Proč zvuk na iPhonu nefunguje ukazuje sluchátka?

Nejčastější příčinou zablokování iPhonu v režimu náhlavní soupravy je prach nebo nečistoty v 3,5mm konektoru. V takovém případě stačí vyčistit zvedák jakýmkoli tenkým předmětem, např. jehlou nebo párátkem. Neexistuje žádná specifická metoda čištění.

Chcete-li to provést, přejděte na „Nastavení“. „Obecná nastavení“. „Archivovat a obnovit“. „Obnovit data“. „Obnovit zařízení“. „Smazat vše“. Pokud všechny tyto metody nepomohly, doporučujeme vám kontaktovat servisní středisko. Je pravděpodobné, že odborníci vědí, jak ve vašem případě vypnout režim sluchátek na vašem Samsungu.

Možné příčiny problému

Nejdříve je třeba zjistit příčinu takového chování. Pokud je totiž zapnutý režim „Sluchátka„, účastník svůj smartphone neslyší. Po odpojení náhlavní soupravy není slyšet žádný zvuk.

Důvodů může být celá řada. Předplatitelé se nejčastěji potýkají s:

 • kontaminace zařízení;
 • Poškození konektorů;
 • Selhání systému;
 • Voda v telefonu;
 • vysoká vlhkost v místnosti.
dělat, když, iphone, zobrazí, sluchátka

Přesnou příčinu poruchy lze zpravidla určit pouze kombinací různých možných řešení. Režim sluchátek je často možné deaktivovat bez pomoci. Jak přesně?

Jak vrátit ikonu kontaktů zpět na iPhone?

Chcete-li vrátit kartu Kontakty zpět mezi Poslední a Klíče, přejděte nejprve do nastavení iPhonu, vyberte iCloud a zkontrolujte, zda je přepínač pro Kontakty zapnutý. Pokud je aktivní, vypněte jej a znovu zapněte.

READ  Jak resetovat iPhone, aniž byste znali heslo

Nic složitého a vše je hotovo během několika sekund. Stejným způsobem můžete v případě potřeby vrátit všechny ostatní zkratky. Chybějící ikona kontaktů na iPhonu, jak ji získat zpět?

 • Otevřete obchod App Store;
 • přejděte na kartu Hledat;
 • napsat „Kontakty“;
 • zkontrolujte, zda je vývojářem společnost Apple, a poté aplikaci nainstalujte.

kapalina se dostane do konektoru pro sluchátka

Pokud iPhone omylem polijete kávou, džusem nebo jinou tekutinou, může rozlitá tekutina zůstat v konektoru pro sluchátka. 3.5 mm. iPhone si tedy myslí, že jsou sluchátka připojena k vodě, což může často vést k nefunkčnosti dotykové obrazovky, protože je blízko sluchátek.

dělat, když, iphone, zobrazí, sluchátka

Chcete-li vysušit vodu v konektoru pro sluchátka, můžete iPhone vypnout a použít fén na vlasy. V opačném případě můžete použít špičku Q nebo jehlu s vatou a důkladně tekutinu setřít.

Možné příčiny problému

Prvním krokem je pochopit příčinu tohoto chování. Když je totiž zapnutý režim sluchátek, účastník svůj smartphone neslyší. Po odpojení náhlavní soupravy není slyšet žádný zvuk.

Příčin může být ve skutečnosti celá řada. Nejčastějším problémem, se kterým se předplatitelé setkávají, je:

 • kontaminace zařízení;
 • poškození konektorů;
 • Selhání systému;
 • vody v telefonu;
 • Vysoká vlhkost v místnosti.

Přesnou příčinu poruchy je obvykle možné určit pouze vyzkoušením různých možných příčin. Režim sluchátek je často možné vypnout bez pomoci. Jak přesně?

Sluchátko iPhonu/iPadu nebo iPodu Touch přestalo fungovat, jak ho opravit ?

Můžete přepnout systémový jazyk zařízení z ruštiny na jiný jazyk a poté zařízení restartovat. Pokud se iPhone vrátí do normálního režimu, změňte jazyk na ruštinu.

Zkontrolujte nastavení zařízení a povolte funkci telefonního hovoru v automatickém režimu. Pokud jste ji nezapnuli, přejděte na Základní. Univerzální přístup. Zdroj zvuku. Automaticky.

Restartování iPhonu

Pokud váš iPhone funguje delší dobu bez restartování, restartování iPhonu vám pomůže snadno vyřešit většinu problémů s iPhonem.

READ  Telefon sluchátka vidí, ale nefungují. Nečistoty v konektoru

Společná cesta

V systému iOS 11 nebo novějším můžete v nastavení Obecné vypnutí.

Restartování iPhonu X nebo novějšího

Krok 1 Stiskněte a podržte tlačítko napájení a jedno tlačítko hlasitosti. zatímco se objeví SLIDER.

Krok 3 Opětovným stisknutím tlačítka napájení jej znovu zapnete.

dělat, když, iphone, zobrazí, sluchátka

Restartování iPhonu 8 nebo starší verze nebo iPodu touch

Krok 1 Stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí posuvník Vypnout.

Krok 2 Posunutím zařízení zcela vypnete.

Krok 3 Znovu stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí logo Apple.

Pokud jste uživatelem iPadu, můžete se podívat na níže uvedené pracovní postupy.

Restartování iPadu

Krok 1 Stiskněte a podržte tlačítko napájení a jedno tlačítko hlasitosti. Zatímco se zobrazuje SLIDER.

Krok 2 Přetažením posuvníku vypněte zařízení.

Krok 3 Znovu podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí logo Apple.

Co dělat, když si telefon myslí, že je ve sluchátkách?

Nejlepším řešením v tomto případě je jednoduše restartovat telefon. Pokud byl problém způsoben závadou systému, kontrolka LED se po restartu sama vypne. Pokud dojde k závažné poruše systému a restart nepomůže, budete muset obnovit tovární nastavení smartphonu, abyste jej opravili.

Přejděte do nabídky „Nastavení“ „Univerzální přístup“ „Audiovizuální prvek“ „Přizpůsobení sluchátek“. Vyberte možnost „Vlastní nastavení zvuku“. Postupujte podle pokynů na obrazovce.

Útěk z vězení?

Software třetích stran nainstalovaný z neoficiálního obchodu společnosti Apple může mít podobné následky, zejména pokud je uživatel instalující software Jail začátečník. V takovém případě můžete zkusit odstranit všechny použité tweaky. A pokud ne, zkuste předchozí kroky.

Pokud výše uvedené metody bohužel nevedou ke kýženému výsledku, lze vám v poslední řadě doporučit, abyste se obrátili na autorizované servisní středisko. Nepokoušejte se spotřebič rozebírat sami, i když jste přesvědčeni, že to zvládnete. Často jsou závady způsobeny poškozením desky plošných spojů po vniknutí vlhkosti. Někteří uživatelé hlásili problémy se zvukem poté, co se iPhone dostal do vody nebo byl politý tekutinou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS