KIRILL KUDRYAVTSEV prostřednictvím Getty Images

apple, stahuje, největší, ruskou

Rusko odstranilo všechny aplikace pro iOS z VK, druhé největší technologické společnosti v Rusku, informoval The Verge. To se týká nejen aplikace VK pro sociální média, která je v Rusku pátou nejoblíbenější, ale i dalších, jako je například a VK Music. Tento krok byl učiněn v reakci na sankce Spojeného království proti ruské vládě.

Společnost VK potvrdila, že „některé aplikace VK jsou společností Apple blokovány, takže je nelze stáhnout a aktualizovat v App Store“, uvádí se v (Googlem přeložené) tiskové zprávě. „Jejich základní funkce budou známé a stabilní. [ale] mohou se vyskytnout potíže s oznámeními a platbami. VK bude nadále vyvíjet a podporovat aplikace pro iOS.“

apple, stahuje, největší, ruskou

Tyto aplikace distribuují vývojáři, jejichž většinovým vlastníkem nebo většinovým vlastníkem je jedna nebo více stran, na které vláda Spojeného království uvalila sankce. V zájmu dodržení těchto sankcí společnost Apple zrušila účty vývojářů spojené s těmito aplikacemi a aplikace nelze stáhnout z žádného obchodu App Store, bez ohledu na jejich umístění.

Společnost Apple potvrdila, že aplikace odstranila a zrušila vývojářské účty VK. „Tyto aplikace jsou distribuovány vývojáři, jejichž většinovým vlastníkem nebo většinově kontrolovaným subjektem je jedna nebo více stran, na které vláda Spojeného království uvalila sankce,“ uvedl mluvčí pro The Verge. “ Aby společnost Apple vyhověla těmto sankcím, zrušila účty vývojářů spojené s těmito aplikacemi a aplikace nelze stáhnout z žádného obchodu App Store bez ohledu na umístění. Uživatelé, kteří si tyto aplikace již stáhli, je mohou nadále používat.“

Začátkem tohoto týdne vláda Spojeného království uvalila sankce na ruské oligarchy kvůli falešným referendům na Ukrajině. Na seznamu jsou zahrnuti vedoucí pracovníci ruské banky Gazprombank, která má vazby na VK. „Dnešní sankce se zaměří na ty, kteří stojí za těmito falešnými hlasováními, a také na osoby, které nadále podporují agresivní válku ruského režimu,“ uvedl v prohlášení britský ministr zahraničí James Cleverly.

apple, stahuje, největší, ruskou

Ruské ministerstvo pro digitální záležitosti sdělilo státnímu mediálnímu webu RT, že důvody odstranění prošetřuje. Aplikace jsou stále dostupné na Google Play. Engadget se obrátil na Google, aby zjistil, zda plánuje následovat příkladu společnosti Apple.

READ  Jak odstranit ochranné sklo z iPhonu. Jak odstranit ochranné sklo svépomocí

Začátkem tohoto roku společnost Apple v reakci na invazi na Ukrajinu zastavila prodej všech svých produktů v Rusku a zároveň omezila Apple Pay a stáhla aplikace z prodejen, jako jsou RT a Sputnik. V loňském roce vstoupil v platnost ruský zákon, který ukládá společnostem Samsung, Apple a dalším výrobcům povinnost předinstalovat do prodávaných zařízení ruské aplikace, jako jsou VK a Yandex.

apple, stahuje, největší, ruskou

Všechny produkty doporučené serverem Engadget vybírá naše redakce nezávisle na mateřské společnosti. Některé z našich článků obsahují partnerské odkazy. Pokud si něco koupíte prostřednictvím některého z těchto odkazů, můžeme získat partnerskou provizi. Všechny údaje jsou správné v době publikování.

SOURCE

Image:www.engadget.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS