Jak jít na BIOS (BIOS) na notebooku Lenovo (Lenovo)

Před odpovědí na otázku, jak vstoupit do bios na notebooku Lenovo, měli byste mluvit o tom, co je BIOS. Toto je hlavní základní struktura systému jakéhokoli zařízení. BIOS je speciální sada mikroprogramů, které vám umožňují provádět provoz zařízení a zařízení připojených k počítači.

Sám o sobě se používá termín, jako je BIOS, vzhledem k těm zařízením, která jsou kompatibilní s počítači IBM.

Zadáváme bios na Lenovo

Na nejnovějších notebookech od Lenovo je speciální tlačítko, které vám umožní spustit BIOS při restartování. Nachází se poblíž tlačítka napájení a má poznámku ve formě ikony se šipkou. Výjimkou je notebook IdeaPad 100 nebo 110 a podobných zaměstnanců státu z této linky, protože mají toto tlačítko na levém konci. Zpravidla, pokud je v případě jeden, měl by být použit k vstupu do BIOS. Po kliknutí na něj se objeví speciální nabídka, kde je třeba vybrat „Nastavení bios“.

Pokud z nějakého důvodu není toto tlačítko v případě notebooku, použijte tyto klíče a jejich kombinace pro modely různých řádků a epizod:

 • Jóga. Navzdory skutečnosti, že společnost vyrábí mnoho různých a odlišných notebooků v rámci této ochranné známky, na většině z nich se pro vchod používá buď F2 nebo kombinace FNF2. U více či méně nových modelů existuje speciální tlačítko pro vstup;
 • Ideapad. Tato linka zahrnuje hlavně moderní modely vybavené speciálním tlačítkem, ale pokud to nebylo nebo selhalo, pak F8 nebo smazání lze použít jako alternativu k vstupu do BIOS.
 • U rozpočtových zařízení pro typ notebooků-B590, G500, B50-10 a G50-30 je vhodná pouze kombinace klíčů FNF2.
bios, vstup, notebook, lenovo

Některé notebooky však mají jiné vstupní klíče, které se liší od klíčů ve výše uvedeném seznamu. V tomto případě musíte použít všechny klíče. od F2 do F12 nebo smazat. Někdy mohou být kombinovány s posunem nebo FN. Který klíč/kombinace by měla být použity, závisí na mnoha parametrech. modelu notebooku, sériové úpravy, zařízení atd.D.

Potřebný klíč lze nalézt v dokumentaci pro notebook nebo na oficiálních webových stránkách Lenovo, řídit při hledání modelu a nalezení základních technických informací pro něj.

Je třeba si uvědomit, že nejvíce běžícími klíči pro vstup do bios na téměř všechna zařízení jsou F2, F8, smazat a nej vzácnější jsou F4, F5, F10, F11, F12, ESC. Během restartu se můžete pokusit nasadit několik klíčů (ne současně!). Stává se také, že při načítání na obrazovce nápis s následujícím M „Použijte prosím (požadovaný klíč) pro zadání nastavení“, netrvá dlouho, použijte tento klíč k vstupu k zadání.

Vstup do bios na notebookech Lenovo je poměrně jednoduchý, i když jste při prvním pokusu neuspěli, pak to s největší pravděpodobností uděláte od druhé. Všechny „nesprávné“ klíče jsou notebookem ignorovány, takže neriskujete svou chybu, abyste něco v jeho práci porušili.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

READ  Jak nainstalovat systém Windows na nový notebook lenovo. Instalace systému Windows 10 ze systému

Tlačítko novo

Jedním z vývoje společnosti Lenovo Company je Lenovo Onekey Recovery. systém pro zálohovací data a jejich restaurování na počítačích vydaných výrobcem. Pro spuštění systému se používá speciální hardwarové tlačítko, které má dokonce své vlastní jméno. „novo“. Téměř všechny relativně nové notebooky jsou vybaveny tímto tlačítkem.

Řešení může být provedeno ve formě klíče a umístěné poblíž tlačítka napájení nebo na boční ploše těla notebooku poblíž konektorů pro připojení periferních zařízení.

Také v nových modelech je výkon ve formě malé díry v těle počítače. Uvnitř díry je skrytý malý spínač. V této možnosti se pro stisknutí používá klip nebo jiný, ale ne ostrý objekt.

Navzdory skutečnosti, že volání nastavení BIOS není hlavní funkcí tlačítka Novo, je jeho aplikace pro vyřešení tohoto problému velmi pohodlná a zcela odůvodněná.

 • Úplně vypněte notebook a držte tlačítko napájení po dobu nejméně 10 sekund.
 • Klikněte na tlačítko „Novo“ po dobu 1-3 sekund a uvolněte jej.
 • Notebook začne a na obrazovce se zobrazí malé okno s výběrem funkcí.
bios, vstup, notebook, lenovo

Běžné chyby při použití metody

Pokud se okno s výběrem funkcí neobjeví, měli byste se ujistit, že zařízení bylo zcela vypnuto. Pokud je odnímatelná, můžete vytáhnout a nainstalovat baterii notebooku. Kromě toho by tlačítko „novo“ nemělo být „zastíněno“ nebo naopak, „ne stlačujte“. Jeden krátký, ale sebevědomý tlak s mírným zpožděním.

Způsob 1. Pomocí funkčního klíče zadejte BIOS na notebookech Lenovo

Ve většině případů může funkční klíč, jako je F1 nebo F2, pomoci získat přístup k BIOS. Toto je nejběžnější způsob, jak vstoupit do bios. A takový klíč se také nazývá klíč nastavení BIOS. Fáze použití se budou lišit od různých modelů Lenovo v různých operačních systémech.

Po stisknutí tlačítka napájení stiskněte tlačítko (FN) F2 nebo (FN) F1 5-10krát.

Pokud používáte notebook série ThinkPad, klikněte na logo F1 na logu ThinkPad při načítání notebooku.

Poznámka. U některých speciálních modelů musíte místo stisknutí F1 nepřetržitě stisknout tlačítko Enter během napájení napájení, abyste nejprve získali nabídku spuštění.

Spusťte notebook jako obvykle a restartujte jej. Když uvidíte logo Lenovo, klikněte na F2.

Pokud používáte notebook série ThinkPad, musíte po restartu notebooku stisknout F1 Fn FN F2 a podívat se na logo ThinkPad.

Jak jít do bios Lenovo G50 a dalších notebooků série

Pravděpodobně každý uživatel moderního notebooku alespoň jednou během používání bylo nutné vstoupit do nastavení BIOS. Taková potřeba samozřejmě neobchodovala rozhodnutí slavných rozhodnutí Lenovo. Výrobce vytváří velký seznam modelů notebooků, což vede k řadě metod používání jednotlivých funkcí, včetně obrazovky nastavení BIOS. Pokusme se přijít na to, jak jít do bios Lenovo G50. jeden z nejpopulárnějších notebooků značky.

Proč potřebujeme bios?

Notebook je k dispozici v různých úpravách. Proč můžete potřebovat znalosti o tom, jak jít do bios Lenovo G50 a dalších notebooků série? Odborníci společnosti Lenovo se samozřejmě snaží poskytnout spotřebitelům své produkty odhodlaná rozhodnutí, která budou během provozu vyžadovat od vlastníka minimální úrovně znalostí ve věcech konfigurace a údržby konfigurace hardwaru. Zároveň musíte pochopit, že žádný počítač nemůže být absolutně pojištěn proti projevu takových nepříjemných jevů, jako jsou kritické chyby a poruchy. Právě tyto okamžiky diktují potřebu vlastnit informace o tom, jak jít do BIOS Lenovo G50 různých modifikací.

Různé konfigurace

Navzdory skutečnosti, že „Lenovo“ uvolňuje notebooky nejrozmanitějšího hardwarového náplně, je postup pro vstup do bios pro ně obecně stejný. Chcete.li volat funkci nastavení, musíte použít hardwarová tlačítka na notebooku nebo jejich kombinaci. Například existuje notebook Lenovo G50-70. Jak jít na BIOS? Musíte stisknout tlačítko F2 na klávesnici nebo použít klávesy FN F2 v době zapnutí počítače. Stojí za zmínku, že v jiných úpravách notebooků G50 z „Lenovo“ vyžaduje, aby uživatel stejných akcí zavolal na obrazovku nálady. To znamená, že odpovědí na otázku, kterou si majitelé často kladou, například Lenovo G50-30, jak jít do BIOS, bude použití podobných kombinací klíčů, jako v modelu 50-70.

READ  Kde je Bluetooth v notebooku Asus. Nastavení Bluetooth v systému Windows

NOVO BRANDED TLAKE

Jednou z proprietárních nabídek společnosti Lenovo pro spotřebitele svých produktů je podle Lenovo Onekey Recovery, což je systém vytvořený pro zajištění zálohovacích dat a jejich obnovy na počítačích vyrobených pod značkou Lenovo. Pokud jde o spuštění nastavení BIOS, je pozoruhodná hardwarová součást uvažovaného systému. klíč Novo umístěný v pouzdru na notebook.

Jak jít na BIOS pomocí jednoho tlačítka

Pravděpodobně nejjednodušší odpovědí na otázku, jak jít do BIOS Lenovo G50, budou následujícími kroky:

 • Nejprve musíte zcela vypnout notebook. Chcete-li to provést, podržte nutriční klíč po dobu nejméně 10-15 sekund.
 • Druhým krokem pro vstup do BIOS je stisknutí tlačítka Novo na těle notebooku. Zobrazuje na něm zakřivenou šipku. Držte novo klíč po dobu 1-3 sekundy a poté jej uvolněte.
 • Důsledkem předchozí akce bude spuštění notebooku a na obrazovce se objeví malé okno, se kterou si můžete vybrat jednu ze tří funkcí.
 • Chcete.li zadat nastavení, musíte použít klávesy na klávesnici na klávesnici, vyberte položku nastavení BIOS. Po osvětlení požadovaného bodu klikněte na Enter.
 • Vstup do BIOS je proveden.

Proč to nefunguje?

Situace může nastat, když se okno s výběrem položek neobjeví. První věc, kterou byste se měli v tomto případě ujistit, je, že notebook byl zcela vypnutý.

Druhý okamžik, který neumožňuje úspěch, je často „nadměrná expozice“ nebo naopak příliš krátká stisknutí tlačítka Novo.

Windows 10

Současné trendy ve vývoji počítačového průmyslu vedly ke skutečnosti, že většina notebooků je vybavena novou verzí systému řízení nastavení Bios. UEFI. Kromě různých dalších funkcí tento software pro kontrolu konfigurace hardwaru přinesl možnost restartování v BIOS přímo z operačního systému. Zjistíme příklad Lenovo G50-30. Jak jít do BIOS pomocí možností systému Windows 10 OS?

Chcete.li znovu načíst UEFI přímo z Windows 10, musíte jít následující cestou.

 • Zavolejte na obrazovku „Parametry počítače“. Chcete.li to provést, musíte kliknout na tlačítko „Parametry“ umístěné v nabídce „Start“.
 • V okně parametrů Windows se provádí přechod na kartu „Update and Safety“.
 • Další okno se nazývá „obnova“.
 • Další. stisknutím tlačítka „Obnovit nyní“, umístěné na kartě „Speciální možnosti zatížení“.
 • Notebook se restartuje a obrazovka se objeví před uživatelem.

Měla by být přijata následující opatření:

 • Výběr položky „Hledání a odstranění chyb“.
 • Přechod na nabídku „Doplňkové parametry“.
 • Další. tlačítko „Parametry podle UEFI“.
 • Po kliknutí na tlačítko „Obnovit“ se notebook restartuje na UEFI-Bios.

Příkazový řádek

Pro restartování do obrazovky, se kterou se provádí přechod na nastavení BIOS, můžete kromě výše uvedené metody použít schopnosti příkazového řádku příkazového řádku. Za tímto účelem se používá příkaz: vypnutí.Exe /r /o

Pomocí jedné z výše uvedených metod se tedy každý, kdo si koupil notebook Lenovo G50, jak jít na BIOS, se tedy již nebude ptát. Není to pravda, postup je zcela jednoduchý?

Zkuste zadat BIOS pomocí klávesnice

Na starých a některých nových rozpočtových modelech notebooků Lenovo Bios je spuštěno stisknutím odpovídajících tlačítek na klávesnici. Chcete.li začít, zkuste spustit BIOS pomocí tlačítka Delete (DEL). Chcete.li to provést, vypněte notebook, klikněte na uvedené tlačítko a zapněte zařízení.

Del

Pokud tlačítko Del nefungovalo, udělejte to samé, ale tentokrát použijte klíč F2. Pokud to nefunguje, zkuste stisknout tlačítka FNF2 současně a přidržet je ve upínaném stavu zapněte notebook. BIOS by se měl otevřít.

READ  Jak správně nastavit systém BIOS v notebooku HP. Od hororových příběhů k akci

Pokud se potřebujete dostat přímo do nabídky výběru spouštěcího zařízení, použijte tlačítko F12 nebo kombinaci FNF12.

bios, vstup, notebook, lenovo

Blikající bios/uefi

V průběhu času jsou mikropram BIOS a UEFI dokončovány výrobci. Pokud se operační systém nikdy nebyl nainstalován na notebooku a/nebo nebyly systémové aplikace Lenovo odstraněny, pak když je aktualizovaná verze vydána na obrazovce, zobrazí se odpovídající zpráva nebo je aktualizace provedena v automatickém režimu. Pokud se to z nějakého důvodu nestalo, BIOS a UEFI lze aktualizovat sami.

 • Stisknutím kláves „Winr“ současně.
 • Zadejte do okna úvodního okna „CMD“ a klikněte na OK “.
 • Příkazový řádek se otevře.
 • Zadejte příkaz do okna. „WMIC BIOS Získejte smbiosbiosversion“ a poté stiskněte klávesu vstupu. Dojde k následujícímu:
 • Nápis „smbiosbiosversion“ představí aktuální verzi BIOS. Zapište si nebo si to pamatujte.
 • Přejděte na web Lenovo. podpora podpory.Lenovo.com.
 • V linii vyhledávání „Najděte svůj produkt“, zadejte model notebooku. Například. „T460“.
 • Na stránce notebooku najděte část „Nejlepší načítání“ a poté klikněte na položku poblíž. „Zobrazit vše“.
 • Stránka zobrazí seznam kategorií zařízení, pro které jsou k dispozici aktualizace.
 • Najděte část „BIOS“ nebo „BIOS/UEFI“ a klikněte na ni.
 • V sekci může být několik bodů. Najděte „nástroj pro aktualizaci bios pro Windows“.
 • Naproti položce se zobrazí nejnovější verze BIOS/UEFI.
 • Pokud je vyšší nebo odpovídá tomu, který byl získán provedením odpovídajícího příkazového příkazu, klikněte na nástroj pro aktualizaci BIOS pro Windows a poté klikněte na tlačítko Stáhnout.
 • Soubor ve formuláři „XXX.Exe „, kde místo“ xxx „bude označena sada znaků.
 • Spusťte instalační program a vyberte položku „instalace“.
 • Na konci rozbalení se otevře nové okno, ve kterém byste měli stisknout tlačítko „Flash Bios“.
 • Stisknutím tlačítka OK spustíte proces aktualizace BIOS/UEFI.
 • Po restartování zkuste zadat integraci uživatele BIOS/UEFI.

Při instalaci stejné verze BIOS, která již byla na počítači, bude vyhrazena nastavení.

Speciální klávesy klávesnice

V závislosti na modelu notebooku Lenovo může být vstup do BIOS prováděn různými klíči. F1. F2 a další. Například v B560 funguje pouze klíčová práce F2. Stačí zapnout zařízení, počkat na okno načítání a stiskněte požadované tlačítko na klávesnici. Zpravidla se v přivítaném okně zobrazí náznak níže.

Kombinace FN F2 může také fungovat. Chcete.li jej použít, zapněte notebook a v počáteční fázi zatížení systému podržte klíč FN. Pak to nenechám jít na F2. Poté se otevře hlavní okno BIOS.

bios, vstup, notebook, lenovo

Funkce vstupu do BIOS na notebookech s Windows 8

Zvažte, jak zadat BIOS na notebooku Lenovo V580C s nainstalovaným Windows 8. Po stisknutí a držení speciálního tlačítka (se šipkou) poblíž vchodu systém Windows 8 obnoví okno obnovy. Vyberte jazyk, rozložení klávesnice, pak režim „Diagnostika“ (obnovení počítače). Poté, co se přesuneme na „další parametry“, poté do „Parametry vytvořené UEFI a kliknutím na tlačítko„ Obnovit “. Po vstupu do nabídky BIOS.

Další případ, když po instalaci systému Windows 8 na notebook V570 automaticky zablokoval vstupní klíče do BIOS F2 a F12. Také v tomto modelu není žádné zvláštní tlačítko „novo“.

Chcete.li je odemknout, musíte baterii odstranit, otočit spodní kryt a odstranit baterii několik minut. Nastavení BIOS je tedy resetováno. Poté budou klíče odemčeny.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS