuštění aplikace.

Předcházení zamrznutí

Neexistuje mnoho doporučení, kterými by bylo možné se řídit, aby se předešlo softwarovým nebo hardwarovým závadám, které způsobují silné zamrznutí nebo zastavení tabletu.

READ  Jak obnovit tovární nastavení tabletu Asus.

Abyste při zapínání tabletu nemuseli dlouho čekat na načtení všech nastavení, neměli byste jej zatěžovat mnoha aplikacemi. Stačí stáhnout pouze ty, které se aktivně používají, a všech ostatních je lepší se zbavit.

Nepotřebné programy také přetěžují paměť RAM a interní paměť, což také vede k silnému brzdnému účinku. To je také důvod, proč se tablet nevypne okamžitě, protože musí dokončit mnoho zbytečných procesů.

Vysoce žádané aplikace by se měly stahovat pouze z ověřených webových stránek, abyste nedostali bezplatný „dárek“ v podobě viru. K ochraně vašeho gadgetu před virovou infekcí může být dobrý antivirus, který by měl být nejen nutně nainstalován, ale nezapomeňte jej včas aktualizovat.

Je také důležité, aby uživatelé dodržovali pokyny výrobce a vyvarovali se pádu nebo mechanického poškození svého zařízení. Šetrné zacházení prodlužuje životnost přístroje, který po zapnutí neustále potěší uživatele tím, že umožňuje provádět mnoho operací.

Proč můj tablet nebo telefon se systémem Android zamrzne na úvodní obrazovce

Existuje mnoho důvodů, proč zařízení se systémem Android zůstane viset na spouštěcí obrazovce. Zde jsou některé z nejčastějších.

Důvod 1 : Změny systému

Operační systém Android je, jak většina z nás ví, poměrně flexibilní. To nám umožňuje změnit a přizpůsobit věci v našem systému Android s režimem rychlého spuštění podle našich preferencí. Takové změny však mohou ovlivnit naše zařízení a vést k některým chybám, například k zaseknutí na spouštěcí obrazovce.

Příčina 2 : Chyba aktualizace systému

Úspěšná aktualizace našich zařízení se systémem Android přináší nejen vylepšení, ale také opravuje stávající problémy se systémem Android. Někdy se však stane, že se kvůli chybě aktualizace zaseknete na spouštěcí obrazovce. K tomu dochází, když se aktualizace nedokončila kvůli špatnému připojení k internetu nebo když se telefon během procesu náhle vypne, a také v mnoha dalších situacích, které mohou narušit proces aktualizace.

Důvod 3 : Porucha aplikace

Pokud jste do svého zařízení nedávno nainstalovali nějakou aplikaci, je pravděpodobné, že tato konkrétní aplikace nemusí být kompatibilní s ostatními aplikacemi nebo verzí systému Android. Tyto aplikace jsou ve vzájemném konfliktu, což způsobuje chaos v systému a vede k chybám, jako je zaseknutí na spouštěcí obrazovce.

Důvod 4 : Chyby a malware v systému Android

Naše telefony a tablety jsou někdy infikovány chybami a malwarem, který přebírá kontrolu nad systémem Android, což může vést k poruchám a pádům systému Android. Takové závady mohou někdy způsobit vážné poškození našich zařízení, například zaseknutí na spouštěcí obrazovce a další.

Důvod 5 : Porucha karty SD

Ve většině případů, kdy se řešení problémů zasekne na spouštěcí obrazovce, je karta SD často přehlížena. Pokud je však karta SD vadná nebo poškozená, může to vést k podobnému problému.

READ  Jak zakázat propagaci na iPad Pro

Tablet se systémem Android se po zobrazení loga nespustí

Systémové chyby tabletu jsou stejné jako chyby telefonu. Operační systém Android předpokládá stejný algoritmus akcí pro zařízení s různými vlastnostmi. Mimochodem, právě tato svoboda uživatele často vede k chybám systému. Při stahování velkého množství aplikací a her, stejně jako při používání netestovaných služeb spolu s programem, může dojít k „zavlečení“ virů, takže nejlepší prevencí těchto rizik bude předchozí instalace ochranných aplikací a pravidelná aktualizace a skenování systému.

Pokud máte ještě nějaké otázky, dejte nám vědět

Restartování

Všichni jsme si zvykli, že pokud nějaká technologie nefunguje, je třeba ji restartovat. Nemusíte zjišťovat, proč se počítač nespustí nebo se spustí, ale nepodaří se ho správně nastartovat. Příčin poruch je obrovské množství a ani odborníci nejsou vždy schopni pojmenovat problém, se kterým jste se v konkrétním případě setkali.

Pokud Lenovo A319 nenaběhne nebo se při zapnutí zasekne, nejlepším a nejjednodušším způsobem, jak problém vyřešit, je restartovat telefon.

Zkoušeli jste restartovat zařízení, ale nefungovalo to? Poté tento proces zopakujte ještě pětkrát. Normální spuštění systému není snadné, ale opakované restartování je v naprosté většině případů úspěšné.

Můžete také zkusit stisknout současně tlačítko Domů a tlačítka napájení a hlasitosti. Některé modely Lenovo, včetně modelu A 319, na to reagují a přestanou se vznášet.

Hlavní výhodou těchto způsobů řešení problému je absence jakéhokoli rizika pro telefon a data v něm uložená. To je jejich hlavní rozdíl oproti způsobům oživení telefonu, které si prozkoumáme dále.

Možné příčiny selhání

Toto chování smartphonu má několik příčin. A v závislosti na nich se rozhodne o opravě. Prvním (a nejčastějším) důvodem, proč se telefon nezapne po úvodní obrazovce systému Android, je selhání při instalaci aktualizace operačního systému. Stává se to proto, že operační systém Android není příliš stabilní. To je polovina problémů. Ke stejnému výsledku však může dojít i při pádu zařízení ze značné výšky. Tohle je mnohem horší.

Častou příčinou může být také vadná baterie, nabíječka nebo samotný konektor pro nabíjení gadgetu. Nyní se podívejme na spořič obrazovky. Ve většině případů ji můžete opravit sami. Smrtelné poruchy jsou velmi vzácné. Důležité je však zpočátku problém správně diagnostikovat, abyste se později vyvarovali chyb.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS