Jak aktualizovat prohlížeč v televizoru LG

Všechny televizory LG mají tuto funkci jako prohlížeč. „Chytrým spotřebičům se tak neříká pro nic za nic. To vše díky velkému množství funkcí, které z televize dělají důvěryhodného přítele a pomocníka v domácnosti.

Účelem prohlížeče je umožnit uživateli vygooglovat všechny informace, které potřebuje, prostřednictvím televize. Pokud použijete analogii s tím, jak člověk hledá informace na Googlu a prostřednictvím telefonu nebo notebooku, otázka účelu a důležitosti jednoduše odpadá.

Jakýkoli model společnosti je podmíněn „chytrým“ systémem, s nímž můžete přistupovat k internetu v pohodlném prohlížeči, který je stažen do systému. Na výběr je mnoho různých druhů prohlížečů. Nejjednodušší a nejčastěji předinstalovaná společnost je „Webový prohlížeč“. Obyčejný a jednoduchý název, který však skrývá obrovské množství funkcí.

 • Zobrazit příslušné informace;
 • Najděte a projděte video, které vás zajímá;
 • Otevřete textová okna;
 • Stáhněte si videa, která se vám líbí.

A to není vše! Vše, co může uživatel dělat s běžným prohlížečem na telefonu nebo počítači, může ztělesnit i na televizoru. To je velmi užitečné, když uživatel potřebuje velkou obrazovku pro sledování videí na internetu.

Stojí za zmínku, že se jedná o opravdu šikovnou funkci chytrých zařízení, kterou si oblíbili všichni uživatelé, protože nyní můžete jednoduše a snadno sledovat požadovaný videoklip, stáhnout požadovaný program a to vše přímo prostřednictvím televizoru.

Uživatel si sice nemůže do televizoru stáhnout cizí prohlížeč, například Google nebo Chrome, ale může snadno používat vestavěný prohlížeč, který sice na své „konkurenty“ ztrácí, ale stále drží laťku. Může:

 • Přidávání stránek do záložek;
 • Podpora procházení v různých formátech obsahu;
 • Zachovat důvěrný režim prohlížení, což znamená, že některé stránky se nedostanou do historie prohlížeče;
 • Můžete filtrovat weby a také schvalovat jednotlivé zdroje, které mají být blokovány;
 • Zobrazit historii.

V tomto videu se dozvíte více o tom, k čemu slouží vestavěný „webový prohlížeč“ v chytrém televizoru LG

Oprava televizoru LG od 45 minut

Objednejte si opravu v našem servisním středisku a získejte funkční zařízení ještě týž den, od 45 minut

Přidat komentář

Zanechte svůj dotaz prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu a mistr vám zavolá zpět a odpoví vám, aniž by vás zatěžoval. nebo službu.

aktualizace, prohlížeče, televizoru, smart, připojení, internetu

Jak aktualizovat prohlížeč v televizoru LG pomocí internetu

Tato metoda je mnohem jednodušší, protože nepotřebujete žádné cizí předměty. potřebujete pouze televizor a spolehlivý přístup k internetu. Nový software zpravidla zabere od 500 megabajtů. Mimochodem, existují tři způsoby, jak poskytnout internet ke stažení:

READ  Je možné spravovat televizi se Samsungem

Wi-Fi. nejjednodušší a nejpohodlnější, protože je bezdrátové a nabízí vysoké rychlosti;

Modem 4G. méně praktická možnost, ale také často používaná, pokud není jiná možnost;

Síťový kabel. připojení může trvat trochu déle, ale ve skutečnosti to není nejhorší metoda pro LZ televizory.

Po navázání spojení s internetem můžete zahájit nejodpovědnější část práce. proces aktualizace:

Mělo by se zobrazit číslo nového firmwaru televizoru LG Smart TV;

Pokud jste spokojeni, můžete kliknout na tlačítko „Aktualizovat“.

Spustí stahování, během kterého bude televizor fungovat.

Po dokončení stahování televizor automaticky zahájí proces aktualizace a vypne všechny systémy. V tomto okamžiku je důležité neodpojovat zařízení od sítě a neprovádět zbytečné manipulace. Pokud byl postup úspěšný, zobrazí se okno s nápisem „Není třeba aktualizovat“.

Proč a jak aktualizovat prohlížeč v televizoru LG Smart TV

Hlavním důvodem vydávání nových verzí je neustálé zlepšování a opravy chyb. Ze seznamu standardních prohlížečů pro televizory LG se doporučuje pravidelně aktualizovat. Nemusíte kvůli tomu volat technika, postup je dostatečně jednoduchý:

 • Zapněte zařízení.
 • Stiskněte tlačítko Main Menu na dálkovém ovladači.
 • Přejděte na „Nastavení“ nebo „Nastavení“ (záleží na verzi překladu).
 • Vyberte řádek „Podpora“.
 • Zde musíte najít políčko s nápisem „Upgrade“.
 • Zobrazí se vyskakovací okno pro vyhledání „Dostupnost aktualizací“.
 • Po vyhledání se zobrazí informace o tom, zda jsou k dispozici verze, které se doporučují nainstalovat do televizoru.
 • Vyberte požadovanou možnost a stiskněte tlačítko „Aktualizovat“.
 • Stačí počkat, až se dokončí spouštění a přeinstalace systému. Poté je miniaplikace připravena zobrazit obsah a používat Internet.

Všechny systémové procesy probíhají se zapnutým zařízením. Televizor nesmíte vypnout, dokud není postup dokončen. Ignorování tohoto pravidla může způsobit poruchu systému, kterou může v závažných případech odstranit pouze specializovaný technik.

Stahování a instalace

Před zahájením stahování se ujistěte, že je v systému povolena instalace aplikací třetích stran.

K tomu je třeba prostudovat návod k obsluze zařízení. Pak musíte jít do speciálního obchodu pro stažení. Pro LG Smart TV je to LG Magic World. Můžete ji zadat pomocí dálkového ovladače. Poté zadejte název aplikace do vyhledávacího pole nebo vyberte ze seznamu a klikněte na tlačítko „Stáhnout“. Pro zjednodušení práce má Smart TV vestavěného asistenta, podle jehož tipů si se stažením a instalací snadno poradí i začínající uživatel.

Jak zkontrolovat aktualizace

Potřeba provést aktualizaci nastane, když je k dispozici další verze firmwaru. Chcete-li se o tom dozvědět, musíte provést následující kroky:

 • Přejít na oficiální webové stránky.
 • Chcete-li použít funkci vyhledávání, klikněte na ikonu lupy. Poté se otevře stránka vyhledávání. Zadejte do něj název modelu LG Smart TV.
 • Pak použijte výsledky hledání k vyhledání dostupných aktualizací. Za tímto účelem vyberte stránku věnovanou konkrétnímu modelu.
 • Poté uživatel přejde na kartu „Podpora“. Zobrazí se seznam dostupných podsekcí, mezi nimiž je třeba otevřít stránku „Software a firmware“. Zde najdete všechny potřebné informace o firmwaru a stáhněte si potřebné soubory.
READ  Jak nakonfigurovat funkci Smart share v televizoru LG. Základní schopnosti

Uživatel obdrží firmware zabalený v souboru ZIP a návod k instalaci ve formátu PDF. Pokud máte problémy s vyhledáváním nebo stahováním souborů, můžete se obrátit na asistenční službu prostřednictvím chatu nebo e-mailu.

Jak aktualizovat firmware televizoru LG přes internet

Aktualizace firmwaru televizoru LG přes internet je jedním z nejjednodušších a cenově dostupných způsobů, jak vyřešit většinu systémových problémů s televizorem. Minimum nutné k zahájení postupu:

Ujistěte se, že nedojde k výpadku proudu v ten nejnevhodnější okamžik;

A také trochu volného času na kontrolu postupu.

Mimochodem, nezáleží ani na způsobu připojení k internetu. Hlavně nepřerušujte připojení při vyhledávání a instalaci aktualizací, jinak může mít pokus o aktualizaci firmwaru pro televizor katastrofální následky.

Nejlepší je samozřejmě používat síť Wi-Fi. Další postup při flashování televizoru Philips je stejný jako při flashování jakéhokoli jiného zařízení, včetně LG. Zde je seznam dalších kroků:

Musíte najít hlavní nabídku. Chcete-li se tam dostat, musíte na dálkovém ovladači najít tlačítko „Nastavení“. Ale pouze v případě, že uživatel má běžný dálkový ovladač;

Pokud výše uvedené tlačítko není k dispozici, můžete použít klávesu „Input“. Otevře se také nabídka, ve které je třeba pokračovat ve firmwaru zařízení bez použití cizích nástrojů;

Pokud byl televizor dodán s dálkovým ovladačem „Remote magic“, můžete pomocí ikony šestiúhelníku přejít do nabídky Smart;

Když jste pochopili, jak vstoupit do nabídky, musíte pro zahájení aktualizace softwaru vybrat dílčí položku „Obecné“ a přejít na „Obecné informace o televizoru„;

V seznamu je řádek s názvem „Zkontrolovat aktualizace„, který je třeba stisknout;

Pokud je pro vaše zařízení k dispozici nový software, určitě se objeví na monitoru, a pokud firmware není zastaralý, systém nebude potřebovat aktualizaci a bude vás o tom informovat;

Pokud jsou k dispozici aktualizace, můžete je stáhnout kliknutím na tlačítko „OK“. Pokud chcete, aby se software aktualizoval automaticky, zaškrtněte políčko vedle možnosti „Povolit automatické aktualizace„.

Stažení a instalace aktualizovaného prohlížeče Yandex

Majitelé moderních zařízení s technologií Smart často vůbec nechápou, jak prohlížeč nainstalovat, natož jak jej aktualizovat. Ve skutečnosti je však postup jednoduchý a snadno proveditelný, protože Smart TV sám o sobě uživatelům ve všem pomáhá. Hlavní je být odvážný a využít pomoci speciálních programů, které vše udělají za uživatele.

READ  Jak nastavit televizor Samsung Smart TV na příjem digitálních televizních kanálů. Oblíbené aplikace Smart TV

Podívejme se, jak tento postup funguje u televizorů Samsung:

V zařízeních této společnosti je nainstalován program Smart Hub;

Dalším krokem je přejít do obchodu s aplikacemi, který nabízí webové prohlížeče ke stažení. Virtuální obchod se jmenuje Samsung App TV a snadno ho najdete v nabídce;

Každý dálkový ovladač, který je standardně dodáván s vaším televizním systémem, má tlačítko ve tvaru šestiúhelníku. Otevře se přihlášení do aplikace Samsung TV, kde můžete aktualizovat prohlížeč Yandex na televizoru;

Abyste nemuseli přetáčet všechny možnosti, kterých je, nutno říci, poměrně hodně, můžete ihned zadat název hledané aplikace, opět pomocí tlačítek na dálkovém ovladači;

Otevře se popis, a pokud je vše v pořádku, můžete spustit aktualizaci.

Po dokončení stahování je nová verze prohlížeče již spuštěna a umožňuje vám volně využívat internet. Ale nakonec vyjde další aktualizace. Abyste nemuseli vše znovu procházet, můžete nechat systém automaticky stáhnout a nainstalovat nové položky.

Řešení problémů vzniklých po aktualizaci softwaru

Po aktualizaci softwaru od oficiálního dodavatele LG se mohou v televizoru objevit závažné chyby a pády, i když se před aktualizací nevyskytovaly. Příčiny těchto chyb se mohou lišit v závislosti na zemi a obvykle jsou způsobeny nesprávnou instalací nové verze firmwaru nebo jeho automatickou konfigurací. Zde jsou nejčastější problémy a jejich řešení týkající se webového prohlížeče LG Smart TV.

Webový prohlížeč LG se nespustí

Při pokusu o spuštění aktualizovaného webového prohlížeče buď vůbec nereaguje, nebo se zobrazí chyba typu Critical Programming Error.

Chyba je vždy v angličtině, i když je rozhraní TV v ruštině

K této chybě dochází v případě, že je aktualizace firmwaru prováděna ručně z vyměnitelného média. Důvodem je, že integrovaný systém společnosti LG nedokáže rozpoznat novou verzi webového prohlížeče. Proto musí uživatel provést inicializaci ručně, tj. е. Synchronizujte hardware se servery LG:

Po dokončení procesu se televizor automaticky restartuje

Webový prohlížeč se nemůže připojit k internetové síti

Důvodem je, že TV nemohla importovat nastavení starého prohlížeče do novější verze webového prohlížeče. Jediným východiskem z této situace je obnovení výchozího nastavení prohlížeče:

 • Otevřete webový prohlížeč.
 • Přejděte do nabídky „Nastavení“/“Obecné“ a vyberte možnost „Obnovit nastavení“.

Pokud se pokusíte otevřít některou ze stránek se záložkami, otevře se v režimu offline

| Denial of responsibility | Contacts |RSS