Co dělat, když počítač nevidí USB disk v systému Windows?

Existují dva hlavní důvody, proč počítač nemůže rozpoznat USB flash disk: hardwarové a softwarové. V prvním případě je problém v hardwaru, tj.е. Fyzická stránka. V druhém případě může pomoci úprava operačního systému Windows. To vše platí i pro paměťové karty, externí HDD, SSD a další úložná zařízení USB. Poté vyberte variantu poruchy.

Na jednotce flash je obvykle indikátor LED, který signalizuje, že jednotka funguje. Pokud kontrolka LED předtím svítila, ale nyní nesvítí, znamená to, že zařízení není napájeno. Pokud se po připojení flash disku nestane vůbec nic, žádný specifický zvuk, máte několik možností:

 • Vložte flash disk do jiného portu USB;
 • Vložte paměť USB do portu USB na zadní straně systémové jednotky;
 • Vložte disk přímo do počítače nebo notebooku bez použití prodlužovaček nebo rozbočovačů USB.

Zjistěte, zda je příčina v portech USB nebo v samotném flash disku:

 • Vložte jednotku do jiného počítače nebo do chytrého telefonu pomocí adaptéru OTG (telefon musí podporovat OTG);
 • Připojte jakékoli jiné zařízení USB a ověřte, zda jsou porty funkční.

Nyní vysvětlím, že některé porty nemusí fungovat jednoduše proto, že byly dříve spáleny nebo že došlo k poškození vývodů. Podívejte se dovnitř, a pokud uvidíte nečistoty a zbytky, vyfoukněte do něj otvor. Pokud je port USB nadměrně napájen, nebude fungovat. Navíc, abyste jej mohli „opravit“, musíte jej na 1 minutu zcela odpojit od počítače. Notebook je třeba vypnout a na 1 minutu vyjmout baterii.

K nadproudu dochází, když je připojeno mnoho zařízení USB nebo když jedno zařízení spotřebovává velké množství energie, například nabíjený smartphone, ventilátor, zvlhčovač vzduchu, topné zařízení nebo stolní lampa.

Dále se může stát, že zásuvky USB na přední straně systémové jednotky nejsou připojeny k základní desce. Pro jejich zprovoznění je třeba otevřít víko systémové jednotky a připojit kabely z předního panelu k příslušným pinům na základní desce. Můžete se podívat na nápovědu na základní desce nebo si stáhnout manuál k vašemu modelu online.

Rozbočovače a prodlužovače USB nemusí fungovat konkrétně s vaším USB klíčem, ale častěji s externími pevnými disky. Jsou poměrně nároční na kvalitu kabelů a napájení. Špatné kabely odebírají malé množství proudu, což způsobuje pokles napětí.

Pokud porty USB vůbec nefungují, má smysl přejít do systému BIOS a zkontrolovat, zda jsou povoleny. V různých verzích systému BIOS a UEFI se nastavení pro povolení/zakázání portů USB nachází na různých místech, je třeba projít nabídku, obvykle v části „Advanced“. Konfigurace USB“. Musíte změnit vlastnost „USB 2.0 Controller“ a „USB 3.0 Controller“ (je-li k dispozici) na „Enabled“:

Řešení problému pomocí Správce zařízení

V této metodě použijeme správce úloh a je důležité poznamenat, že tato metoda bude u některých lidí fungovat a u jiných ne. Začněte tím, že stisknutím klávesy WinR otevřete okno „Spustit“ a zadejte frázi, která otevře Správce zařízení: devmgmt.msc.

Protože dnes mluvíme o problémech s USB, je pravděpodobné, že problémové zařízení se nachází v sekci „Řadiče USB“. Existují také neidentifikovaná zařízení, kterým byste měli věnovat pozornost.

Pokud zařízení není rozpoznáno, tj. je označeno žlutým vykřičníkem, můžete jej zkusit aktualizovat přes Internet kliknutím na něj. Pokud to nepomohlo, můžete použít Driver Pack Solution, online aplikaci, která vám pomůže najít chybějící ovladač. Více se o něm dozvíte zde.

A zde je několik dalších metod pro případ, že se vaše nerozpoznané zařízení nachází na kartě Řadiče USB.

 • Klikněte levým tlačítkem myši na zařízení a v části „Vlastnosti“ vyberte záložku „Ovladač“ a klikněte na „vrátit zpět„. Pokud tomu tak není, stačí kliknout na odinstalovat, pak aktualizovat konfiguraci hardwaru a zjistit, zda neidentifikované zařízení zmizelo.
 • V tomto případě musíme přejít na „Generic USB Hub“, „USB Root Controller“ a „USB Hub“. Ve vlastnostech těchto zařízení v části „správa napájení“ je třeba ODSTRANIT zaškrtávací políčko „Povolit tomuto zařízení vypnutí za účelem úspory energie“.
READ  Reproduktor na iPhonu nefunguje, co dělat. Nesprávné nastavení oznámení

Následující metoda, která funguje v systému Windows 8.1 je, že pro všechna zařízení, která jsme uvedli výše, musíte kliknout na tlačítko „Aktualizovat ovladače“ ve vlastnostech a poté v okně, které se zobrazí, vybrat možnost hledat v daném počítači. Nejkompatibilnější ovladače by již měly být ve vašem počítači a zobrazí se v nabídce. Vyberte ji a klikněte na další. Pokud se to podařilo, můžete zkusit znovu připojit zařízení USB, které nefungovalo. Na okraj bych doporučil před připojením znovu restartovat počítač.

Odstranění souboru Autorun.inf

Pokud je antivirová kontrola neúspěšná, můžete zkusit najít soubor Autorun na flash disku.inf a odinstalovat jej. Tuto možnost můžete bohužel použít pouze v případě, že můžete otevřít jednotku flash a ta je zobrazena v Průzkumníku Windows.

  Nejprve je třeba zajistit, aby se na flash disku zobrazily všechny soubory s příznakem „Skryté“. Viry obvykle přiřazují tento atribut všem souborům na jednotce. Na hlavním panelu systému Windows klikněte na ikonu lupy a do vyhledávacího pole napište „Zobrazit skryté soubory a složky“. Vyberte požadovaný výsledek.

Zařízení USB 3.0 (USB flash disky a pevné disky) nejsou ve Windows 10 rozpoznány

Chyba „Zařízení USB nebylo rozpoznáno“ se v počítačích se systémem Windows 10 často objevuje, když jsou do portu USB 3.0 vloženy externí pevné disky a paměťové karty USB.0.

Chcete-li tento problém vyřešit, musíte změnit nastavení napájecích obvodů notebooku. Přejděte do Ovládacích panelů systému Windows. Schéma napájení, vyberte používané schéma napájení a klikněte na Nastavení schématu napájení. Změna pokročilých nastavení napájení. Pak v nastavení USB. Možnost dočasně vypnout USB.Změna na Odmítnuto.

Doufám, že popsané postupy vám pomohou vyřešit problém s nerozpoznáváním zařízení USB ve Windows 10.

Nepřidělená jednotka

Jedním z problémů, které systém řeší v souvislosti s klíčenkami USB, je přidělování jednotek. Nepřidělená jednotka se nezobrazí v části Můj počítač, ale můžete ji vidět ve Správě disků. Pro obnovení jednotky stačí provést následující kroky

Přejděte do Správy disků a klikněte pravým tlačítkem myši na jednotku. V rozevírací nabídce vyberte možnost „Vytvořit jednoduchý svazek“. V nastavení vytvoření svazku jednoduše vyberte maximální možný svazek a počkejte na dokončení vytvoření.

Poškození souborového systému viry

Některé počítačové viry soubory z disku neodstraní, ale pouze změní jejich atributy na „skryté“. Obsah jednotky flash je proto pro operační systém neviditelný. Paměť USB může být také napadena viry:

 • nebude systémem rozpoznán jako jednotka;
 • Jednotka je detekována, ale k souborům nelze přistupovat;
 • místo na disku se zdá být volné, i když víte, že na disku jsou informace.

V tomto případě zkontrolujte všechny disky antivirovým softwarem, včetně připojeného flash disku. Pokud skenování nefungovalo, můžete zkusit provést formátování flash disku na vysoké úrovni. Můžete to provést pomocí nástrojů systému Windows zrušením zaškrtnutí políčka „Rychlý“ v okně formátování.

Nastavení připojení USB k počítači

Nejdříve je třeba se podívat na oznámení. které se zobrazí na obrazovce telefonu, jakmile je připojen k portu USB.

Ve výchozím nastavení není telefon ve Windows zdaleka okamžitě vidět. velmi často, pokud není výslovně povoleno sdílení souborů se zařízením, se pouze nabíjí (jako u autora otázky).

Oznámení v systému Android se objeví, jakmile je zařízení připojeno k USB. toto oznámení (nazvané „Device connected“) je třeba otevřít. Viz. příklad níže.

Android. zařízení je připojeno (viz možnost, která umožňuje sdílet s ním soubory (což je to, co potřebujeme; v režimu nabíjení : t. oznámení)

Dále si všimněte, která možnost připojení byla vybrána:

 • zařízení může pracovat v režimu MTP. t.е. možnost, která umožňuje výměnu souborů (což je to, co potřebujeme);
 • v režimu nabíjení : t.е. kromě nabíjení telefonu nejsou k dispozici další funkce a nastavení;
 • Fotoaparát (PTP) : umožňuje přenášet fotografie pomocí speciálního rozhraní USB. software.
READ  Moje ochrana krádeže xperia, jak se obejít

Ve skutečnosti stačí zaškrtnout políčko „Zařízení médií (MTP)“. v ideálním případě by se mělo okamžitě ozvat připojení nové jednotky ve Windows a v „Můj počítač“ (průzkumník) uvidíte své zařízení. Mise splněna?!

zařízení je aktivováno v režimu modemu

Přejděte do nastavení na adrese: „Bezdrátové sítě → Více → Režim modemu“. V této části byste měli vypnout všechny možnosti, abyste mohli zařízení používat jako modem.

Jde o to, že při zapojení například v režimu USB-modem nemůže být zařízení současně modemem (sdílejícím internet s počítačem) a vyměňovat si s ním soubory jako flash disk.

Zkuste spustit ladění přes USB

Velmi častým řešením je použití nástroje „debug by USB“. Tato funkce je integrována do systému Android. Je tu však jedna zvláštnost: může být „mírně“ skrytý před zraky. Zde jsou možnosti, jak ji spustit.

Možnosti, jak najít odkaz pro ladění:

 • Nastavení. Vývoj. Ladění USB (tuto možnost stačí zaškrtnout);
 • Nastavení. Pro vývojáře. Ladění USB ;
 • Nastavení. Aplikace. Vývoj. Ladění USB (nejoblíbenější pro Android 2).2. 3.0);
 • Nastavení. Více na. Možnosti pro vývojáře. Ladění USB ;
 • Nastavení. Systém. O smartphonu (telefonu nebo tabletu). Vyhledejte položku „build number“ a 4-8krát na ni klikněte (měla by se zobrazit speciální zpráva). Oznámení, že jste se stali vývojářem). Pak se vraťte do nastavení. a zobrazí se nabídka pro vývojáře.

Nastavení. pro vývojáře (předtím byl tento odkaz nedostupný)!)

Žádný ovladač na kořenovém rozbočovači USB, v telefonu

Dalším oblíbeným důvodem pro „neviditelný“ telefon je nedostatek řidičů. Pro rozbočovač USB v počítači nebo pro samotný telefon nemusí být k dispozici žádné ovladače (ani nový systém Windows 10 nedokáže automaticky detekovat a nainstalovat ovladače pro některé typy telefonů).

Chcete-li zobrazit stav všech ovladačů, otevřete Správce zařízení (můžete to provést buď stisknutím tlačítka WinPause (a poté zobrazit položku. menu vlevo). nebo v Ovládacích panelech systému Windows).

Ve Správci zařízení rozbalte kartu „Řadiče USB“ a zjistěte, zda máte rozbočovač USB.

Doporučuji na něj kliknout pravým tlačítkem myši, v kontextové nabídce vybrat „Aktualizovat ovladač“ a postupovat podle pokynů průvodce.

Důležité!

Vyzkoušejte automatické i ruční aktualizace! Často je na výběr několik verzí ovladačů. vyzkoušejte různé.

Poznámka!

Obecně platí, že nejlepším způsobem by bylo spustit speciální. Použijte nástroj pro aktualizaci ovladačů pro komplexní aktualizaci ovladačů a zkontrolujte s ním svůj systém. Driver Booster to například umožňuje během několika minut.

Kořenový rozbočovač USB // Správce zařízení

Pokud je ovladač telefonu nainstalován, měl by se v části „Handheld Devices“ zobrazit název zařízení (nejčastěji pouze jeho model).

Přenosná zařízení (nainstalovaný ovladač telefonu)

dělat, když, počítač, nevidí, nejsou

Pokud přestanou fungovat porty USB: první akce

Mnoho svých článků začínám těmi nejjednoduššími a nejzřejmějšími radami.

1) Pokud se s problémem setkáváte poprvé. restartujte počítač (zejména pokud byl v režimu spánku nebo hibernace). Chyby související s ovladači, detekcí zařízení atd lze často vyřešit tímto jednoduchým způsobem.

2) Zkontrolujte, zda je kabel (pokud je použit), kterým zařízení připojujete, neporušený. Při neopatrném kroucení může často dojít k poškození měděných vláken uvnitř kabelu (doporučujeme zkontrolovat pomocí jiného zařízení).

3) Zkontrolujte, zda je připojené zařízení v pořádku (není poškozeno).

4) Pokud připojíte zařízení k USB na přední straně systémové jednotky. zkuste porty na zadní stěně (často přední panel není připojen nebo nefunguje). Obecně se vyhněte jakýmkoli „adaptérům“ mezi portem USB a zařízením (např. portům klávesnice, rozbočovačům, dokovacím stanicím atd.).).

Porty USB na předním panelu často nejsou vůbec připojeny.

5) Mimochodem, pokud nemůžete používat klávesnici kvůli portům USB, zkuste ji zapojit do portů PS2 (pokud jsou k dispozici). ). Klávesnici USB můžete připojit i pomocí malého adaptéru (k dostání v mnoha obchodech s počítači).

Příčiny neviditelnosti paměti USB

Problém: disk USB není naformátovaný

Jedná se o nejčastější příčinu! Po zakoupení jednotky USB flash je třeba ji naformátovat (poznámka: velmi často se nové klíčenky a jednotky USB dodávají nenaformátované, a proto je nelze zobrazit v nabídce „Můj počítač / Tento počítač“). ).

Přejít do sekce „Můj počítač“ je pravděpodobně zbytečné, t.к. Jen výjimečně se může stát, že tam svůj USB disk nenajdete.

Musíte tedy otevřít „Správa disků. Za tímto účelem stiskněte klávesovou zkratku WinR (mělo by se zobrazit okno „Spustit“). Zadejte příkaz diskmgmt.msc a stiskněte klávesu Enter (obrázek obrazovky níže).

READ  Jak vyčistit Google Chrome na Androidu

diskmgmt.msc. Spustit Správu disků

Poznámka!

Pokud není disk USB ve Správě disků viditelný. Přejděte ke třetímu problému

Dále se ve Správě disků zobrazí všechny disky připojené k počítači (i ty, které ještě nebyly naformátovány).

Najděte v seznamu svůj flash disk (řiďte se jeho velikostí a názvem, např. „Kingston“). 8 GB“), klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zobrazí se kontextová nabídka, kde vyberte možnost „Formátovat“. „(Příklad je uveden na obrázku níže).

dělat, když, počítač, nevidí, nejsou

Jak najít a naformátovat neviditelnou jednotku flash (Správa disků)

To je vše. Jako souborový systém doporučuji použít NTFS (protože.к. FAT 32 je často výchozím nastavením na paměťových kartách, soubory větší než 4 GB nelze kopírovat a umisťovat).

Problém : špatné automatické nastavení písmene jednotky/flash disku

Když připojíte jakoukoli jednotku, flash disk, disketu atd.д. k počítači. automaticky přiřadí jednotce jedinečné písmeno, například „Systémová jednotka C:\“ nebo „Místní jednotka F:\“ atd.

To je v pořádku, ale někdy se automatické nastavení písmene jednotky nepodaří a připojená jednotka dostane jiné než jedinečné písmeno. Tím se zabrání tomu, aby byla jednotka viditelná.

Chcete-li to vyřešit. zkuste změnit písmeno jednotky (je to rychlé a často to vyřeší většinu problémů).

Musíte také vstoupit do Správy disků (pokyny viz výše) a vybrat „neviditelnou“ jednotku, kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat „Změnit písmeno jednotky nebo cestu“.

Poté nastavte disk na jedinečné písmeno jednotky (např. něco jako „N“, „M“, „Z“ atd.).).

Mimochodem!

V některých případech nemusí systém Windows vůbec přiřadit písmeno jednotky všem vyměnitelným jednotkám. Pro opravu můžete použít následující návrhy

Problém : zastaralé nebo nefunkční ovladače

Velmi častým problémem je zastaralý ovladač (nebo někdy konfliktní ovladače). Stojí za zmínku, že na starších počítačích je možný další problém. neschopnost vidět flash disk, jehož velikost je větší než 32 GB.

To se řeší takto: nejprve odinstalujte staré ovladače a poté nainstalujte nové.

Poznámka!

Existují speciální. nástroje, které dokáží automaticky odinstalovat a aktualizovat staré ovladače pro všechna zařízení v počítači.

Nejdříve otevřete Správce zařízení, kde uvidíte všechna zařízení připojená k počítači.

Vyhledání Správce zařízení : otevřete Ovládací panely systému Windows, přejděte na položku “ Velká ikona “ a v seznamu vyberte položku „Správce zařízení“ (příklad na obrázku níže).

Nápověda!

Alternativní způsoby otevření Správce zařízení

Poté přejděte do části „USB Controllers“ a vyhledejte položku „USB Mass Storage Device“, zvýrazněte ji a odstraňte (obrázek níže).

Vezměte na vědomí!

Zařízení, která nemají ovladače, budou označena žlutým vykřičníkem.

Po odinstalování klikněte na tlačítko „Aktualizovat konfiguraci hardwaru“. nachází se v horní části okna Správce zařízení. Poté okno správce několikrát zabliká a ovladače se znovu nainstalují.

Problém : přední část systémové jednotky není připojena

Velmi často nejsou porty USB na přední straně systémové jednotky připojeny k základní desce (při sestavování počítače zřejmě zapomněli tento panel připojit). V tomto případě jednoduše připojíte USB disk k portu, který není nikde jinde.

 • Jednoduché: připojte USB disk k zadní straně systémové jednotky. jsou na něm vždy 2÷4 porty USB. Doporučuje se to provést alespoň pro kontrolu. pro potvrzení, zda porty USB na předním panelu nefungují.
 • Zkuste připojit přední panel k podložce. deska. Pokud jste s tím nikdy předtím neměli zkušenosti, nedoporučuji zasahovat do systémové jednotky; raději využijte služeb servisního střediska.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS