Hlavní rozdíl mezi hodinkami Apple Watch 3 a Apple Watch 2

Oproti předchozímu modelu mají hodinky iWatch 3 rychlejší dvoujádrový procesor, bezdrátový modul a barometrický výškoměr.

Stojí za zmínku, že v prodeji jsou dvě varianty Series 3:

Díky přítomnosti vestavěného modulu LTE jsou třetí hodinky Apple Watch sofistikovanější a umožňují přijímat hovory a surfovat na internetu bez ohledu na přítomnost iPhonu. Vestavěná elektronická SIM karta však u nás nefunguje, protože ukrajinští operátoři v současné době službu eSIM neposkytují. Chytré hodinky tedy stále nebudete moci používat bez připojení k chytrému telefonu. Proto je lepší věnovat pozornost třetí generaci s vestavěným GPS.

Proč se Apple Watch nepřipojí k iPhonu 5s a iPhonu 6?

Mnoho uživatelů iPhonu 5s a iPhonu 6, kteří mají své hodinky Apple Watch aktualizované na watchOS 6, tak nyní banálně nemůže hodinky používat. Tento problém se týká jak nových hodinek, které Apple nadále vyrábí a prodává i na svých oficiálních stránkách, jako jsou Apple Watch Series 3, tak i těch, které byly zakoupeny ještě před vydáním aktualizace. Za pouhý týden jsme obdrželi asi tucet e-mailů od našich čtenářů, kteří nenašli odpověď od samotné společnosti Apple a obrátili se na nás s žádostí o pomoc. Ale jak jim můžeme pomoci? Pokud se Apple neodvolá na zdravý rozum.

Ano, Apple nevydal iOS 13 pro iPhone 5s a iPhone 6, protože vypršela lhůta pro podporu softwaru. Samozřejmě. Jeden dostával všechny aktualizace operačního systému po dobu šesti let a druhý po dobu pěti let. Pro chytré telefony je to víc než dost. Jak to ale souvisí s hodinkami Apple Watch, jejichž majitelé jsou nadále závislí na zastaralých chytrých telefonech, které ještě před čtrnácti dny byly pro napájení hodinek zcela aktuální? Připomíná příběh z pohádky O statečném krejčíkovi, který se chlubil, že zabil sedm lidí jedním kamenem.

Nechci dělat předčasné závěry, ale zdá se mi zřejmé, že nejde o nic jiného než o banální spotřebitelský podvod, za který ruský zákoník o správních deliktech stanoví velmi reálné tresty. Alespoň co se týče uživatelů, kteří si nedávno zakoupili hodinky Apple Watch, je to jisté. Společnost Apple je uvedla v omyl ohledně spotřebitelských vlastností produktu, který si kupují, což znamená, že pravda je na jejich straně.

Kontrola připojení dvou miniaplikací

Nejsprávnější diagnóza nedostatku spojení je. Na hodinky nepřicházejí žádná nová oznámení, hovory ani zprávy z iPhonu.

Pokud nejsou obě zařízení spárována, zobrazí se na ciferníku Apple Watch červený křížek. Další variantou zobrazení bez párování je přeškrtnutá ikona telefonu.

Pokud je párování správné, zobrazí se zelená ikona telefonu.

Jak nastavit Apple Watch Series 3, 4, 5, SE, 6, 7 po zakoupení: pokyny

Po zakoupení chytrých hodinek Apple je třeba provést úvodní nastavení, které trvá 10-30 minut v závislosti na množství obsahu, který si do zařízení stáhnete. Níže jsou uvedeny pokyny krok za krokem s vysvětlením, jak Apple Watch nastavit.

READ  Jak pomocí hodinek Apple Watch odemknout počítač mac. Řešení některých základních problémů s automatickým odemykáním

Jak připojit Apple Watch ke smartphonu se systémem Android?

Apple Watch. nejoblíbenější chytré hodinky na světě a další, protože jde o nejoblíbenější hodinky na světě obecně. Majitelé iPhonů mají možnost bezproblémově připojit hodinky Apple Watch a využívat všechny jejich funkce, ale co uživatelé, kteří mají smartphone se systémem Android?? Je reálné připojit hodinky Apple Watch ke smartphonu se systémem Android?? Odpověď najdete v tomto článku.

Dříve mohli všichni uživatelé smartphonů se systémem Android pouze snít o hodinkách Apple Watch, ale dnes se situace změnila a jsme připraveni poskytnout několik tipů, jak můžete „přátelit“ Apple Watch a smartphone se systémem Android.

K aktivaci hodinek Apple Watch budete v každém případě potřebovat iPhone. K nastavení Apple Watch, aktualizaci hodinek a stahování hudby nebo obrázků do hodinek je potřeba iPhone. iPhone musí být aktualizován na iOS 13 nebo novější, což znamená, že si můžete pořídit i iPhone 6s, který je nyní na trhu s použitým zbožím k dostání za pár korun. S výhledem do budoucna nemusíte iPhone nosit všude s sebou, takže si ho můžete koupit i v upřímně neutěšeném stavu a ušetřit peníze. iPhone 6s nebo novější bude v podstatě fungovat jako server pro Apple Watch.

„Přátelství“ mezi hodinkami Apple Watch a systémem Android je možné také proto, že nemusíte nosit iPhone, abyste dostali upozornění z drtivé většiny aplikací. Bylo ověřeno, že Telegram funguje bez problémů. iPhone musí být samozřejmě připojen k internetu. Můžete ho například připojit k domácí síti Wi-Fi a nechat ho na ploše.

Hodinky Apple Watch bohužel na Ukrajině nemají eSIM, která by výrazně rozšířila možnosti použití hodinek Apple Watch bez iPhonu. Existuje cesta ven. Stačí dvě kliknutí, abyste na smartphonu se systémem Android zapnuli distribuci Wi-Fi, připojili k ní hodinky Apple Watch a mohli doma používat síť Wi-Fi. Jakmile jsou hodinky připojené k internetu, není problém používat Apple Music k přehrávání hudby přes Airpods.

Samozřejmě existují funkce, které nebudete moci aktivovat, včetně volání a SMS, ale pokud Telegram funguje bez problémů, není to rozhodující. Pro spárování smartphonu se systémem Android s chytrými hodinkami Apple je vhodné zvolit modely ne starší než Apple Watch Series 3 se systémem WatchOS 6. Díky AppStore, který je přístupný přímo z hodinek, máte přístup prakticky ke všem aplikacím, které vám umožní používat většinu funkcí Apple Watch i s chytrým telefonem se systémem Android.

Aby hodinky Apple Watch fungovaly se smartphonem se systémem Android, potřebujete iPhone ne starší než iPhone 6s se systémem iOS 13. Slouží jako server pro oznámení a nemusí se přenášet, ale musí být připojen k internetu.

Jak Apple Watch 3 fungují s iPhonem a bez něj: nuance a problémy

Vestavěný LTE modem, tedy schopnost komunikovat offline v sítích LTE, bez WI-FI a dokonce i bez připojení k iPhonu, je, jak víme, jednou z nejdůležitějších funkcí nových hodinek Apple Watch 3. A jak se ukázalo, jedním z nejzáludnějších, ne-li nejrozmarnějších způsobů.

Plnohodnotné telefonování prostřednictvím chytrých hodinek je samozřejmě zpočátku sporné vzhledem ke specifikům samotného zařízení. O tom si promluvíme jindy.

A nyní se pokusíme probrat některé funkce nových hodinek Smart Watch s textovými zprávami. Z těchto funkcí se nám zdálo, že velmi dobře ukazují, proč jako mobilní komunikační zařízení Apple Watch 3 ještě není iPhone.

READ  iPhone 7 se zavěsí na jablko

Řekněme, že pokud (stejně jako my) zpočátku nechápete, co vaše Apple Watch 3 mohou a nemohou komunikovat v jakém režimu, ale okamžitě je zkusíte používat jako další iPhone, čeká vás spousta zajímavých objevů. A další otázky. Protože si nelze zvyknout na to, že na Apple Watch 3 fungují v různých situacích jinak.

Apple Watch 3 se bez iPhonu prostě neobejdou. Nezáleží na tom, jestli je smartphone v bezprostřední blízkosti, nebo jestli zůstal v jiném městě, hodinky opravdu chtějí vědět, že někde jsou, a nejlépe, že jsou zapnuté a připojené k Wi-Fi nebo LTE.

Tajemství? Ne, samozřejmě, ale to, kde a v jakém stavu je váš iPhone, určuje, jak hodinky fungují.

Pokud jsou hodinky Apple Watch 3 připojeny k webu prostřednictvím vlastního modulu LTE a iPhone je vypnutý nebo má aktivovaný režim Letadlo

Aplikace iMessages: ano

SMS: NE (to je pravda, hodinky nepřijímají ani neodesílají žádné SMS zprávy, takže například komunikace s uživateli Androidu bude muset být na chvíli pozastavena)

Oznámení aplikací Apple: ano

Oznámení aplikací třetích stran: ŽÁDNÁ (t.е. Oznámení o událostech na Instagramu VK atd. služby hodinky se zatím nezobrazují);

některé aplikace se v aplikaci Smart watch nespustí (Apple Maps, Mail, Zprávy, Počasí a další fungují bez problémů);

všechny offline aplikace fungují bez problémů, včetně Apple Pay, přehrávače, Aktivity, hraček atd.

Pokud jsou hodinky Apple Watch 3 připojeny k webu přes Wi-Fi a iPhone je vypnutý nebo má aktivovaný režim Letadlo, pak je možné

všechny výše uvedené, avšak

telefonní hovory jsou možné pouze v případě, že máte povolenou funkci volání přes WI-FI;

apple, watch, iphone

hodinky se nemusí připojit k některým sítím WI-FI (zejména k těm s autorizací pop-up). Společnost Apple o této chybě ví a slibuje, že ji opraví, ale prozatím doporučuje zapomenout na takové problematické sítě, nikoliv v hodinkách, ale v nastavení Wi-Fi vašeho iPhonu. A mimochodem, připomeňme, že modul WI-FI není v hodinkách Smartwatch vypnut.).

Pokud jsou hodinky Apple Watch 3 a iPhone připojeny k webu přes Wi-Fi nebo LTE, ale smartphone je někde daleko (není připojen k hodinkám přes Bluetooth)

Aplikace iMessages: ano

psaní SMS: ano (iPhone, jak vidíte, pomáhá i na dálku);

oznámení aplikací: ano (oznámení aplikací třetích stran se odesílají i přes iPhone).

Odpovědi na nejčastější otázky o hodinkách Apple Watch

Potenciální zákazníci Apple Watch se ptají zaměstnanců iLandu na desítky různých otázek o hodinkách. Shromáždili jsme ty nejoblíbenější a připravili jsme na ně odpovědi.

Co umí hodinky Apple Watch?

Funkcí produktu je ve skutečnosti velmi mnoho. Od těch nejběžnějších: čas, oznámení, posílání zpráv, volání, sledování aktivit, poslech hudby až po neobvyklé: otevírání dveří, placení za nákupy, přivolání taxi. Hodinky jsou jakýmsi prodloužením iPhonu na ruce. S vydáváním nových aplikací pro podporovatele se možnosti tohoto zařízení budou rozšiřovat.

Jaké modely Apple Watch jsou k dispozici?

Apple Watch se dodávají ve třech verzích: Apple Watch Sport, Apple Watch a Apple Watch Edition.

Jak se modely liší?

Apple Watch jsou vyrobeny z nerezové oceli. Dotykový displej je krytý safírovým sklem odolným proti poškrábání.

Hodinky Apple Watch Sports jsou vyrobeny z hliníku a místo safírového skla je displej pokryt odolným sklem Ion-X. Jedná se o nejlehčí ze všech modelů.

Apple Watch Edition z 18karátového žlutého nebo růžového zlata s ochranným safírovým sklíčkem.

Co se týče velikosti hodinek?

Každý z modelů se dodává ve dvou velikostech: 38 a 42 milimetrů (výška pouzdra).

Lze popruhy vyměnit?

K dispozici je celkem 6 různých typů řemínků pro Apple Watch. Požadovaný řemínek lze zakoupit samostatně a vyměnit si ho sám. Existují však dvě omezení: řemínek Leather Loop je vhodný pouze pro 42mm hodinky, zatímco řemínek Modern Buckle je vhodný pouze pro 38mm verzi.

READ  iPhone 11 jak zadat procenta

Apple Watch Sport se zpočátku dodávají s fluoroplastovým sportovním řemínkem, ale modely Watch a Edition jsou k dispozici s koženými i ocelovými náramky.

Mohou hodinky používat leváci??

Společnost Apple vyšla vstříc potřebám všech uživatelů. Při počátečním nastavení je třeba zadat, že hodinky budou nošeny na pravé ruce, a otočit je vzhůru nohama tak, aby bylo klikací kolečko na levé straně.

Jaké senzory jsou v hodinkách zabudovány a co mohou sledovat ?

Všechny modely Apple Watch jsou vybaveny gyroskopem, akcelerometrem a snímačem srdečního tepu. Hodinky mohou také využívat modul GPS a Wi-Fi v iPhonu. Pomocí těchto senzorů mohou hodinky sledovat vaše kroky, polohu těla, uraženou vzdálenost, provedené cvičení a přidané kalorie. Všechny shromážděné informace jsou k dispozici v aplikacích Aktivita a Trénink.

Jak se ovládají hodinky Apple Watch?

Navigace a ovládání probíhá pomocí dotykového displeje a 2 fyzických tlačítek. Dotykový displej hodinek Apple Watch je vybaven technologií Force Touch, která umožňuje zařízení rozpoznat sílu dotyku a reagovat na ni různými způsoby.

Hlavním ovládacím prvkem je digitální korunka. Je to technologicky vyspělá verze ovládacího kolečka mechanických hodinek. „Digital Crown“. také se otáčí a mačká, ale má podobnou funkci jako hlavní ovládací tlačítko na iPodu. Posouváním kolečka můžete zvětšovat a zmenšovat zobrazení, zatímco klepnutím se vrátíte na hlavní obrazovku hodinek.

Pod korunkou Digital Crown se nachází tlačítko, které vyvolá aplikaci Přátelé. Můžete s nimi poslat zprávu, zavolat nebo se podělit o svůj srdeční tep s někým blízkým (ano, i to hodinky umí).

apple, watch, iphone

Fungují hodinky Apple Watch se smartphonem se systémem Android

Je možné připojit hodinky Apple Watch k systému Android a spojit je do jednoho systému?? Teoreticky téměř. V praxi by to bylo, jako kdybyste chtěli pozvat správce sítě, aby vám v noci pohlídal krosny: možná by souhlasil, ale ráno by krosny nefungovaly, serverovna by hořela a správce by byl na dovolené a nakonec by vám vystavil vysoký účet. Stručně řečeno. drahé, těžkopádné, neefektivní.

Dalo by se říci, že Apple Watch a zařízení se systémem Android nemohou pracovat společně, ale oběma typům zařízení nevadí pracovat vedle sebe, paralelně, ze stejné sítě. Spíše než na problémy s kompatibilitou je tedy třeba se ptát, jak přesně lze nekompatibilitu obejít. A samozřejmě, zda se takový hybrid bude pohodlně používat.

Fungují zařízení Apple Watch se zařízeními se systémem Android jen tak pro zábavu, bez přípravy? Ne, nikdy. A nevěřte aplikacím, které slibují, že je nějakým zázračným způsobem spojí dohromady. nebo se alespoň podívejte na hodnocení takových aplikací v App Storu pro začátek. Je pravděpodobné, že se objeví nějaká tlustá a zoufalé výkřiky „nestahujte, je to spam“.

Celý den jsem strávil instalací watchOS 8 na Apple Watch Series 3. Proč bys to dělal?

Minulý týden Apple vydal watchOS 8. Aktualizace dorazila i na starší hodinky Apple Watch Series 3.

Установка новой ОС не самое быстрое и простое занятие для владельцев Series 3.

Если у вас еще нет Apple Watch и вы хотите купить самые дешевые часы Apple, а это как раз Series 3, то сначала дочитайте эту статью до конца.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS