Majitelé chytrých televizorů Samsung je možná nebudou moci používat. Podle serveru Bleeping Computer je nyní korejský technologický gigant může podle svého uvážení zablokovat na dálku.

Nová funkce, která to společnosti Samsung umožňuje, se nazývá TV Block. Společnost bude moci zařízení kdykoli pozastavit bez souhlasu uživatele.

Zástupci společnosti Samsung tvrdí, že TV Block je nový způsob boje proti krádežím televizorů. Společnost ji aktivuje pouze na odcizených televizorech.

blok, samsung, smart

To znamená, že v případě spuštění TV bloku budou muset uživatelé společnosti Samsung sami prokázat, že zakoupili Smart-TV její výroby. K tomuto účelu skvěle poslouží účtenky nebo záruční list s datem nákupu, které si majitelé televizorů korejského prodejce musí uchovávat po celou dobu jejich používání.

Samsung vysvětlil blokování svých chytrých televizorů v Rusku

Blokování některých funkcí televizorů Samsung v Rusku je způsobeno tím, že neobdržely certifikáty pro použití v zemi, uvedla společnost Samsung Electronics v oficiálním prohlášení dostupném na internetových stránkách svého ruského zastoupení.

Hovoříme o osvědčeních o shodě technických předpisů Euroasijské hospodářské unie (EAEU). Zařízení, které je certifikováno pro práci v této oblasti, musí mít na štítku příslušné označení.

Як очистити кеш телевізора Samsung SmartTV. Повільно працює SmartTV? (Рішення проблеми!)

Skutečnost, že společnost Samsung začala blokovat funkce Smart chytrých televizorů, zaznamenali někteří uživatelé v postsovětském regionu. Takto o tom 28. ledna informoval moldavský portál Point. Den předtím si uživatel portálu VC stěžoval na zablokované funkce chytrého televizoru.ru webové stránky. Uvedl, že na televizoru Samsung QE65Q8 F, který byl zakoupen v ruském internetovém obchodě v prosinci loňského roku, nelze spustit žádné aplikace a v angličtině se objevil následující text: „This TV is not fully functional in this region. Podobné stížnosti se objevily i u dalších Rusů. 5. února se v běloruských novinách Onliner objevil článek popisující podobné problémy. Aplikace byly zablokovány i na televizoru přivezeném do Běloruska z Polska.

Společnost Samsung upřesnila, že problémy se vyskytly pouze u televizorů určených pro použití v jiných zemích. Názvy televizorů, které jsou oficiálně dodávány do Ruska, by měly končit písmeny RU. Pokud si uživatel zakoupí zařízení, které není určeno pro použití v jeho zemi, mohou být některé funkce zablokovány.

Jak Point uvádí, společnost 22. ledna představila nová omezení pro televizory Samsung s technologií Smart Hub. Vzhledem k tomu, že výrobce vyvíjí televizory s ohledem na specifika poskytování určitých služeb v dané zemi, nemusí být technologie v některých regionech dostupná, vysvětlilo zastoupení společnosti Samsung v publikaci.

Chytré televizory Samsung jsou v Rusku blokovány

Od začátku roku 2020 se mnoho uživatelů chytrých televizorů Samsung v Rusku setkalo s náhlým zablokováním funkcí Smart. Zařízení odmítala spustit aplikace a zobrazovala zprávu „Tento televizor není v této oblasti plně funkční“. Většina „chytrých“ funkcí (např. práce se službou YouTube nebo službami pro streamování videa) je nedostupná.

Jeden z uživatelů vc nahlas hovořil o problému, který společnost Samsung vytvořila pro své zákazníky v mediálním prostoru.ru. Je to na konci roku 2019 s Yandexem.Vybral jsem si model QE65Q8F. Televizor byl objednán z internetového obchodu, který měl mnoho pozitivních recenzí. Zařízení se navíc úspěšně zaregistrovalo na portálu účtu Samsung.

Blokování v televizoru Samsung Smart TV.

Ano, společnost Samsung se rozhodla zablokovat televizor, pokud nefunguje v oblasti, pro kterou je vyroben. Blokována je pouze funkce Smart TV. Ale samozřejmě to způsobuje nepříjemnosti těm, kteří jsou zvyklí sledovat YouTube nebo IP TV.

READ  Nastavení IPTV v televizoru Samsung Smart TV

Hledání jednoduchého způsobu, jak obejít zamykání televizorů Samsung

Samsung je jednou z nejchamtivějších značek na světě, která se snaží vydělat co nejvíce peněz od každého, kdo si koupí její značkové výrobky, a to zejména od lidí, kteří žijí v Rusku a zemích SNS, protože pro všechny tyto lidi stojí jakákoli značková elektronika obvykle výrazně více. Na začátku února 2020 to jihokorejská korporace opět dokázala, protože se rozhodla zablokovat své značkové telefony tím, že z nich odstraní všechny funkce Smart, pokud používaný model televizoru není v zemi světa, pro kterou byl původně vyroben. Takové modely televizorů se velmi často prodávají na šedém trhu a jejich hlavní výhodou je, že mohou stát až o polovinu méně než v oficiálních značkových obchodech nebo partnerských prodejnách.

V důsledku toho jsou desetitisíce lidí v Rusku, na Ukrajině a v dalších zemích světa zbaveny možnosti plnohodnotně využívat své televizory, protože při jejich používání nyní vidí na obrazovce obrovský nápis „Tento televizor není v tomto regionu plně funkční“, což znamená, že televizor nemůže v tomto regionu, tedy v zemi, kde se nachází, v současné době plně fungovat. Tímto způsobem se Samsung rozhodl bojovat nikoliv s „šedými“ obchody, které prodávají jeho výrobky za mnohem nižší ceny, ale s majiteli svých značkových televizorů, přičemž zřejmě očekával, že majitelé těchto televizorů značce takové jednání odpustí a svůj necertifikovaný televizor vyhodí do koše a následně si koupí nový, za který zaplatí spoustu peněz.

Je zřejmé, že tak učiní jen někteří, zatímco většina si odmítne koupit jakékoliv gadgety tohoto výrobce. Problém nedostupnosti funkcí Smart na televizorech Samsung lze vyřešit přeflashováním, ale to je komplikovaný a nebezpečný postup, takže nadšenci našli jiný, jednodušší a snazší způsob, jak obejít nápis „Tento televizor není v tomto regionu plně funkční“ a televizor opět plně zprovoznit na území Ruska nebo jinde. Majitel uzamčeného televizoru z fóra Pikabu s přezdívkou Clipoi zveřejnil podrobný návod, jak snadno a jednoduše obejít zámek výrobce a obnovit plnou funkčnost televizoru.

Údajně je to zcela zdarma a je to rychlý způsob, jak to udělat, protože budete muset strávit pouze 10 až 20 minut tím, že to jednou. Podle zveřejněných informací potřebuje uživatel počítač založený na operačním systému Windows, router Wi-Fi a také zablokovaný televizor Samsung, který byl podroben blokování. Je nutné provést několik akcí a poté televizor resetovat a aktivovat pomocí služby VPN. Jak ujišťuje autor, který návod zveřejnil, po provedení určité sekvence úkonů nebude třeba v budoucnu dělat nic navíc a nedojde k žádnému zablokování. Nebudete muset používat síť VPN ani žádné proxy servery.

Tento článek je zveřejněn pouze pro informační účely a není výzvou k akci. Nezapomeňte, že jakákoli manipulace s televizorem je na vlastní nebezpečí.

Uživatelé si stěžují na blokování Smart TV v televizorech Samsung. Společnost to přičítá regionálním omezením

Asi před čtrnácti dny se na internetu (na fórech a sociálních sítích) začaly objevovat zprávy o problémech s některými chytrými televizory Samsung 2018-2019. Uživatelé si stěžují, že jejich zařízení náhle ztratila funkci Smart TV a z chytrých televizorů se staly běžné televizory. Na všech se na obrazovce zobrazilo stejné servisní hlášení: „Tento televizor není v tomto regionu plně funkční“ (váš televizor má v tomto regionu omezenou funkčnost). Jak se ukázalo, mezi uživateli na Ukrajině, kteří se s touto nepříjemnou situací setkali, byli i uživatelé z Ruska, Běloruska a Moldavska.

Krátká poznámka, než přejdeme k věci. Problém se týká pouze modelů vyráběných společností Samsung pro prodej v jiných zemích, nikoli na Ukrajině. To znamená, že mluvíme o takzvaných „šedých“ televizorech, které se na Ukrajinu dovážejí neoficiálně. Za zmínku stojí dvě klíčové věci: zaprvé, společnost Samsung zavedla nová pravidla pro přístup ke své „chytré platformě“ v televizorech již v roce 2015 a zadruhé, „šedí“ prodejci již dlouho přeflashovávají televizory Samsung, aby obešli právě tyto blokace ve vztahu ke Smart TV. To znamená, že samotná praxe omezování regionální funkčnosti, i když poněkud pochybná, není nová.

AIN vyprávěla příběh obyvatele Kyjeva Antona Ossyho. V létě 2019 si v jednom z internetových obchodů koupil chytrý televizor Samsung. Za model Samsung QE55Q9FNA zaplatil 36 000 UAH, zatímco cena u oficiálních distributorů byla dvakrát vyšší. 66 000 UAH. Od té doby televizor funguje správně, ale v prvních dnech tohoto měsíce se Anton setkal se situací popsanou v prvním odstavci. V oficiální skupině Samsung Ukrajina pod publikací společnosti sdílí mnoho uživatelů své příběhy o blokování svých zařízení.

READ  Nastavení zařízení Galaxy Watch Active 2

ITC.ua se obrátila na společnost Samsung Electronics Ukraine s žádostí o oficiální vyjádření. Níže jej uvádíme v plném znění:

„Funkce Smart Hub \ Smart TV může fungovat na televizorech, které byly vyrobeny pro použití v jiných státech nebo regionech, v souladu s technickými normami a právními požadavky platnými v těchto státech a regionech.

V takových zařízeních, která byla dovezena na Ukrajinu, nelze funkci Smart Hub zpřístupnit bez provedení speciálních úprav televizorů v důsledku zásahu do softwaru na servisní úrovni, změny továrního nastavení v tzv. „servisním menu“, ke kterému je spotřebitelům výrobcem odepřen přístup.

Používání těchto zařízení na Ukrajině je zakázáno platnými technickými předpisy, takže výrobce nemůže zaručit jejich správnou funkci, dostupnost všech funkcí a servis. Některé služby implementované prostřednictvím Smart Hubu mají navíc licenční omezení v závislosti na regionu.

Informace o tom, že dostupnost funkcí závisí na regionu, je uvedena v příručce.

Televizory, které splňují technické předpisy a zákonné požadavky, končí plným názvem modelu s latinskými písmeny UA, což je dostatečný identifikátor pro co nejrychlejší rozlišení modelů. Například celý kód modelu QE65Q67RAUXUA, v němž kód končí na UA, je uveden na výrobním štítku na zadní straně televizoru a na štítku s označením na obalu.“.

Tisková služba společnosti Samsung Electronics Ukraine.

Společnost Samsung doporučuje, abyste v případě dotazů ohledně identifikace zařízení kontaktovali podporu společnosti Samsung Electronics na čísle 0-800-502-000 (zdarma z pevných i mobilních linek).

Další informace o technické podpoře naleznete také na webových stránkách společnosti Samsung v části.

S čím přesně nová vlna zpráv souvisí, vzhledem k tomu, že omezení platí již od roku 2015, se lze jen dohadovat (případně s vydáním další aktualizace). Uživatelé však nezůstali nečinní a na internetu se již objevil návod, jak zámek odstranit pomocí změny regionu v servisní nabídce, která je přístupná pomocí kombinace tlačítek na dálkovém ovladači. To však nefunguje u všech a některým pomůže pouze zpoplatněná náhradní deska. Je třeba mít na paměti, že jakákoli manipulace se servisním menu může způsobit poruchy zařízení a může mít vliv na podmínky záručního servisu.

Přehled kroků

Jak uzamknout aplikace

V hlavní nabídce vyberte možnost [PROGRAMY].

Pomocí dálkového ovladače, hlavní nabídky nebo hlasového ovládání vyberte položku [Nastavení].

Vyberte aplikaci, kterou chcete uzamknout. Poté klikněte na nabídku pomocí dálkového ovladače a vyberte možnost uzamknout. Budete vyzváni k zadání kódu PIN (bude nastaven během instalace).

Aplikace je nyní uzamčena, což je indikováno ikonou visacího zámku. K otevření aplikace nyní potřebujete kód PIN.

Jak změnit kód PIN

Otevřete [Nastavení] pomocí dálkového ovladače, hlavní nabídky nebo hlasového ovládání.

Klikněte dolů na položku [Obecné].

Vyberte možnost [Správce systému] a potom vyberte možnost [Změnit PIN].

Zadejte svůj stávající kód PIN a poté dvakrát zadejte nový čtyřmístný kód PIN.

Akce pro uživatele Freeview nebo Freesat, když je anténa připojena přímo k televizoru Část 1 Výběrem [Home Button] na dálkovém ovladači otevřete hlavní nabídku.

Přejděte doprava a vyberte možnost [Livepage]. Nebo vyberte možnost [Zdroj].

Vyberte televizor jako zdroj.

Akce pro uživatele Freeview nebo Freesat, když je anténa připojena přímo k televizoru

Jak upravit rodičovskou kontrolu

Pomocí dálkového ovladače, hlavní nabídky nebo hlasového ovládání vyberte položku [Nastavení].

Klikněte dolů na položku [Vysílání].

K dispozici jsou tři možnosti rodičovské kontroly, které můžete upravit a přizpůsobit:

-Program hodnocení zámků.Zámek kanálu.Značkové kanály pro dospělé

Akce pro uživatele Freeview nebo Freesat, když je anténa připojena přímo k televizoru

A. Jak upravit zámek hodnocení programu

Zámek hodnocení programů je ve výchozím nastavení nastaven na [Povolit vše].

Vyberte možnost [Zámek hodnocení programu] a zadejte kód PIN.

Vyberte hodnocení programu odpovídající věku vašeho dítěte.

K dispozici budou pouze programy, které poskytovatel služeb považuje za vhodné pro vámi zvolenou věkovou skupinu a mladší.

Akce pro uživatele Freeview nebo Freesat, když je anténa připojena přímo k televizoru

Б. Jak použít zámek kanálu a upravovat kanály

Ve výchozím nastavení je povolena a lze ji deaktivovat pomocí kódu PIN. Tato funkce umožňuje uzamknout a odemknout kanály.

2021 РАЗБЛОКИРОВКА SMART HUB В ТЕЛЕВИЗОРАХ SAMSUNG /КАК РАЗБЛОКИРОВАТЬ СМАРТ ТВ В ТЕЛЕВИЗОРЕ САМСУНГ

Klikněte na [Použít zámek kanálu] a zadejte kód PIN. Poté se nabídka nastavení automaticky zavře.

Chcete-li upravit kanály, otevřete seznam kanálů a nakonec v levém dolním rohu panelu nabídek vyberte možnost [Upravit kanály].

READ  Jak aktualizovat televizor Samsung Smart TV

Poté vyberte všechny kanály, které chcete uzamknout nebo odstranit.

Спрощена розблокування телевізора Samsung. Прибираємо блок Smart Hub.ЗА 1 МІНУТУ.Ошібка Samsung

Poznámka. Pokud kanál odstraníte, můžete jej obnovit pouze v části „Nastavení“ „Vysílání“ „Automatické nastavení“.

Chcete-li kanál uzamknout, zadejte kód PIN

Uzamčené kanály budou mít malou ikonu zámku, která označuje, že k jejich zobrazení je třeba zadat kód PIN.

Chcete-li sledovat tento kanál, budete vyzváni k zadání kódu PIN

Co dělat u uživatelů Freeview nebo Freesat, když je anténa připojena přímo k televizoru?

C. Zablokování kanálů pro dospělé:

Tuto funkci deaktivujete kliknutím na ni. Tím se zastaví dostupnost služeb pro dospělé.

POZNÁMKA. Někteří poskytovatelé nenabízejí kanály pro dospělé, což znamená, že tento ovládací prvek bude automaticky zašedlý.

Hledáte průvodce

Použijte vyhledávání k nalezení průvodců k zařízením, platformám a sítím nebo nám dejte vědět, pokud stále nemůžete najít svého průvodce.

Potřebujete vědět více?

Na těchto odkazech se dozvíte více informací nebo si je můžete stáhnout.

Optimálním řešením problému se zamykáním televizoru je zakoupení set-top boxu Smart TV

Společnost Artline nabízí pohodlný způsob, jak vyřešit problém s blokováním televizního vysílání. Nabízíme jednotlivé set-top boxy ARTLINE Smart TV. Jedná se o moderní minipočítače s vlastním operačním systémem. Připojení pomocí kabelu HDMI nebo AV. Set-top box Artline Smart TV promění uzamčený televizor Samsung nebo LG v kompletní systém Smart s přístupem k internetu.

Každý z našich set-top boxů Smart TV má jiné výhody, ale mezi ty hlavní patří:

  • Podpora 4K a HDR
  • Android TV
  • Dálkové ovládání s hlasovým ovládáním
  • Chromecast
  • Pohodlné připojení k internetu
  • Android 9.0
  • Akcelerátor neuronových sítí (NNA)

ARTLINE TvBox KM9Pro 4K set-top box s HDR, hlasovým dálkovým ovládáním a integrovanými službami Google. Uvnitř se nachází 4jádrový procesor Amlogic S905X2 taktovaný na 1.8GHz. Operační paměť RAM 4Gb DDR4 a paměť ROM 32Gb eMMC. Chytrý set-top box s operačním systémem Android TV 9.0. Poskytujeme také 24měsíční záruku.

ARTLINE TvBox KM6 nejlepší set-top box 4K HDR 60fps u Artline. Je vybaven integrovanými službami Google a řadou portů (3 x USB 2.0 a 3 x USB) pro připojení.0; 1 x USB 3.0). Uvnitř se nachází spolehlivý procesor Amlogic S922X se 4 jádry a taktovací frekvencí 1,5 GHz.8GHz. RAM RAM 4Gb DDR4 a ROM 64Gb eMMC dokonale podporuje CPU. Chytrý set-top box s operačním systémem Android TV 9.0. Poskytujeme také 24měsíční záruku.

Společnost Samsung říká

Tisková služba společnosti Samsung Electronics Ukraine v komentáři pro EP uvedla, proč Samsung blokuje provoz vlastních televizorů na Ukrajině.

„Výrobce změnil technologii Smart Hub/Smart TV, v důsledku čehož Smart Hub/Smart TV nemusí fungovat na televizorech, které byly vyrobeny pro použití v jiných zemích nebo regionech v souladu s technickými normami a právními předpisy platnými v těchto zemích.

Nebylo by přesné tvrdit, že výrobce službu zablokoval.

Použití televizorů z jiných regionů nebylo možné ani dříve z technických důvodů a licenčních požadavků, ale společnosti, které je přivedly na Ukrajinu, změnil firmware a nastavení v nabídce služeb, který není k dispozici na chodbě, a změnil parametry, není poskytována výrobcem.

Proto v těchto televizorech zpočátku nebyla služba Smart Hub / Smart TV dostupná.

Společnost uvedla, že používání těchto zařízení na Ukrajině je zakázáno technickými předpisy, což znamená, že výrobce nemůže zaručit jejich správnou funkci, dostupnost všech funkcí a servis.

13 zajímavých technologických novinek z výstavy v Las Vegas

Kromě toho mají některé služby prodávané prostřednictvím Smart Hub licenční omezení, pokud jde o území použití, dodala tisková služba společnosti.

Na otázku, které modely televizorů Samsung jsou blokovány společností, odpověděl takto.

Smart Hub/Smart TV nemusí správně fungovat na televizorech, které byly vyrobeny pro použití v jiných zemích nebo oblastech.

Televizory, které splňují technické předpisy a zákonné požadavky, v úplném pojmenování modelů končí latinskými písmeny UA, a to je dostatečný identifikátor pro co nejlepší rozlišení modelů.

Například úplný kód modelu QE65Q67RAUXUA, v němž kód končí na UA, je uveden na nálepce na zadní straně televizoru a na nálepce na obalu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS