V souvislosti s uvedením řady iPhone 14 na trh společnost Apple údajně požádala své dodavatele, aby zvýšili výrobu iPhonů, protože společnost očekávala silnou poptávku v období svátků. Nyní se však zdá, že Apple od svých plánů ustoupil, neboť společnost již v krátkodobém horizontu výrobu iPhonu 14 nezvýší.

Poptávka po iPhonu 14 nižší, než se očekávalo

Podle úterní zprávy agentury Bloomberg nejsou prodeje iPhonu 14 dostatečně silné na to, aby ospravedlnily zvýšení výroby. Ve zprávě se uvádí, že „očekávaný nárůst poptávky se nepodařilo naplnit.“ Za normálních okolností společnost Apple v tomto ročním období zvyšuje výrobu, aby uspokojila poptávku po prodeji v období prázdnin.

Zdroje uvedly, že Apple chtěl nejprve do konce roku zvýšit výrobu iPhonu 14 o dalších nejméně 6 milionů kusů. Tento plán byl nyní zrušen.

Před několika dny analytik Ming-Chi Kuo uvedl, že společnost Apple požádala společnost Foxconn, aby zvýšila výrobu iPhonu 14 Pro o 10 %. Podle analytika jsou letošní modely Pro jednoznačně nejprodávanější ze všech modelů iPhone, zatímco běžné modely iPhone 14 a iPhone 14 Plus vykazují „špatné“ výsledky.

Letos Apple představil čtyři nové modely iPhonu: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Běžné modely iPhone 14 nejsou oproti předchozí generaci nijak zásadním vylepšením. V podstatě se mezi nimi liší jen o něco rychlejší čip, satelitní připojení, nové funkce fotoaparátu a model Plus, který nahradil iPhone mini.

s cenou začínající na 799 za iPhone 14 a 899 za iPhone 14 Plus se nové telefony velmi blíží cenovému rozpětí iPhonu 14 Pro, který začíná na 999, ale je vybaven zcela novým always-on displejem s funkcí Dynamic Island, 48megapixelovým širokoúhlým fotoaparátem a novým čipem A16 Bionic.

READ  jak povolit Apple pay v iPhonu x. Je bezpečné platit pomocí Apple pay

Apple zároveň stále prodává iPhone 13 a iPhone 12 za nižší ceny, což se některým zákazníkům může zdát také atraktivnější než nový iPhone 14. V současné době se však na trhu objevují i nové iPhony, které jsou v prodeji za nižší ceny, a to. V obchodech jako Amazon jsou samozřejmě k dispozici i výhodné nabídky nových iPhonů.

Přečtěte si také:

apple, plán, zvýšení, výroby

Společnost AAPL

Nejnovější zprávy z Cupertina. Přinášíme vám nejnovější informace z centrály společnosti Apple a dešifrujeme fakta od fikce z fám.

apple, plán, zvýšení, výroby

iPhone

iPhone, který v roce 2007 představil Steve Jobs, je vlajkovým zařízením společnosti Apple se systémem iOS a jejím bezpochyby nejoblíbenějším produktem na celém světě. Na iPhonu běží systém iOS a prostřednictvím obchodu App Store obsahuje velkou sbírku mobilních aplikací.

O autorovi

Filipe Espósito

Filipe Espósito je brazilský technologický novinář, který začal pokrývat novinky společnosti Apple na iHelp BR s několika exkluzivními sólokapry. včetně odhalení nových modelů Apple Watch Series 5 v titanovém a keramickém provedení. Připojil se k 9to5Mac, aby se podělil o ještě více technologických novinek z celého světa.

SOURCE

Image:9to5mac.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS