Co dělat, když na iPhonu ztratíte zvuk

Pokud iPhone ztratil zvuk, může to být způsobeno nejen softwarovou nebo hardwarovou závadou, ale i nepozorností uživatele. Proto byste se neměli hned znepokojovat. problém je možné vyřešit sami. Zde jsou uvedeny všechny možné příčiny tichého chodu iPhonu a návod na jejich odstranění.

Ztlumení iPhonu může být způsobeno různými důvody, od banálního přehlédnutí až po závažný problém. Existují dvě hlavní kategorie závad, které jsou zdrojem všech problémů s chytrým telefonem:

Než se obrátíte na výrobce s žádostí o záruční a pozáruční servis, měli byste telefon pečlivě prohlédnout a zjistit, zda si s ním můžete poradit sami bez zásahu odborníků.

Chyby softwaru

Poruchy nainstalovaných aplikací nebo operačního systému v provozu se nazývají softwarové poruchy. Mezi nejčastější příčiny poruch patří:

 • Útěk z vězení. ruční hacknutí iPhonu, které se provádí v servisním středisku třetí strany a způsobí nefunkčnost operačního systému a jeho součástí;
 • instalace nelicencovaných aplikací ze zdrojů třetích stran po hacknutí smartphonu. může vážně ohrozit výkon systému a způsobit nefunkčnost mnoha komponent současně, nejen hlasitosti;
 • Nesprávná nastavení, která jsou v rozporu s výchozím nastavením nebo možnostmi aplikací, včetně aplikací třetích stran
 • Zamrznutí systému v důsledku výrobní vady nebo nesprávného zacházení se zařízením.

Poruchy hardwaru

Tato kategorie problémů je způsobena různými poškozeními krytu a vnitřních součástí smartphonu, a to jak při montáži z výroby, tak při používání uživatelem. Zvuk je ovlivněn:

 • Vlhkost může způsobit nejen ztrátu zvuku, ale také poškození dalších důležitých technických součástí iPhonu;
 • ucpání. nečistoty vnikající do reproduktorů a mikrofonu způsobují, že zvuk je slyšet špatně nebo není slyšet vůbec;
 • Mechanické poškození. pokud se uvolní kontakty, smartphone spadne z velké výšky nebo je na něj vyvíjen silný tlak, může dojít k poškození vnitřních součástí, které nebudou správně fungovat, včetně reproduktorů a mikrofonu.

Uživatel si často poradí s drobnými poškozeními nebo ucpáním, vniknutím vlhkosti apod. sám. Ale i když jste vše udělali správně a částečně nebo zcela obnovili funkčnost, je vhodné nechat iPhone zkontrolovat, protože problém se nemusí projevit okamžitě, ale až po nějaké době.

Příčiny ztráty zvuku

Ve většině případů sluchátka nebo reproduktor na iPhonu nefungují kvůli nesprávnému nastavení smartphonu. Podívejme se na některé z nejčastějších důvodů:

Aktivovali jste tichý režim

Možná jste omylem stiskli přepínač, který se nachází na boku iPhonu vlevo. Červená značka znamená, že je zvuk ztlumen. Pokud přepnete přepínač do výchozí polohy, telefon bude opět zvonit.

Špatně jste nastavili oznámení

Pokud se přehrává hudba nebo videa, ale telefon je během hovorů tichý, nastavení oznámení nefunguje správně. Nastavení lze snadno změnit. přejděte do sekce „Zvuky“ a deaktivujte možnost „Změnit tlačítka“. Na řádku výše můžete nastavit požadovanou hlasitost. Pokud chcete měnit hlasitost během používání smartphonu, aktivujte možnost „tlačítka hlasitosti“.

Připojené periferie

Zjistili jste, že po připojení reproduktoru Bluetooth se na iPhonu neozývá zvuk? Je pravděpodobné, že se do něj nyní přenáší zvuková stopa. Otevřete ovládací panel a aktivujte režim „V letadle“. Tím se přeruší spojení s bezdrátovými zařízeními. Poté je třeba přejít na Bluetooth a zakázat jej nebo přerušit spojení se zařízením přenášejícím zvuk. Závěrečný akord. vyvolání ústředny pro deaktivaci režimu vzduchu.

READ  zkontrolovat stav sériového čísla iPhonu a zjistit, zda je. Zkontrolujte IMEI na oficiálních stránkách mezinárodní identity mobilního zařízení

Došlo k selhání systému

Pokud iPhone nevidí sluchátka nebo nepřehrává zvuk přes reproduktor, mohlo dojít k chybě v systému iOS. Restartování mobilního zařízení. Pokud restart nepomůže, je čas použít „těžké dělostřelectvo“ a pokusit se zařízení obnovit. Zálohování na iCloud a začátek!

Nomedia a dlouhé názvy

Někdy může problém spočívat v nastavení souboru, které zadáte, a může se vyskytnout bez vědomí uživatele. Soubor.Nomedia slouží ke skrytí všech nepotřebných multimediálních souborů z galerie a seznamů vyzváněcích tónů. V tomto případě:

 • Je třeba ji najít v seznamu vyzváněcích tónů nebo hudebních skladeb prostřednictvím Průzkumníka.
 • Odstranění z telefonu.
 • Zkuste znovu přehrávat hudbu ve VK.

Hudba v systému Android se na VK často nepřehrává kvůli příliš dlouhým názvům skladeb. Obvyklý limit pro tyto typy médií je 10-12 znaků. Protože stačí skladbu přejmenovat a pak už si jen užívat hudbu.

Malá porucha systému

Někdy může systém Android způsobit malou závadu, která se může projevit jako porucha některých komponent. Při takovém výpadku může dojít k přerušení zvuku v zobrazení a některé aplikace pro systém Android. Problém můžete vyřešit pouhým restartováním zařízení.

Stiskněte na několik sekund tlačítko vypnutí. Zobrazí se nabídka zapnutí. Zde vyberte možnost „Restartovat“. Pokud se vám tato nabídka nezobrazí, jednoduše smartphone vypněte a poté jej znovu zapněte podržením tlačítka napájení po dobu několika sekund.

Proč v zařízení iPhone mizí zvuk

K těmto poruchám zpravidla dochází po pádu iPhonu nebo jeho namočení, stačí i krátké vystavení vodě (nebo pád z malé výšky). Servisní střediska často nabízejí vyřešení problému s reproduktorem nebo mikrofonem výměnou horního, respektive dolního kabelu, ale ve skutečnosti je velmi obtížné určit příčinu ztráty zvuku na smartphonu, zejména na vlastní pěst.

Pokud se u vás objevují tyto příznaky (až po nemožnost přehrávat diktafon nebo nahrávat video se zvukem), je pravděpodobné, že problém je hlubší. selhává zvukový kodek. Abyste to mohli s jistotou určit, je třeba provést úplnou diagnostiku zařízení. například v servisním středisku Apple Pro. iPhone 7 se dostal do rukou odborníka a jeho kontrola odhalila jen problém se zvukovým kodekem. Podívejme se, jak nahradit zvukový kodek na iPhonu 7.

Vadná sluchátka

Pokud je zvuk v reproduktorech dobrý, ale ve sluchátkách není žádný nebo je velmi slabý/zkreslený, jsou pravděpodobně vadná samotná sluchátka. Své odhady si můžete ověřit následujícími způsoby

  Připojte k telefonu sluchátka, o kterých jste si jisti, že budou fungovat. Pokud zvuk přichází správně a bez zkreslení, je problém v těchto sluchátkách. Pokud i v těchto případech dochází k problémům se zvukem, je problém v samotném telefonu. K jejich identifikaci a opravě použijte výše uvedené pokyny;

Jak zapnout zvuk na iPhonu. standardní způsob

Jak povolit zvuk na iPhonu

Nejčastěji zvuk zmizí, protože byl zapnut tichý režim a z nějakého důvodu se na něj zapomnělo. Řešení je jednoduché: najděte přepínač Ring/Mute na boku zařízení, posuňte jej směrem k sobě. k displeji iPhonu. Nemělo by se zobrazovat oranžové zaškrtnutí. Zkontrolujte, zda manipulace fungovala.

READ  Jak odeslat zeměpisnou polohu z iPhonu.

Pokud je telefon při příchozích hovorech stále tichý, otevřete aplikaci, která přehrává hudbu nebo video. Spusťte jakýkoli hudební nebo video soubor a pomocí tlačítka hlasitosti na boku zařízení nastavte maximální hlasitost. Pokud se během přehrávání videa objeví zvuk, problém není správně nakonfigurován v nastavení oznámení.

 • Nastavení hlasitosti pomocí posuvníku Vyzvánění a oznámení.
 • Aktivace posuvníku hlasitosti Tlačítka pro změnu hlasitosti při používání iPhonu.

Jak zapnout iPhone pomocí funkce AssistiveTouch

Pokud zjistíte, že závada není hardwarové povahy, tato metoda vyřeší situaci nefunkčního zvuku na iPhonu:

Přepnutí na kartu Univerzální přístup.

V otevřené nabídce klikněte na možnost AssistiveTouch.

Přesuňte posuvník na aktivní.

Klikněte na pole, které se zobrazí v pravém dolním rohu. Otevře se nabídka, ve které je třeba vybrat možnost Telefon.

Vyberte možnost Povolit zvuk a poté zvyšte hlasitost a přidejte co nejvíce zvuku.

Ukončete Nastavení a zkuste uskutečnit více hovorů do telefonu. V některých případech pomáhá obnovit zvuk v zařízení.

Příznaky absence zvuku v zařízení iPhone

Podle našeho výzkumu má iPhone různé příznaky, nejsou žádné problémy se zvukem.

 • 1. iPhone vyzvání, ale reproduktor nefunguje pro nic jiného. Například když vám někdo volá, iPhone vás na to upozorní, ale přes reproduktor nic neslyšíte.
 • 2. Žádný zvuk na iPhonu při hovorech, hudbě, videích nebo aplikacích. iPhone se stane zcela tichým zařízením. Ať už posloucháte hudbu, přehráváte filmy nebo telefonujete, neuslyšíte ani hlásku.
 • 3. V iPhonu nefunguje zvuk, protože se zasekl v režimu sluchátek. Tento problém je častý, protože systém iOS nezjistí, že jste sluchátka vyndali, zejména pokud používáte sluchátka třetích stran.

Přeflashování zařízení

Pokud předchozí způsob, aby vaše zařízení fungovalo bez zvuku, pak přejdeme k druhé metodě, a to přeflashování iPhonu nebo iPadu (2, 3, 4). Tento postup je velmi snadný, postupujte podle níže uvedených pokynů

Problémy se zvukem jsou běžné i mezi uživateli iOS. Co dělat, když na iPadu přestane fungovat zvuk?

? Situace může být často způsobena nějakou softwarovou závadou. Je také možné, že zvuk chybí z důvodu nepozornosti majitele.

Běžné případy ztráty zvuku iPadu

Pokud náš tablet se systémem iOS nepracuje se zvukem v žádné aplikaci, měli bychom nejprve zkontrolovat hlasitost. Pokud problém přetrvává a my jsme nedávno aktualizovali systém, je velmi pravděpodobné, že příčinou je tento nový firmware. Někdy může být problém i s tlačítkem automatického otočení zámku obrazovky. Věnujte pozornost tomuto bočnímu spínači. Pokud svítí červená kontrolka, znamená to, že v celém systému není žádný zvuk.

Další častou příčinou je porucha softwaru. Doporučujeme zkontrolovat výchozí nastavení. V nabídce „Hudba“ je možnost, která slouží k nastavení limitů úrovně zvuku. Toto omezení může být jednoduše odstraněno. Někdy může být nastaven na monofonní. Pomocí položky „Univerzální přístup“ v hlavním nastavení tabletu jej můžete zakázat.

Pokud se vám na iPadu ztratil zvuk a nemůžete najít příčinu, můžete provést jednoduchý restart zařízení. Současné stisknutí tlačítek napájení a Domů. Radikálnějším způsobem je vrátit nastavení tabletu do stavu z výroby. Můžete je resetovat prostřednictvím nabídky. Upozorňujeme, že obnovení továrního nastavení nejenže vynuluje všechna nastavení, ale také vymaže důležitá data.

Žádný zvuk na iPadu? Problém můžete vyřešit ještě jednodušším způsobem

Když se snažíme poslouchat hudbu přes sluchátka, ale po jejich vyjmutí neslyšíme, co se děje v reproduktorech, měli bychom udělat následující.

READ  Jak připojit mikrofon iPhonu k počítači?

Přehrávání libovolného zvukového souboru ve sluchátkách. Nyní otočte přepínačem hlasitosti nahoru a současně vyjměte zástrčku sluchátek. Poté by měl zvuk zesílit. Problémy mohou mimochodem nastat také v důsledku ucpání a vlhkosti.

Pokud problém zůstává nevyřešen, je možné, že příčina je jiná než softwarová. Nejhorší je, že se může rozbít reproduktor, poškodit deska plošných spojů atd. V takovém případě byste měli tablet odnést do servisního střediska. A zejména s tím neváhejte, pokud se zvuk ztratí po pádu nebo po kontaktu s kapalinou na povrchu přístroje.

Tablety a smartphony Apple jsou obvykle velmi odolné a zřídkakdy vyžadují opravu. Nicméně iPad, stejně jako jakýkoli jiný tablet výrobce, není dokonalý a mohou se vyskytnout různé poruchy. Jedním z nejobtížnějších a nejčastějších problémů je nedostatečný zvuk v reproduktorech nebo sluchátkách. Po analýze stížností uživatelů můžeme konstatovat, že všechny problémy se vyskytují za podobných okolností.

Velmi častý problém uživatelů iPadu

Pokud se vám na iPadu ztratí zvuk, nespěchejte s jeho odnesením do servisu. Proč? V 90 % případů je problém na úrovni softwaru. V dnešním článku vám řekneme, co dělat, když ztratíte zvuk na iPadu. Podívejte se na nejčastější příčiny a navrhněte schůdná řešení.

Od systému iOS 5 se hlasová asistentka Siri stala nedílnou součástí a téměř vizitkou všech mobilních zařízení Apple. Na všech moderních zařízeních, včetně iPhonu a. Siri se stala důležitou funkcí a s každou novou verzí se zlepšuje. Chcete-li aktivovat hlasového asistenta, musíte stisknout tlačítko „Domů“, počkat, až se zobrazí nabídka asistenta, a vyslovit hlasový příkaz. Jednotka musí mít funkční připojení k internetu, protože všechny požadavky jsou zpracovávány na vzdáleném serveru.

Počínaje iPhonem 6s a iPadem PRO 9,7″ může Siri pracovat kdykoli, i když není k dispozici internet. Pro přístup k této funkci stačí kdykoli říct: „Ahoj, Siri.“. Ale tady je háček: ve výchozím nastavení je zapnuta funkce Tváří k podlaze, což znemožňuje aktivovat obrazovku, když obdržíte oznámení, když je zařízení položeno tváří dolů. Na jedné straně se tak vyhnete probuzení telefonu při každém oznámení, což může být při velkém počtu oznámení velký rozdíl. Na druhou stranu ale nebudete moci slyšet hlasovou asistentku Siri odpovídat, protože její nabídka se nebude moci spustit.

Východisko z této situace je zřejmé: buď tuto funkci vypněte, nebo neotáčejte tablet směrem dolů a zakažte hlasovou aktivaci asistenta, pokud je funkce „Face to Floor“ velmi potřebná. Protože však poslední dvě možnosti nejsou nejlepší, podívejme se, jak správně deaktivovat funkci „Tváří dolů“.

Případně zkontrolujte, zda jste aktivovali tichý režim. Pokud je aktivní, deaktivujte ji. To lze provést jednoduše přidáním hlasitosti pomocí mechanických tlačítek na boku tabletu. Případně můžete zkusit ručně nastavit výchozí jazyk hlasového asistenta v Nastavení. Základní. Univerzální přístup. Hlasové ovládání. Řeč. Výchozí dialekt.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS