Co dělat, když se na iPadu rozdělí klávesnice? Klávesnice uprostřed obrazovky na iPadu: co dělat.

Každý majitel iPhonu nebo iPadu používá virtuální klávesnici každý den. Odesílání SMS, surfování po internetu, přeposílání e-mailů a mnoho dalších úkolů vyžaduje, aby uživatel používal virtuální klíče tím či oním způsobem. V tomto balíčku jsme si řekli, že vám ukážeme několik triků, které vám pomohou využít klávesnici na maximum.

Začněme jednoduše. Mnoho uživatelů překvapivě neví, že dvojí klepnutí na mezerník automaticky nastaví tečku. Pokud mu však nepředchází žádný text, systém příkaz nerozpozná a „.“ se nezobrazí.

Podobně dvojím klepnutím na klávesu Shift zapnete klávesu Caps Lock a získáte jedinečnou příležitost ukázat na internetu, kdo je tady pánem.

Obecné otázky a řešení problémů

Chybějící klávesnice na iPhonu (nebo iPadu)

Důvodem, proč se klávesnice nezobrazuje, mohou být některé tweaky nebo útěk z vězení.

Tuto záměnu lze napravit několika způsoby:

 • Nejjednodušší způsob je restartovat zařízení.
 • Složitější. obnovení nastavení.
 • Ještě složitější. proveďte úplnou. Nezapomeňte zálohovat ( nebo ) a poté.
 • Nejdelší (ale nejefektivnější) je nainstalovat nejnovější software (firmware), i když už nejnovější software máte. Jednoduše znovu aktualizujte.

Metoda 1:

Nejprve je třeba zobrazit klávesnici na iPadu. Můžete k tomu použít libovolnou aplikaci, my jsme použili aplikaci e-mail.

 • Spuštění obrazovky pro vytvoření poštovní aplikace.
 • Tím se spustí klávesnice iPadu ve výchozí velikosti, která zabírá téměř polovinu obrazovky iOS.
 • „Stiskněte“ klávesnici palcem a ukazováčkem.
 • Klávesnice se nyní zmenší téměř na velikost klávesnice iPhonu.

Tuto plovoucí klávesnici můžete na obrazovce iPadu přesunout na libovolné místo. Jednoduše klepněte na malý panel ve spodní části klávesnice a přesuňte jej na požadované místo. Velikost plovoucí klávesnice můžete vrátit na původní velikost. Chcete-li vrátit výchozí klávesnici, stačí klávesnici iPadu stisknout směrem ven.

Přesunutí klávesnice

Klávesnici můžete přesunout do jiné části obrazovky, aby nebyla vždy v dolní části. Postupujte podle následujících kroků.

 • Klepněte na ikonu a podržte ji.
 • Přejeďte nahoru a ťukněte na položku.
 • Lehce klepněte na ikonu a bez uvolnění přetáhněte klávesnici nahoru nebo dolů po obrazovce.

Rozdělenou klávesnici lze také přetáhnout nahoru a dolů po obrazovce. To provedete tak, že lehce klepnete na ikonu a aniž byste ji pustili, přetáhnete klávesnici nahoru nebo dolů po obrazovce. Chcete-li přesunout celou klávesnici zpět do spodní části obrazovky, klepněte na ikonu a podržte ji. Pak přejeďte prstem nahoru a stiskněte tlačítko Pinch.

Chcete-li sloučit rozdělenou klávesnici a přesunout ji zpět do spodní části obrazovky, klepněte na ikonu a podržte ji. přejeďte prstem nahoru a stiskněte tlačítko „Pinch and merge“.

Přeji vám příjemné chvíle! Používání klávesnice (i virtuální) není nic složitého. Vědět, klikněte na obrazovku a psát zprávy, poznámky, SMS, básně, romány. Nebo cokoli, co chcete napsat. Někdy se však mohou vyskytnout určité potíže nebo problémy (říkejte jim, jak chcete), které vám prostě brání v plném využití telefonu nebo tabletu!:(

Ačkoli se tyto nepříjemné věci stávají na zařízeních Apple poměrně zřídka, nikdo před nimi není v bezpečí. A protože se to může stát v ten nejnevhodnější okamžik, je lepší být připraven. Proto se dnes podíváme na nejčastější problémy týkající se virtuální klávesnice na našich oblíbených gadgetech.

Jak kombinovat

Pokud vám poloha kláves po stranách nevyhovuje nebo jste je omylem změnili, můžete je vrátit do původní polohy. Za tímto účelem:

Tlačítko můžete také podržet stisknuté, ale aniž byste čekali, až se zobrazí vyskakovací okno, přejet prstem doleva, čímž obě části takříkajíc ručně spojíte. Tato akce bude doprovázena vizuálním efektem. Pokud se klávesnice iPadu rozdělí, můžete vše složit zpět dvěma klepnutími a navíc obdivovat animaci.

Jak najít optimální polohu

Polohu klávesnice je třeba nastavit individuálně. Pokud se vám zdá, že je obtížné dosáhnout na písmena uprostřed, můžete nástroj oddělit. Pokud máte malé prsty, můžete klávesy posunout blíže k okraji a zmenšit je.

READ  Jak odemknout telefon Zapomněl jsem heslo phlyph. Co dělat, když vám heslo vypadne z hlavy

Každý majitel iPhonu nebo iPadu používá virtuální klávesnici každý den. Odesílání SMS, zasílání zpráv, odesílání e-mailů a mnoho dalších úkolů vyžaduje, aby uživatel používal virtuální klíče tak či onak. V této sadě jsme se rozhodli ukázat vám několik triků, které vám pomohou využít „klávesnici“ naplno.

Začněme jedním jednoduchým příkladem. Překvapivě mnoho lidí neví, že dvojité klepnutí na mezerník automaticky nastaví tečku. Pokud mu však nepředchází nějaký text, systém příkaz nerozpozná a „.“ se nezobrazí.

Podobně dvojitým klepnutím na Shift zapnete Caps Lock a získáte jedinečnou příležitost ukázat na internetu, kdo je tady pánem.

V systému iOS je spousta věcí skryta před očima uživatele pod záminkou, že je „intuitivní“. Já jsem například musel asi měsíc používat nepříliš pohodlnou německou klávesnici, abych mohl psát umlauty (ä,ü,ö). Vše je na povrchu! U anglického rozložení klávesnice stačí stisknout požadovaný znak a zobrazí se několik variant. Podle stejné logiky můžete například na ruské klávesnici najít tvrdý znak.

Podobně můžete zadávat adresy webových stránek také v prohlížeči Safari. V adresním řádku umístěte prst na „.“a uvidíte mnoho domén z.org na.ru.

Na rozdíl od anglického uspořádání, které alespoň obsahuje tečku a čárku, se ruské uspořádání nemůže pochlubit žádnými symboly. Neustále musíte přecházet na.123 dát nešťastnou čárku, pak zase zpátky. Chcete-li ušetřit čas, zkuste stisknout „.123“, pak posuňte prst dolů a vyberte nový znak, poté odtáhněte podložku od povrchu obrazovky. systém se automaticky vrátí k abecednímu uspořádání. Ušetří spoustu času.

Už vás nebaví, že systém nerozumí jednoduchým věcem, jako je a t.д., atd. a další? To není problém, naučte ji rozumět zkratkám. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky Nastavení-Hlavní klávesnice-Zkratky a vytvořte si libovolné zkratky a stabilní automatické záměny.

Bohužel při tomto dobrém skutku nemůžete použít Emoji =(.

Psaní na tabletu Apple ve svislém režimu někdy není příliš pohodlné, zejména pokud se nejedná o. Co ale dělat, když vás tlačí čas a nemůžete iPad položit na vodorovnou plochu?? Stiskněte pravé dolní tlačítko

a vybrat, zda chceme klávesnici přesunout nebo rozdělit na dvě části. V prvním případě můžete pro virtuální klávesy zvolit libovolnou pozici na obrazovce a ve druhém případě ji můžete rozdělit na dvě části, abyste mohli psát palci a zároveň tablet držet oběma rukama.

přejet dvěma prsty současně po klávesnici v různých směrech, jako byste ji sami „trhali“. iOS zjistí, co uživatel potřebuje =)

V hlavě jste napsali noční můru? Stačí, abyste zařízením pohybovali, a zobrazí se obrazovka „Nepoužívat textový vstup“. Klepněte na „Return“ a uvidíte, že poslední zadaný text je smazán. Šikovné spíše pro iPhone než pro iPad, ale přesto.

Emoji, tyto roztomilé emotikony, se postupně stávají součástí našich životů. Pokud je můžete získat pouze v korespondenci, ale stydíte se zeptat svých přátel, jak je přidat do telefonu, je tento tip určen právě vám. Přejděte do Nastavení-Hlavní-klávesnice-Klávesnice-Nové.

a v seznamu najděte položku Emoji. Po stisknutí zeměkoule se vedle anglického a ruského rozložení zobrazí také Emoji. Jednoduché=).

Všechna tato malá tajemství vám mohou usnadnit používání iPhonu a iPadu.

Tablet je praktické zařízení pro práci i zábavu. Pokud jste student nebo vaše profese zahrnuje psaní na klávesnici, záleží na tom, jak je klávesnice umístěna na obrazovce. Poloha klávesnice na obrazovce je důležitá pro vizuální pohodlí. Koneckonců, bude rozhodovat o tom, jak dobře se vám bude pracovat a jak pohodlně se vám bude gadget používat. Mnoho uživatelů se potýká s následujícím problémem: Panel se symboly je umístěn uprostřed zařízení.

Poloha panelu symbolů na tabletu má dvě polohy. Jeden pevný, kdy se klávesnice „přilepí“ ke spodnímu okraji displeje, a jeden nepevný. Tato poloha se „nepřichytí“ k okraji ve spodní části, ale umístí panel do středu tabletu. V angličtině bude napsáno „docked“ a „unlocked“.

Pokud zjistíte, že vám poloha vstupního zařízení nevyhovuje, můžete ji upravit. Stisknutím a podržením přepínače na panelu postavy upravíte pohyb na obrazovce. Otevře se nabídka, ve které jsou dvě funkce: Dock a Split. Potřebujete si vybrat dok. Tím se panel upevní na spodním okraji. Pokud tedy chcete panel přesunout, deaktivujte tuto funkci.

READ  Jak nahrávat fotografie na Instagram z tabletu.

„Tajemství“ používání klávesnice

Abyste mohli iPad při psaní na klávesnici využívat co nejlépe, uvádíme několik funkcí znakového řádku. Můžete dvakrát stisknout mezerník, zobrazí se tečka. Pokud před touto akcí nejsou žádné znaky, gadget neudělá tečku, ale dvě mezery. Dvakrát stiskněte klávesu Shift pro aktivaci režimu Caps Lock. Možnost prohození malých a velkých písmen bude k dispozici.

Chcete-li použít určité znaky (umlauts), položte prst na požadované písmeno a zobrazí se malý panel nástrojů. Zobrazí se znaky podobné písmenu. Posuňte prstem přímo na požadovanou položku a je tam. Díky tomu není nutné přepínat mezi různými jazyky klávesnice. Použijte ji také pro psaní číselných znaků.

Klávesnici je možné rozdělit na dvě části a umístit ji na obě strany displeje, abyste mohli psát oběma rukama na výšku. Zde můžeme použít dříve použité tlačítko pro aktivaci panelu znaků. Zde se zobrazí možnost Rozdělit. Klikněte na něj. Panel se rozdělí na polovinu a „přilepí“ se k okrajům. Druhý způsob: táhněte klávesnici směrem doprava a doleva, dokud se nerozbije.

Pokud často dostáváte zprávy od rodiny a přátel s emoji a posíláte pouze textové zprávy, protože nevíte, jak nebo kam je přidat, zde je řešení. Přejděte do sekce „základní“, která se nachází v ikoně nastavení. Otevřete podsekci „klávesnice“ a poté „klávesnice. nová“. Označte emoji v seznamu a vyjádřete své emoce v textu.

Metoda 2:

Existuje i jiný způsob, jak to udělat. Za předpokladu, že jste aplikaci znovu spustili a vyvolali výchozí klávesnici iPadu. Nyní postupujte podle následujících pokynů:

 • Klepněte na ikonu klávesnice a podržte ji, dokud se nezobrazí malá vyskakovací nabídka se třemi možnostmi.
 • Odemknutí: Vysuňte klávesnici z doku mírně nahoru
 • Rozdělení: Rozdělení klávesnice na dvě části, viz další podrobnosti. Níže.
 • Plovoucí: Plovoucí klávesnice na obrazovce.
 • Nyní přesuňte prst na plovoucí tlačítko, aniž byste ho zvedli.
 • Klávesnice iOS má nyní menší velikost.
 • Klávesnici můžete přesunout klepnutím na spodní panel a přetažením na požadované místo. Velikost klávesnice můžete změnit na výchozí velikost. Klávesnici iPadu jednoduše překlopte dvěma prsty směrem ven.

Další užitečná věc: iOS zachová režim klávesnice a orientaci, i když přepnete na jinou aplikaci.

Tajemství rozdělené klávesnice

Tato funkce se poprvé objevila v tabletech Apple s příchodem verze 5 operačního systému. Mnoho uživatelů však stále nezná všechny jeho funkce a nepoužívá je. Pokusme se tuto situaci vyřešit popisem hlavních bodů této kontroly.

K rozbití klávesnice displeje lze použít jednu ze dvou metod. První z nich je založen na potenciálu technologie Multitouch. Jednoduše přitiskněte konce prstenců ke středu prvku a roztáhněte je od sebe. Chcete-li je spojit, udělejte pravý opak.

Další metoda se skrývá v klávese klávesnice. V normální poloze je vpravo dole. Stačí se ho na několik sekund dotknout a zobrazí se seznam možností. Poslední dvě jmenované. oddělování a oddělování.

Tím však potenciál prvku nekončí. Stisknutím špičky prstu ji lze na displeji posouvat nahoru a dolů. Toto primitivní gesto lze použít v samostatné poloze a umožňuje snadno se vypořádat s problematickým umístěním polovin klávesnice ve středu obrazovky. Často se v nastavení něco poplete a uživatel nechápe, jak připnout prvek na spodní část displeje.

Psaní na klávesnici je nezbytnou součástí používání tabletu. Při vyhledávání informací na internetu, posílání zpráv, komentování na sociálních sítích nebo psaní poznámek je třeba používat klávesnici. Její výchozí umístění na obrazovce není vždy vhodné. Existují malá tajemství, která vám umožní změnit zobrazení znakového řádku pro vaše pohodlí.

Na iPadu můžete změnit klávesnici, respektive její umístění na displeji. Pomocí následujících kroků můžete aktivovat a deaktivovat funkci rozdělené klávesnice pro iPady.

1 Na ploše miniaplikace najděte aplikaci Nastavení. Po otevření se na panelu zobrazí možnost „Obecné“. Stiskněte jej. V otevřeném pracovním prostoru se zobrazí seznam dostupných funkcí. Mezi nimi je položka „Klávesnice“. 2 Projděte seznam pokročilých nastavení a najděte sloupec s označením „Rozdělená klávesnice“. Naproti přepínači. Jeho přesunutím do aktivní polohy a deaktivací můžete změnit vzhled klávesnice tabletu. Když je přepínač neaktivní, lišta znaků vypadá normálně, ale když je aktivní, je rozdělena na polovinu. 3 Chcete-li oddělit klávesnici, otevřete textovou oblast. Jakmile se objeví pruh se znakem, roztáhněte ho prsty do stran a rozdělí se na dvě části. Pokud posunete prsty k sobě, můžete je opět spojit. Pro 8.0 Aktivace funkce Split Keyboard v systému iOS blokuje inteligentní zadávání textu. Nyní víte, jak klávesnici iPadu propojit nebo rozdělit.

READ  Který iPad je nejlepší pro učení. Co je to miniled a microled? Jaký je v tom rozdíl?

Tajemství klávesnice

Klávesnice tabletu má mnoho zajímavých a užitečných funkcí. Tyto informace vám umožní gadget používat ještě lépe.

Dvojitý mezerník

Pokud stisknete mezerník dvakrát za sebou, zobrazí se tečka. Tato schopnost se však vztahuje pouze na text. Pokud před stisknutím dvojité mezery nic nenapíšete, systém vám nebude rozumět a udělá dvě mezery. Dvojitým klepnutím na klávesu Shift aktivujete režim Caps Lock. Velký text nyní můžete psát velkými písmeny.

Specifické symboly

Pokud potřebujete psát speciální znaky, např. umlauty (ä,ü,ö), nemusíte používat německé rozložení. Stačí na klávesnici v českém rozložení chvíli podržet požadovaný symbol. Tato akce umožňuje zobrazit existující varianty tohoto dopisu. Pomocí tohoto principu budete moci najít tvrdý znak v ruském rozložení.

Přeskakování mezi rozloženími

Mezi používáním symbolů a písmen je nesrovnalost. Abyste je mohli napsat, musíte se neustále pohybovat tam a zpět. Je dobře, že na rozdíl od ruštiny je v anglickém textu tečka a čárka. Pro usnadnění používání skoku klepněte na tlačítko se symbolem „123“ a bez zvednutí prstu zadejte symbol čísla, např. Po stisknutí prstu se rozložení automaticky vrátí na abecední.

Zkratky

Aby vaše zařízení začalo rozumět zkratkám, musíte v nastavení najít položku „základní“, otevřít „klávesnici“ a přejít na „zkratky“. Nyní si můžete vytvářet vlastní zkratky a vymýšlet automatické záměny, váš gadget si vše zapamatuje a bude vás při psaní vést.

Přesun a rozdělení panelu znaků

Pro snadnější používání můžete klávesnici odpojit nebo rozdělit na dvě části. Najděte vpravo dole tlačítko (s ikonou klávesnice) na panelu znaků a klikněte na něj. Zobrazí se nabídka dvou možností. „Oddělit“ umožňuje oddělit ji od spodního panelu a „rozdělit“ umožňuje rozdělit ji na části. Změna displeje výrazně zlepšuje psaní ve vzpřímené poloze při držení tabletu v ruce.

Klávesnice v zařízeních Apple skrývají spoustu tajemství. Vezměte si například notoricky známé písmeno „e“, na které i přes vizuální zkoumání nic nenajdete. Zkuste ale dlouze ťuknout na tlačítko „e“ a voilá, čeká vás příjemné překvapení! Stejným způsobem se skrývá i pevný znak. Chcete-li do něj vstoupit, musíte klepnout na klávesu „ь“. A takových nečekaných objevů je při používání klávesnice iOS mnoho.

Ale jeden problém je, když hledáte takové „skrýše“ z ničeho, a zcela jiný. když potřebujete naléhavě najít určitý znak nebo funkci, ale neexistuje žádná možnost, kde jsou ukryty.

Jedním z nejoblíbenějších problémů je například to, že klávesnice, která je obvykle upevněna ve spodní části iPadu, je zvednutá do středu obrazovky. Málokomu toto umístění vyhovuje, a tak uživatel, který je s touto situací konfrontován, okamžitě hledá odpověď. jak tuto situaci změnit a přenést klíče dolů. Naštěstí je to docela jednoduché. Jste připraveni poznat další tajemství klávesnice Apple?? Nyní vám řekneme, jak ji lze přesunout.

Představme si situaci. dítě si vzalo váš tablet na hraní, a když se vrátilo, zjistilo, že klávesnice, která byla vždy upevněna dole, je uprostřed obrazovky. Jak se tam mohl dostat? Jediným problémem je, že vaše dítě našlo „tajné“ tlačítko a použilo ho, ale neví, jaká to byla klávesa a jak klávesnici vrátit na původní místo.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS