Váš monitor se při spuštění počítače nezapne. jak svého elektronického přítele oživit?

Častou otázkou uživatelů je, co dělat, když monitor hlásí „Žádný signál“, ale počítač funguje, a co znamenají následující hlášení: No signal detected, Check signal cable, No input signal, „Check signal“. Kabina.“, „Signál nebyl detekován“ a podobně. Problém může nastat u jakéhokoli typu připojení: HDMI, VGA, Display Port a DVI. Tento návod podrobně popisuje, proč se při spuštění počítače na monitoru neobjevuje žádný signál nebo se zobrazí zpráva „No signal detected“, jaké jsou možné příčiny problému a jak situaci napravit. Nejprve jednoduché možnosti, pak složitější, které však v mnoha případech také fungují. Podobný problém: Monitor hlásí Out of Range, Input Not Supported (nebo Out of Range a Input Not Supported).

 • Co znamená Kontrola signálního kabelu, Na monitoru nebyl zjištěn žádný signál?
 • Jednoduché způsoby, jak opravit „žádný signál“
 • Další příčiny a řešení
 • Videoprůvodce

Co na monitoru znamená Check signal cable, No signal detected a „No signal“?

Všechna tato hlášení na obrazovce monitoru mají stejný význam: Na vstupu není žádný videosignál podporovaný daným vstupem. Důvod je stejný, ale zprávy se mohou lišit v závislosti na konkrétním monitoru.

 • Checksignalcable znamená „Zkontrolovat signální kabel“. (kabel, který připojuje monitor k počítači). Může se také zobrazit jako „Check Signal. Kabina.“.
 • Nosignaldetected znamená „Signál nebyl detekován“.
 • Noinputsignal říká, že se překládá jako „Žádný vstupní signál“.

Na portu dvi-d není žádný signál

Prosím, pomozte. Žádný signál na portu dvi-d. V neděli jsem měl 2 monitory v pořádku, ale teď mám jen jeden. LG 24MP57D. monitor P, píše „žádný signál“. Připojuje se přes VGA, t.е. Monitor funguje. Grafická karta ji nedetekuje přes dvi-d. Detekuje pouze přes VGA.

Udělal sfc /scannow, stejně jako rollback na bodu obnovení. Vypadá to, že moje grafická karta přestala vysílat signál dvi-d, ale proč, to není jasné((

Po výměně pouzdra není na monitoru žádný signálSituace. Mám nový kufr. přesunul do něj veškerý hardware. přidán jeden chladič. dvě lampy.

Kabel DVI na DVI, DVI na HDMI, HDMI na VGA Nápověda! Mám monitor benq G2250 (https://naobzorah).Připojuje se přes VGA, ale grafická karta nefunguje správně.

Žádné pípáníVšeobecně musím napsat budík, většinu jsem udělal, ale není tam žádné pípání.

Signál na led obrazovce je digitální nebo analogový?Signál na led obrazovce je buď digitální, nebo analogový?

Po vyčištění systémové jednotky od prachu není na monitoru žádný signálNyní jsem se rozhodl vyčistit systémovou jednotku od prachu, otřel vše jemně hadrem (vysavač je rozbitý).

Vyčistil můj systém od prachu a otřel kartu alkoholem nepomohlo)) Přeinstalování ovladače grafické karty příliš nepomohlo Nastavení systému a karty na snímcích obrazovky.

Nvidia „pinpoints“ nenajde druhý monitor, „detect“ v nastavení obrazovky ho také nenajde. (A obě jsou podezřele rychle neúspěšné)

Připojte se přes DVI a pořiďte snímek obrazovky takto

Ano, samozřejmě. Bylo to jen pozdě a šel spát) Problém byl v ovladači grafické karty. Předtím však musel vyloučit jiné problémy.

Nakonec se vše vyřešilo odebráním grafické karty z hardwaru (Můj počítač. Ovládání. Správce zařízení. Odebrat. Restartovat). Pak jsem si stáhl nejnovější ovladač pro kartu a operační systém z webu nvidie. Vložte jej, restartujte a vše je v pořádku. užíváte si dva monitory. Doufejme, že toto téma někomu pomůže.

P.S. Není jasné, proč monitor v určitém okamžiku přestal vidět. Pravděpodobně za to může aktualizace ovladače z předchozího dne.

Všem doporučuji. před jakoukoli aktualizací si uložte starý ovladač (ovladače) a vytvořte bod obnovení.

Další možné příčiny a možná řešení nedostatku signálu na monitoru

Pokud výše uvedené řešení nefunguje, přejděme k dalším možným řešením, která jsou rovněž poměrně častá:

 • Pokud máte integrované video, zkuste fyzicky vypnout diskrétní grafickou kartu, připojte monitor k integrovanému výstupu a uvidíte, zda to problém vyřeší. Pokud to fungovalo, možná řešení jsou následující: k diskrétní grafické kartě není připojeno přídavné napájení, hardwarové problémy s grafickou kartou, nefunguje správně napájecí zdroj (skutečný zdroj se může opotřebovávat), problémy se slotem, do kterého je grafická karta zapojena.
 • Problém se často popisuje jako „na monitoru není signál, ale počítač funguje“. Ve skutečnosti hluk ventilátorů a světel po stisknutí tlačítka napájení nemusí vždy znamenat, že se počítač zapne a funguje: pokud jsou problémy s grafickou kartou, zdrojem, operační pamětí, chybí připojení některých napájecích linek k základní desce (často při samočištění, montáži a demontáži, výměně komponent), může se jen zapnout některé linky, ale ne spustit a také nedá žádný signál do monitoru (při tom nebude hrát ani zvuky spouštění OS, pokud to bylo dříve a nyní není.). Pokud se na stejném počítači nezobrazují jiné monitory, je to další důvod, proč tak učinit. Více informací najdete v samostatném návodu Co dělat, když se počítač nezapne?
 • Pokud se na začátku spouštění počítače na monitoru něco zobrazí (obrazovka POST/BIOS, logo) a pak se objeví hlášení, že není signál, pravděpodobně je něco špatně s parametry obrazového výstupu nastavenými v operačním systému. Obvykle však hlásí, že signál je mimo dosah. Možným řešením, pokud máte systém Windows, je spustit nouzový režim a použít body obnovení nebo spustit systém z USB flash disku se stejnou verzí OS, jakou máte nainstalovanou, na druhé obrazovce vybrat vlevo dole „Obnovení systému“ a použít body obnovení. V systému Windows 10 lze prostředí pro obnovení zpřístupnit po dvou vynucených vypnutích (podržením tlačítka napájení, i když to není nejbezpečnější technika). V krajním případě může být nutné přeinstalovat operační systém.
READ  co dělat, když nabíječka nenabíjí notebook. Kontrola spuštění baterie notebooku bez připojení k síti

Zkuste připojit jiný monitor

Tento jednoduchý úkon pomůže určit, ve kterém zařízení je problém.

A jsou jen dvě možnosti. monitor (pokud po připojení dalšího monitoru vše funguje správně) nebo počítač (pokud po připojení dalšího monitoru stále není signál).

První možnost je mnohem jednodušší. stačí odnést zařízení do opravy, protože je zbytečné snažit se na to přijít bez znalostí elektrotechniky.

Pokud je však s počítačem něco v nepořádku, můžete se pokusit problém vyřešit sami. V takovém případě je třeba postupovat následovně:

Vyjměte grafickou kartu ze systémové jednotky a vyčistěte ji. V nejjednodušším případě se to provádí kartáčem (čistým)!) a vysavač. Tím z něj odstraníte veškerý prach. Případně můžete vzít malý kousek vaty s alkoholem a otřít všechny kolíčky.

dělat, když, monitor, hlásí

Pokud je použit alkohol, je třeba po čištění počkat alespoň několik minut a poté vrátit grafickou kartu na její místo. V takovém případě můžete zkusit použít jinou grafickou kartu, protože je dost možné, že ta stará je již vadná a pokusy s ní něco udělat budou k ničemu.

Úplně stejný postup lze provést s pamětí RAM. Může se také ucpat.

Proto vezměte vysavač, kartáč, případně vatový tampon s alkoholem a důkladně vyčistěte toto zařízení. Zkuste také vyměnit starou paměť za novou.

Pokud to funguje, je čas vyměnit paměť „RAM“. Předtím můžete odnést staré prkno k opravě. je velmi pravděpodobné, že zkušený řemeslník ho dokáže opravit.

Odpojte pevné disky a jednotky. Pokud se obrázek zobrazí, je problém v napájení.

Nejlepší bude půjčit si jinou jednotku a dát ji na místo té staré. pokud funguje, pak je problém v ní.

Chcete-li odpojit napájení, jednoduše odpojte kabel SATA od postižené jednotky. Může vypadat podobně jako na obrázku 7.

Věnujte pozornost systémové jednotce. Pokud žádná kontrolka nebliká (i když je slyšet a cítit chod chladiče nebo uvnitř probíhá nějaká činnost), obraťte se na servisní středisko. To znamená, že problém je v systémové jednotce.

dělat, když, monitor, hlásí

Varování! Odborníci nedoporučují pokoušet se o demontáž a provádět autodiagnostiku. Často nezkušení uživatelé mohou vést k selhání zařízení.

Další možné příčiny absence signálu na monitoru a možná řešení

Pokud žádný z výše uvedených způsobů nezabral, přejděme k dalším možným příčinám, které jsou rovněž poměrně časté:

 • Pokud máte integrované video, zkuste fyzicky vypnout samostatnou grafickou kartu, připojte monitor k integrovanému video výstupu a uvidíte, zda se problém vyřeší. Pokud se tak děje, jsou možné následující příčiny: k diskrétní grafické kartě není připojeno přídavné napájení, hardwarové problémy s grafickou kartou, nedostatek napájecí jednotky (skutečný výkon může klesat v důsledku opotřebení), problémy se slotem, do kterého je grafická karta zapojena.
 • Problém se často popisuje jako „Na monitoru není signál, ale počítač funguje“. Ve skutečnosti hluk ventilátorů a světel po stisknutí tlačítka napájení není vždy známkou toho, že se počítač zapne a funguje: pokud jsou problémy s grafickou kartou, napájecím zdrojem, pamětí RAM, chybí připojení některých napájecích linek k základní desce (často během samočištění, montáže a demontáže, výměny komponent), může jen zapnout některé linky, ale ne spustit, a také nedává žádný signál monitoru (nebude hrát a spouštět zvuky, pokud byly dříve a nyní nejsou). Pokud se nezobrazují jiné monitory na stejném počítači, je to další důvod, proč tak učinit. Více informací o této problematice najdete v samostatném článku „Co dělat, když se počítač nezapne“.
 • Pokud monitor při spuštění počítače něco zobrazí (obrazovka POST/BIOS, logo) a poté se zobrazí zpráva, že není signál, je pravděpodobně něco špatně s nastavením obrazového výstupu v operačním systému. V tomto případě se však obvykle hlásí, že signál je mimo dosah. Možná řešení, pokud máte systém Windows. spusťte jej v nouzovém režimu a použijte body obnovení systému nebo nabootujte z USB flash disku se stejnou verzí operačního systému, jakou máte nainstalovanou, a na druhé obrazovce vlevo dole vyberte možnost Obnovení systému a použijte body obnovení. V systému Windows 10 lze prostředí pro obnovení zpřístupnit po dvou vynucených vypnutích (podržením tlačítka napájení, i když to není nejbezpečnější technika). V krajním případě můžete také přeinstalovat operační systém.
READ  Co dělat, pokud iPhone nefunguje

Žádný obraz na monitoru

Pokud se na displeji nezobrazují žádné informace (černá obrazovka), je třeba nejprve zkontrolovat, zda monitor pracuje správně. tím se zjistí následující skutečnosti. Pro kontrolu připojte displej k jinému počítači nebo notebooku.

Porucha monitoru

Pokud se obraz vůbec neobjeví, znamená to, že je vadná matice nebo napájecí čip monitoru. V takovém případě budete muset navštívit servisní středisko, kde bude provedena další diagnostika a odstranění závad. V situaci, kdy monitor nijak nereaguje na připojení, je nejčastěji nutné zvážit koupi nového monitoru.

Pokud po připojení monitoru k počítači nevidíte slabý, rozmazaný obraz, je problém v podsvícení LED nebo v napájecím čipu. Pokud jsou kondenzátory na desce nebo injektoru spálené, nelze již generovat vysoké napětí. Pokud k tomu dojde, podsvícení LED nebude správně fungovat. Pokud uživatel nemá dostatečné odborné znalosti pro diagnostiku a opravu monitoru, je nejlepším řešením obrátit se na servisní středisko.

Upozornění! Na desce řídicího obvodu monitoru jsou kondenzátory, které udrží napětí 1000 V i po odpojení napájecího kabelu.

Pokud je počítač vadný

Žádné zobrazení na monitoru může znamenat problém se systémem BIOS. Pro odstranění problému zkuste obnovit tovární nastavení systému BIOS. Postupujte takto:

 • Odpojte napájecí kabel počítače a sejměte boční panel.
 • Přepněte propojku CLRTC na základní desce z polohy 1-2 do polohy 2-3.
 • Po 15 až 20 sekundách resetujte propojku do výchozí polohy.
 • Znovu nainstalujte boční panel a znovu připojte napájecí kabel.
 • Zkontrolujte obraz na monitoru.

Někdy je absence obrazu způsobena špatným kontaktem paměti RAM. Chcete-li ověřit, zda je tomu tak, postupujte takto.

 • Odpojte napájecí kabel od systémové jednotky a zdroje napájení.
 • Vyšroubujte montážní šrouby a sejměte boční panel počítače.
 • Měkkým kartáčem odstraňte prach z počítače (nejlépe venku).
 • Vysuňte západky zajišťující paměť RAM a vyjměte ji ze slotu.
 • Vyčistěte kontakty na základní desce pomocí gumičky.
 • Totéž proveďte pro všechny desky RAM.

Pokud nic z výše uvedeného nepomůže, je problém mnohem závažnější a může souviset s poškozeným severním nebo jižním můstkem na základní desce. Vaše servisní středisko bude schopno určit přesnou příčinu problému. Pokud oprava není možná, vyměňte základní desku za novou.

Jak opravit monitor

Podívejme se, jaké účinné metody vám pomohou zbavit se problému s nedostatečným video signálem na vašem monitoru. Zde je 8 fungujících způsobů, jak vrátit obraz na obrazovku počítače a zbavit se zprávy „zkontrolujte kabel signálu“.

Kontrola napájecího kabelu

Displej, stejně jako každé jiné zařízení, funguje, pokud dostává dostatečné napětí. Počítač se napájí zapojením do domácí zásuvky. Častou příčinou chybějícího signálu může být vadná zásuvka nebo špatný kontakt. Zkontrolujte funkční stav kabelu a v případě potřeby jej na nějakou dobu omotejte lepicí páskou, abyste jej mohli používat před úplnou výměnou napájecího zdroje.

Kontakt je možné čistit speciálním rozpouštědlem, pokud na vnější straně nejsou žádné trhliny nebo oděrky. Pokud jsou zjištěny další problémy, je nejlepším řešením zakoupení nového kabelu.

Kabel, který vede z grafické karty na obrazovku počítače, je vadný

Hlavním spojovacím prvkem je vodič, který vede od grafické karty k monitoru. Při kontrole zkontrolujte, zda je kabel bezpečně izolován a zda se kontakty během provozu neuvolňují.

Žádný signál znamená, že je kabel v počítači nebo na obrazovce uvolněný. K dočasnému upevnění můžete použít lepicí pásku nebo lepicí pásku.

Důležité! Pokud jste použili levné videoadaptéry, je pravděpodobné, že rychle selžou. Problém může být v nich.

Zkontrolujte, zda je grafická karta funkční

Pokud jsou na grafické kartě patrné stopy po vypálení, je nutné danou součást vyměnit.

READ  Myš v počítači nefunguje Co dělat?. Myš nefunguje: co dělat?

Kontrola paměti RAM

Selhání paměti RAM lze rozpoznat podle výrazného tónu vydávaného z reproduktoru na základní desce. Po vypnutí počítače je třeba sejmout boční panel a vyjmout moduly RAM.

Důležité! Poznamenejte si, jak je paměť RAM upevněna, nebo si ji ještě lépe vyfoťte, abyste ji mohli snadno vrátit na místo.

Pokud najdete poškozenou jednotku, vyjměte ji a nahraďte ji funkční. Univerzální moderní desky umožňují ponechat si provozuschopné díly a dokoupit ty nefunkční.

Fungování či nefungování zdroje napájení

Hlavní kontakt, který přivádí napětí z napájecího zdroje na základní desku, musí mít 24 pinů. Zkontrolujte dva piny odpojením od základní desky. Pokud díl vykazuje známky oxidace, očistěte a odmastěte kovové povrchy pomocí tukového rozpouštědla. Pokud zjistíte vyhoření, vyměňte napájecí zdroj za nový.

Správné připojení pevného disku

Vadný systémový pevný disk může způsobit, že počítač nemá žádný obraz. Zkontrolujte, zda je pevný disk bezpečně připojen, a zkuste vyměnit starý pevný disk za nový, abyste zjistili, zda funguje správně. Před jakoukoli manipulací se ujistěte, že je počítač vypnutý.

Režim monitoru

Někdy se nejedná o poruchu, ale nedostatek signálu je způsoben špatným nastavením monitoru. Nezapomeňte, že jste mohli omylem stisknout tlačítka na displeji a vyřadit nastavení. Pokud k tomu dojde, proveďte úplný reset a znovu nainstalujte.

Nesprávné nastavení systému BIOS

Počítač nemusí vidět monitor, protože základní systém I/O není správně nastaven.

Snadný způsob, jak zobrazit obrazovku, je provést reset a znovu nastavit nastavení.

Obnovte nastavení monitoru

V některých případech se problém objeví poté, co uživatel upraví jas, kontrast nebo jiné nastavení. Nová nastavení mohou narušovat některá nastavení počítače nebo dokonce jeho samotný chod, takže může být velmi užitečné provést reset.

To se u různých modelů monitorů provádí různě. Zde je několik způsobů:

1.Na samotném monitoru může být tlačítko s nápisem Reset nebo něco podobného. V nabídce nastavení může být také položka se stejným názvem. V každém případě se podívejte do příručky k monitoru, zda můžete.

 • klikněte pravým tlačítkem myši kdekoli na obrazovce;
 • V rozevírací nabídce vyberte možnost „Rozlišení obrazovky“ nebo něco podobného;
 • V otevřeném okně vyberte možnost „Rozšířená nastavení“;
 • Klikněte na kartu „Monitor“;
 • Nastavte rozlišení na 60 Hz (jedná se o výchozí nastavení, o které jste s největší pravděpodobností zakopli).
 • ve stejném okně klikněte na tlačítko „Vlastnosti“;
 • přejděte na kartu „Ovladač“;
 • klikněte na tlačítko „Aktualizovat“ (tato možnost může také pomoci);
 • Postupujte podle pokynů systému.

Tip: Chcete-li spustit systém v nouzovém režimu, musíte během spouštění systému stisknout tlačítko F8, dokud se nezobrazí možnosti spuštění systému. Potřebnou možnost najdete. Pomocí šipek vyberte možnost „Nouzový režim“ a stiskněte na ní klávesu Enter.

To jsou všechno způsoby, jak obnovit nebo aktualizovat nastavení monitoru. Pokud to nepomůže, můžete provést následující kroky.

Vrátit všechny nedávné změny

V některých případech přestane monitor fungovat po aktualizaci některého programu nebo operačního systému obecně. Proto je důležité odstranit všechny nedávné změny nebo obnovit systém.

Nejlepší způsob, jak to udělat, je použít disk s operačním systémem nainstalovaným v počítači. Pokud je v počítači nainstalován systém Windows, bude obnova nejjednodušší. Pak je třeba provést následující kroky:

V systému BIOS nebo UEFI spusťte systém z disku nebo paměťového zařízení USB. Předpokládejme, že máme operační systém na disku a používáme BIOS. Pak při spuštění systému stiskneme klávesu F1 (v závislosti na verzi F1, F4, F11 nebo Delete). Tlačítko pro otevření systému BIOS je obvykle k dispozici při spuštění systému. Vyberte možnost Boot a klikněte na možnost Boot Device Priority. Nejprve vložte DVD (CD).

 • Vložte disk se systémem a restartujte počítač.
 • Při spuštění systému vyberte možnost „Obnovit systém“. V dalším okně opět vyberte stejnou možnost a postupujte podle pokynů.

Pokud vše ostatní selže, měli byste nechat monitor spolu se systémovou jednotkou opravit. Odborníci na to přijdou.

Níže uvedené video vám názorně ukáže, jak vyčistit grafickou kartu od prachu:

Co dělat, když po zapnutí počítače není na monitoru žádný signál. podrobný návod

Co dělat, když po zapnutí počítače není na monitoru žádný signál. podrobný průvodce

| Denial of responsibility | Contacts |RSS