Co dělat, když nefunguje zvuk iPhonu. Žádný zvuk na iPhonu bez sluchátek. co dělat

Pokud váš iPhone přestane přehrávat zvuk příchozích hovorů nebo zpráv, neznamená to, že je čas běžet do servisního střediska. Je pravděpodobné, že jste narazili na vzácnou, ale nikoli ojedinělou chybu. Jednoduchý restart nebo přepínání přepínače tichého režimu nemusí pomoci, proto vyzkoušejte náš návod.

Ačkoli je iPhone velmi spolehlivý, někdy se uživatelé setkávají s náhlým zmizením melodie během hovorů. Příchozí hovor, ale žádné pípnutí, co dělat? Níže vám poradíme, jak tento problém vyřešit.

iPhone může být ztlumený

Ve většině případů se vyzvánění přestane přehrávat, protože iPhone byl přepnut do tichého režimu. Samozřejmě, že se jedná o velmi jednoduché vysvětlení, ale často je to nejsprávnější, zejména pro velmi „nové“ majitele gadgetu.

Chcete-li problém vyřešit, zkontrolujte přepínač hlasitosti na levé straně iPhonu. Pokud je přepínač v tichém režimu, stačí s ním pohnout a hudba se během příchozího hovoru znovu přehraje.

iPhone je třeba restartovat

Pokud je volič hlasitosti ve správné poloze, ale přesto nemůžete přehrát melodii, je možné, že bude nutné zařízení resetovat. Vynucený reset opravuje softwarové chyby, které mohly způsobit zmizení vyzvánění. Jak resetovat iPhone (4 způsoby).

Žádný zvuk z příchozího hovoru na iPhonu. byl aktivován režim Nerušit

Pokud na iPhonu přestal vyzvánět vyzváněcí tón, zkontrolujte, zda je aktivní režim Nerušit. Uživatelé tento režim často omylem aktivují, aniž by si to uvědomili. Pokud se v horní části obrazovky zobrazí ikona půlměsíce, je aktivován režim „Nerušit“, který vypne všechna zvuková oznámení.

To lze snadno vyřešit. Přejeďte prstem od dolního okraje obrazovky nahoru, otevřete „Ovládací panely“ a vypněte je. Vyzváněcí tón by se měl znovu přehrát.

Zkontrolujte nastavení zvuku

Vyzváněcí tón může být problematický kvůli nesprávnému nastavení zvuku. Otevřete „Nastavení“, vyberte „Zvuky“ a nastavte vyzvánění a hlasitost oznámení podle svých potřeb. Zde můžete také povolit funkci „Change Button“, která vám umožní upravit hlasitost melodie pomocí tlačítka hlasitosti na levé straně iPhonu.

Žádný zvuk při příchozím hovoru na iPhonu. omylem aktivovaný režim náhlavní soupravy

Pokud jste vyzkoušeli všechny výše uvedené metody, ale žádná z nich nefungovala, je problém trochu složitější. iPhone mohl být například omylem ponechán v režimu náhlavní soupravy. To lze snadno zkontrolovat v aplikaci Hudba nebo v Ovládacích panelech kliknutím na ikonu „Zařízení“.

Zkuste sluchátka několikrát připojit a odpojit, jemně očistěte audio konektor / konektor Lightning párátkem, restartujte iPhone.

Řešení problému pomocí AssistiveTouch

Otevřete nabídku Nastavení → Základní → Univerzální přístup.

Přejděte do sekce a aktivujte tuto funkci příslušným přepínačem. Na obrazovce se objeví tečka s dalšími nabídkami, kterou můžete umístit kamkoli na displej.

Klepněte na nabídku AssistiveTouch a vyberte možnost „Stroj je „.

Na pravé straně by měla být ikona „Ztlumit Režim náhlavní soupravy iPhonu můžete vypnout stisknutím tlačítka “ “ se zakroužkovaným zvonkem (pokud není, otočte jej do této polohy) a poté na levé straně klepněte na tlačítko “ „Hlasitější “ pro zvýšení hlasitosti vyzvánění.

READ  Jak připojit mikrofon iPhonu k počítači?

Vypnout AssistiveTouch zbytečné.

Uživatelé si nezřídka stěžují na situaci, kdy iPhone ztrácí zvuk. Nezáleží na tom, jaký model máte. Tento problém může stále trápit i toho nejpečlivějšího a nejšetrnějšího člověka. Upřímně řečeno, je zde mnoho možností. Ale pokusíme se jim plně porozumět. Proč na iPhonu v jednom nebo druhém případě? To je vše, o čem teď budeme mluvit.

Jak zakázat režim sluchátek na iPhonu?

V této situaci musíte k iPhonu připojit sluchátka a poslouchat v nich jakýkoli zvuk, například zvuk zamykací obrazovky nebo klikání klávesnice na obrazovce. Zvuk by měl být přehráván pouze přes sluchátka, nikoli z reproduktoru, jinak je zařízení vadné. Poté odpojte sluchátka a pomocí bočních tlačítek zkontrolujte zvuk v reproduktoru zařízení. Indikátor hlasitosti by v tomto případě měl být v režimu „Vyzvánění“.

Pokud iPhone po odpojení sluchátek stále zobrazuje režim sluchátek, nespěchejte se zařízením do servisního střediska. existuje několik způsobů, jak problém vyřešit sami doma. Před vyzkoušením níže popsaných doporučení byste měli sejmout kryt a analyzovat poslední manipulaci se zařízením.

Vyzkoušejte trik s režimem handsfree

Připojte sluchátka k iPhonu, přepněte smartphone do režimu hlasitého odposlechu a vytočte nějaké běžné číslo (horkou linku pro střihače nebo jakékoli číslo, kde je čekání zesíleno hudbou). Během hovoru stiskněte tlačítko handsfree, čímž se zvuk přehraje přes sluchátka. Tato metoda je v některých případech poměrně účinná.

Sluchátka stále nefungují? Obraťte se na spolehlivé opravárenské centrum Apple.

Pamatujte, že ticho na iPhonu je nepříjemný problém, ale ne nepřekonatelný. Doufejme, že tento článek odpověděl na otázku, proč se ztrácí zvuk iPhonu a jak tento problém vyřešit. Pokud je absence zvuku způsobena hardwarovou závadou, jsou možnosti uživatele skutečně omezené. Můžete zkusit vyčistit zvedák, ale je důležité to nepřehánět.

V případě softwarového problému je mnohem snazší obnovit zvuk. Stačí restartovat zařízení, odstranit problematickou aplikaci nebo se vrátit k továrnímu nastavení. Pokud jste se s tímto problémem již setkali, napište prosím do komentářů, jak jste ho vyřešili.

Obnovení všeho

Nechtějte dlouho hledat příčinu poruchy a ztráty zvuku? Pak se bez něj můžete zkusit obejít. Stačí obnovit všechna nastavení iPhonu na výchozí hodnoty. Pokud je příčinou operační systém zařízení nebo závada, můžete ji odstranit. Kdy můžete zkusit štěstí? Pokud jste například ztratili zvuk zámku na iPhonu.

Jak proměnit svůj nápad ve skutečnost? Přejděte do nastavení smartphonu. Zde je třeba vybrat kartu „Základní“. „Resetovat. Pečlivě si prohlédněte všechny položky, které vám systém nabídne. Zde klikněte na „Resetovat všechna nastavení“. Nyní byste měli nějakou dobu počkat. Nelekejte se, pokud se iPhone po zpracování požadavku okamžitě restartuje. To je zcela normální.

Můžete se podívat, co se děje. Zkušenosti ukazují, že obnovení výchozího nastavení smartphonu nejen obnoví zvuk, ale také obecně zlepší fungování operačního systému smartphonu. Překonfigurování objemu hovorů však bude trvat dlouho. V porovnání se zmizením zvuku v telefonu to není nic hrozného.

Přestávka od hudby při hraní se sluchátky

Pro přesné olíznutí použijte hořák na místě a ujistěte se, že při tom nepoškodíte žádné další součásti konektoru. Jedná se o poměrně častý problém spojený s používáním třetího telefonu. Důvodem je to, že třetí konektor pro sluchátka obvykle neposkytuje pohodlné uchopení, které je nutné k tomu, aby byl konektor pro sluchátka bezpečně na svém místě. Způsobuje to přerušení hudby, které se zdá být lepší poté, co drátový reproduktor dostane mírné vibrace, ale problém se po chvíli vrátí.

READ  Jak vyjmout kartu SIM z iPhonu.

Zkontrolujte konektor pro sluchátka. Pokud vám žádná z výše uvedených metod nepomohla, je čas použít metodu dedukce. Co když se něco dostalo do 3,5mm konektoru iPhonu?? Různé nečistoty mohou způsobit zkrat v kontaktech sluchátek a smartphonu. Vezměte si baterku a podívejte se dovnitř. Pokud se uvnitř skutečně něco nachází, můžete konektor vyčistit párátkem nebo vatovým tamponem.

Jak zapnout zvuk na iPhonu. standardní způsob

Častěji se zvuk ztratí, protože byl zapnut tichý režim a z nějakého důvodu se na něj zapomnělo. Řešení je jednoduché: najděte přepínač Ring/Silent na boku zařízení, posuňte jej směrem k sobě. k displeji iPhonu. Oranžové označení by nemělo být vidět. Zkontrolujte, zda manipulace fungovala.

Pokud je telefon při příchozích hovorech stále tichý, otevřete aplikaci, která přehrává hudbu nebo video. Spusťte libovolný hudební nebo video soubor, přičemž tlačítko hlasitosti na boku zařízení nastavte na maximální hlasitost. Pokud při sledování videa slyšíte zvuk, je problém ve špatném nastavení oznámení.

  • Nastavení hlasitosti pomocí posuvníku Vyzvánění a oznámení.
  • Aktivace posuvníku Změnit pro změnu hlasitosti při používání iPhonu.

Jak zapnout iPhone pomocí funkce AssistiveTouch

Pokud bylo možné zjistit, že porucha není založena na hardwaru, pak tato metoda vyřeší situaci nefunkčního zvuku na iPhonu:

Přepnutí na kartu Univerzální přístup.

V otevřené nabídce klikněte na možnost AssistiveTouch.

Přesuňte posuvník na aktivní.

Klikněte na pole, které se zobrazí v pravém dolním rohu. Otevře se nabídka, ve které vyberte možnost Spotřebič.

Vyberte možnost Turn Mute (Ztlumit) a poté zvyšte hlasitost a přidejte co nejvíce zvuku.

Ukončete Nastavení a zkuste uskutečnit více hovorů do telefonu. V některých případech to pomáhá obnovit zvuk v zařízení.

Proč nefunguje reproduktor iPhonu

Před řešením problémů si řekněme, jaké faktory mohou způsobit, že reproduktor iPhonu nefunguje.

Tichý režim. Pokud v telefonu zapnete tichý režim, nebudete slyšet zvuk z iPhonu.

Nastavení hlasitosti. Na iPhonu lze hlasitost reproduktoru snadno upravit pomocí tlačítek hlasitosti nebo v aplikaci Nastavení. Při neúmyslném zásahu je hlasitost příliš nízká na to, abyste něco slyšeli.

Zaseknutí v režimu sluchátek. Když sluchátka vyjmete a reproduktor iPhonu nefunguje, znamená to, že telefon je zaseknutý v režimu sluchátek. iOS možná není tak chytrý, jak jste si mysleli. Po vyjmutí sluchátek tomu nerozumí a je stále ticho.

Zvuk se přehrává někde jinde. iPhone komunikuje s Apple TV a externími reproduktory přes Bluetooth nebo AirPlay. Pokud zapomenete vypnout Bluetooth v telefonu, může se zvuk přehrávat v jiných zařízeních.

Problém se systémem. Tento faktor je poměrně složitý a zahrnuje zastaralý systém, konflikty nastavení a další.

Řešení pro opravu zvuku iPhonu

Pokud máte problém s absencí zvuku na iPhonu nebo jste se s tímto problémem setkali, vyzkoušejte následující řešení, jak problém vyřešit.

Deaktivace režimu Nerušit

Funkce Nerušit se běžně používá na schůzkách, na pracovišti nebo v kině. Pokud tuto funkci zapnete záměrně nebo omylem, iPhone nebude mít žádný zvuk. Režim Nerušit lze na iPhonu vypnout dvěma způsoby.

Otevřete aplikaci Nastavení a vyberte možnost Nerušit. Přesunutím přepínače Manual doleva tento režim vypnete.

Přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky otevřete ovládací centrum. Pak klepněte na možnost Nerušit s ikonou měsíce a vypněte ji. Po vypnutí režimu Nerušit můžete zkusit přehrát hudbu a zkontrolovat tuto skutečnost. (Viz Co dělat, když „Nerušit“ nefunguje)

Vyzkoušejte jinou aplikaci

Pokud v aplikaci Video na iPhonu není zvuk, zkuste jinou multimediální aplikaci. Někdy mohou problémy s kompatibilitou způsobit, že aplikace pro video nebo hudbu nefunguje na určitých modelech iPhonu.

Zkontrolujte, zda jste vypnuli tichý režim. Vedle tlačítek hlasitosti můžete najít tlačítko ticha.

Zkuste upravit hlasitost ve všech hudebních a video aplikacích v iPhonu. Pokud jste v jedné aplikaci nastavili hlasitost na nulu, ovlivní to i ostatní aplikace.

READ  Proč je nahrávání obrazovky iPhonu tiché. Jak nahrávat video na obrazovku iPhonu se zvukem?

vyjmout sluchátka

Sluchátka třetích stran, která neodpovídají nastavení iPhonu, nepřehrávají zvuk a audio. Pokud přes sluchátka není slyšet zvuk, měli byste je vyjmout nebo vyměnit za originální.

Pokud po vyjmutí sluchátek není na iPhonu 7 slyšet zvuk, může být zaseknutý v režimu sluchátek. Chcete-li zjistit, jak opravit iPhone zaseknutý v režimu sluchátek, můžete přejít na řešení 7.

Deaktivace Bluetooth

Pokud je na iPhonu povoleno Bluetooth, lze jej připojit k jinému zařízení, například k reproduktoru Bluetooth nebo Apple TV, a zvuk se přenese do tohoto zařízení. Pokud tedy v iPhonu není zvuk, měli byste v aplikaci Nastavení zkontrolovat a zakázat funkci „Bluetooth“.

Restartujte iPhone

V případě softwarového zablokování může úplný restart vše vymazat a zvuk iPhonu bude fungovat normálně. Operace je jednoduchá. Podržte současně tlačítka napájení a Domů, dokud se iPhone nerestartuje nebo se neobjeví logo Apple.

obnovení továrního nastavení

Tato operace je trochu složitější, ale může vyřešit problém bez zvuku na iPhonu.

Krok 1 Zálohování dat na iCloud nebo iTunes. Tím se vymažou všechna osobní nastavení a data, proto je lepší telefon nejprve zálohovat.

Krok 2 Přejděte do Nastavení Obecné Obnovit. a poté obnovte všechna nastavení.

Krok 3 Provedení resetu může nějakou dobu trvat. Po dokončení procesu můžete obnovit data v iPhonu.

Oprava iPhonu v režimu sluchátek

Po zvednutí sluchátek můžete zjistit, že v iPhonu již není žádný zvuk, protože iOS zůstal v režimu sluchátek. Pokud výše uvedená řešení nefungují, můžete vyzkoušet aplikaci FoneLab. Obnovení systému iOS, To vám může pomoci zbavit se zaseknutí v režimu sluchátek. Mezi hlavní funkce tohoto profesionálního nástroje pro obnovu systému iOS patří:

  • 1. Dokáže odstranit různé faktory, které nemusí způsobit zvuk na iPhonu, jako je iPhone zaseknutý v režimu sluchátek, iPhone zavěšený, modrá obrazovka nebo uzamčený iPhone.
  • 2. V závislosti na situaci můžete iPhone obnovit v režimu obnovení nebo v režimu DFU.
  • 3. Tento nástroj pro obnovu systému iOS funguje na všech modelech iPhonu včetně iPhonu 8/8 Plus / 7/7 Plus / 6 / 6s / 5 / 5s.
  • 4. Obnovení systému iOS může na počítači používat každý, bez ohledu na to, jaký operační systém máte. Windows nebo Mac OS X.
  • 5. A co je důležitější, iOS System Recovery je během opravy iPhonu bezpečný a zabezpečený. Ke komunikaci mezi iPhonem a počítačem používá kabel USB.
  • 6. Tento nástroj pro obnovu iPhonu mohou využít i nováčci, protože vám umožní obnovit váš iPhone jedním kliknutím.

Software dokáže opravit iPhone zaseknutý v režimu sluchátek.

Další informace o obnově systému iOS najdete ve videu:

Na základě výše uvedené analýzy byste měli porozumět různým řešením, abyste neměli problémy se svým iPhonem. iPhone je balíček špičkových technologií. Ačkoli se těšíme z jeho nejlepšího výkonu a skvělých funkcí, je těžké určit důvody, proč zvuk na iPhonu nehraje. Naštěstí jsme shrnuli hlavní příznaky tohoto problému. Kromě toho jsme vám navrhli několik řešení, která vám pomohou zbavit se tohoto problému. Pokud se s tímto problémem setkáte, můžete postupně vyzkoušet řešení, jak ho vyřešit. Podle našeho průzkumu je zaseknutí v režimu sluchátek důležitým faktorem, který vede k absenci zvuku na iPhonu. Proto doporučujeme profesionální nástroj pro obnovu systému iPhone, iOS System Recovery. Má režim sluchátek, který dokáže rozpoznat softwarové chyby a automaticky je opravit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS