Podrobné specifikace

Videokarta NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, NVIDIA GeForce RTX 2060, NVIDIA GeForce RTX 2070
RAM 8 GB, 16 GB
Typ pohonu HDDSSD, SSD
Procesor Core i5, Core i7
Typ grafické karty Diskrétní, diskrétní a vestavěné
Rozlišení obrazovky 1920×1080
Nainstalovaný operační systém Windows 10
Počet jader procesoru 4, 6

Obrazovka

Podsvícení LED k dispozici na
Širokoúhlá obrazovka k dispozici na
Rozlišení obrazovky 1920×1080
Dotykový displej ne
Podpora 3D ne
Multitouch obrazovka ne
Diagonální obrazovka 17.3 „
Typ matice displeje TFT IPS

Připojení

Digitální výstup zvuku (S/PDIF) ne
Port COM ne
Vestavěná síťová karta ano
Zvukový vstup ne
Výstup Mini DisplayPort ne
Rozhraní FireWire ne
Rozhraní eSATA ne
Rozhraní FireWire 800 ne
výstup micro HDMI ne
Výstup VGA (D-Sub) ne
Max. Rychlost adaptéru LAN 1000Mbps
Výstup DVI ne
Audio/sluchátkový výstup ne
Výstup Mini VGA ne
Mikrofonní vstup ne
Výstup HDMI je
Kombinovaný výstup pro mikrofon a sluchátka ano
Připojení k dokovací stanici ne

Volitelně

GPS ne
GLONASS ne
Webová kamera ne
Slot pro zámek Kensington ne
Pouzdro odolné proti povětrnostním vlivům ne
TV tuner ne
Délka 399 mm
Šířka 293 mm
Tloušťka 26 mm
Kovový kryt ne
Dálkové ovládání ne
Pouzdro odolné proti nárazům ne
Snímač otisků prstů ne
Stylus ne
Pasivní chlazení ne

Pro přesné specifikace se obraťte na svého prodejce.

Vzal 110k config i7, 2060, 16 ram, SSD 512 gb, 144hz, win10 (ev-115t) jako náhrada za rodinný stolní počítač, také s očekáváním vyzkoušet moderní hry. Vím, že to není racionální a drahé, ale nemohu si dovolit instalovat to jako stolní počítač. Ale o to teď nejde. Samozřejmě mi trvalo dlouho, než jsem si vybral. Moje počáteční parametry hledání byly: 17.3 obrazovky od 120gz, 16 snímků, SSD, widow, cena do 100k. Možnosti byly šasi od Asus, msi a dell; jsem odmítl xp najednou kvůli masivní zpětné vazby o jejich kvalitě konstrukce a komponenty. Rozhodl jsem se, že po přečtení a sledování milionu recenzí a zkoušek na gl731 od společnosti Asus. o něco menší verze podvozku g731 (což je jizva a Hero), pokud jde o osvětlení atd. Dlouho jsem přemýšlel o procesoru a videu, přičemž jsem měl na paměti hysterii ohledně teplot (jako jak může tenký notebook zvládnout tepelné vyzařování výkonného cpu a gpu)?). Výsledkem je, že jsem naletěl na příliš atraktivní cenu i72060 ve srovnání s i51660ti (rozdíl je doslova pár tisíc). Takže. Mám kopii s dvoukanálovou pamětí RAM (můžete si pořídit obě). Skvělá matice 144gz, žádné odlesky atd. Windows a software od Asusu jsou ostré, vše se aktualizuje bez problémů a funguje, jak má. Hlavní věc: ano, při zatížení automaticky zvyšuje provoz chladičů a hluk (dobře, jak), ale naprosto v normálních mezích, nebude to vzlétnout. Pugg se mi podařilo spustit pouze na ultra, fps od 80 do 100. Po pár hodinách sledování jsem ho vypnul (už jsem ho přetaktoval na 4Ghz, vůbec ho nepotřebuju.5), fps není ovlivněna, teplota procesoru klesla z 85 na 70, gpu je stabilní kolem 70 (100% zatížení, zdá se, že v pořádku). Byl jsem velmi spokojen s tím, budu mít toto rozhodnutí po spuštění něco silnějšího v mém volném čase. Mám velkou radost z nákupu, žádné stížnosti, podvozek je velmi slušný, CO to zvládne, software není křivý, kvalita provedení je dobrá, mohu bezpečně doporučit tuto produktovou řadu. Děkujeme za přečtení.

Mám verzi i5 9300H rtx 2060, dostal jsem ji za 96 000(dokonce 90 000 na splátky)

Skvělý notebook! První notebook, který jsem vlastnil a který jsem nemusel hned po koupi otevřít pro upgrade. Konfigurace za svou cenu je vynikající. V krabici se samozřejmě dodává se samostatným kabelem pro připojení dalšího SSD \ HDD v rozhraní SATA. Fotoaparát není součástí dodávky. Licencovaný Win10 byl nainstalován, aktualizované ovladače přes Rog proprietární software a intel webové stránky. Kvalitní řemeslné zpracování. Rog Strix působí jako prémiová kvalita. Jakékoli problémy s výkonem podsvícení, nastavením atd.д. ne. Mám zkušenosti s notebookem Asus TUF, který byl trochu složitý, pokud jde o nastavení. Tady v Rog Strix běží všechno jako hodinky. Hledal notebook v oblasti 80k s minimálními rámečky obrazovky a dobrým hardwarem.

Asus rog strix g gl731gu recenze

OCLab.Přejít na. Laboratoř pro přetaktování vytvořená světoznámými ruskými overclockery.

Recenze a test notebooku Asus ROG Strix G GL531G

V posledních letech je pro běžné uživatele stále snadnější zmást se při výběru herního notebooku. Obchody nabízejí obrovský výběr desítek, ne-li stovek různých modelů. A všechny se od sebe dost liší. Tento týden jsme se rozhodli věnovat testování nových notebooků od společnosti Asus, takže se jim budeme věnovat. O novém Zephyrusu založeném na mobilním procesoru AMD Ryzen a grafické kartě NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti jsme vás již informovali. Nyní je čas podívat se na cenově dostupnější, ale neméně zajímavou řadu herních notebooků Asus ROG Strix. Asus ROG Strix G GL531GT byl nedávno přidán do tohoto seznamu. Tento model je zajímavý tím, že jde v podstatě o zjednodušenou verzi vybavenějšího modelu Asus ROG Strix Hero III. Výrobce v současné době nabízí velké množství balíčků pro Asus ROG Strix G GL531GT. Může být vybaven procesorem Intel Core i5 nebo Core i7 a grafickými kartami NVIDIA od GTX 1650 po RTX 2070. K testování jsme dostali nejzákladnější model s grafickou kartou GeForce GTX 1650 a procesorem Intel Core i5 9300H. V Rusku za tuto konfiguraci obchody požadují cca 72000 (cena se může lišit v závislosti na regionu a datu nákupu).

Asus ROG Strix G GL531G Specifikace

Model notebooku ROG Strix G GL531GT
OS Windows 10 Home / Windows 10 Pro
Procesor / čipová sada Intel Core i7-9750H Intel Core i5-9300H
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070, 8 GB GDDR6 VRAM NVIDIA GeForce RTX 2060, 6 GB GDDR6 VRAM NVIDIA GeForce GTX 1660Ti, 6 GB GDDR6 VRAM NVIDIA GeForce GTX 1650, 4 GB GDDR5 VRAM
RAM DDR4 2666 MHz, až 32 GB (16 GB)
Jednotka SSD 128GB / 256GB / 512GB / 1TB M.2 NVMe PCIE 3.0 SSD 1 TB 2,5 SSHD (volitelně)
Obrazovka 15,6 Full-HD (19201080) IPS, 120 Hz (GT/GU/GV/GW) 15,6 Full-HD (19201080) IPS, 60 Hz (GT)
Připravenost na VR Ano
Audio systém Dva 1,5W reproduktory
Zájmy 1 x USB typu C 3.2 (Gen2); 3 x USB typu A 3.2 (Gen1); 1 x HDMI 2.0b; 1 x 3,5mm audio konektor pro náhlavní soupravu; 1 x RJ45 LAN
Baterie Lithium-polymerová baterie, 4212 mAh (48Wh)
Webová kamera Volitelně
Wi-Fi / Bluetooth Intel 802 Wi-Fi.Třída 11ac (22) gigabitů s podporou funkce Rangeboost
Rozměry Hmotnost 360 x 275 x 25.8 mm 2,395 kg

Balení a výbava produktu Asus ROG Strix G GL531G

Seznamte se s novým notebookem jako obvykle pohledem na obal. Asus ROG Strix G GL531GT se dodává v malé elegantní kartonové krabici s designem ROG Strix. Na zadní straně obalu najdete pouze malou nálepku s přesným označením modelu notebooku a jeho specifikací.

Kromě samotného notebooku najdete v krabici jako obvykle papírovou dokumentaci a externí napájecí zdroj.

Výstupní výkon externího zdroje 150 W.

Asus ROG Strix G GL531G exteriér

Design notebooku Asus ROG Strix G GL531GT vypadá téměř stejně jako jeho větší bratr Asus ROG Strix Hero III. Jedinou výjimkou jsou materiály použité na povrchovou úpravu podvozku a formát designu. V tomto případě používáme na horní víko místo leštěného hliníku obyčejný plast.

Žábry na zadní straně zůstaly zachovány a plní nejen dekorativní funkci, ale také zajišťují přístup čerstvého vzduchu k ventilátorům. Na řešení se podílelo BMW Design Studio. Mimochodem, Asus ROG Strix G GL531GT je prvním notebookem řady ROG Strix, který je k dispozici ve dvou barvách: standardní černé a novém ledově stříbrném odstínu.

Testovali jsme model 15.6, který má poměrně kompaktní rozměry a nízkou hmotnost (rozměry 360 x 275 x 25).8 mm, hmotnost 2,395 kg). V nabídce výrobce je však také 17palcová verze se 17,3palcovou obrazovkou, jejíž označení je ROG Strix GL731.

Navzdory zcela přepracovanému designu zadní strany výřez na horním víku nezmizel, pouze se mírně zmenšil. I v zavřeném stavu je tedy možné sledovat provozní režimy notebooku. Čtyři LED diody slouží k indikaci parametrů.

asus, strix, gl731gu, recenze

Spodní část skříně je obložena jedním velkým plastovým panelem. Horní kryt má poměrně velkou plochu, která zajišťuje přístup čerstvého vzduchu do chladicího systému notebooku. A spočívá na čtyřech malých gumových nožičkách.

Designéři společnosti Asus se rozhodli vypůjčit si design od jeho většího bratra AUS ROG Strix Hero 3 nejen na horní, ale i na spodní straně. Téměř po celém obvodu těla je jeden velký pás LED, který kolem notebooku vytváří příjemnou auru.

Tloušťka notebooku je menší než 26 mm, přesněji 25,8 mm, takže je vhodný pro časté cestování. Externí rozhraní jsou pouze na dvou stranách šasi. Přední a pravá strana jsou prázdné.

Na levé straně jsou tři porty USB 3.0 Type-A a 3,5mm audio konektor pro připojení náhlavní soupravy.

Externí napájení, port HDMI a port RJ45 LAN na zadní straně.

Horký vzduch je odváděn z chladicího systému v zadní části šasi dvěma velkými větracími otvory. Povrchová úprava v zářivě oranžové barvě je dobře viditelná zvenčí a dobře zapadá do celého konceptu herního notebooku.

Víko notebooku na první pohled prozrazuje klasický vnitřek herního notebooku. Pokud se však podíváte blíže, najdete několik funkcí, které nenajdete na žádném jiném notebooku.

Černá povrchová úprava s černými matnými plasty, s texturou z modré oceli. Plast je velmi praktický, nezanechává otisky prstů ani nic podobného.

Klávesnice notebooku Asus ROG Strix G GL531GT má známé rozložení, které jsme viděli u jiných notebooků této řady. Jedná se o klávesnici ostrůvkového typu s poměrně velkými klávesami o rozměrech 15 × 15 mm. Rozložení znaků je v plné velikosti, ale číselný blok je na velmi neobvyklém místě.

READ  Redmi note 7 32gb smartphone recenze

Pod tlačítkem napájení se nachází řada textových navigačních kláves.

Na místě znaku ROG Keystone, který se nachází na modelu ROG Strix Hero III, je logo řady ROG Strix.

Nad standardní řadou kláves F1-F12, které slouží také k nastavení jasu obrazovky, podsvícení atd., je pět funkčních kláves. První dva ovládají hlasitost. Třetí tlačítko zapíná/vypíná mikrofon. Čtvrté tlačítko umožňuje přepínat režim chlazení z tichého na výkonný. Poslední tlačítko otevře okno Armoury Crate. Poslední věc, kterou je třeba zmínit, jsou čtyři hlavní herní tlačítka WASD, která jsou vyrobena z průhledného plastu pro lepší orientaci na klávesnici ve tmě.

Klávesnice je vybavena podsvícením RGB LED, které můžete doladit pomocí aplikace Asus Aura nebo Armoury Crate. Můžete si vybrat z různých barev, režimů a úrovní jasu.

Všichni jsme si zvykli, že touchpad je zcela standardní záležitost, která se u jednotlivých notebooků neliší. Touchpad modelu Asus ROG Strix G GL531GT je však poměrně neobvyklý. Jde o to, že je kombinován s numerickou klávesnicí Num Lock. Podržením prstu na tlačítku Num Lk po dobu dvou sekund jej aktivujete. Poté budete mít k dispozici numerickou klávesnici s matematickými klávesami, Enter a Backspace.

Notebook Asus ROG Strix G GL531GT lze vybavit dvěma obrazovkami. Obě mají velikost 15,6 palce a rozlišení Full HD (1920 x 1080 pixelů). Matrice je také stejná IPS, ale obnovovací frekvence se liší, v jednom případě je 60 Hz a ve druhém 120 Hz. Nejvýraznějším prvkem této obrazovky jsou velmi tenké boční rámečky, které nejsou širší než 7 mm. Kvalita obrazu je docela přijatelná, samozřejmě to není špičková matrice, ale není to ani nejhorší. Užívané a pozorovací úhly, obraz je dobře čitelný z jakéhokoli úhlu.

Seznámili jsme se s vnějším zařízením notebooku Asus ROG Strix G GL531GT, nyní si prostudujme jeho vnitřní uspořádání. Notebook je založen na červené základní desce, všechny sloty a rozhraní jsou umístěny na přední straně.

Chladicí systém se skládá ze dvou hliníkových chladičů, které odvádějí teplo z procesoru a grafického akcelerátoru prostřednictvím dvou měděných tepelných trubic. Jeden má průměr 5 mm a druhý 8 mm. Chladiče jsou ofukovány dvěma ventilátory s 83 lopatkami, které jsou tiché, ale zajišťují účinný odvod tepla.

Autonomii notebooku zajišťuje vestavěná baterie s kapacitou 4212 mAh (48Wh).

Notebook se zpočátku dodává pouze s jedním SSD ve formátu M.2. Volitelně můžete nainstalovat další disk 2,5Drive nebo sem můžete sami nainstalovat pevný disk nebo SSD.

Náš testovací disk je vybaven 16 GB paměti DDR4 RAM. Vyrobeno společností Samsung a taktováno na 2666 MHz v dvoukanálovém režimu.

SSD má vlastní tenký kovový chladič, který chrání řadič a paměťové čipy před přehřátím.

O zvuk ve hře se starají dva 1,5W reproduktory umístěné v rozích šasi nejblíže k uživateli.

Testování Asus ROG Strix G GL531G

Notebook Asus ROG Strix G GL531GT je poháněn procesorem Intel Core i5-9300H. Procesor má kódové označení Coffee Lake a je 9. generace. Jedná se o čtyřjádrový procesor s technologií Hyper-Threading, takže můžete získat až 4 jádra procesoru Intel Core i5-9300H.е. 8 vláken. Jmenovitý takt procesoru je 2400 MHz. Při zátěži se takt procesoru udržuje na frekvenci přibližně 3 800 MHz a v jednovláknových aplikacích může dosáhnout až 4 100 MHz. Paměť cache L3 je 8 MB. Přitom TDP pouhých 45 W je vynikající pro dlouhou výdrž baterie. Kromě toho je takt v době nečinnosti snížen na 800 MHz, což rovněž zlepšuje energetickou účinnost. Procesor se podle výsledků testů zahřívá na 85-86 °C. 16 GB paměti DDR4 RAM. Paměť pracuje v dvoukanálovém režimu na frekvenci 2666 MHz.

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650 se 4 GB paměti GDDR5 získává výkon pro zpracování grafiky. GPU pracuje na frekvenci 1395 MHz (1560 MHz Boost). Paměť GDDR5 pracuje na frekvenci 2000 MHz.

Úložiště je zastoupeno jedním 512GB diskem.

Přejděme k referenčním hodnotám.

Podrobné testy notebooku ve videu níže.

Shrnutí našeho úvodu k notebooku Asus ROG Strix G GL531GT. Tento model bude ideální volbou pro ty, kteří nehodlají utratit spoustu peněz za jeho větší bratry. ROG Strix Hero 3 nebo ROG Zephyrus. Náš testovaný subjekt je v podstatě zjednodušenou verzí těchto notebooků. Nenechte se však zastrašit slovem zjednodušená verze. Jediným rozdílem oproti dražším verzím je materiál obložení, místo kovu je použit plast. Z hlediska komponent je notebook téměř stejný jako jeho konkurenti. Testovali jsme nejmenší verzi, ale s nejnovější generací procesoru a nejvýkonnější mobilní grafickou kartou NVIDIA na trhu, GPU RTX 2070, si můžete pořídit téměř monstrum. U tohoto zařízení se nám nepodařilo identifikovat žádná jasná negativa: notebook se nepřehřívá, snadno se používá a je skutečně mobilní (při hmotnosti 2 kg.1 kg). Celkově se jedná o notebook snů! Ale vážně, jedná se o opravdu solidní kousek, který vám dobře poslouží nejen při hraní, ale i při práci, studiu a čemkoli jiném. Proto ji doporučujeme a udělujeme jí cenu Editor’s Choice!

Recenze notebooku Asus ROG Strix G731GW-EV090

Nový ROG Strix G731GW-EV090 od společnosti Asus je nabitý funkcemi i výkonnou grafickou kartou RTX v dobře navrženém a zkonstruovaném balení. Několik chyb činí G731GW nedostačujícím, ale celkově je to skvělá sada.

Asus ROG je legendární značkou ve světě herních notebooků. Tato řada zařízení patří ke špičce herního průmyslu a zahrnuje mnoho nejnovějších technologií. Это довольно очевидно с последней линейкой игровых ноутбуков Strix и Hero. В дополнение к новым возможностям CPU и GPU ноутбуки были украшены полосами RGB по нижним краям.

Asus ROG Strix Scar III (G731GU) keyboard – Sturdy and reliable

The ROG Strix Scar III has a conventional chiclet keyboard. A full-sized unit with a number pad, it also features an extra row of buttons for opening the Asus Armoury Crate tool and changing fan speeds and speaker volume. The keyboard also has n-key rollover, which is good for frantic gaming.

Its base is sturdy, the buttons have a good amount of travel, and their typing action is reliable and relatively crisp. For mainstream gaming and e-sports, it’s decent.

As ever, though, mechanical laptops and keyboards offer greater travel and speed, with more crisp and clinical typing. Výkonnostní rozdíl mezi nimi zůstává, takže vášniví hráči možná budou chtít vyhledat rychlejší hardware.

Trackpad je průměrný. Mohl by být větší a je odsazen od přední části počítače, což vede k tomu, že se vám hrana notebooku občas zaboří do dlaně. Tlačítka jsou také měkká. Myš USB bude uspokojivější.

Notebook Asus ROG Strix G GL731Gt-H7118 90NR0223-M02490

Intel Core i7 2600 MHz (9750H); 16384Mb DDR4-2666MHz; 512Gb, PCIe Gen 3, SSD; žádný (volitelný, externí); 17.3″ LED (1920×1080) Full HD, IPS matný; nVidia GeForce GTX 1650, GDDR5 4096Mb, Intel UHD Graphics 630 RAM; Bluetooth 5.0, Fotoaparát. Ne, WI-FI (802.11b/g/n/ac) 2×2; Free DOS; 1xUSB 3.2x typ C (spárovaný s Display Portem), 3xUSB 3.2 typ A, HDMI 2.0, linkový výstup/výstup pro sluchátka, mikrofon v 1 vestavěném mikrofonu; 2letá záruka výrobce

Možnost instalace druhého pevného disku,

Podpora rychlého nabíjení baterie (90 % za 95 minut).

Hlavní funkce

Typ/Rozlišení/Matrice

Podsvícení LED

Procesor

Procesor, frekvence

Počet jader procesoru

Počet procesorových proudů

Procesor, sběrnice L2/L3 Cache

Kód procesoru

Paměť RAM, kapacita

RAM, Typ

Frekvence paměti RAM

Paměť RAM, počet modulů

Paměť RAM, počet slotů

Typ grafického ovladače

Diskrétní grafický řadič

Diskrétní grafický řadič, videopaměť

Integrovaný grafický řadič

Integrovaný grafický řadič, videopaměť

Kapacita SSD

Rychlost SSD Funkce SSD

Typ ODD

Zvukový procesor

Vstupní zařízení

I/O porty

Čtečka karet

Řídicí jednotka Ethernet

Modem

Fotoaparát

Bluetooth

Bezdrátová komunikace, ostatní

Operační systém

Bezpečnostní prvky

Úplnost

Baterie

Materiál skříně

Barevné schéma

Rozměry (W×Г×В)

Hmotnost

Záruka

17.3″ LED (1920×1080) Full HD, IPS Matte
k dispozici na
Intel Core i7
2600GHz
6
12
8000MHz 12Mb L3 Cache
9750H
16 GB
DDR4
2666MHz
2
2; Maximální navýšení až na 64Gb
Duální grafika
nVidia GeForce GTX 1650, GDDR5
4096 MB
Grafická karta Intel UHD Graphics 630
RAM
512 GB
PCIe Gen 3
Ne (volitelné, externí)
Vestavěné reproduktory, technologie Smart AMP
Podsvícená klávesnice Windows, Touch Pad
1xUSB 3.2x typ C (v kombinaci s Display Portem), 3xUSB 3.2 typ A, HDMI 2.0, linkový/sluchátkový výstup, mikrofonní vstup 1
ne
10/100/1000 MBit/s (RJ-45)
ne
ne
Bluetooth 5.0
WI-FI (802.11b/g/n/ac) 2×2
DOS zdarma
Elektronický klíč Keystone
Napájecí zdroj, popis v ruštině a smyčka pro instalaci druhého zařízení SATA
Li-Ion až 4 hodiny (3 články: 48 Wh)
Broušený hliník a broušený plast
Černá
399 × 293 × 26
2.85 kg
2letá záruka výrobce

Asus ROG GL753GT je etalonem moderních herních notebooků, který byl navržen tak, aby hráčům poskytl dokonalý herní zážitek. 17,3palcový displej, sedmá generace procesoru Intel Core poskytuje výkon na úrovni stolních počítačů a grafická karta GeForce GTX 1650 zajišťuje fotorealistický obraz díky podpoře pokročilé umělé inteligence a ray tracingu v reálném čase. Tepelné trubice zajišťují nejen účinné chlazení procesorů, ale také jejich napájecích zdrojů.Její teplota nestoupá nad 80 stupňů, což přispívá ke spolehlivému a stabilnímu provozu celého zařízení. K chlazení procesorů se používají také vyhrazené a sdílené chladiče.Díky pouzdru z hořčíkové slitiny je odolný vůči každodennímu používání.

Abyste uživateli usnadnili hraní v noci, můžete aktivovat osvětlení kláves LED.

Vlastnosti, dodací souprava a vzhled tohoto zboží se mohou lišit od uvedených nebo mohou být výrobcem změněny, aniž by to bylo zohledněno v katalogu obchodu DomNouta notebook. Veškeré informace na těchto webových stránkách mají pouze informativní charakter a nepředstavují veřejnou nabídku ve smyslu ustanovení článku 437 občanského zákoníku Ruské federace.

Asus ROG Strix G je krásný a cenově dostupný herní notebook

Společnost Asus nedávno představila novou řadu hříšných herních notebooků založených na nejnovějších grafických kartách Nvidia GTX a RTX. U nejvýkonnějších modelů je vše jasné: tato drahá monstra utáhnou cokoli. Mnohem zajímavější je, jak se chová nejmladší a nejdostupnější člen nové rodiny. Na tuto otázku odpovídá naše podrobná recenze notebooku Asus ROG Strix G!

Přímo k věci: ruská maloobchodní cena V této recenzi Asus ROG Strix G v jedné z nejzákladnějších konfigurací zkoumáme, jaký herní zážitek za tyto peníze dostaneme.

READ  Jak povolit baterie na Samsungu

Recenze herního notebooku Asus ROG Strix G GL531

Herní notebooky prošly v posledních letech velkým vývojem, a to jak z hlediska výkonu, tak i kompaktnosti. Ještě před několika lety bylo těžké si představit, že by se do batohu rozumné velikosti vešel i 15GB herní notebook, ale nyní by například špičkový Asus ROG Zephyrus S (GX531) se svým kolosálním výkonem zatížil batoh jen o 2 kg.Váží asi 1 kg a jeho skromné rozměry by mu mohly závidět i některé kancelářské modely. Pokud je ale u nejvyššího segmentu vše jasné, existují kompaktní modely a existují větší modely se sázkou na výkon a chlazení, pak jak se věci mají s levnými herními notebooky, se dnes musíme zabývat recenzí Asus ROG Strix G GL531, počáteční verzí

Balení a konfigurace

Přestože se jedná o cenově nejdostupnější notebook mezi novinkami v řadě ROG, nebyl ušetřen honosného balení, ale chci upozornit, že není až tak informativní. Největší pozornost je zde věnována značce ROG a chybí typické informace o hlavních výhodách zařízení. Technické specifikace modifikace jsou stručně uvedeny na štítku.

Protože jsme měli k dispozici testovací model, nebylo v jeho sadě kromě 230W napájecí jednotky nic. Další modifikace mohou být k dispozici s myší, klávesnicí, náhlavní soupravou, a dokonce i s batohem, ale to se obvykle týká pouze nejvyšších variant.

asus, strix, gl731gu, recenze

Vzhled, uspořádání konektorů a ovládacích prvků

Jednou ze zajímavých skutečností je, že na vzhledu současné řady notebooků pracovali designéři ROG a BMW Designworks Group a myslím, že každý bude souhlasit s tím, že první i druhý vytvářejí vynikající design svých produktů a společně dokázali dát již dobře známému designu ROG něco nového. Navzdory celoplastovému šasi navíc notebook nevypadá vůbec lacině a z dobrého úhlu, jako na fotografii níže, byste si dokonce mohli myslet, že je kryt displeje vyroben z kovu.

Jednou z největších změn je pravděpodobně uspořádání pantu displeje, který nyní vypadá subtilněji a zároveň lépe drží displej díky kovové konstrukci. Zajímavým rozhodnutím je také to, že po otevření víka je na zadní straně masivní výdech chladicího systému, jsem si jistý, že na tomto prvku designéři BMW trvali, ale vypadá to efektně.

Na spodní straně notebooku vás jako první zaujme větrací otvor, který vypadá také docela pěkně. K dispozici je také pět pogumovaných nožiček, které notebook mírně zvedají nad stůl a zabraňují jeho klouzání. Další pozoruhodnou vlastností je tvarované osvětlení, které se nachází na přední straně a bocích notebooku a které by se mohlo mnohým líbit.

Stejně jako většina herních notebooků ani Asus ROG Strix G GL531 není chudý na porty pro připojení periferií. Na levé straně notebooku se nacházejí tři USB 3.2 Gen 1 a konektoru pro sluchátka, měl bych poznamenat, že porty jsou posunuty do středu strany a to může způsobit nepohodlí, pokud jste levák, protože drát myši se neustále drží na instalovaných zařízeních USB. Další porty se nacházejí na zadní straně zařízení, a to port Ethernet, HDMI 2 a HDMI 3.0b, USB typu C 3.2 Gen 2 a nabíjecí port, což se hodí při používání notebooku s externím displejem a periferiemi.

Zdrsněná kovová textura na pracovní ploše je příjemná na dotek. Klávesnice má podsvícení RGB, které lze nastavit v klávesách, a hlavně klávesy mají příjemný dotek i přes membránový typ. Z funkcí si můžeme všimnout umístění klávesy Del, klávesy Home atd.д. na pravém okraji. K dispozici je také rychlé nastavení hlasitosti, zapnutí/vypnutí mikrofonu, nastavení režimu a přístup k aplikacím ROG Center. Celkově nelze klávesnici nic vytknout.

Mírně nad klávesnicí se nacházejí stavové indikátory, které jsou viditelné i při zavřeném víku. příjemná vlastnost.

A nakonec jsme se dostali k touchpadu, který může být v některých modifikacích vybaven funkcí NumberPad, což napovídá, že notebook je vhodné používat nejen pro hraní her, ale také pro studium a pro účetnictví bude dělat. A vážně, touchpad je sice přesný a rozpoznávání gest je dobré, ale k dokonalosti má daleko a upřímně řečeno, s touchpadem si nikdo nehraje a je užitečný jen na cestách.

Přehled notebooků Asus ROG Strix G17 (G713QR)

Pravidelní čtenáři recenzí notebooků na našem webu si jistě vzpomenou, že mezi herními notebooky má Asus chráněnou řadu TUF Gaming a také samostatnou značku Republic of Gamers. Mluvíme o osvěžení střední třídy v řadě Strix. Jedná se o první ze všech herních notebooků ROG, který dostal nové grafické karty NVIDIA GeForce RTX 30xx a tradičně pokročilou sadu funkcí a specifikací.

Číslo 7 v indexu G713 naznačuje diagonálu 17.3 palce. To znamená, že testovaná modifikace je nejvyšší model ROG Strix G17, ale nižší než modely ROG Strix Scar 17, mají index G733 a relativně lepší specifikace, například až 2TB SSD a až 64 GB RAM, nejvyšší může mít grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 3080 pro notebooky s 16 GB virtuální paměti.

Vzhled, ergonomie

Zmíněná velikost úhlopříčky udává velikost zařízení. Přestože je o něco menší než předchozí generace, do batohu pro zařízení s obrazovkou menší než 15 se nevejde.6in. Do hry vstupují také tloušťka a konstrukční prvky. Váží 2 kg.7 kg vypadá adekvátně k jeho úhlopříčce a specifikacím, pokud chcete, můžete notebook nosit každý den s sebou, zejména pokud máte po ruce lehkou nabíječku Type-C, která je součástí některých balení mimo krabici, stejně jako batoh na přenášení.

Víko vítá chladný kov s logem řady a geometrickým nápisem ROG, který opticky odděluje kryt a víko notebooku. Výřez ve spodní části krytu pomáhá zlepšit přenos tepla a zabránit přehřátí obrazovky. Povrch víka je mírně zamačkaný, materiál je pevný, s malou vůlí na vnější straně. Vyvážení je v pořádku: Navzdory nepříliš štíhlému profilu je kryt lehčí než hlavní šasi a lze jej snadno otevřít jednou rukou.

Vizuálně se zřetelně liší od většiny kancelářských notebooků. Výrobce zároveň poskytl dvě barevné varianty podle toho, jakou barvu majitel notebooku upřednostňuje, aby potvrdil svou herní závislost. K recenzi přišla tišší šedá verze, ale k dispozici je také agresivnější černá verze s červeným akcentem na zadním panelu v blízkosti loga ROG. Zde se shoduje se zbytkem šasi, přičemž část rámečku má texturovanou povrchovou úpravu.

Šedá ROG Strix G17 má na první pohled klidný design, který se neoznačuje za hardcore hráče. Když ale víte, na co se dívat, je to zadní panel, který odhaluje herní zaměření ROG Strix G17.

Jsou zde umístěny konektory potřebné pro připojení externího displeje (Type-C, HDMI) a periferních zařízení (USB Type-C a Type-A) a také port pro kabelový internet a napájení. Napájení je mimochodem dostupné přes Type-C, ale v herním režimu je stále lepší použít výkonnější kompletní zdroj. Podobný koncept jsme viděli u řady Zephyrus, volitelný adaptér typu C je vnímán jako možnost pro pracovní scénáře s integrovanou grafikou.

Díky tomuto uspořádání je pravý panel bez konektorů, na levé straně jsou dva porty USB a kombinovaný konektor pro sluchátka. Chybí jen rozhraní Thunderbolt a podpora paměťových karet.

Vraťme se k zadnímu panelu. Je mírně vyvýšená nad hlavní šasi a po otevření víka jsou vidět otvory chladicího systému, ke kterým se vrátíme v příslušné části. Zde vidíte stavové kontrolky LED. Zmíníme se o dostatečném množství samolepek a přejdeme k displeji.

Obrazovka, multimédia

Osobně mě okamžitě zaujaly symetrické a rozhodně ne nejtlustší rámy. Webová kamera zde chybí, ale v některých regionech je k dispozici jako volitelné příslušenství. Barevný gamut IPS je známý, s vynikající rezervou jasu na místě. U Asus ZenBook Flip S je jas nižší, ale černá barva je skvělá! OLED je mi v tomto ohledu samozřejmě bližší. Ale zpět k hrdinovi tohoto článku.

ROG Strix G17 má neuvěřitelně rychlý displej IPS s obnovovací frekvencí 300 Hz a minimální dobou odezvy až 3 ms u testovaného modelu. Tato rychlost a plynulost je patrná při prvním spuštění, což je velké plus hned z estetického hlediska, později se ukáže její funkčnost ve hrách. Adaptivní synchronizace odstraňuje artefakty v různých scénářích a interakcích s různým obsahem. Uživatel má možnost rychle zapnout režim obrazovky, který je potřebný pro konkrétní scénář, za což je zodpovědná utilita Armoury Crate a její sekce Game Visual.

Samozřejmě jsem očekával, že mě displej potěší, ale při každé interakci s vysokou obnovovací frekvencí se wow efekt valí stabilně silně. 300 Hz rozhodně dělá dojem, stejně jako technologie pro plynulý obraz a bleskurychlou odezvu na povely. To je obzvláště patrné v „battle royale“ a hrách s podporou RTX, což je třeba zažít, není snadné to zprostředkovat v textu. Pro ty, kteří nepotřebují tak vysokou obnovovací frekvenci, je k dispozici 144Hz verze s o něco menším pokrytím barev. K dispozici je také obrazovka WQHD s obnovovací frekvencí 165 Hz, tato verze však zatím není v Rusku dostupná.

Systém reproduktorů zní ve srovnání s předchozí generací hlasitěji a expanzivněji, v pracovních scénářích je jeho hlasitost více než dostatečná, ale ve hrách se stále držím pozice používání sluchátek, nejlépe plnohodnotných. Nechci znevažovat práci se zvukem, kterou jsme odvedli, ale vnější prostředí může být docela rušivé.

Klávesnice, touchpad

Touchpad notebooku ROG Strix G17 výrazně narostl, zabírá přibližně třetinu šířky šasi a je posunutý mírně doleva. Celá podložka vyžaduje střední tlak na kliknutí, kliknutí je měkké a tiché. Na panel si nelze stěžovat, snadno klouže a nezanechává otisky prstů, což se nedá říct o samotném krytu, snadno se zašpiní, ale rychle se vyčistí.

Klávesnice je v jedné rovině s hlavním šasi, numerická klávesnice zůstala zachována, i když je mírně zmenšená, ale funkčně užitečná pro zpracování textu a některé hry. O něco menší než jejich protějšky ve velikosti, funkční klávesy F, zvýrazněných 5 kláves nad nimi „šipky“. Spínače mají střední a tichý chod, vzdálenost mezi nimi je dostatečná pro pohodlnou práci bez falešných cvaknutí, pomáhá nezávislá manipulace s lisy. Napájecí tlačítko se liší od ostatních, má červenou indikační diodu a je odděleno od hlavní jednotky.

Klávesnice je tradičně vybavena přizpůsobitelným podsvícením RGB, které lze v případě potřeby jemně doladit. Podsvícení klávesnice doplňuje atraktivní pásek LED po obvodu pouzdra. Oproti předchozí generaci se zvýšila hustota diod, a proto podsvícení tohoto prvku vypadá více zvýrazněné. Názory na osvětlení se liší, a to je v pořádku.

Výkon, autonomie, chlazení

AMD Ryzen 9 5900HX, osmijádrový mobilní procesor rodiny Cezanne s 16 vlákny SMT, založený na architektuře Zen 3, oznámený v říjnu. Ten se vyznačuje zvýšeným výkonem (vaše K.О.) a vyšší počet instrukcí na takt. Procesor má odemčený násobič, což ocení overclockeři, přetaktování není problém. Výchozí TDP je nastaveno na 45 W. Při testování procesoru v testu Passmark na ROG Strix Scar 17 dosáhl nejvyššího skóre, což už je dobré.

READ  Obnovení hesla Apple ID bez znalosti hesla. Co nemůžete dělat bez hesla Apple ID

Procesor je spárován s poměrně dobrou integrovanou grafikou AMD Radeon Vega a královskou notebookovou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3070. Adaptér je „předstupněm“ v modernizované mobilní řadě NVIDIA a má 8 GB videopaměti, což stačí na vysoké nastavení ve většině her AAA. Přidejte 16 GB RAM s možností rozšíření na 64 GB (uživatel má k dispozici oba sloty) a získáte skutečně „bestiální“ výkon, který se více než projeví ve hrách i v benchmarcích. Kombinaci výkonného procesoru a ray tracingu v reálném čase nelze ve výchozím nastavení nic vytknout, naštěstí je k dispozici dostatek videopaměti. Hra je opravdu návyková, někdy až přeplněná, zejména když notebook připojíte ke kvalitnímu externímu monitoru.

asus, strix, gl731gu, recenze

Chlazení je řízeno systémem čtyř větracích otvorů, dvou na zadní straně a dvou na bocích notebooku. Studený vzduch je nasáván ze zadního panelu, vzpomeňte si na strukturovaný panel zmíněný na začátku, na kterém je umístěn systém sání vzduchu. Chlazení procesoru napomáhá rozhraní z tekutého kovu, o kterém jsme vás informovali již v předchozích recenzích.

Ve skutečnosti je tělesné teplo nepochybně přítomno, ale je mimo dosah rukou uživatele a soustředí se na spodní panel blíže k obrazovce. Pokud budete držet ROG Strix G17 na klíně a hrát, zvýšená teplota šasi si rychle vybere svou daň. Samozřejmě je to nepříjemný scénář, práce je v pořádku, ale rozhodně je lepší hrát vsedě u stolu. Hlasitost ventilátoru na maximum je nadprůměrná, není nepříjemná, ale může být rušivá při hraní.

 • Cinebench R23: CPU 11 665, jednojádrový 1307 (10minutový test)
 • Geekbench 5: jednojádrový 1354 / vícejádrový 6940
 • PCMark 10: 6499 (základní úroveň 9659 / produktivita 8706 / tvorba digitálního obsahu 8861)
 • 3D Mark:
 • Schopnosti RTX, Port Royal: 6292
 • DirectX 12, Time Spy: 10 109 (grafika 10 561, procesor 8136)
 • Hry 4K v DirectX 12, Time Spy Extreme: 5012 (grafika 5209, CPU 4128)
 • DirectX 11, Fire Strike: 22 591 (grafika 25 031, fyzika 23 231, kombinovaný test 11 117);
 • DirectX 11 Fire Strike Extreme: 12 706 (grafika 13 167, fyzika 23 201, kombinovaný test 6 557)
 • Hry 4K v DirectX 11, Fire Strike Ultra: 6931 (grafika 6775, fyzika 23 287, kombinovaný test 3687);
 • Celkový test herních zařízení, Sky Diver: 46 396 (grafika 73 839, fyzika 19 606, kombinovaný test 26 701)

Herní test (FHD):

 • Shadow of Tomb Raider: 99 fps (vysoké nastavení, zapnutý Hairworks).).
 • Doom Eternal: 141 fps (maximální kvalita grafiky („absolutní noční můra“, Vulkan).
 • Wolfenstein: Youngblood: 128 fps (maximální kvalita grafiky).
 • Metro Exodus: 69 / 78 fps (extrémní kvalita, DLSS, Phys-X zapnuto / vypnuto)
 • Far Cry New Dawn: 99 fps (maximální kvalita)
 • Fortnite: 109 fps (kvalita Epic)
 • Apex Legends: 119 fps (velmi vysoké nastavení).
 • Battlefield V: 69 fps (DX 12 a DXR zapnuto)., režim maximální ostrosti), 100 fps (maximální kvalita grafiky, DXR vypnuto).)

Konkurenti, konečný výsledek

, 144Hz verze s mobilní RTX 3060 bude stát 119 990 Kč. Při rozhodování mezi těmito dvěma modely je třeba zvážit výkonnost a rozpočet. Při pohledu na konkurenci najdete jen přibližně podobné modely. Na našem trhu se v době psaní tohoto článku kombinace procesoru AMD a grafiky RTX 3070 instalovaná v ROG Strix G17 vyskytuje pouze ve zmíněných a dražších modelech ROG Strix Scar 17. Podobná situace je i s menší úhlopříčkou, ale i zde jsou možnosti v podobě HP Omen 15 s o něco slabším procesorem AMD Ryzen 9 4900HS, jehož cena začíná na 95 000 Kč. Snažíme se najít něco podobného v 17.3″, ale se srovnatelným procesorem Intel Core i9 10980HK, je to buď nadstandard v podobě Dell Precision 7750 s grafikou RTX Quadro 3000 za 270 000, nebo například hardwarově slabý, ale docela dobře vypadající Dell G7 7700 s RTX 2070 Super za 186 000. Zajímavé je, že snížení úhlopříčky na 15,6″ nás nevytrhne z cenového segmentu 150 000.

Co říci o hrdinovi recenze, dalším, ale nepřehlédnutelném herním notebooku s vynikajícím výkonem, dobře vyladěnou ergonomií, chladnou a návykovou obrazovkou a různými úpravami v rámci rozpočtu? Řešení s procesorem AMD je rozhodně dobré, jak ukazují zkušenosti z her a syntetiky. Design se subjektivně nebude líbit každému, stejně jako podsvícení RGB, i když je přepínatelné. Je zřejmé, že verze pro 17.3in se pravděpodobně nebude často přenášet z místa na místo, ale je obecně cenově dostupný a řešitelný. Model je podle mého názoru úspěšný a vyvážený, modernizace je jednoznačně přínosná.

Recenze notebooku Asus ROG Strix G17: náhrada stolního počítače?

Mnoho lidí nechápe touhu koupit si výkonný herní notebook, když je mnohem levnější postavit si normální počítač. Tato zařízení však mají také širokou škálu ventilátorů. Každý fanoušek výkonných notebooků má svůj vlastní důvod, proč se rozhodl pro notebook místo stacionárního systému, ať už je to láska k cestování, nebo banální nedostatek místa pro trvalé umístění počítače. Výrobci vědí, že poptávka po špičkových herních noteboocích byla, je a bude, a proto nás neustále potěšují aktualizacemi své nabídky herních notebooků.

Společnost Asus nebyla výjimkou, když aktualizovala svůj zajímavý model Asus ROG Strix G17, aby odpovídal řadě mobilních procesorů AMD Ryzen 5000, které byly představeny na začátku tohoto roku.

Do našeho testu dorazila varianta s osmijádrovým a šestnácti streamovým procesorem AMD Ryzen 9 5900HX a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3070. Podívejme se, co tento balíček umí.

Asus ROG Strix G17 (G713Q)

17,3″, IPS, 2560 x 1440, matný povrch, 165 Hz, 3 ms

AMD Ryzen 9 5900HX (8 / 16 x 3,3-4,6 GHz, 16 MB L3, TDP 45 W)

SSD WD PC SN730 (SDBPNTY-1T00-1102) 1TB (M.2, PCIe 3.0)

1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C (Power Delivery / DisplayPort)

Notebook je dodáván v kartonové krabici se známým designem řady ROG v černé a červené barvě. Horní panel je opatřen praktickým držadlem pro přenášení a na boku je umístěna samolepka s číslem modifikace.

Dodávka v našem případě obsahuje pouze dokumentaci a napájecí zdroj. Možná, že maloobchodní verze je dodávána s rozsáhlejším balíčkem.

Vzhled, rozložení komponent

Dva materiály plast a hliník. Plast na základně a rámečku má příjemnou zdrsněnou strukturu, ale oblast použití je opatřena hladkým povrchem připomínajícím měkký dotek. Kvalita provedení a tuhost pouzdra je vynikající. Samozřejmě můžete trochu přitlačit víko klávesnice nebo její základnu, ale je nepravděpodobné, že se vám to podaří bez určité námahy. Co se týče designu, jde o hraní v pravém slova smyslu.

Na první pohled zaujme nejen brutální hranatý tvar skříně, ale také zvláštní design podsvícení, které obepíná přední stranu skříně.

Podsvícené je také logo ROG na horním krytu, který je vyroben z kovu.

Neměli byste očekávat srovnatelné rozměry a hmotnost, protože se jedná o zařízení se seriózními herními schopnostmi, které se prostě fyzicky neobejde bez dobré cirkulace vzduchu a výkonného aktivního chlazení. Výsledkem je notebook o hmotnosti 2,8 kg, a to bez napájecího zdroje.

Zobrazovací jednotka je k šasi připevněna pomocí dvou závěsů na každé straně. Obsluha a polohování jednou rukou je zajištěna. Maximální úhel otevření je 125.

Na levé a zadní straně skříně jsou soustředěny všechny porty a konektory. Na levé straně jsou dvě USB 3.2 Gen 1 Type-A a kombinovaný audio konektor.

Připojení na zadní straně: RJ45, napájení, HDMI, USB 3.2 Gen 1 Type-A a USB 3.2 Gen 2 Type-C s funkcí Power Delivery a DisplayPortem. Celkově nemáme k vybavení portů žádné výhrady a jedinou výtku máme k absenci čtečky karet, pro kterou by bylo v kufříku dost místa.

Přední a pravá strana jsou zcela prázdné.

Spodní víko notebooku má chladicí otvory a pět gumových nožiček. Ty zajišťují dobré držení na pracovní ploše. Pro přístup k hardwarové platformě je nutné zcela sejmout spodní kryt. Pod klávesnicí najdete dva sloty DIMM a dva sloty M.2 pohony.

Notebook používá klávesnici ostrůvkového typu plné velikosti se samostatným numerickým blokem (340 x 103 mm). Horní řada kláves tradičně obsahuje další funkce, které lze aktivovat stisknutím klávesy Fn. Nad nimi se nachází pět dalších tlačítek, která ovládají hlasitost, vypínají mikrofon, vybírají režim CO a spouštějí vlastní software ROG Armoury Crate.

Rozložení ostatních kláves je zcela konvenční. Konkávně tvarované uzávěry mají tyto rozměry: doslovné a digitální 15×15 mm, šipky 12×9 mm, podložka klávesy F 15×9 mm. Celkově se jedná o klávesnici, která se skvěle hodí na hraní her nebo práci. Životnost vnitřních spínačů je údajně 20 milionů stisknutí kláves.

Herní notebook na této úrovni se neobejde bez podsvícení Asus Aura RGB. Přestože se objevují určité pochybnosti o jeho rovnoměrnosti, protože dobře osvětlený je pouze střed tlačítka s latinským symbolem. Podsvícení klávesnice lze nastavit pro každou klávesu zvlášť pomocí proprietárního softwaru. Existuje také několik způsobů jeho práce a různých účinků.

Rozměry touchpadu (130 × 67 mm) jsou větší než standardní klávesnice. Samotná klávesnice má hladký povrch a vysokou přesnost polohování kurzoru.

Asus ROG Strix G17 (G713Q) má 17,3palcový IPS panel NE173QHM-NY1 s rozlišením 2560 x 1440 a matnou povrchovou úpravou. Displej má vynikající reprodukci barev, široké pozorovací úhly a obnovovací frekvenci až 165 Hz. Po práci s touto obrazovkou se nemusíte vracet k testování jednodušších notebooků. Co se týče rámečků, horní a boční strana jsou tlusté pouze 6 mm a spodní strana je tlustá 25 mm.

Klíčové parametry obrazovky jsou shrnuty v následující tabulce:

pokrytí prostoru sRGB / Adobe RGB / DCI-P3, %

prostor sRGB / Adobe RGB / DCI-P3, %

Maximální / minimální jas, cd/m 2

Samostatně bychom rádi vyzdvihli vynikající barevný prostor sRGB, Adobe RGB a DCI-P3, který přesahuje 100 %.

Pod obrazovkou nebo v pracovní oblasti není místo pro webovou kameru. Společnost Asus se rozhodla neinstalovat standardní kameru s nízkým rozlišením. Místo toho všem nabízí externí kameru ROG GC21 s podporou rozlišení Full HD při 60 FPS. Pod obrazovkou jsou již dva mikrofony. Podporují technologii inteligentní redukce šumu, která umožňuje zaznamenávat čistý zvuk při komunikaci. Tuto technologii jsme vyzkoušeli v praxi a výsledek je skutečně působivý.

Stereofonní reproduktory s drážkami na bočních hranách. Kvalita je vynikající: poslech hudby a sledování filmů je potěšením. O zvuku ve sluchátkách také není pochyb.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS