Proč telefon nevidí bezdrátovou náhlavní soupravu Bluetooth

Čas nestojí klidný. Nyní, abych odpověděl na hovor, není nutné přivést telefon k uchu. Stačí jen koupit náhlavní soupravu Bluetooth. Je připojena přímo na auricle pomocí speciálních věcí. Toto zařízení je zvláště nezbytné pro ty, kteří tráví hodně času mluvením.

Pohodlí a pohodlí je to, co moderní člověk potřebuje. Ačkoli technický vývoj oživuje pouze radost, problémy ve své práci však mohou způsobit poměrně závažné problémy. A vznikají, když telefon nevidí náhlavní soupravu Bluetooth. Co dělat v takové situaci? Ne každý zná odpověď na tuto otázku, takže začnou panikařit, běžet do servisního centra. Ale pokud neexistuje způsob, jak se obrátit na profesionály, co dělat? Každému uživateli jsou k dispozici jednoduché diagnostické metody. Najdete je v tomto článku. Materiál bude také podrobně popisovat metody eliminace poruch při provozu zařízení.

Začít

Pamatujte, že spěch nevede k ničemu dobrému. Zvláště pokud připojíte sluchátka poprvé. V okamžiku výběru zařízení je vhodné vzít model, který je vhodný pro vlastnosti vašeho smartphonu. Hyde je vhodná pro všechny typy a modely, včetně populárních Airdots, FlyPods, Freebuds, QCY a dalších.

Nejjednodušší způsob, pokud mobilní telefon nerozpozná, přestane vidět, nezobrazí sluchátka. proveďte nucené restart:

  • Znovu načtěte celular prostřednictvím nabídky vypnutí. Bluetooth čip můžete restartovat tak, že jej zapnete / zakáže režim vzduchu.
  • Vypněte „uši“ a vložte je do nabíjecí půjčky. Nechte je tam po dobu 1 minuty, pak zapněte.

Tato metoda pomáhá opravit chyby systému, které se mohou vyskytnout v Androidu nebo iOS.

Kempování nastavení na telefonu Xiaomi

Poruchy na telefonu často dochází v důsledku zavinění firmwaru nebo konfliktu v mobilním zařízení. Pokud ikona nepodařilo odstranit ikonu po vypnutí sluchátek, vypněte sílu telefonu. Poté zapněte nebo klikněte na tlačítko „Restartovat“, pokud je taková funkce poskytnuta. V některých případech může resetování nastavení pomoci. Poté budou všechny soubory na smartphonu odstraněny.

Potvrďte reset nastavení

Po zapnutí a vstupu do systému se budete muset znovu přihlásit do účtu Google Account Account. Pokud po resetování ikona sluchátek zmizela, pak se vám podařilo problém vyřešit.

To je zajímavé: bezdrátová sluchátka F9 pokyny v ruštině.

READ  Jak vytvořit obrazovku na smartphonu Android

Obnovení telefonu. často odstraňuje ikonu sluchátka z Xiaomi a dalších telefonů

Obnovit telefon. Můžete udělat více: Vypněte, získejte baterii (pokud existuje taková příležitost), počkejte pár minut, vložte baterii zpět a zapněte ji.

Toto je univerzální způsob, který pomáhá porazit mnoho softwarových závad, včetně těch, když se režim sluchátka zapnul.

Kabelová sluchátka jsou nekompatibilní

Po zakoupení kabelového modelu to nemusí být rozpoznáno mobilním zařízením. Zástrčka je vložena do konektoru, ale ikona náhlavní soupravy se neobjeví a zvuk prochází reproduktorem. K tomu dochází, protože zástrčka a konektor jsou z hlediska kontaktů nekompatibilní.

Jedná se o venkovní gadgety, které nečte 4-kontaktní zástrčku, nebo se kanály nepřipojují při připojení, takže sluchátka nefungují a nefungují. V tomto případě bude vyžadován adaptér nebo akvizice nového smartphonu.

Chcete.li vyloučit poruchu kabelových sluchátek nebo se o to stále ujistěte, zkuste připojit další náhlavní soupravu s chytrým telefonem. Pokud to zařízení vidí a zvuk je reprodukován, všechno okamžitě spadne na místo. Možná, že model sluchátek, které smartphone nevidí, má poškození, nebo je jednoduše nekompatibilní s vaším zařízením.

Telefon ukazuje, že má v sobě sluchátka

Nadále doplňujeme náš technoblog funduk.Ua užitečná životnost hacků pro všechny příležitosti a dnes máme otázku, co dělat, pokud telefon ukáže sluchátka připojená, když ve skutečnosti nejsou. Proč si telefon myslí, že jsou sluchátka připojena

Určitě jste si všimli, že když je náhlavní souprava připojena k smartphonu, ikona sluchátek se objeví v jejím stavu podmínky. A zvuk je přenášen na hlasitý nebo hlasový dynamika telefonu, ale na zařízení připojené k němu.

Tento režim je aktivován za následujících podmínek:

Telefon „vidí“ zástrčku fyzicky připojenou k konektoru;

Bezdrátová náhlavní souprava je vázána na telefon;

Řidiči a nástroje pro smartphony rozpoznali připojení sluchátek.

Pokud by vaše zařízení začalo vidět náhlavní soupravu, když to opravdu není, mohl by problém nastat v žádné ze fází. A abyste se toho problému zbavili, musíte zkontrolovat všechny možné důvody.

Jednou z nejčastějších příčin takové poruchy je závislý software. K tomu může dojít kvůli skutečnosti, že telefon je přetížen úkoly na pozadí a během přehrávání hudby se nepodařilo reagovat na tažený kabel; Vzhledem k neúspěšné aktualizaci zařízením nebo dokonce jednoduchému due pro neúspěšný přehrávač nainstalovaný vámi/výrobcem na zařízení.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak odstranit tuto poruchu. Vypněte všechny zbytečné úkoly na pozadí, připojte a vypněte sluchátka. Bez ohledu na to, jak divně to zní, ale pokud se problém neodváží připojit vaši obvyklou náhlavní soupravu, můžete se pokusit připojit jakékoli jiné. To pomáhá vyloučit problém se sluchátky, t.Na. Byli to oni, kdo se mohli dostat z pořádku. A v tomto případě způsobí po každém připojení „pověšení“ řidiče. Mimochodem, stejná metoda pomáhá dobře při používání bezdrátových sad. pomáhá resetovat nastavení Bluetooth. V tomto případě však můžete znovu připojit nejen na sluchátka, ale také na jakékoli jiné bezdrátové zařízení.

READ  Počítač začal pomalu pracovat, co dělat

Tato metoda nepomohla? Jdeme na druhé. restartování zařízení. Stačí to vypnout a znovu to zapnout. Tato metoda nejčastěji pomáhá, pokud smartphone na Androidu ukazuje, že jsou připojeny sluchátka. Ale může být také použit pro jednoduché mobilní telefony (mají také je, i když „uzavřený“ typ), a dokonce i pro iPhone.

Třetí metodou je zkontrolovat aktualizace zařízení. To platí zejména, pokud jste dlouho neaktualizovali systémové soubory. V některých vzácných případech může problém nastat také v důsledku nesprávné aktualizace. V tomto případě budete muset dokončit úplný softwarový propuštění.

android, vidí, sluchátka, když

Kromě toho může k problému zavěšení indikátoru na úrovni programu dojít po blikání, útěku z vězení nebo neúspěšné aktualizaci systému na nestabilitu softwaru obecně. V tomto případě budete muset zařízení znovu odhodit.

Neméně běžné situace jsou, když smartphone ukazuje sluchátka připojená kvůli problémům s konektorem. Pokud telefon, smartphone na Android nebo iPhone ukazuje, že sluchátka jsou připojena, ale nejsou tam, potřebujete:

Vyčistěte konektor z běžných kontaminantů pomocí tenké bavlněné vlny. Pozor. nedělejte to s jehlou, aby nedošlo k poškození kontaktů;

Vyčistěte hnízdo oxidací pomocí stejné bavlněné vlny a alkoholu. Použijte malé množství kapaliny, udržujte zařízení se zvukovým portem, aby alkohol do pouzdra neprotékal.

android, vidí, sluchátka, když

Pokud problém nebyl schopen vyřešit některou z popsaných metod, je pravděpodobné, že příčina poruchy je vážnější. A leží uvnitř zařízení. ve svých deskách, kontaktech nebo vlaku. Nejčastěji se to stane poté, co zařízení vstoupí do vody, pádu nebo silné rány. Bohužel, je docela obtížné odstranit takovou poruchu sami. je vyžadován nejen zážitek z rozebírání a opravy chytrých telefonů, ale také nezbytné komponenty. A v tomto případě by nejjednodušší a logičtějším řešením bylo apelovat na odborníky na servisní středisko.

Nyní víte, co dělat, když telefon ukazuje, že má sluchátka, ale opravdu tam nejsou. A doufáme, že se s tímto problémem budete moci vyrovnat sami a rychle.

Možný problém

Pravděpodobně váš telefon „myslí“, že sluchátka jsou spojena kvůli selhání systému. To se může týkat kabelových i bezdrátových sluchátek.

Selhání může nastat z následujících důvodů:

  • Telefon byl používán po dlouhou dobu a základní deska byla přehřátá
  • Sluchátka byla extrahována v době reprodukce melodie, v důsledku toho, že se zařízení ještě nepodařilo dokončit všechny předchozí procesy a předplatit
  • Smartphone spolu s připojenými sluchátky byl upuštěn, poté byla náhlavní souprava spěšně extrahována.
android, vidí, sluchátka, když

Optimálním řešením v tomto případě je obvyklé opětovné načtení telefonu. Pokud byl problém v systému, který se zablokoval, po restartování indikátoru se vypne samostatně.

READ  Snímek obrazovky Galaxy s10

Pokud došlo k vážnému selhání systému a restartování nepomůže, bude muset resetovat nastavení smartphonu do továrny, aby se to odstranilo. Před jeho implementací je nutné zálohovat zálohování dat.

Nekompatibilita náhlavní soupravy s telefonem

Pokud nová sluchátka nejsou připojena k telefonu, může být záležitost v nekompatibilitě náhlavní soupravy se zařízením, které reprodukuje zvuk. To je velmi vzácné, ale je známo několik případů.

    Populární značky tímto způsobem přidělují své produkty a nutí uživatele nakupovat pouze své zboží. Taková politika je ekonomicky prospěšná pro propagovaného výrobce, ale středně velké společnosti, které se obávají konkurence, k tomu nebudou jít. Například pro řadu mobilních zařízení pro iPhone si můžete vybrat pouze nativní náhlavní soupravu, která se liší i integrační integrant.

Důležité! Společnosti se používají vyzařující kontakty v místech k přitahování pozornosti zákazníků pouze na jejich značku.

Problém je, když v přílohách do telefonu jsou špatně slyšitelné, syčivé a sípavé zvuky

Často zapínáme sluchátka do telefonu, abychom poslouchali hudbu v metru nebo minibusu, když se dostaneme domů, ale zvuk je velmi špatně slyšitelný. Místo melodií se objevují chraplavé zvuky, různé rušení. Někdy může být zvuk jen velmi tichý, jako by to pocházelo z dalekého. V tomto případě se zobrazí ikona sluchátek.

Připojená náhlavní souprava na mobilní telefon

Nejčastěji to znamená, že konektor nehodí kontakty uvnitř přístavu. To může být způsobeno skutečností, že obsahuje částice prachu nebo nečistot. Chcete.li problém vyřešit, naostřete shodu a vyčistěte port.

Stojí za to prozkoumat samotný konektor. Může být zaplaven nějakou kapalinou a kontakty jsou nesprávně uzavřeny. Měl by být otřen a také prozkoumat drát k zátce. Možná je to poškozeno.

Poškozený konektor pro sluchátka

Restartujte telefon a zkontrolujte úroveň zvuku v nastavení telefonu. Pokud je na samotném náhlavní soupravě regulátor, možná se sníží na minimum. K tomu dochází často, když jsou v kapsách nebo kabelách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS