Jaký Mac si koupit v roce 2022?

Prohlédněte si celou nabídku stolních počítačů Apple a najděte si ten, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Pro koho je vhodný: Pro ty, kteří si cení mobility a výdrže baterie.

Cenově nejdostupnější a nejmenší notebook z řady Apple. Lehká konstrukce je ideální pro cestování nebo práci na služební cestě odkudkoli a v jakékoli situaci.

MacBook Air je určen pro ty, kterým chybí funkce iPadu, ale nechtějí výkon MacBooku Pro. Displej Retina s technologií True Tone se skvěle hodí pro zobrazení všech druhů obsahu a čip M1 poskytuje výkon potřebný nejen pro surfování na internetu a spouštění kancelářských aplikací, ale i pro pokročilejší úlohy, jako je střih videa v rozlišení 4K.

Funkce

Zobrazit 13,3palcový displej IPS LCD, 2 560 × 1 600 pixelů, 227 PPI, široký barevný gamut (P3), True Tone, jas 400 cd/m², 60 Hz Displej IPS LCD, 13,3 palce, 2 560 × 1 600 pixelů, 227 ppi, široký barevný gamut (P3), True Tone, jas 400 cd/m², 60 Hz
Rozměry 30,41 × 21,24 × 0,41 cm 30,41 x 21,24 x 0,41 cm
Hmotnost 1,29 kg 1,29 kg
Procesor Apple M1 až 3,2GHz osmijádrový s 16jádrovým Neural Engine Apple M1 až 3,2GHz osmijádrový 16jádrový procesor Neural Engine
Paměť 8GB / 16GB (LPDDR4X) 8GB / 16GB (LPDDR4X)
Úložiště 256 GB / 512 GB / 1 TB / 2 TB (SSD PCIe) 512 GB / 1 TB / 2 TB (SSD PCIe)
Grafický procesor Vícejádrová integrace Vestavěné osmijádro
Podpora videa Jeden externí monitor s rozlišením až 6K Jeden externí monitor s rozlišením až 6K
Konektory Dvě USB-C s rozhraním Thunderbolt 3 a USB 4, 3,5mm audio zásuvka Dva USB-C s rozhraním Thunderbolt 3 a USB 4, 3,5mm audio konektor
Fotoaparát FaceTime HD 720p FaceTime HD 720p
Audio Stereofonní reproduktory, tři mikrofony Stereofonní reproduktory, tři mikrofony
Touch ID Podívejte se na Podívejte se na
Klávesnice a trackpad Magická klávesnice s Touch ID, Force Touch trackpad Klávesnice Magic Keyboard s Touch ID, trackpad Force Touch
Bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11ax, Bluetooth 5.0 Wi-Fi 802.11ax, Bluetooth 5.0
Autonomie Až 18 hodin Až 18 hodin
Barva Zlatá, vesmírně šedá, stříbrná Zlatá, šedý prostor, stříbrná
Od 124 990

Výhody systému macOS

Začněme možná klady, které jsem shledal jako významné.

5 důvodů, proč milovat a nenávidět macOS. osobní zkušenost po Windows

Pro mě osobně byl AirDrop zjevením. Pracuji se sociálními médii, často potřebuji vložit fotografie vytvořené ve Photoshopu do stopky, rychle vyklopit některé fotografie k opravě na iPhonu atd. Při práci s Windows a iPhony jsem vše neustále přenášel do svého vozu nebo používal „staromódní“ přenos pomocí kabelu/bluetooth. Tyto postupy mi pokaždé zabraly dost času, musel jsem hledat stejný kabel, s Bluetooth vždy došlo k nějakému zmatku, chybám. Celkově to bylo k vzteku.

Přechod na Mac a přenášení přes AirDrop je pro mě záchranou. Stačí chvilka a už máte soubory, rychle je upravíte a přenesete zpět do iPhonu.

Ver’s Bitcoin C.В. A další kryptografické ‚hodně štěstí‘

Na otázku, jak se kryptoměny mohou zbavit části stigmatu, které je obklopuje, Wehr odpovídá, že vlivné osobnosti a podniky v této oblasti „musí vybudovat ekonomiku založenou na skutečném používání kryptoměn jako platebního prostředku, ne jen na skupině spekulantů“. Ver říká, že je cílem Bitcoinu od prvního dne, stejně jako Bitcoin Cash a nedávný konkurent Bitcoin C.В.

READ  Jak deaktivovat zvuk klávesnice na Androidu

Zatímco „válka“ mezi dvěma frakcemi Bitcoin Cash probíhá již několik měsíců. což mnozí označují za nejistotu, která vedla k prolomení podpory Bitcoinu na úrovni 6000 dolarů a poslala ho na nová minima. Ver popřál svému opačnému táboru „hodně štěstí“.

„Přeji všem kryptoměnám hodně štěstí, pokud se snaží přinést světu větší ekonomickou svobodu tím, že se stanou užitečnými měnami pro svět,“ dodal Ver.

Minulý měsíc se Bitcoin Cash výrazně rozdělil a vytvořil dva „tábory“, jak je nazval Werder: Bitcoin ABC a Bitcoin C.В. Bitcoin ABC byl schválen společností Ver a jejími příznivci, zatímco Bitcoin C.В Satoshiho vize. pod vedením Craiga Wrighta, který tvrdí, že Satoshi Nakamoto.

Macbook se učí znovu a znovu

Opětovné učení je trochu bolestivé. Téměř všechny funkce nyní zahrnují tlačítko Cmd. Kopírovat. CtrlC? Dick, CmdC a Cmd je místo, kde jsem se cítil Alt. Jiné klávesové zkratky než „copy-paste“ mimo speciální software jsem nikdy nepoužíval, takže nejde ani tak o přeškolení, jako spíš o opětovné naučení.

Mimochodem, právě tady vidím slabinu ve svých výkladech. Celý život jsem používal notebooky se systémem Windows jako stolní počítače se systémem Windows a bez myši a pohodlného sedadla jsem se cítil velmi nepohodlně. Možná je to tam teď v pořádku. Doufejme, že až se vrátím ke svému stolnímu počítači se systémem Windows 10, přesvědčím se o tom.

Věc se má takto: MacBook je první notebook, který jsem kdy skutečně používal jako notebook, s malou nebo žádnou ztrátou produktivity. Jeho neznalost mě motivovala ke změně přístupu a k aktivnímu používání klávesových zkratek a gest na touchpadu. Přepínání mezi okny čtyřmi prsty, kliknutí pravým tlačítkem myši dvěma prsty. je to úžasné a přirozené.

Znovu ale opakuji: spíše než o nějaké kouzlo MacBooku jde o náhlou změnu prostředí, která mě vyvedla z rovnováhy a donutila přizpůsobit se. Pokud se chcete zbavit návyků, vezměte je na vědomí.

Které počítače Mac nekupovat?

Další nevýhodou pro každého, kdo si plánuje pořídit externí SSD pro svůj MacBook, je množství volných úroků. V MacBooku Pro 13″ a MacBooku Air 13″, v Macu mini na čipech M1. pouze 2 rozhraní Thunderbolt. A v případě MacBooku je jedno rozhraní stále zaneprázdněné nabíjením.

Nedoporučuji kupovat iMac 27″ na Intelu (vyjde v roce 2020) a Mac Pro (2019). Toto jsou 2 jediné počítače Apple, které byly převedeny na platformu Apple Silicon. Aktualizace těchto modelů očekávejte v roce 2022.

O koupi Macu s procesorem Intel bych vůbec neuvažoval, s výjimkou lidí, kteří pracují ve vysoce specializovaných oborech, kde potřebujete Mac pro specifický hardware nebo software.

Nestojí za koupi: Mac mini s procesorem Intel, MacBook Air s procesorem Intel, iMac 21.5″ na platformě Intel. Mezi nimi a jejich protějšky s čipem M1 je z hlediska výkonu prostě propastný rozdíl. Každopádně jsou tyto počítače určeny pro jednoduché úlohy, které nový stroj s čipem M1 zvládá mnohem lépe.

READ  Jak resetovat Samsung do továrního nastavení

Hry pro macOS

Na první pohled můžeš sledovat tři věci: jak hoří oheň, teče voda a v systému macOS stále nejsou žádné hry. Nemůžu říct, že by moje kamarádka hrála často, ale občas si ráda zahraje nějakou SIMS. Není to nejdůležitější faktor při výběru notebooku, ale zdá se, že se míč vrací ve prospěch známých notebooků se systémem Windows.

Je ekosystém skutečně nezbytný? Stojí za to přeplácet za to, že ji máte?

Spolupráce zařízení v rámci jednoho ekosystému je úžasně cool. Ale někdy to prostě nemá smysl: můžete připojit iPhone k běžnému notebooku a všechny messengery již fungují dobře na verzi Desktop (dokonce i WhatsApp Desktop je o něco lepší). Už jsme psali o tom, že se nemusíte bát používat zařízení s různými operačními systémy, a synchronizace pomyslného iPhonu a MacBooku je prostě bezproblémová.

Třetí světová válka

K dnešnímu dni existuje mnoho nenaplněných proroctví, která v různých letech 21. století již slibovala začátek nejničivější bitvy v dějinách lidstva.

Za jedny z nejpravdivějších a nejpřesnějších předpovědí jsou považována prorocká poselství francouzského alchymisty a lékárníka Michela de Nostradama, lidstvu známějšího jako Nostradamus.

Slavný jasnovidec byl autorem „Století“, která byla vydána v letech 1550-1566. almanachy, které věštce proslavily ještě za jeho života. První proroctví byla zveřejněna ve Století v roce 1555. Dopis jeho synovi Cesarovi obsahoval předpovědi globálního charakteru, popisující války a katastrofy světového rozsahu, jaké lidstvo dosud nevidělo.

V různých časových obdobích vykladači podávali vlastní výklad traktátů, vysvětlovali je a dokonce nacházeli skutečné potvrzení předpovědí v událostech, které se staly. Taková jsou považována za varování lidstva před:

  • Druhá světová válka 1939-1945;
  • Velký požár Londýna;
  • Atomové bombardování Nagasaki a Hirošimy;
  • teroristické útoky v Americe 11. září 2001.

Vědci dodnes zkoumají texty slavného proroka a domnívají se, že v nich jsou zašifrovány předpovědi třetí světové války. Podle řady učenců Nostradamus předpověděl začátek nejničivějšího a nejstrašlivějšího krveprolití v dějinách lidstva na roky 2018-2024.

Některá média tvrdí, že podle Nostradamových proroctví bude třetí světová válka trvat 27 let a vojenské akce rozpoutají dvě mocné síly.

Zprávy také uvádějí, že Nostradamus kromě rozsáhlé války předpověděl v 21. století četné ničivé přírodní katastrofy po celém světě a obrovské množství teroristických útoků v Americe a Evropě.

Zároveň podle badatelů Nostradamus napsal, že v roce 2019 lidstvo získá novou schopnost a bude schopno volně hovořit se světem zvířat, což se bohužel dosud nestalo.

Specifikace MacBooku Air 2022

Dříve se objevily zvěsti, že nový MacBook Air 2022 přijde koncem roku 2021. Vzhledem k nedostatku čipů je to však nepravděpodobné. Zasvěcenci proto spekulují, že Apple představí MacBook Air M2 na jaře 2022.

Analytik Ming-Chi Kuo je toho názoru, že aktualizaci Airu můžeme očekávat až na podzim 2022. Který z nich je správný, budeme moci zjistit blíže k datu vydání, až společnost oznámí své akce.

Budoucnost

Proslýchá se, že Mac OS X 10.10 dostane nové rozhraní.

Při pohledu na ikony iOS 7 a OS X Mavericks je jejich okamžitá podobnost nápadná:

Obě ikony byly představeny na loňské konferenci WWDC, ale Mavericks se dočkal jen drobné aktualizace rozhraní, nic víc než odklon od prošívané kůže a plátěných vložek. Vůbec se nejedná o redesign.

READ  Jak vrátit plochu na smartphonu

Mnoho lidí se však domnívá, že v letošním roce projde systém OS X vizuálními změnami. Před několika týdny to oznámil také Mark Gurman z 9to5 Mac:

OS X 10.10 bude nástupcem 10.9 Mavericks. Mavericks se zaměřuje na funkce pro pokročilé uživatele a na vylepšení výkonu hardwaru, výdrže baterie a zpracování grafiky. Nicméně v 10.10 se zaměří na estetiku. Podle zdrojů viceprezident pro design Johnny Ive provádí zásadní změnu designu systému OS X, který bude základem nového operačního systému.

Změny designu nebudou tak výrazné jako v systému iOS 7, ale budou zahrnovat spoustu plochých prvků a bílých textur namísto skevomonických „živých“ prvků. Přepracování je nyní pro společnost Apple velmi důležitou prioritou, jak naznačují konkrétní podrobnosti ve změnách politiky utajení. Apple také testuje nové funkce, jako je Siri a vylepšená podpora AirDrop, ale v tuto chvíli není zaručeno, že budou připraveny k vydání. 10.10.

Rok 2013 nepřinesl nový design OS X, ale není těžké odhadnout, že pokud má Apple nyní připravený desktopový OS, bude se ještě více podobat iOS.

Jak ale bude vypadat Iveho přepracovaný systém OS X?? Craig Hocknberry má nápad:

Nepochybuji o tom, že společnost Apple plánuje v příští verzi přepracovat rozhraní systému OS X. V současné době narůstá problém nekonzistence mezi aplikacemi pro stolní počítače a mobilní zařízení. což ztěžuje označení designu na různých platformách.

Očekávám ploché rozhraní, zaoblené ikony, nový dok a systémové písmo Helvetica Neue.

Zajímalo by mě, jestli bude Lucida Grande stále používána jako systémové písmo, stejně jako v 10. kapitole.9. V průběhu let znamenal pro OS X hodně, ale jsem si jistý, že 10.Desítka nám přinese víc než jen nové písmo.

Ale. zatím není vůbec známo, jak daleko Apple při redesignu OS X zajde, i když bude velmi zajímavé sledovat.

Společnost Apple nedávno spustila program OS X Beta Seed pro veřejné testování, což je pro ni poměrně neobvyklé. Samozřejmě pro nové sestavení 10.9 to není tak důležité, v 10.9.3 nebyl vybaven rozsáhlými funkcemi a rozhodně nevyžadoval velkou základnu testerů. Pokud však 10.10 bude mít novou tvář, proč nenechat spoustu lidí, aby ji otestovali před konečným vydáním?

Nevím, co se stane na prezentaci Tima Cooka 2. června, ale v barvách Aqua je spousta kouře, který ukazuje na oheň.

Strojní inženýr, který se dobře orientuje v technologiích a strojírenství. Více než 10 let používám Mac a iPhone, vím vše o ekosystému a produktech Apple. Nejen píšu, ale rád pracuji rukama. 3 roky jsem pracoval jako automechanik, opravuji si pouze vlastní auto. Navrhl a postavil dům vlastníma rukama od základů a získal při tom mnoho zkušeností. Miluje staré videohry a komiksy, hraje na kytaru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS