Co dělat, když se iPhone nezapne

Chytré telefony Apple jsou považovány za jedny z nejlepších na trhu. Uživatelé však mohou občas zaznamenat přerušení telefonního hovoru. Například se miniaplikace přestane zapínat a svítí pouze ikona jablka.

To může být způsobeno následujícími důvody:

 • Baterie v zařízení je vybitá a telefon se zapíná pouze do chvíle, než se objeví jablko, které po minutě zmizí;
 • V zařízení došlo k poruše operačního systému iOS;
 • Aktualizace systému iOS nebyla správně stažena;
 • Operační systém se zhroutil kvůli útěku z vězení;
 • Telefon byl mechanicky poškozen, což způsobilo poruchu;
 • Do mobilního zařízení se dostala vlhkost a způsobila zkrat;
 • Tlačítko pro vypnutí a zapnutí telefonu se rozbilo;
 • Teplota v místnosti nebo v samotném zařízení je nižší nebo vyšší než obvykle;
 • Došlo k poškození baterie;
 • Telefon má problém se základní deskou.

Zařízení vůbec nereaguje

Pokud váš iPhone 8, iPhone 8 Plus nebo iPhone X vůbec nereaguje, je jen zamrzlý a zobrazuje statický obrázek nebo jen tmavou obrazovku, musíte jej restartovat.

V tomto případě byste neměli přijít o data, na kterých jste pracovali, pokud je v příslušném softwaru funkce automatického ukládání. iPhone se neresetuje.

Na zařízeních iPhone 8, 8 Plus a X stiskněte a uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti a poté stiskněte a uvolněte tlačítko pro snížení hlasitosti. Nakonec stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí logo Apple.

Pokud používáte iPhone 7 nebo 7 Plus, stiskněte a podržte tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti po dobu deseti sekund nebo déle, dokud se neobjeví logo Apple.

Pokud používáte iPhone 6s, 6s Plus nebo starší model, stiskněte a podržte současně tlačítko Domů a tlačítko napájení po dobu deseti sekund nebo déle, dokud se neobjeví logo Apple.

Jak sám přeflashovat problematický iPhone?

Přeflashování zní děsivě a nemožně jen na první pohled. Zvládne to i začátečník. Postupujte podle následujícího návodu:

 • Spusťte iTunes v počítači a připojte mobilní zařízení kabelem.
 • Poté je třeba smartphone přepnout do režimu DFU. Pokud tento krok přeskočíte, počítač váš miniaplikační přístroj neuvidí.
 • iTunes zobrazí oznámení následujícího charakteru: „iPhone detekován v režimu obnovení“. Kliknutí na tlačítko OK a odsouhlasení.
 • Zvolte „Oprava iPhone“ a počkejte na dokončení procesu.
READ  Kde je v telefonu htc schránka?. Používání schránky v telefonech se systémem Android

Nový firmware se stáhne a nainstaluje pomocí aplikace iTunes. Stačí jen počkat na dokončení procedury.

Třetí řešení: Obnovení režimu obnovení.

Pokud předchozí obnovení problém nevyřešilo a iPhone XR se stále zasekává na logu Apple, zkuste obnovit iPhone v režimu obnovení. K tomu je opět nutné použít počítač s nejnovější verzí iTunes. Až bude připraven, postupujte podle následujících kroků:

 • Připojte iPhone k portu USB počítače pomocí přiloženého kabelu Apple USB/Lightning.
 • Po připojení stiskněte a rychle uvolněte tlačítko zvýšení hlasitosti.
 • Pak rychle stiskněte a uvolněte tlačítko snížení hlasitosti.
 • Poté stiskněte a podržte tlačítko „Side / Power“ a držte je, dokud se nerestartujete. Po zobrazení loga Apple neuvolňujte boční tlačítko / tlačítko napájení, protože je třeba uvést zařízení do stavu obnovení.
 • Uvolněte boční tlačítko / tlačítko napájení, jakmile se na obrazovce zobrazí logo Connect to iTunes.
 • V počítači přejděte do iTunes a zobrazí se zpráva, že připojené zařízení iOS je v režimu obnovení, a nabídne možnosti aktualizace nebo obnovení.
 • Výběrem možnosti „Obnovit“ vymažete vše ze systému telefonu a poté obnovíte systém iOS prostřednictvím iTunes.

Až do dokončení obnovy neodpojujte zařízení od počítače.

iPhone visí na jablku. Proč se to děje?

Pokud váš iPhone po aktualizaci systému iOS zamrzne a nejde zapnout, může to být způsobeno chybou softwaru nebo systému, případně hardwarovou závadou telefonu. Abychom mohli hovořit o možných postupech v tom či onom případě, podívejme se na ně podrobněji.

iPhone se nezapne kvůli softwarové chybě

Pokud jste se pokusili aktualizovat svůj iPhone, ale ten zamrzl na jablku a nejde zapnout, je to pravděpodobně způsobeno chybou systému. V takovém případě nelze systém iOS spustit a iPhone se vrátí do loga Apple. K tomu nejčastěji dochází proto, že instalace aktualizace nebyla dokončena správně. Pokud vám v telefonu došlo volné místo nebo jste při instalaci aktualizace neměli dostatečně nabitou baterii, je tato situace mnohem pravděpodobnější.

iPhone se nechce zapnout kvůli hardwarovému problému

Může být obtížné rozlišit mezi příznaky a vzhledem nefunkčnosti iPhonu způsobené softwarovými chybami během aktualizace systému iOS a důsledky hardwarových problémů s telefonem. Během procesu aktualizace se kontrolují téměř všechny klíčové součásti iPhonu. Pokud se něco pokazí, telefon se nemusí zapnout vůbec nebo se při aktualizaci firmwaru věčně restartuje.

READ  Jak přenášet fotografie z iCloudu do iPhonu. Ukládání e-mailů z iCloud mail

Pokud iPhone visí na jablku a zapne se pouze po připojení k nabíječce a po odpojení se okamžitě vypne, je to nejčastěji způsobeno vadnou baterií. V takových případech nejsou neobvyklé ani problémy s napájecími obvody: konektor baterie na desce je poškozený, nabíjecí čip nefunguje správně nebo jsou v součástkách napájecí desky přerušeny.

Složitější případy zahrnují problémy s napájením nebo problém s obecnou funkčností paměťového čipu NAND, který způsobuje, že se iPhone nespustí a cyklicky se restartuje. nejhorší ze všeho je, že procesor zařízení může prostě „selhat“. Procento úspěšných oprav se zárukou stabilního provozu je v takových případech bohužel poměrně nízké.

Zkontrolujte kabely

Vzácným, ale neméně důležitým důvodem je uvolnění konektoru zásuvky. Pak musíte udělat následující: musíte otevřít skříň a zkontrolovat, zda jsou všechny díly na svém místě (stačí najít obrázek správného schématu a zkontrolovat ho).

Pokud ano, doporučujeme provést následující: začněte postupně přichytávat všechny konektory se smyčkami. Po pečlivém uzavření pouzdra je vhodné zkontrolovat, zda mobilní telefon funguje správně.

1.Někteří uživatelé tvrdí, že jejich iPhone po aktualizaci na iOS 15 Beta zobrazuje na obrazovce logo Apple Vzhledem k tomu, že se problém vyskytuje u beta verze iOS 15, můžete zkontrolovat problémy systému iOS.

 • Jiní říkají, že se jejich iPhony po hacknutí zaseknou na logu Apple Jak všichni víme, jailbreak je spojen s rizikem, takže pokud se chystáte jailbreaknout svůj iPhone, můžete se setkat s tímto problémem.
 • Po obnovení z iTunes může dojít k zaseknutí na logu Apple Při restartování iPhonu může z mnoha důvodů, například kvůli slabé síti, dojít k tomu, že se na obrazovce iPhonu zobrazí logo Apple.
 • Během aktualizace nebo obnovení zálohy se může iPhone zaseknout na logu Apple Při instalaci aktualizace iOS nebo obnovení zálohy na iPhonu se můžete setkat s tímto problémem.

5.Není to totéž? Může se jednat o hardwarový problém. Obvykle je tento problém způsoben hardwarem jen zřídka, ale pokud váš iPhone omylem spadl nebo byl poškozen kapalinou, může se něco stát.

Nyní, když jste pochopili všechny možné příčiny zamrzání obrazovky s logem Apple na iPhonu. Cítíte se osvobozeni, když vám řekneme několik účinných a osvědčených způsobů.

Proč se váš iPhone nechce zapnout: nechte si ho diagnostikovat

Navenek podobné příznaky mohou být důsledkem zcela odlišných závad. Správná diagnóza je 90 % úspěchu, proto níže podrobně rozebereme možnosti rozdělení.

READ  Jak připojit Apple Watch k telefonu

Nespustí se

Zařízení se nemůže zapnout, což má několik důvodů:

 • Baterie v hlubokém vybití. Zařízení nelze spustit s prázdnou baterií a není možné ji ani nabít, protože je blokována řídicí jednotkou z důvodu hlubokého vybití.
 • Baterie je vybitá. Baterie je navržena pro přibližně 500 nabíjecích a vybíjecích cyklů. Pokud zařízení aktivně používáte a nabíjíte každý den. za méně než dva roky bude baterie nefunkční. V praxi se to děje ještě rychleji.

iPhone se nezapne, kontrolka „apple“ se rozsvítí a zhasne

Na obrazovce svítí bílé „jablko„, a to buď nepřetržitě, dokud se nevybije baterie, nebo se zařízení každých několik minut restartuje. K tomu může dojít z následujících důvodů:

  Vybuchlá baterie deformuje desku plošných spojů zařízení. Tento problém je častější u iPhonů třetí generace, kde je baterie vložena mezi „žlábek“. spodní část krytu a základní desku. Deformace desky vede k deformaci kontaktů a zařízení visí na spořiči obrazovky. Po výměně baterie za novou se může, ale nemusí obnovit normální provoz zařízení. Naštěstí.

Pokud váš iPhone zamrzl na jablku, nechce se zapnout a nereaguje na připojení k počítači ani na restart, máte velkou šanci, že svůj smartphone oživíte sami. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je pomocí programu ReiBoot, který vše udělá za vás, ale pokud chcete, můžete to risknout a zkusit to udělat ručně.

Pokud si to uděláte sami, nebude vás to stát nic (možná kromě nervů), zatímco za plný zážitek z ReiBootu budete muset zaplatit: ve Windows stojí licence jen 1 509, 2 517 nebo 3 021 na měsíc, rok, resp. neomezené používání díky časovému kódu TENORRU30. získáte tak 30% slevu. I maximální verze stojí méně než služba oficiálního servisu Apple. a pokud vám software nepomůže, vývojáři jsou ochotni vám do 7 dnů od zaplacení vrátit peníze.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS